Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 09:58   #4061
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
mislim da je d.c distributivni centar

http://www.spacva.hr/prodajni-salon-zagreb/

vjerovatno ovo mjesto
Dobro misliš ,postoji mogučnost da je vreča sa 22 kune otišla na 25kn - od 01.09, nisam siguran, imaju standardno u vrečama 15kg i u rinfuzi (đambo vreče)
Zvao sam telefonom 5 dana prije kupnje (pred vikend) i rečeno mi je da nema problema da je skladište puno i pošiljke dolaze stalno te nema potrebe unaprijed uplate, kad sam došao sa kamionom sve je bilo prazno a pošiljke nisu pristizale, podsjetio sam ih što su rekli prek telefona i o cijeni i o količini, a sada ne žele zbog nemogučnosti dostave od proizvodnje do d.c.ni uplate primati, užas, otišao na kavu u oskar (lokalni kafić) i uz kavicu nazvao računovodstvo spačve u vinkovce,ponavljaju da nemaju prijevoza a proizvoda ima i da za sljedeče pošiljke ne garantiraju spomenutu cijenu, e tu sam te čekao medo, malo vodili ozbiljan telefonski razgovor i među inim zaprijetio tužbom zbog lažnog oglašavanja i nadoknadu troška mog kamiona koji se vrača prazan iz d.c. zbog takvog njihovog ponašanja,nemojte tako ljudi smo dogovorit čemo se kažu oni,vratite se u d.c. i uplatite za količinu koju želite,vračam se i ovi u d.c. ne vjeruju pa provjeravaju ponovnim zvanjem, drugi dan došla pošiljka za mene i nastavila dolaziti idučih 7 dana, toliko znam jer sam neposredno bio uključen to vrijeme u nabavi peleta za stranke/partnere i u vrečama i đambo pakiranjima

Zadnje uređivanje mbukal : 21.09.2017. at 10:41.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:08   #4062
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
aj prićaj nešto o tome, stavi nekakav pisani trag,to još nisam vidio, vidio sam fakat svakakvih, živo me zanima, imao sam loša iskustva sa keramičkim cjevastim dužine 10 cm-jedan puknuo po rubu-drugi nigdje vidno fizički oštečen ali pregorio (to se nije dešavalo kod mene), ja sam na svojem ssm, tak da svojem vjerujem više pogotovo za novce koliko me košta, al ova novina baš me zanima, krajem prošle sezone grijanja u ovlaštenom servisu sam nabavio par komada lamborghinijevih grijača bez košuljice za svoje interne intervencije gdje su spomenute plamenike na kojekakve kotlove postavljali "majstori" bez ikakvih korekcija tvorničkih postavki i bez instalacije prekidača za zahtjev

Prije svega najprije hvala za savjet u svezi amstrong ploče. Napravio kod prijatelja i čekamo rezultat. Materijal je , mislim identičan kao što je bilo i staro brtvilo , je deblji , ali još bolje jer će manje vrata grijati .
Što se tiče keramične elektrode za peletni gorilec P7 slijedi pp .
Naime , nebi si štel na vrat navući žandarmeriju glede mizernih par kunica ili ti eurića.
Lp
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:42   #4063
patafljengo, kod iznošenja samog prijedloga am sam rekel da ima već neko kome je pomoglo ,imate pp sveze glede gorileca
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:56   #4064
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Kak imas podeseno paljenje kotla? Sobnim termostatom ili tjednim programiranjem?



I jos nekaj. U prosjeku koja ti je temperatura povratnog voda u tom položaju miš ventila (u onom trenu kad pumpa krene)

Kotao se pali tjednim programiranjem na samom kotlu. Termostat pali pumpu radijatoraskog kruga, koja je uslovljena radom pumpe kotlovskog kruga koju pali kotao na 55°.

Kako mislis kolika je temperatura vode povrata kad pumpa krene?



Sent from my iPhone using Tapatalk
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:24   #4065
Pomoć

Molim ako tko ima iskustva sa CM ZV20 ili sličnom peći. Uzeo bi ju za stan od 90 kvadrata. Radijatori u svim prostorijama. Zanima me koliko doista grije i ona sama ako je smještena u dnevnom boravku. Da li je jako bučna i da li zahtjeva prečesto čišćenje i održavanje. Unaprijed hvala!
Ridrveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:54   #4066
Quote:
alibeg kaže: Pogledaj post
Kotao se pali tjednim programiranjem na samom kotlu. Termostat pali pumpu radijatoraskog kruga, koja je uslovljena radom pumpe kotlovskog kruga koju pali kotao na 55°.

Kako mislis kolika je temperatura vode povrata kad pumpa krene?

Ovo za povratni vod. To sam zapravo pital za miš ventil. Jer sam primjetil da ti je složen na polovicu (tj da mijesa vodu). Zanima me, kad ti se upali pumpa, kolika je onda negdje temperatura povrata u peć.
Jer kalkuliram dal da nabavim i elektroniku za miš ventil ili bude ručno namješten položaj zadovoljaval sprjecavanje kondenzacije u kotlu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Quote:
Ridrveni kaže: Pogledaj post
Molim ako tko ima iskustva sa CM ZV20 ili sličnom peći. Uzeo bi ju za stan od 90 kvadrata. Radijatori u svim prostorijama. Zanima me koliko doista grije i ona sama ako je smještena u dnevnom boravku. Da li je jako bučna i da li zahtjeva prečesto čišćenje i održavanje. Unaprijed hvala!
Grijalo bude sigurno. Uzmi slabiju. 14ici. Mi smo naručili ZvBS 25. Isti princip samo što je ovaj model za kotlovnicu. Trebalo bi biti okej.
Kad ju složim, onda budemo imali više informacija
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:37   #4067
Grijanje na pelet - vol. 2

Na onom polozaju ventila mi se otprilike izjednace polaz i povrat 50/40, kada je kotao na 65° i nije velika zima napolju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:40   #4068
E too.
Hvala puno
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:25   #4069
Spačva je otišla na 27kn/vreća, ja jučer zvao spačvu VK.
Ima u Vinkopromu panpelet A2, za 22kn.... danas kupio 3 palete..
trbljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:59   #4070
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Zavisi koji je grijač ?? keramički grijači nove generacije ugrađuju se s unutarnje strane plamenika.

Što se tiče cijevi ona ima čeličnu oprugu i elastičnija je od orginala koji ima krute plastične " opruge" između kojih dolazi do pucanja.
Cijev iz Matulja sam lani kupio, nije skupa , reže se , kupuje na metar i sve OK.

Lipi pozdrav,
Evo, grijac je ovaj. Znaci, ovisno kako ga okrenem, moze biti u centru, a moze biti i naslonjen na kuciste.
Inace, pise na garancijskom listu da ga proizvodi servis u ZG, a kupljen je preko njuskala. Garancija je 6 mjeseci, u mojem slucaju 0 jer se ogradjuju ukoliko je plamenik na preradjenom kotlu.

Vrlo vjerojatno cu uzeti tu cijev iz "Vaseg kvarta".
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:25   #4071
Quote:
dimosphobos kaže: Pogledaj post
Evo, grijac je ovaj. Znaci, ovisno kako ga okrenem, moze biti u centru, a moze biti i naslonjen na kuciste.
Inace, pise na garancijskom listu da ga proizvodi servis u ZG, a kupljen je preko njuskala. Garancija je 6 mjeseci, u mojem slucaju 0 jer se ogradjuju ukoliko je plamenik na preradjenom kotlu.

Vrlo vjerojatno cu uzeti tu cijev iz "Vaseg kvarta".

Ta ne najnovija generacija ide s prednje strane plamenika i pri montaži treba pripaziti da dva navoja ulove , prostim jezikom " pješice " , znači , bez ključa koji se koristi poslije . I neka Vas ne zabrinjava ako ide malo teže u svoje sjedište . Ako nije problem koja je cijene do kotlovnice , može na pp .
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 01:50   #4072
Pozz svima

Prije nekoliko mjeseci sam napisao post da sam izgorio pec na pelete Palazzetti kad sam stavio podni termostat od 240v direktno u pec. Neki su mi rekli da nisam tako trebao spojiti termostat pa sam ih slusao sve sto su mo rekli dakle da se treba staviti jedan mali relej i onda preko toga na pec da se spoji. Sve mi je to uradio elektricar al sada me nesto drugo zeza. Pec mi pokazuje error A004 kad ga spojim sa termostatom i pali se ona sijalica za servis. Kad izvadim termostat sve bude normalno. Sta moze biti problem zasto mi se pojavljuje ta greska?
fesalinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:15   #4073
Koja palazzetti je to? A004 je inače alarm prazne baterije na pločici ( mala litijeva CR2032 ), ali ako ti se javlja samo kad spojiš termostat onda nije to to.
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:00   #4074
Pozdrav, odlazim na pelete, centralno. Zapravo me zanima odakle naručujete pelete, s recimo ok omjerom cijene i kvalitete.
Grazie
__________________
"Društveni mediji daju pravo govora legijama imbecila koji su dosad govorili samo u gostioni, nakon čaše vina, ne mogavši oštetiti zajednicu. U tijeku je invazija imbecila/glupana"
prof. Ivanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:57   #4075
Pozdrav ljudi, u fazi sam kupovine stana čije renoviranje obuhvaća i uvođenje kompletno novog sustava grijanja. Stan se sastoji od 2 spavaće sobe, hodnika, kupaonice i dnevnog boravka s kuhinjom - ukupna površina stana je cca 60m2. Na koji način ovo najbolje/najjednostavnije/najpovoljnije riješiti? S peći na pelet i radijatorima? Što mi preporučate? Unaprijed hvala.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:06   #4076
Quote:
hrvoje091 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, u fazi sam kupovine stana .....
Ma bravo
Mi znamo koliko imaš prostora za pelet peć/kotao ........
Mi znamo gdje si i koliko te čeka minusića . .... možda klima!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:16   #4077
Pa napisao sam da se radi o stanu od 60m2, znači peć bi se nalazila u dnevnom boravku. Što se tiče lokacije - Istra, obala.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 01:48   #4078
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Koja palazzetti je to? A004 je inače alarm prazne baterije na pločici ( mala litijeva CR2032 ), ali ako ti se javlja samo kad spojiš termostat onda nije to to.
Palazzetti Idro 270
Alarm se pali samo kad stavljam termostat, kad izvadim sve bude ok. Inace stavio sam.mali relej sve je to majsor napravio ali mi se alarm pali? Sta moze biti greska? Dali mozda treba jos manji relej da stavim ovaj koji imam je do 16v
fesalinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 08:36   #4079
Pretpostavljam da si u meniju 7 izabrao konfiguraciju 1. Kada skineš termostat da li moraš staviti onaj kratkospojnik na prve dvije luster kleme da bi peć radila? Jesi li probao u radu peći otpojiti taj kratkospojnik da vidiš da li će se peć ugasiti?
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 08:38   #4080
Imaš li šemu kako je to majstor spojio, termostat i relej? S obzirom da te već koštalo nestručno spajanje/neznanje pretpostavljam da si se obratio nekom ovlaštenom serviseru koji zna što radi.
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.