Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 17:36   #41
Quote:
zegolub kaže:
bbbe. čuvaj se tih kozulića. imaju lošu reputaciju. puno uzimaju, loše plaćaju. a ono što si doma na slobodnom, kod takvih firmi nije plačeno. zato dobiš plaću tek treći mjesec.
Nije tocno, cista laz, dapace - radim preko njih, sada vec evo godinu dana, i izuzetno su korektni - sto smo dogovorili, toga se i drze. A nije da sam nov u svemu tome, ja sam offshore vec 10 godina, i radio prije preko agencija za navodno jace kompanije, pa je bilo "sareno"...Zegolube izgleda da pojma nemas o cemu pises.


Sto se tice ovog gornjeg posta - da, najteze je uletjeti prvi put, poslije ako si ok sve ide svojim tokom. I nama trenutno trebaju kvalitetni radnici tog i slicnih profila, jer su lokalci (sad sam na kaspijskom moru/jezeru) katastrofa - a mora ih se zaposljavati, zbog politike...Da smo (mi Hrvati) cijenjeni - jesmo, ali budimo realni, daleko smo mi od neke trazene "marke", nemamo mi tu tradiciju ni znanje, sve nove tehnologije usvojimo tu, nasa je strasna prednost sto se brzo snalazimo, obrazovani smo, brzo ucimo i (skoro) se nikad ne zalimo...Englezi, Skoti, Danci i Norvezani tu drmaju, svi smo ostali samo sporedni igraci.
Preko nekih adresa, site-ova, web application-a i sl. je nemoguce uletjeti bez prethodnog iskustva, ako imas bilo koga tko radi tako, preko njega ti je najvjerovatnije uletjet. I da, postoji puno prevara preko interneta na racun zaposljavanja na platformama, npr. "Caledonia offshore" i sl. koji traze neku lovu, process fee i sl. - to ne postoji kod ni jedne agencije. Cim vas netko pita za neku lovu, znaci da je prevara u pitanju, 100%.

Sad sam offshore, jos 15 dana i domaaaaaaaaa....Lijepo je to - 28/28 - ali nakon nekog vremena tih 28 dana u nekoj vukojebini se strasno oduzi, a onih 28 doma proleti za cas...
niner.alpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 12:52   #42
Quote:
niner.alpha kaže:
Nije tocno, cista laz, dapace - radim preko njih, sada vec evo godinu dana, i izuzetno su korektni - sto smo dogovorili, toga se i drze. A nije da sam nov u svemu tome, ja sam offshore vec 10 godina, i radio prije preko agencija za navodno jace kompanije, pa je bilo "sareno"...Zegolube izgleda da pojma nemas o cemu pises.
onda objasni ljudima malo šire. što se radi, gdje se radi, dohodci i ostalo.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:40   #43
Ne razumijem - sta da objasnim? Opcenito o offshore-u ili o mojem poslu, primanjima i uvjetima? Hvala lijepo, ali nemam ni volje ni zelje, jednostavno sam morao reagirati na netocne tvrdnje. Znam da se ovaj poziv bespotrebno mistificira i siri se puno glasina, u ovoj sam temi nasao sam par tocnih stvari iznesenih. Posao k'o posao - negdje teze, negdje lakse, neki bolje placaju, neki losije, negdje se bolje jede, negdje se gladuje... Nekad bude odlicno na jednoj instalaciji, a onda se vratis za mjesec dana na isto mjesto, ali u pakao, najgorih mjesec dana u zivotu.

Zadnje uređivanje niner.alpha : 13.12.2006. at 17:48.
niner.alpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 16:07   #44
Pozdrava niner.alpha, kazes da je najteze dobit taj prvi posao na platformi, jel bi mogao napisat kako si ga ti dobio, i neke savjete, jer vidim da si offshore vec 10 godina!
nikola61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 16:25   #45
Quote:
nikola61 kaže:
Pozdrava niner.alpha, kazes da je najteze dobit taj prvi posao na platformi, jel bi mogao napisat kako si ga ti dobio, i neke savjete, jer vidim da si offshore vec 10 godina!
Dobio sam ga nakon dugo trazenja i "grebanja" - prijatelj (tu mislim na pravog prijatelja, koji me zna od malih nogu i moze jamciti za mene, ne na nekog poznanika) je doznao da im treba moj profil hitno, javio mi je gdje da odem (ne nazovem, vec osobno odem - vjeruj mi velika je razlika) i predam papire, pa ce on pogurat odozgo malo. Tako je i bilo, zvali su me drugi dan, i dali mi 2 sata da odlucim (iako sam ja odmah pristao, rekli su da jos jednom razmislim i javim za 2 sata odluku). Nakon toga su uslijedili lijecniki, survival tecaj i prva instalacija - sve to u manje od 2 tjedna. Prvi ugovor - sve mi je bilo novo, drukcije i tesko, iako sam prije toga plovio na trgovackoj. Ovdje je safety sve, ne smijes ni cavao zabit ako nemas PTW (permit to work). Poslije toga je sve krenulo svojim tokom - upoznas nekog supervisora koji te povuce za sobom na neki drugi projekt, upoznas ljude i oni tebe...Zapamtite, osobni kontakt je puno vazniji, nego sto poslanih mailova na istu adresu i dvjesto telefonskih poziva. Kazem, treba bit uporan, znat sto hoces i uletjet ces, nama uvijek, ali uvijek fali ljudi, posla ima po cijelom svijetu i mi smo vjerovatno jedina grana di nikad ne fali love i nista nije preskupo...I da, od nekud treba poceti, mislim da je mudro prihvatit i tezi i slabije placen posao, jer ako netko vrijedi, sigurno ce uspjet u daljnjoj karijeri...
niner.alpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 16:37   #46
Hvala
nikola61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 16:21   #47
to niner.alpha

daj kume nešto sredi ako možeš malo me poguraj ili nešto slično ja kod kozulicha ćekam odgovor već 5 mjeseci i bio sam kod njih i zvao 4 puta i ništa, a u gov.... sam do grla treba mi lova radio bi bilo šta samo da uletim pa ću se sam gurati dalje na električarsko mjesto. bitno mi je da uletim prvi put!!!
ajd ako možeš nešto napravi bio bi ti jako zahvalan!!! HVALA
b-b-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 17:24   #48
Quote:
b-b-b kaže:
to niner.alpha

daj kume nešto sredi ako možeš malo me poguraj ili nešto slično ja kod kozulicha ćekam odgovor već 5 mjeseci i bio sam kod njih i zvao 4 puta i ništa, a u gov.... sam do grla treba mi lova radio bi bilo šta samo da uletim pa ću se sam gurati dalje na električarsko mjesto. bitno mi je da uletim prvi put!!!
ajd ako možeš nešto napravi bio bi ti jako zahvalan!!! HVALA
I ja bih bio stvarno zahvalan
nikola61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 18:37   #49
Sorry "b-b-b", al' ja sam ti "tovar"!!!

Salim se naravno - nazalost nisam ti u mogucnosti tako pomoc, iako bi ja volio da je sto vise nasih tu (pa makar i purgera, da imamo koga zaje..avat malo!!!). U svakom slucaju, zelim ti da ubrzo dobijes offshore posao!
niner.alpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 22:02   #50
to niner alpha ja ti jesam purger ali nisam dinamovac... b-b-b su ti moji inicijali yebi ga to su mi starci krivi ali nema veze...


pozdrav iz zagreba!!!
b-b-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:38   #51
Elektroničar na platformi

Pozdrav svima!!
Zanima me dali tko ima inormacije o poslovima na platformi vezane za elektroniku. Završio sam pomorski fax točnije Brodku elektroniku i komunikacije pa me zanima dali to šta vrijedi za rad na platformi.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 14:19   #52
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!
Zanima me dali tko ima inormacije o poslovima na platformi vezane za elektroniku. Završio sam pomorski fax točnije Brodku elektroniku i komunikacije pa me zanima dali to šta vrijedi za rad na platformi.
Iskreno ne razumijem ti se baš previše u sve to ali moj tata radi kao elektroničar na platformi i znam da nema potrebnu školu za taj posao ali njima to nije niti bitno. Najbitnije je iskustvo i završiti sve njihove tečajeve.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 17:35   #53
Da li netko zna kako se dodje do posla na platformi i kamo se ide. Cula sam verziju po kojoj ides mjesec za mjesec i dobijes oko 3000 Eura, placen put i sl. Ne moram naglasavati da sam ženskog roda!!
Ima li nade za mene!?
Može li netko dati konkretne upute, please!!?
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 20:57   #54
Quote:
porečanka kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako se dodje do posla na platformi i kamo se ide. Cula sam verziju po kojoj ides mjesec za mjesec i dobijes oko 3000 Eura, placen put i sl. Ne moram naglasavati da sam ženskog roda!!
Ima li nade za mene!?
Može li netko dati konkretne upute, please!!?
Ne znam da li na nekoj platformi rade i žene ali čisto sumnjam. Mislim da to nikako nije posao za ženu.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 12:31   #55
Pa zar nije logično da i ti ljudi jedu i da netko priprema obroke za njih ?
Ne vidim se baš kao bušač ili varioc ali navodno da traže osoblje u kuhinji, spremačice i sl. i da je dobra lova!
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 12:36   #56
Quote:
porečanka kaže: Pogledaj post
Pa zar nije logično da i ti ljudi jedu i da netko priprema obroke za njih ?
Ne vidim se baš kao bušač ili varioc ali navodno da traže osoblje u kuhinji, spremačice i sl. i da je dobra lova!
Na platformi na kojoj radi moj tata nema žena. Kuhari su muški a sobe si sami spremaju. Kraj toliko muškaraca i bolje da ih ne primaju
Možda na nekim i primaju žene, ne znam.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:08   #57
Kada bolje promislim, bila bih spremna odmah otići raditi na platformu ako se plaća kako Porečanka kaže!
Meni je dosta rada na određeno, stres me pere stalno da li će mi produžiti ponovno ugovor a ,usput, radim za SITNU LOVU!
Slijedeće godine mi dijete želi upisati faks i ne znam kako ću to platiti.
Ako netko zna kako se tamo zaposliti molim da se izjasni, pa šta ako su tamo većinom muškarci !??
Ne kužim!
Nisu sve žene na ovom svijetu princeze na zrnu graška.
Tamara1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:10   #58
By the way, ja sam za prekooceanske brodove prestara, imam 37.
Da li netko zna gdje je lova!??
Tamara1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:13   #59
Quote:
Tamara1000 kaže: Pogledaj post
Kada bolje promislim, bila bih spremna odmah otići raditi na platformu ako se plaća kako Porečanka kaže!
Meni je dosta rada na određeno, stres me pere stalno da li će mi produžiti ponovno ugovor a ,usput, radim za SITNU LOVU!
Slijedeće godine mi dijete želi upisati faks i ne znam kako ću to platiti.
Ako netko zna kako se tamo zaposliti molim da se izjasni, pa šta ako su tamo većinom muškarci !??
Ne kužim!
Nisu sve žene na ovom svijetu princeze na zrnu graška.
I na platformi nema garancija da ćeš biti na neodređeno. Nešto zezneš, nekome se ne sviđaš ili ti se pojavi neki zdravstveni problem i doviđenja. Posao je dobro plačen ali je itekako stresan i događaju se svakakve situacije pogotovo na platformama u Nigeriji. Raspitaj se da li koja platforma prima žene za spremačice ili kuharice pa ćeš vidjeti šta će ti odgovoriti.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 19:31   #60
Korisna informacija za sve koji žele raditi na brodu: potražite Invermore na
googlu.
Tamara1000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.