Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 14:48   #61
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
mi smo selili ovo

http://www.pticica.com/slika.aspx?ko...&slikaid=48995

iz buševca na žumberak čistili planjke prekrojili ju i stavili novo krovište(grede)
samo pošto smo sad kuću u zg renovirali to je na ćekanju s uređenjem unutra.
podrum smo rućno iskopali 4x3 i sami složili deku uz pomoć čovjeka koji je građevinar a kuću montirali uz dva lika koji su nam bili majstori pa oznaćili bojom kuću i boja se negdje skinula i onda je bilo zajebancije.
savršeno! prekrasno, jako mi se sviđa!

ali... kako do papira za tu kuću? ja je nebi za vikendicu nego za stanovanje...
kaj se tiče seljenja, tu nemam problema, našla sam i ekipu a i moja kuća je drvena pa stari stalno nekaj preslaguje, dodaje i sl., tak de se i on kuži u to, a za temelje znam da bi ih mogli sami.. samo neznam kako da sve to napravim a da dobijem potrebne dozvole za takvu kuću...
halfevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:02   #62
Quote:
noaante kaže: Pogledaj post
Bok Tadea,
Kako je jućer bilo u Mrkoplju? Jeste uopći bili po tom snijegu?
Nisam stizala na forum do sada..
U Mrkoplju i Josipdolu smo bili, obišli dvije kuće u gradnji i oduševljeni smo. Stvarno solidno izgleda. Snijega je bilo 10ak cm ali cesta je bila čista. Sad se bacit na nacrte, skice, dogovore...šta ja znam šta sve još treba. Nadam se da ćemo se uspjeti sve dogovorit. U stvari ni konačnu cijenu ne znamo još.
Na proljeće bi možda več uspjeli temelje, a s kućom na jesen jer kažu da je najbolje da odleži preko zime da se suhne i slegne ,pa onda opet u proljeće nastavak sa stolarijom i ostalim. Trajat će.. ali ako bude to to- neka.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:58   #63
Ni jedna se hrastova kuća ne seli, a da prethodno svaka planjka nije obilježena, jer ju više nikad ne možete složiti, tako kakva je bila.
Omega A is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 15:33   #64

Noaante, ima li šta novih fotkica? Možeš li mi reći s kojim kamenom,od koje firme,mislite oblagati kamin? Daj i koju fotkicu kamina pridodaj, kad bu bilo..Ne znam s kojim kamenom ćemo mi oblagati ili ćemo morati zidat, jer ne nalazimo neki svijetli ,a tamne boje ne bi baš. Htjeli bi da izgleda kao suhozid, kako ima večina kamina u kanadskim brvnarama. Ima kod nas Decokamen nešto slično, ali to nam se ne sviđa jer je umjetni i loše je farban. Iz blizine se kuži da je fejk.
I opet bih te molila broj od majstora za kamine!
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:43   #65
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:21   #66
Ručni rad

Pronašao sam još jednu firmu koja radi drvene brvnare od trupaca, kažu da je cijela kuća ručni rad

brisanje reklame

Zadnje uređivanje fonemf : 13.11.2008. at 02:20. Reason: reklama
dom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:48   #67
Skupi su s obzirom da su anonimni !
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:44   #68
Quote:
el_caminjo kaže: Pogledaj post
Skupi su s obzirom da su anonimni !
na koga si mislio da su skupi??
migi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:19   #69
Tadea

Poslala sam ti poruku sa brojem. Jesi mi dobro.
Evi ti link sa više slika o kući. Ima i puno sa kamenom i kaminom. Neda mi se prebacivati na photobucket. To pregledaj šta ti odgovara.
http://picasaweb.google.com/groficahlevci
Lijep pozdrav
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:39   #70
Noaante sada kada su već radovi pri kraju dali se može znati preko koje ste firme sve to radili (mislim na brvnaru).
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:46   #71
Quote:
migi kaže: Pogledaj post
na koga si mislio da su skupi??
Pa ubiti nisu ni skupi ključ u ruke sa debljinom trupaca 25cm 700eura, sada samo treba vidjeti kakva je kvaliteta jer u zadnje vrijeme se jako puno pojavilo tvrtki koji su dosta atraktivni sa cijenom a upitni sa kvalitetom.
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:40   #72
Haha, dobro pitanje! Ispalo je tako da smo zapravo sami sve organizirali. Jedino što nam je izvođač napravio, je to da nam je dostavio trupce. Dobro bio je možda jedno 7 puta na gradilištu po 5 minuta. A samu brvnaru postavila je tvrtka iz Križevaca, inače su tesari. Svaka im čast, da njih nije bilo, nebi bilo još ni kučice. Ali neću puno o tome, naša kučica je sada pri kraju, hvala bogu. Izvođač nam još mora dostaviti i montirati ograde. Nadam se da će to biti vrlo skoro, jer inače..! Želim samo još jednom napomenuti (a sigurno će ovo pročitati i izvođač) da je to nimalo profesionalno, veliki su novci u pitanju, da poćne raditi kako treba ili neka se ostavi tog posla. I sama sam poduzetnik, ali moj proizvod, pa makar vrijedan i 100 kuna, ne izađe van bez moje kontrole. A čovjek je mogao napraviti takav posao, da ni sam nije svjestan! Vidim po posjetiteljima koji dolaze na ogled kuće i traže baš takvo nešto. I koga da preporučim? Moj suprug je već mjesecima svakodnevno na gradilištu i mući muku kako bi sve dovršili. A i svakodnevni troškovi puta do gorskog isto nisu mali.
Radite prema osjećaju, i dobro se čuvajte majstora.
Ako nam finiš (ograde) uskoro ne stignu, javljam vam izvođača radova. Jer moji živci su sada već vrlo tanki i skoro će napraviti bum! Pozdrav svima
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:50   #73
Tadea

Tadea, mi smo kamen nabavili u kamenolomu Benkovac kod Fužina. Boju i strukturu vidiš na fotkama. I mi postavljamo kao suhozid. Dugo smo tražili kamen, po hrvatskoj, italiji, dekokamen ovaj, onaj. Samo što ga morate ići sami prebirati i voziti. Ovaj dekokamen izgleda stvarno preumjetno. Šteta bi bila unakaziti time brvnaru. A za oblaganje kamina smo kupili prirodni sivi kamen u pločama 30x60. To ti ima beton lučko. Uvoz iz, ma neznam od kud. Dobar je a i dosta povoljan. Jesi zvala majstora Ghanija?
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:47   #74
noaante,
nisam se stizala javiti od gužve na poslu. Ja sam isto bila u betonu Lučko i isto odšajcala taj sivi. Malo me strah da nije pretaman ,ali isto ćemo taj ako ništa drugo ne nađemo. Na nekoj slovenskoj stranici sam našla mrak kamen i navodno ih ima u Umagu u nekoj firmi za naručit,ali to još nisam stigla zvati. To su mi Slovenijalesi javili, svaka im čast. Majstora ću zvati ovih dana,tek sam sada vidjela tvoju poruku. Hvala na odgovoru. Sutra ti šaljem privat odgovor,sad idem doma ,koma sam ,još sam na poslu..
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:14   #75
Tadea

Nemoj se toliko ubijati u poslu, još ćeš se u životu naraditi. Budem stavila slikicu tog kamena iz Lučkog, pa da vidiš kako izgleda na većoj plohi. Meni se ne čini da je pretamni. Ovaj naš koji se suši na zidu, postaje svjetliji.
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 16:04   #76
noaante

Može slikica, može, hvala ti na trudu. Mi smo bili u Slovačkoj pretprošli petak. Super to izgleda, ali moram priznati, više smo vidjeli tu kod nas na kućama koje se grade pa imaju i krov i temelje. To onda već nekak zgleda. Do tamo je tako dalekooooo....Sad čekamo povratnu informaciju od projektanta na našu skicu i fotku kuće koju smo poslali. Sve se bojim da će biti pokvarenog telefona, ali vidjet ćemo. Uopće mi nije jasno kako možemo išta dogovarati na takvoj udaljenosti.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:39   #77
evo da se vam prikljucim......
pratim i ja ove drvene kuce sa velikim zanimanjem jer su prekrasne...
evo vam jedan link,mislim da je hrvatska firma,i izgleda da nisu losi,po njihovim tvrdnjama,za izgradnju kuce potrebno im je otprilike 45 dana,....
a kuca od 100 m2 kostala bi otprilike do 45000eura...
arsenal_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:40   #78
ups,zaboravio link..........

http://drvo.ads.hr/
arsenal_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 16:40   #79
Ako se dobro sjecam, do nedavno su oni radili samo s poluoblicama,a sad vidim na stranici da savjetuju da ljudi ne nasjedaju na takve kuće kojima je cijena duplo povoljnija jer da se u zidove hoće uvući cijeli insekterijat.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:11   #80
Upravo zbog ovakvih problema sam i počeo sa ovom temom da vidim svačija razmišljanja, dojmove, probleme i naravno savjete. Jer kada se dvoumite između par proizvođača nije samo bitna cijena nego i sama iskustva sa određenim firmama. Ono šta bih ja htjeo da se jave osobe koje imaju u posjedu drvenu kuću, da kažu svoja razmišljanja navedu tvrtke za koje misle da bi bile najpogodnije i sve ostalo vezano za ovu temu.
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.