Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 09:32   #61
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
Imamo situaciju gdje je čovjek u naselju na svoje zemljište postavio kućicu onu kamp za vučenje ali ju stalno drži i obzidao ju je. To se smije?
Ne za stanovanje.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 09:39   #62
Nedavno je bilo predstavljanje ovih modulskih kućica u Čakovcu hrvatskog proizvođača...
Da li je netko bio na danima otvorenih vrata i kako su ga se dojmile?
https://trex-systems.com/zasto-trex

Vidim po facebooku da ljudi koji su bili dosta ugodno iznenađeni.

Cijene
https://trex-systems.com/moduli

Dostava i montaža
https://www.youtube.com/watch?v=1pjKpI7K3w4

https://www.youtube.com/watch?v=_olWr-CU5dc
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:23   #63
Postavljanje stambenog kontenjera

Dali je moguće na građevinskom zemljištu uz postojeću zgradu postaviti stambeni kontenjer,radi se o Novalji?
lula123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 22:17   #64
Quote:
lula123 kaže: Pogledaj post
Dali je moguće na građevinskom zemljištu uz postojeću zgradu postaviti stambeni kontenjer,radi se o Novalji?
I mene zanima, kontejner ili mobilna kućica prevoziva na kamionu u komadu, zemljište u vlasništvu na Korčuli...???
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 09:23   #65
Morate tamo pitati! I oni se dosjetili ili ne...kako to naplatiti!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 10:58   #66
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
I mene zanima, kontejner ili mobilna kućica prevoziva na kamionu u komadu, zemljište u vlasništvu na Korčuli...???
to je nedorečena tema: kontejner ostavljen na poljoprivrednom zemljištu nema karakteristike građenja. Jedino bi općina mogla uredovati preko komunalnih redara ali je jako tanko uporište
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 13:36   #67
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
to je nedorečena tema: kontejner ostavljen na poljoprivrednom zemljištu nema karakteristike građenja. Jedino bi općina mogla uredovati preko komunalnih redara ali je jako tanko uporište
Zemljište je (nažalost?) građevno...da li se uopće može ishodovati građevinska dozvola za mobilnu bez kotača (navodno može jer sve što je u kontaktu s tlom se smatra građevinom, pa samo i da se spusti na betonske podloške...)
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 14:03   #68
Oprosti, ne slažem se, metalni kontejner nije građevina, pa ni brod sa dva ležaja na trajleru nije građevina a može pomoći u boravku
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 14:23   #69
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Oprosti, ne slažem se, metalni kontejner nije građevina, pa ni brod sa dva ležaja na trajleru nije građevina a može pomoći u boravku
Ništa ne tvrdim, nego čitam Zakon i razna tumačenja...recimo zanimljivo: http://gib.hr/SMO/smo_faq.html#Da_li...dozvola_za_SMO


Da li je potrebna građevinska dozvola za SMO?

Prema odgovoru Ministarstva ZOPUG građevinska dozvola nije potrebna kad se SMO postavlja u autokamp. Za postavljanje na drugim lokacijama postoji mogućnost dobivanja kazne od turističke inspekcije jer se smatra da je riječ o kampiranju izvan prostora predviđenog za tu namjenu.
U slučaju da imate građevinsku parcelu na koju želite smjestiti našu mobilnu kuću, za istu je potrebno ishoditi Građevinsku dozvolu za koju možemo izraditi svu potrebnu dokumentaciju. U tom slučaju mobilna kuća je bez podvozja s kotačima, učvršćena je za temelje.

Mišljenje ministarstva: http://gib.hr/SMO/SMO_odgovor_MZOPUG.pdf
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 15:32   #70
Slažem se ali i citat:" mijenja se način korištenja prostora" zbunjuje. Moram uzeti nešto zraka. Zbunjuje me odgovor minstarstva na konkretno pitanje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 22:46   #71
Pratim temu!

Imam zemljiste u gradevnoj zoni, opcina Baska Voda, na zemljistu je objekat s svim prikljucima i dozvolama.
Postavio bi stambeni kontejner. Ima li netko mozda konkretnije podatke za Makarsku Rivijeru?

P.S. U susjednom kampu Basko polje ima dosta stambenih kontejnera.
Kostur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 08:11   #72
Pa lijepo je navedeno gore mišljenje ministarstva, ne moze nigdje bez građevinske, osim u autokamp, tj. povrsina predviđena za postavljanje mobilnih kucica.
gtomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 10:36   #73
Quote:
gtomlja kaže: Pogledaj post
Pa lijepo je navedeno gore mišljenje ministarstva, ne moze nigdje bez građevinske, osim u autokamp, tj. povrsina predviđena za postavljanje mobilnih kucica.
Točno jedino u kamp ili zonu predviđenu za tu namjenu.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 10:47   #74
ok znaci ja ne mogu staviti mobilnu kucicu bez građevinske dozvole na građevinsku parcelu.
Ali mogu staviti neku drugu pomocnu građevinu. Tipa "šupu" ili skladište alata i sl. Mislim da je u zakonu definirano kako i koja pomocna građevina može stajati uz glavnu građevinu a da ne zahtjeva građevinske dozvole.

Ja imam građevinsku parcelu i kuću koja je u poluraspadnutom stanju. Mislila sam se prihvatiti obnove iste, ali to će trajati par godina sigurno. Pa sam mislila uzeti tu MK i staviti ju na parcelu da imam gdje biti povremeno i kad navratim dok se kuća ne obnovi i ne bude useljiva, a jelte kasnije ju iskoristiti kao dodatni prostor iliti guest house.

Ali prema ovome ja takvu mobilnu kućicu ne mogu postaviti na parcelu bez da tražim građevinsku dozvolu.

E nego.. ako bi ja recimo imala mobilnu kucicu i putovala bi s njom po obali tijekom par mjeseci. Kaj s njom mogu napraviti dok ne putujem, ak si ju ne smijem spakirati u dvorište bez građevinske dozvole ili prenamjene zemljišta u kamp? Kaj ju baš moram spremiti u neki kamp "prek zime" ili bi recimo bilo ok ako bi recimo napravila garažu i spremila ju unutra?
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 18:22   #75
nekak si mislim da ne možeš mobilnu kućicu registrirati da bi ju mogla zahaklati za auto i vući

mobilnu lućicu digneš dizalicom i staviš na kamion, premjestiš ju, opet dizalica za spustit ju negdje

nebi ti htio biti u koži ako tako namjeravaš putovati ljeti po obali
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 22:03   #76
dobro pretpostavimo da bi odustala od ove moderne kucice i uela onu klasicnu kamp prikolicu. to je puno manje od m.kucice ali je isto teoretski mobila kucica.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 09:18   #77
Kamp kućica na poljoprivrednom zemljištu

Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
dobro pretpostavimo da bi odustala od ove moderne kucice i uela onu klasicnu kamp prikolicu. to je puno manje od m.kucice ali je isto teoretski mobila kucica.
Kamp kućica na poljoprivrednom zemljištu je teoretski zabranjena a praktično dozvoljena. Pogotovo ako imaš OPG !

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...pozar/6386450/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 16:35   #78
Kamp kucica moze na vlastitom zemljistu ali mora bit registrirana i na kotacima sve ostalo zavisi o opcinskim uredbama tako nekako. Tu ih masovno prodavali koristili ih ko vikendice ali kad se poceo provodit zakon sve su sklonili a i mobilne kontenjer kucice kad su pocele nicat ko gljive svuda
Elcabron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 14:37   #79
Krk

Quote:
Elcabron kaže: Pogledaj post
Kamp kucica moze na vlastitom zemljistu ali mora bit registrirana i na kotacima sve ostalo zavisi o opcinskim uredbama tako nekako. Tu ih masovno prodavali koristili ih ko vikendice ali kad se poceo provodit zakon sve su sklonili a i mobilne kontenjer kucice kad su pocele nicat ko gljive svuda
Na Krku traju akcije:
http://novilist.hr/Vijesti/Regija/Ot...ili-ni-Srbi-90



Postavljanjem mobilnih kućica, stambenih kontejnera i nadstrešnica je taj nekad šumom i makijom obrasli lokalitet kod Valbiske na Krku pretvoren u divlje naselje korišteno za povremeni boravak ljudi

KRK Baš kako je to u više navrata proteklih tjedana bilo najavljivano iz Grada Krka, ovih su dana na inicijativu lokalne uprave na predjelu Picik u blizini pristaništa Valbiska, pokrenute intenzivne aktivnosti većeg broja predstavnika Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja, odnosno njegovih službi inspekcijskog nadzora. »Obračun« s desecima, pa i stotinama bespravnih graditelja, divljih kampera i svih koji u toj zoni već dulji niz godina čine što ih je volja ušao je u novu, sad napokon i ponešto konkretniju fazu.


p.s.

Mene zanima jedna sitnica : čovjek ima građevinsko zemljište daleko od kuća 500 m. Želi bi iznajmiti kuću turistima a on bi boravio ljeti u kamp kućici postavljenoj na GRAĐEVINSKOM ZEMLJIŠTU !
Da li to isti podliježe zabrani boravka u mobilnom objektu van zone kampa.
Znam slučaj u Zadru koji su se ljeti selili u svoju kamp kućicu parkiranu na javnom parkiralištu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 17:01   #80
Kao sto rekoh mozes na svojoj zemlji ali kamp kucica mora bit registrirana. Naravno da bi to bilo po zakonu jer onda je kao pokretna i nemogu ti nista
Elcabron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.