Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2024., 18:30   #1341
hvala vam na povratnim informacijama

trenutno razmišljam o shorai edge modelima (3,5 kw možda i 4,6 kW)
malo sam proučavao karakteristike, gledam na euroventu pronalazim model RAS-13J2AVSG-E1/RAS-B13G3KVSG-E, a tipa na klimakonceptu imaju RAS-B13J2KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E
zna li netko objasniti razlike u tih par slova/brojeva? treba li na to posebno obraćati pozornost ili je to nebitno?
__________________
Nije važno ciljati u metu, važno je metati u cilj.
Kedžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 18:52   #1342
Model kao shorai "potraje" 10g na tržištu. U međuvremenu ga toshiba malo dotjera ili je nova modelska godina no to je u biti isti uređaj.
Neće eurovent ponovno testirat isti uređaj.
I kod drugih marki je slična priča daikin ima sensiru, pred koju godinu je krenula kao sensira A, sad je već sensira D aktualna.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 20:30   #1343
Quote:
Kuko3456 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebao bih uzeti klimu isključivo za grijanje , 20 kvadrata je soba, pa me zanima da li bi ova klima bila dobar izbor ?
Fujitsu Standard Eco Inverter ASYG12KPCE/AOYG12KPCA 3.4 kW
20 kvadrata,zgrada iz 60 tih, izolacija koma,treći kat,ZG, ugradili Hyundai elite slabiji model. Držim ju na 30,zima je u sobi,pokrivamo se,a nismo baš zimogrozni. Koliko je vani danas,možda -7?

Bilo bi možda bolje da je klima postavljena bliže podu,ovako grije više plafon.

Dva montažera i tipovi iz klimatizacije su tvrdili da je to dosta za tu sobu.
Bolje mi grije stara LG klima u boravku koja nije inverter.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 21:10   #1344
Quote:
maler kaže: Pogledaj post
20 kvadrata,zgrada iz 60 tih, izolacija koma,treći kat,ZG, ugradili Hyundai elite slabiji model. Držim ju na 30,zima je u sobi,pokrivamo se,a nismo baš zimogrozni. Koliko je vani danas,možda -7?

Bilo bi možda bolje da je klima postavljena bliže podu,ovako grije više plafon.

Dva montažera i tipovi iz klimatizacije su tvrdili da je to dosta za tu sobu.
Bolje mi grije stara LG klima u boravku koja nije inverter.
Koje sr*nje! Koliko kw ima raj hjundai? Unatoc losoj izolaciji, cudno je da je takva ledara dok klima radi na najjace. Ili je taj Hyundai g*vno od klime ili su nesto zaribali kod montaze. Jedan tip je napisao da su mu kod ugradnje lose presavili bakrene cijevi, da je na jednom dijelu bilo stisnuto i da je zato grijalo lose. Mozda su i tebi nesto usr*li prilikom ugradnje.

Nabavi precizan termometar (ne onaj jeftini kineski iz Bauhausa) i izmjeri izlaznu temperaturu pa napisi ovdje koliko stupnjeva ima izlazni zrak.
DrTony is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 14:49   #1345
BOk... dali netko ima preporuku za klimu koja se dobro integrira s home assistantom... Na netu dosta hvale Mideu, ali nisam uvjeren u kvalitetu te klime.. Japanci se dosta lose integriraju... 3,5 kw trebam. Primarno hladjenje, ali i dogrijavanje u predsezoni, posezoni.
yozotheboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 21:49   #1346
Pozdrav klimaši
U prilici sam u sljedećih mjesec dana uzeti za kompenzaciju klima uređaj, koji bi mi služio za dodatno grijanje vikendice. Imam peć na drva (Plamen Dora) kvadratura je oko 40m², takvog je tlocrta da do dijela prostora (sve open space osim kupaonice) teško dopire toplina. Hlađenje mi je sasvim sekundarno, klimu da nije grijanja ne bih ni ugrađivala. Cjenovno oko 1500€, puno sam vas čitala i svakako bi nekog "japanca". Molim Vas prijedlog. Dakle, prioritet grijanje, lokacija Hrvatsko zagorje, cijena oko 1500, nešto što može pokriti grijanje prizemlja u dane kad nije brutalno hladno, a ne stignem založiti.
P.S. naginjem parapetnim jedinicama jer sam pala na info da odlično oponaša podno grijanje
Hvala unaprijed!
__________________
Bolje da žališ što jesi nego što nisi. Mark Twain
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 06:24   #1347
Slicna kvadratura, isto zagorje...kolega forumas mi je preporucio midea breezeles 5kw...i zadovoljna sam, fino ugrije, a palim je od kuce, tako da kad dodem na vikendicu vec je stemperirano...kamin sam ostavila radi ugodaja
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2024., 15:12   #1348
Pozdrav,

Planiram kupiti klimu za dogrijavanje stana u kontinentalnom dijelu.
Zgrada nije prošla en. obnovu i ima na sebi drvenu stolariju lošije kvalitete (iz obnove).

S klimom namjeravam grijati/hladiti dnevnu sobu + kuhinju, prema kojoj ima široki otvor, dakle nekih 25-30 m2.
S obzirom na to da će un. jedinica biti postavljena u dnevnoj, jasno mi je da u samoj kuhinji učinak klime neće biti isti i to mi je ok.

Najveću dvojbu imam oko odabira samog uređaja, pa ću ovdje napisati što mi je bitno:
-Pouzdanost/trajnost
-Jednostavnost održavanja u smislu da relativno lako mogu odraditi ono za čega ne trebam zvati servisera (čišćenje filtera)
-Energetska učinkovitost (koliko je to moguće s obzirom na navedeno stanje zgrade)
-Neke napredne funkcije poput samočišćenja, ionizacije i sl. uopće ne razumijem, tako da je ovo upitno. Ako netko može objasniti je li ovo bitno, super.

Nekakve smart/wifi mogućnosti mi zaista nisu bitne. Drugim riječima, ako ih klima ima - dobro, ako ne, ne bih ni uzimao skuplju varijantu zbog toga.

S obzirom na navedeno, kolike su razlike između klima srednje i više klase i da li se isplati uzimati skuplje?
U uži izbor sam uzeo Haier i Mitsubishi kao primjere jednog i drugog.

Haier
Mitsubishi

Ukoliko imate bolji prijedlog modela/proizvođača, napišite.
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2024., 16:37   #1349
Quote:
Mr. NiceGuy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Planiram kupiti klimu za dogrijavanje stana u kontinentalnom dijelu.
Zgrada nije prošla en. obnovu i ima na sebi drvenu stolariju lošije kvalitete (iz obnove).

S klimom namjeravam grijati/hladiti dnevnu sobu + kuhinju, prema kojoj ima široki otvor, dakle nekih 25-30 m2.
S obzirom na to da će un. jedinica biti postavljena u dnevnoj, jasno mi je da u samoj kuhinji učinak klime neće biti isti i to mi je ok.

Najveću dvojbu imam oko odabira samog uređaja, pa ću ovdje napisati što mi je bitno:
-Pouzdanost/trajnost
-Jednostavnost održavanja u smislu da relativno lako mogu odraditi ono za čega ne trebam zvati servisera (čišćenje filtera)
-Energetska učinkovitost (koliko je to moguće s obzirom na navedeno stanje zgrade)
-Neke napredne funkcije poput samočišćenja, ionizacije i sl. uopće ne razumijem, tako da je ovo upitno. Ako netko može objasniti je li ovo bitno, super.

Nekakve smart/wifi mogućnosti mi zaista nisu bitne. Drugim riječima, ako ih klima ima - dobro, ako ne, ne bih ni uzimao skuplju varijantu zbog toga.

S obzirom na navedeno, kolike su razlike između klima srednje i više klase i da li se isplati uzimati skuplje?
U uži izbor sam uzeo Haier i Mitsubishi kao primjere jednog i drugog.

Haier
Mitsubishi

Ukoliko imate bolji prijedlog modela/proizvođača, napišite.
Što znači da zgrada nije prošla energetsku obnovu? Je li to znači da ima fasadu tipa stiropor 5 cm umjesto vune 15 cm ili to znači da nema nikakvu termo izolaciju, nego čista cigla s malo vanjske žbuke?
DrTony is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2024., 17:07   #1350
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Što znači da zgrada nije prošla energetsku obnovu? Je li to znači da ima fasadu tipa stiropor 5 cm umjesto vune 15 cm ili to znači da nema nikakvu termo izolaciju, nego čista cigla s malo vanjske žbuke?
Ovo drugo
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2024., 23:30   #1351
Quote:
Mr. NiceGuy kaže: Pogledaj post
Ovo drugo
Nisi rekao ni to da li je stan s malo vanjskih zidova, pretezito omedjem drugim stanovima koji se koriste i griju ili je to stan sa puno vanjskih zidova i da li je stan na prvoj/zadnoj etazi. To je isto bitno za procjenu.
DrTony is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:06   #1352
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Nisi rekao ni to da li je stan s malo vanjskih zidova, pretezito omedjem drugim stanovima koji se koriste i griju ili je to stan sa puno vanjskih zidova i da li je stan na prvoj/zadnoj etazi. To je isto bitno za procjenu.
Stan je s tri strane izložen prema van - vertikalno se nalazi između dva stana. Dnevna soba, u kojoj će biti smješten klima uređaj, je na južnoj strani ostakljena s dva velika prozora i balkonskim vratima, dok je sam balkon uvučen, poluzatvoren.
Stavio sam tlocrt stana u post. Strana, na kojoj je označen ulaz je zatvorena, gleda prema hodniku zgrade. Ostalo je otvoreno.
Dodani crveni pravokutnici označavaju položaj vanjske i unutarnje jedinice


Napominjem da se grije samo dnevna i kuhinja/trpezarija, ne i ostatak stana.

Na ovu listu bih dodao još i Daikin. Koliko sam pohvatao, on bi trebao spadati u višu klasu. U odnosu na ovaj Mitsubishi je dosta jeftiniji, a kolike su razlike, to ne znam.
https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...dinica/1317/23
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:06   #1353
Imam takvu Haier i odlično radi svoj posao - grijanje
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.