Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 22:22   #1001
mi zivimo u canadi,
otkad imamo psa mi ga vodimo redovno u veterinara i svasta mu daje, ali nikad to za gliste, samo ga svaki put testira
ali sto mi je najcudnije, je sto su mu radili bris guze nakon sto sam ja vidila gliste i pokazao se negativan
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Old 08.09.2009., 22:34   #1002
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
mi zivimo u canadi,
otkad imamo psa mi ga vodimo redovno u veterinara i svasta mu daje, ali nikad to za gliste, samo ga svaki put testira
ali sto mi je najcudnije, je sto su mu radili bris guze nakon sto sam ja vidila gliste i pokazao se negativan
Ma kakav bris guze!?Uzme se stolica na mikroskopske pretrage.
Da se psa zaštiti od crijevnih parazita i prečestog čišćenja, treba mu u hranu dodavati bijeli luk.Pravi, ne onaj dehidrirani.To je poznato već oko 5000 godina.
animacanis is offline  
Old 08.09.2009., 23:06   #1003
dobra večer svima,evo pretražujem ovaj forum i nikako da nadem,imamo problem sa dalmatinskim pesonjom od subote navečer ne mokri,ima poriv i pozu kao da če pišati ali ništa ,u nedjelju po podne zvali veta i on ga je kateterizirao i peso sav hepi,no došlo jutro-ponedjeljak,peso diže nogu,ali se niš ne dešava,odlazimo vetu,napravio uzv mokračnog mjehura,analizu mokraće i opet kateterizirao,ordinirao apaurin da se muskulatura opusti pa da može peso sam ,mislili super sad će on konačno sam,kad vraga,opet vetu navečer,kateterizirali,pesek nam baulja od apaurina ko nadrogani,normalno pije i papa-doduše manje nego inače,jede hranu koja je za to od veta,nema temperaturu i veseli je (kolko može od aparinčeka),i opet ništa nije mogao sam,evo ga sada je "iscjeđen",popio antibiotik i mali moj spava,jako mi ga je teško gledati a neznamo šta dalje-sutra idemo kod veta pa na neke ozbiljnije pretrage,molim ako neko ima slično iskustvo ili ima kakva saznanja da nam helpa jer ovo je za izluditi,ne spavamo doma odnedjelje-nije bed samo da se nekaj počne dešavati-nije pre predebel(30kg)idealno bi bilo 27,ali??nema neke geste da bi mislili da ga negdje boli-kamenac ili?????molim pomoć-hvala
knutko is offline  
Old 09.09.2009., 08:02   #1004
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Ma kakav bris guze!?Uzme se stolica na mikroskopske pretrage.
Da se psa zaštiti od crijevnih parazita i prečestog čišćenja, treba mu u hranu dodavati bijeli luk.Pravi, ne onaj dehidrirani.To je poznato već oko 5000 godina.
Animacanis, kad već daješ savjete toga tipa, daj i dozu, jerbo ljudi nemaju pojma da je češnjak koliko koristan toliko i štetan i otrovan za pse.

Da i meni je taj bris guze sumnjiv, zapravo, nikad nisam čula niti vidjela da vet radi bris za provjeru na parazite. Ako nešto rade, uzmu stolicu pa daju na analizu.



Knutko koliko je star pas?
Apaurini da bi se pas pomokrio? Još ti nisu rekli šta bi moglo biti?
Ne znam, ja bi mijenjala veterinara. Može biti kamenac, ali bogme i prostata.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 11.09.2009. at 11:59.
Smartie is offline  
Old 09.09.2009., 11:15   #1005
Nije to klasični bris, već razmaz ili tako nekako. Međutim, nikad čula da se to radi psima. Tako se kod ljudi provjerava da li su glistavi (selotejp na perianalno područje.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Old 09.09.2009., 11:44   #1006
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Knutko koliko je star pas?
Apaurini da bi se pas pomokrio? Još ti nisu rekli šta bi moglo biti?
Ne znam, ja bi mijenjala veterinara. Može biti kamenac, ali bogme i prostata.
ima četiri i pol godine,
knutko is offline  
Old 09.09.2009., 12:33   #1007
Pozdrav ljudi.

Neznam jeli problem, ali zabrinulo me ovo i molija bi hitan odgovor.
Evo prije 10 minuta kad san svoju retrivericu mazija zapazija san nesta tvrdo, velicine polovice sake na desnoj strani droba (da precizira, tocno povise druge bradavice brojeci od iza). Nikad dosad to nisan primjetija (preko 2 godine je u nas, dosla sa par mjeseci). Bebe nemogu bit, nije se tjerala od drugog ili treceg mjeseca, zna li ko sta joj moze biti, jeli normalno ili je problem?
__________________

¡¡¡Hala Madrid!!!!
madridista is offline  
Old 09.09.2009., 12:42   #1008
Hej ljudi, MOLIM savjet, pomoč, informaciju, utjehu, bilo što...

Ovako, imam mješanca pekinezera starog 10 mjeseci. Preksinoć ga je udario auto i vratio mi se kući vukući zadnje noge i ne mičući repom. Bila sam kod veterinara i već evo 2.dan prima antibiotike i injekcije protiv bolova. Veterinar je rekao da nije slomljena kralježnica ali da ima prijelom kod zdjelice i da postoji šansa da mu je oštećen neki živac koji prolazi kroz zdjelicu al da će to vidjet za par dana, a ako je to onda za mog Medu navodno nema puno šansi. Znam da sad ne mogu ništa ali ovo čekanje ubija, pa me zanima jel tko imao sličan slučaj, ili možda zna više o tome. Ja samo gledam kako ne može nikud s repom i nogicama i to me ubija jer je uvijek bio jako razigran....

Hvala
martina318 is offline  
Old 09.09.2009., 14:49   #1009
Quote:
Slucajnigost kaže: Pogledaj post
selotejp na perianalno područje.
Joj fuj!
To moraš biti fakat glistav da ti plaze oko š...


Quote:
madridista kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.

Neznam jeli problem, ali zabrinulo me ovo i molija bi hitan odgovor.
Evo prije 10 minuta kad san svoju retrivericu mazija zapazija san nesta tvrdo, velicine polovice sake na desnoj strani droba (da precizira, tocno povise druge bradavice brojeci od iza). Nikad dosad to nisan primjetija (preko 2 godine je u nas, dosla sa par mjeseci). Bebe nemogu bit, nije se tjerala od drugog ili treceg mjeseca, zna li ko sta joj moze biti, jeli normalno ili je problem?
Pa ako ti kuja nije sterilizirana vrlo vjerojatno da je tumor. Ali odi kod veta on će najbolje znati.


Quote:
martina318 kaže: Pogledaj post
Hej ljudi, MOLIM savjet, pomoč, informaciju, utjehu, bilo što...

Ovako, imam mješanca pekinezera starog 10 mjeseci. Preksinoć ga je udario auto i vratio mi se kući vukući zadnje noge i ne mičući repom. Bila sam kod veterinara i već evo 2.dan prima antibiotike i injekcije protiv bolova. Veterinar je rekao da nije slomljena kralježnica ali da ima prijelom kod zdjelice i da postoji šansa da mu je oštećen neki živac koji prolazi kroz zdjelicu al da će to vidjet za par dana, a ako je to onda za mog Medu navodno nema puno šansi. Znam da sad ne mogu ništa ali ovo čekanje ubija, pa me zanima jel tko imao sličan slučaj, ili možda zna više o tome. Ja samo gledam kako ne može nikud s repom i nogicama i to me ubija jer je uvijek bio jako razigran....

Hvala
Jel slikano ili striček samo nagađa?

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 11.09.2009. at 12:00.
Smartie is offline  
Old 09.09.2009., 15:01   #1010
Oj, nije slikano, veterinar ga je ispipao i našao prijelom i oteklinu, i rekao da kralježnica nije u pitanju, i kaže da će bit ok ako je oteklina pritisla živac, u protivnom ne znam. Medo nije bezvoljan i jede čak, samo ja ni sama ne znam šta točno čekam. Brine me to što ne miče ni repom ni nogicama. joj
martina318 is offline  
Old 09.09.2009., 15:08   #1011
Quote:
martina318 kaže: Pogledaj post
Oj, nije slikano, veterinar ga je ispipao i našao prijelom i oteklinu, i rekao da kralježnica nije u pitanju, i kaže da će bit ok ako je oteklina pritisla živac, u protivnom ne znam. Medo nije bezvoljan i jede čak, samo ja ni sama ne znam šta točno čekam. Brine me to što ne miče ni repom ni nogicama. joj
sjedi vetu za vrat dok ga ne slika. ako neće on idi kod drugogo veterinara, i tako plaćaš. a dok ovaj striček nagađa može psu biti samo gore.

ako je ne daj bože ipak kralježnica, vidjela sam da ljudi naruče ona kao invalidska kolica, tj kotačiće i psi s tim normalno žive, čak i trče.
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Old 09.09.2009., 15:17   #1012
hvala, kako god da bilo, opcija uspavljivanja mi nikako nije u planu. Samo da on preživi, pa makar i jurcao na kotačima...
martina318 is offline  
Old 09.09.2009., 15:47   #1013
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Joj fuj!
To moraš biti fakat glistav da ti plaze oko š...
ne traže se gliste već jajašca. ona se zaljepe za to područje. žive gliste obično izađu sa stolicom i tada ih se može primjetiti.
isto je i sa trakavicom. u stolici se mogu vidjeti samo članci. teško da će nekome trakavica viriti iz guze. mada dječje gliste ili neke od tih (nisam sigurna, davno sam to učila) znaju izaći iz anusa i prošetati do drugih otvora.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 10.09.2009., 00:48   #1014
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa ako ti kuja nije sterilizirana vrlo vjerojatno da je tumor. Ali odi kod veta on će najbolje znati.
Nazalost imas pravo

Bija veterinar veceras kod nas, napipao je, kaze nije kila (bila jedna od opcija) nego tumor na cici, vrlo vjerojatno dobrocudni.

Samo smo svi ostali paf - mazimo je svako malo, pogotovo po drobu jer voli doc kod nas, izvrnit se na leda, pa ti mazi - a sad doslovno priko noci tolka izraslina

Prijedlozi su: ili operacija odma (tj vjerojato ce sad poceti sa tjeranjem, pa poslije istog) ili sacekati da to naraste i da pocme praviti probleme (probije kozu ) i onda vaditi. I predlozija je da odemo u Crnogace (kaze veterinar kod kojeg dolaze ljudi i od vani) da pregleda i da konacno misljenje.

Uglavnom, svi smo jako neugodno iznenadeni.
__________________

¡¡¡Hala Madrid!!!!
madridista is offline  
Old 10.09.2009., 04:47   #1015
ja nikad nisam prije imala nikakvu zivotinju, pa onda slusam veta sto mi kaze
posto smo ovo ljeto isli u evropu morali smo ga cijepiti za sve zivo i raditi nekoliko testova,
tako da sam ja mislila da je sve to napravljeno, ali eto nije
vrlo cudno
dakle sad mi veterinar kaze da se prije ova tableta davala prvi put i onda drugi nakon 2 sedmice, ali da je ovo nova i da ne treba nego jednom
molim vas da mi recete, to sa cesnjakom koliko da mu dajem, on ima oko 35 do 37 kg,
i da li i pored toga treba opet nesto davati nakon nekoliko mjeseci, i svako koliko bi trebalo
jer moj sin je jos bolestan i cekamo nalaze njegove stolice
i ja kroz to ne zelim ponovo prolaziti
hvala svima
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Old 10.09.2009., 08:23   #1016
Quote:
madridista kaže: Pogledaj post
Prijedlozi su: ili operacija odma (tj vjerojato ce sad poceti sa tjeranjem, pa poslije istog) ili sacekati da to naraste i da pocme praviti probleme (probije kozu ) i onda vaditi. I predlozija je da odemo u Crnogace (kaze veterinar kod kojeg dolaze ljudi i od vani) da pregleda i da konacno misljenje.
odma to operirajte, tumori na cicama obično nisu baš bezazleni i što dulje čekaš to gore.
Smartie is offline  
Old 10.09.2009., 17:23   #1017
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
ja nikad nisam prije imala nikakvu zivotinju, pa onda slusam veta sto mi kaze
posto smo ovo ljeto isli u evropu morali smo ga cijepiti za sve zivo i raditi nekoliko testova,
tako da sam ja mislila da je sve to napravljeno, ali eto nije
vrlo cudno
dakle sad mi veterinar kaze da se prije ova tableta davala prvi put i onda drugi nakon 2 sedmice, ali da je ovo nova i da ne treba nego jednom
molim vas da mi recete, to sa cesnjakom koliko da mu dajem, on ima oko 35 do 37 kg,
i da li i pored toga treba opet nesto davati nakon nekoliko mjeseci, i svako koliko bi trebalo
jer moj sin je jos bolestan i cekamo nalaze njegove stolice
i ja kroz to ne zelim ponovo prolaziti
hvala svima
najbolje bi bilo svaka 3 mjeseca očistiti psa od glista sa tableticom pratela. ako pas u stolici još ima gliste vjerojatno se nije potpuno očistio pa bi trebalo ponoviti čišćenje, ali to samo uz savjet veta jer na tabletama pratela piše da se daju jednokratno svakih 3-4 mjeseca.
ako nađete gliste u stolici psa nazovite veta i nek vam preporuči što dalje za čišćenje.
sin nek obavezno pere ruke nakon što je dirao psa. i to dobrano oprati. ne samo kroz vodu promrljati ruke. ko što to djeca vole. svu njegovu posteljinu morate iskuhavati ukoliko je i on zaražen. mada možete već sad njegovu posteljinu zasebno prati. također i vašu posteljinu će trebati iskuhavati i svi ćete se morati očistiti od glista ukoliko se pokaže da je sin zaražen. ali to će vam doktor sve reći.

ležaj od psa bi također trebalo iskuhati ako je moguće. jer se jajašca mogu zadržati i na posteljini odnosno psećem ležaju pa se mogu udahnuti te se na taj način ponovo zaraziti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 10.09.2009., 23:23   #1018
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
odma to operirajte, tumori na cicama obično nisu baš bezazleni i što dulje čekaš to gore.
Evo ovaj drugi veterinar kod kojeg nas je nasi poslao kaze da nemora biti tumor, vec je moglo nesta sta je od pojacane aktivnosti hormona nabubrilo (nezz tocno sta je reka) i trebamo doci na pregled kroz mjesec-mjesec ipo kad joj zavrsi tjeranje (sve je to uz pretpostavku da ce kroz koji dan poceti, bar ako je imalo pravilno) i kad se hormoni smire.
__________________

¡¡¡Hala Madrid!!!!
madridista is offline  
Old 11.09.2009., 10:36   #1019
Quote:
madridista kaže: Pogledaj post
Evo ovaj drugi veterinar kod kojeg nas je nasi poslao kaze da nemora biti tumor, vec je moglo nesta sta je od pojacane aktivnosti hormona nabubrilo (nezz tocno sta je reka) i trebamo doci na pregled kroz mjesec-mjesec ipo kad joj zavrsi tjeranje (sve je to uz pretpostavku da ce kroz koji dan poceti, bar ako je imalo pravilno) i kad se hormoni smire.
a jesu radili biosiju ili oni to tak naslijepo? a mislim svašta je moguće...
Smartie is offline  
Old 11.09.2009., 12:17   #1020
zahvaljujući ovom topicu i napisima clearwatera o lijeku za artritis (činimise) koji dolazi iz amerike, jedan prekrasan pas u mom naselju danas čak i trčakara pomalo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.