Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2008., 15:18   #41
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Da, i meni to nije bilo jasno, plymicol se daje kad imaš gljivice (candida, a ne klamidija).
Je istina je, a meni je moja uvalila plimikol. I sada vučem posljedice.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:32   #42
i ništa ti nije bilo sumnjivo što na onom papiriću s uputama piše da su za liječenje gljivičnih infekcija i ne spominju se bakterije?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:20   #43
Exclamation

Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Pa u biti takav osjećaj je imeni. Stalno sam vlažna. A ja mislim da je iscjedak. Pitam dali si iz Rijeke jer svi doktori mi nisu ništa otkrili osim dr.Vlastelića. A kako si onda nakon toliko uspjela na temelju briseva dokazati da je klamidija. Jer meni su negativni.


Klamidija mi je otkrivena brisom uretre (mokraćne cijevi) i ustanovilo se da zapravo nisam imala upale mjehura nego upalu mokraćne cijevi, to je tzv. netipična upala uretre uzrokovana klamidijom. A simptomi su vrlo slični upali mjehura.
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 19:00   #44
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
i ništa ti nije bilo sumnjivo što na onom papiriću s uputama piše da su za liječenje gljivičnih infekcija i ne spominju se bakterije?
A jesam ali sam tada imala problema sa HPV i jednostavno na to zaboravila. I sad su posljedice.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 01:21   #45
zaboravila si da piješ krivu terapiju? 6 godina pamtiš koje vaginalete si dobila, al 6 godina se nisi sjetila da nisi popila jedan jedini antibiotik za tu klamidiju? oprosti, nije mi jasno.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 11:05   #46
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
zaboravila si da piješ krivu terapiju? 6 godina pamtiš koje vaginalete si dobila, al 6 godina se nisi sjetila da nisi popila jedan jedini antibiotik za tu klamidiju? oprosti, nije mi jasno.
Tada sam imala problema sa HPV om i jednostavno zaboravila na klamidiju. Doktorica mi tada rekla da se povukla. Ja naravno nisam imala nikakve simptome. Sve do ove godine kad sam imala spontani. Tada mi je jedan dr. rekao da imam upalu, a upalu izazvala je klamidija. A drgi dr. rekli da sam zdrava i da nemam upalu, i ko za inat brisevi na klamidiju negativni.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 18:47   #47
drage moje..evo ovako (neznam otkud da krenem)... zadnjih godinu dana sam stalno imala upale mjehura i gin bi mi davala Ninur i Nolicin i opet ništa...zadnjih mjesec dana sam morala svako malo mokrit i to bih izmokrila golemu količinu mokraće a uopće nepijem puno vode...pa zadnjih 15dana me dole jako peče, imam bolne odnose i bolno i otežano mokrenje...
u ponedjeljak sam bila kod gin i rekla mi je da je to klamidija i dala i meni i dečku doksiciklin te meni vaginalete geonistin...
pijem evo već 4 dana ali nevidim poboljšanja... recite mi kako se toga zauvijek riješiti... imate li još koji lijek za preporučiti... i dali se klamidija brzo vraća ako sad prestanu ti simptomi.
Pitam puno toga jer mi je ovo prvi put da se susrećem s tim...hvala vam unaprijed

PS. dali smijem imati odnose s kondomom ili ne ?
linea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:30   #48
Quote:
linea4 kaže: Pogledaj post
drage moje..evo ovako (neznam otkud da krenem)... zadnjih godinu dana sam stalno imala upale mjehura i gin bi mi davala Ninur i Nolicin i opet ništa...zadnjih mjesec dana sam morala svako malo mokrit i to bih izmokrila golemu količinu mokraće a uopće nepijem puno vode...pa zadnjih 15dana me dole jako peče, imam bolne odnose i bolno i otežano mokrenje...
u ponedjeljak sam bila kod gin i rekla mi je da je to klamidija i dala i meni i dečku doksiciklin te meni vaginalete geonistin...
pijem evo već 4 dana ali nevidim poboljšanja... recite mi kako se toga zauvijek riješiti... imate li još koji lijek za preporučiti... i dali se klamidija brzo vraća ako sad prestanu ti simptomi.
Pitam puno toga jer mi je ovo prvi put da se susrećem s tim...hvala vam unaprijed

PS. dali smijem imati odnose s kondomom ili ne ?
daj mi reci jedno,tebi je ginekologica samo ovako rekla da se radi o klamidiji ili ti je radila bris?jer ako je samo ovako rekla svaka čast takvoj doktorici ali to nije normalno i to je čisti nemar,za dokaz dali imaš klamidiju ili ne trebala je napraviti bros na klamidiju koji bi to potvrdio i onda bi prema tom brisu dobila antibiotik a ne napamet

i uopće nemora biti da je stvar ginekološke prirode nego možda je ipak stvar u mjehuru i možda imaš upalu mjehura nekom bakterijom pa te zato peče kad mokriš i imaš ostale simptome,i još nešto je to nema veze što si ti pila ninur i nolicin,antibiotik se treba piti prema antibiogramu(to je popis antibiotika koji se dobije na nalazu od briseva ili urinokulture kad se izolira bakterija recimo iz mjehura ili putem brisa za klamidiju s ginekološke strane i onda oni taj tvoj uzročnik tamo testiraju na više antibiotika i promatraju tamo na koji antibiotik djeluje taj tvoj uzročnik i prema tome se mora piti antibiotik a ne napamet jer nemora značiti da je djelovao),znači možda ipak imaš upal mjehura ali pošto nisi dobila antibiotik prema antibiogramu nije djelovao jer s emožda potrefilo da baš ta dva koja si ti pila nedjeluju na tvoj uzročnik i zato je važan antibiogram



znači ti trebaš napraviti urinokulturu s antibiogramom(to možeš tražiti dr. opće prakse uputnicu za to) a kod ginekologa trebaš napraviti cervikalne briseve pod koje spada i famozni bris na klamidiju i tek nakon te dvoje pretrage ćeš POTPUNO SIGURNO ZNATI od kuda potječe problem(dali mjehur ili vagina) te koju bakteriju točno imaš( A NE DA TI NETKO OVAKO BEZVEZE KAŽE BEZ PRETRAGA POŠTENIH) I DOBITI ĆEŠ ANTIBIOGRAM o kojem sam pisala zašto je važan


kad ti dođu ti nalazi onda treba vidjeti što zapravo imaš i prema tome uputiti partnera isto na briseve,sex s kondomom je moguć ali bolje ne za vrijeme liječenja i sad kad već piješ antibiotik te pretrage nemožeš raditi sad nego treba proći najmanje mjesec dana od zadnje tablete da nebi bili lažno negativni nalazi


ali ovo za tvoju ginekologicu kako ti je rekla bez pretrage da imaš klamidiju je u najmnaju ruku,kaj je vidovita možda?užas

eto toliko o našem zdravstu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:20   #49
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
daj mi reci jedno,tebi je ginekologica samo ovako rekla da se radi o klamidiji ili ti je radila bris?jer ako je samo ovako rekla svaka čast takvoj doktorici ali to nije normalno i to je čisti nemar,za dokaz dali imaš klamidiju ili ne trebala je napraviti bros na klamidiju koji bi to potvrdio i onda bi prema tom brisu dobila antibiotik a ne napamet

i uopće nemora biti da je stvar ginekološke prirode nego možda je ipak stvar u mjehuru i možda imaš upalu mjehura nekom bakterijom pa te zato peče kad mokriš i imaš ostale simptome,i još nešto je to nema veze što si ti pila ninur i nolicin,antibiotik se treba piti prema antibiogramu(to je popis antibiotika koji se dobije na nalazu od briseva ili urinokulture kad se izolira bakterija recimo iz mjehura ili putem brisa za klamidiju s ginekološke strane i onda oni taj tvoj uzročnik tamo testiraju na više antibiotika i promatraju tamo na koji antibiotik djeluje taj tvoj uzročnik i prema tome se mora piti antibiotik a ne napamet jer nemora značiti da je djelovao),znači možda ipak imaš upal mjehura ali pošto nisi dobila antibiotik prema antibiogramu nije djelovao jer s emožda potrefilo da baš ta dva koja si ti pila nedjeluju na tvoj uzročnik i zato je važan antibiogram



znači ti trebaš napraviti urinokulturu s antibiogramom(to možeš tražiti dr. opće prakse uputnicu za to) a kod ginekologa trebaš napraviti cervikalne briseve pod koje spada i famozni bris na klamidiju i tek nakon te dvoje pretrage ćeš POTPUNO SIGURNO ZNATI od kuda potječe problem(dali mjehur ili vagina) te koju bakteriju točno imaš( A NE DA TI NETKO OVAKO BEZVEZE KAŽE BEZ PRETRAGA POŠTENIH) I DOBITI ĆEŠ ANTIBIOGRAM o kojem sam pisala zašto je važan


kad ti dođu ti nalazi onda treba vidjeti što zapravo imaš i prema tome uputiti partnera isto na briseve,sex s kondomom je moguć ali bolje ne za vrijeme liječenja i sad kad već piješ antibiotik te pretrage nemožeš raditi sad nego treba proći najmanje mjesec dana od zadnje tablete da nebi bili lažno negativni nalazi


ali ovo za tvoju ginekologicu kako ti je rekla bez pretrage da imaš klamidiju je u najmnaju ruku,kaj je vidovita možda?užas

eto toliko o našem zdravstu
da baš tako, dala mi je napamet taj lijek jer u mom selu nema mogućnosti napraviti te sve pretrage pa mi je dala to prije nego odem u zg na taj test za klamidiju (tako je ona rekla)

a tebi puno hvala na opširnom odgovoru
linea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:38   #50
Quote:
linea4 kaže: Pogledaj post
da baš tako, dala mi je napamet taj lijek jer u mom selu nema mogućnosti napraviti te sve pretrage pa mi je dala to prije nego odem u zg na taj test za klamidiju (tako je ona rekla)

a tebi puno hvala na opširnom odgovoru
Tako napamet je prije 6 godina rekla i meni i dala mi vaginalete plimikol.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 12:13   #51
a mogu li imati odnose iako koristim vaginalete
linea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 12:31   #52
Quote:
linea4 kaže: Pogledaj post
drage moje..evo ovako (neznam otkud da krenem)... zadnjih godinu dana sam stalno imala upale mjehura i gin bi mi davala Ninur i Nolicin i opet ništa...zadnjih mjesec dana sam morala svako malo mokrit i to bih izmokrila golemu količinu mokraće a uopće nepijem puno vode...pa zadnjih 15dana me dole jako peče, imam bolne odnose i bolno i otežano mokrenje...
u ponedjeljak sam bila kod gin i rekla mi je da je to klamidija i dala i meni i dečku doksiciklin te meni vaginalete geonistin...
pijem evo već 4 dana ali nevidim poboljšanja... recite mi kako se toga zauvijek riješiti... imate li još koji lijek za preporučiti... i dali se klamidija brzo vraća ako sad prestanu ti simptomi.
Pitam puno toga jer mi je ovo prvi put da se susrećem s tim...hvala vam unaprijed

PS. dali smijem imati odnose s kondomom ili ne ?
Ovakve simptome sam i ja imala kad sam imala upalu uzrokovanu klamidijom, urionokultura mi je bila uredna i svi su mislili da zafrkavam a meni je stvarno bilo lose....Ne mora znaciti da je to kod tebe slucaj, ali vrlo vjerojatno moze biti. Cesto se iza simptoma upale mjehura krije ta uzasna klamidija. Sto prije na briseve!
Ja bih odnose za sada prekinula ako je moguce, ne kuzim pa sto te ne boli pri odnosu...meni na pamet nije u toj fazi padalo...
A dok traje lijecenje oba partnera (ako je klamidija u pitanju), preporuka je potpuna apstinencija. Vjeruj mi, za tvoje dobro. Mi smo se lijecili skoro godinu dana i to je bilo katastrofa ali smo prezivjeli....
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 22:47   #53
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Tako napamet je prije 6 godina rekla i meni i dala mi vaginalete plimikol.
i nije ti bilo sumnjivo to što ti je ona ovako odokativno odredila da imaš klamidiju ni to što je liječi antimikotikom? jasno je meni da prije 6 godina internet nije bio ovoliko dostupan, ali i tad se išlo na briseve da se ustanovi koja točno bakterija uzrokuje upalu, pa ne razumijem baš. ni to što ti nije bilo čudno da koristiš antimikotik za ubit bakteriju.

jesi li sigurna da ti nije rekla da imaš kandidu, a tebi se to pomiješalo?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 12:59   #54
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
i nije ti bilo sumnjivo to što ti je ona ovako odokativno odredila da imaš klamidiju ni to što je liječi antimikotikom? jasno je meni da prije 6 godina internet nije bio ovoliko dostupan, ali i tad se išlo na briseve da se ustanovi koja točno bakterija uzrokuje upalu, pa ne razumijem baš. ni to što ti nije bilo čudno da koristiš antimikotik za ubit bakteriju.

jesi li sigurna da ti nije rekla da imaš kandidu, a tebi se to pomiješalo?
Sada više ništa neznam. Jer brisevi su mi negativni, a doktor je rekao da nemam ništa nego da mi je upala nastala u trudnoći jer nisu na vrijeme otkrili da nema otkucaja srca, dakle u meni je bilo mrtvo 2 mjeseca. A iscjedak i bolove koje imama da je to sve od kiretaže i da će se malo pomalo smirit.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 12:35   #55
mene su spasile ove tablete (gore navedeno ime) više me ne žari i ne peče ali još uvijek svako malo trčim na wc
linea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 22:20   #56
Imam pitanje? Dali se klamidija moze otkriti papa testom, i kako prepoznas da bolujes od nje? POMOC
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 11:07   #57
Quote:
brunella kaže: Pogledaj post
Imam pitanje? Dali se klamidija moze otkriti papa testom, i kako prepoznas da bolujes od nje? POMOC
Možda se i može otkrit na papi ako ti je papa u lošem stanju. Ali za klamidiju postoje posebni brisevi. Njezin simptom ti je najčešće ogromni isjedak malo žućkast i nakon dužeg vremena javljaju se bolovi u donjem djelu trbuha. Ja na brisevima negativna, ali sobzirom da je prošlo preko 6 godina, možda ju se više nemože izolirat ili je uopće nema.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 11:53   #58
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Možda se i može otkrit na papi ako ti je papa u lošem stanju. Ali za klamidiju postoje posebni brisevi. Njezin simptom ti je najčešće ogromni isjedak malo žućkast i nakon dužeg vremena javljaju se bolovi u donjem djelu trbuha. Ja na brisevima negativna, ali sobzirom da je prošlo preko 6 godina, možda ju se više nemože izolirat ili je uopće nema.
A kea taj iscjedak ide neprekidno? ja ga imam al ne stalno. Zasto sumnjam da bolujem od te bolesti...nakon prekida sa bivsim njegova nova cura je odmah obolila od toga i njemu su ju isto ustanovili, a nakon prekida samnom odmah u malom periodu bio je sa njom, i on je mene okrivio...nisam nikada imala nikakve bolove..
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:05   #59
Quote:
brunella kaže: Pogledaj post
A kea taj iscjedak ide neprekidno? ja ga imam al ne stalno. Zasto sumnjam da bolujem od te bolesti...nakon prekida sa bivsim njegova nova cura je odmah obolila od toga i njemu su ju isto ustanovili, a nakon prekida samnom odmah u malom periodu bio je sa njom, i on je mene okrivio...nisam nikada imala nikakve bolove..
odi na briseve, liječi to čim prije to je opasno. nemoraš imat iscjedak non stop: najčešće kad ti završi menzis, u sredini..
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:10   #60
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
odi na briseve, liječi to čim prije to je opasno. nemoraš imat iscjedak non stop: najčešće kad ti završi menzis, u sredini..
A di se ide na te briseve, jel to moze moj ginekolog?
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.