Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 20:10   #7441
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Kako ide sve gore ako je situacija ista zadnjih par mjeseci ?
Pa vrlo jednostavo, situacija je ista vec nekoliko mjeseci i sve je gore... ako se svaki mjesec cold stacka pet rigova, u roku od 6 mjeseci to je 30 rigova manje... odnosno 60 posada vise bez posla... Zadnji u nizu je Deepsea Stavanger, od kolege brat je gore, prosli tjedan dobila cijela posada 3 month notice...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 00:03   #7442
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa vrlo jednostavo, situacija je ista vec nekoliko mjeseci i sve je gore... ako se svaki mjesec cold stacka pet rigova, u roku od 6 mjeseci to je 30 rigova manje... odnosno 60 posada vise bez posla... Zadnji u nizu je Deepsea Stavanger, od kolege brat je gore, prosli tjedan dobila cijela posada 3 month notice...
DSM1 recimo bio u cold stacku pa eto opet radi .... iako ja sam spomenuo spud date .... znači radi se o pripremama za početak drillinga ....
Radi se o tome da dosta rigova koji imaju visoki day rate su u cold stack-u , dok jeftiniji rade + jack up_ovi .....
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:31   #7443
rad vani-platforme, postojenja

Poštovani forumaši,

ima li netko da radi u Saudi Arabiji ili Vijetnamu?
Ne znam koliko se promjenilo, ja nisam neko vrijeme išao na platforme, a do sada sam posjećivao samo INAGip-ove.

I sada imam ok posao u Hrvatskoj, ali zapalio bi van. Neda mi se više ovak.
Od certifikata sam imao STCW A-VI/1. Pošto se bavim instrumentacijom, imam još certifikata za rad na dosta mjernih instrumenata te analizatorima i kromatografima. Iskustva imam 8+ godina na području mjerne instrumentacije, projektiranja, baždarenja i održavanja, imam završen elektro fakultet. Trenutno radim kao regionalni voditelj u jednoj od većih firmi za O&G u Hrvatskoj.

Da li se da naći posla vani za ljude poput mene?
Prošao sam od bušenja do gotovog rafiniranog proizvoda.
Največa iskustva su u parametriranju, provjeravanju i pušanju u rad novih postrojenja (više novih postrojenja u naše dvije rafinerije) te nekoliko postrojenja za UNP.

S poštovanjem,
Josip
djoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:53   #7444
Quote:
djoli kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

ima li netko da radi u Saudi Arabiji ili Vijetnamu?
Ne znam koliko se promjenilo, ja nisam neko vrijeme išao na platforme, a do sada sam posjećivao samo INAGip-ove.

I sada imam ok posao u Hrvatskoj, ali zapalio bi van. Neda mi se više ovak.
Od certifikata sam imao STCW A-VI/1. Pošto se bavim instrumentacijom, imam još certifikata za rad na dosta mjernih instrumenata te analizatorima i kromatografima. Iskustva imam 8+ godina na području mjerne instrumentacije, projektiranja, baždarenja i održavanja, imam završen elektro fakultet. Trenutno radim kao regionalni voditelj u jednoj od većih firmi za O&G u Hrvatskoj.

Da li se da naći posla vani za ljude poput mene?
Prošao sam od bušenja do gotovog rafiniranog proizvoda.
Največa iskustva su u parametriranju, provjeravanju i pušanju u rad novih postrojenja (više novih postrojenja u naše dvije rafinerije) te nekoliko postrojenja za UNP.

S poštovanjem,
Josip
Bok, takve poslove mozes pronaci i kod operatora gde se vise manje pravis oversight ili ides do velikih internacionalnih firmi koji se bave Instrumentacijom: Siemens, ABB, Emerson Process Management, Yokogawa, Honeywell, Cameron, Petrofac, SBM offshore ima jih jose ove se sjecam na pamet. Probaj radna mesta kao su Metering Engineer, Instrumentation Engineer ili Technician, Commissioning Engineer itd ... Koliko ja znam se trazi puno Instrumentation Engineer & Technician profili svugde tako kod operatora ili service providera ... .

Ja radim isto u instrumentaciji - meritve protoka, measurements & sampling

Ajde prijatno
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 07:41   #7445
Hvala Slovenac!
djoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 12:51   #7446
Aldelia. . Varšava

Pozdrav, pročitao sam dosta postova i sad me zanimaju iskustva onih koji su bili u Budimpešti na intervjuu za Aldeliu (NDC). Ovaj put su striktno rekli da neće vraćati putne troškove. Ako je netko bio molim na PM ili ovdje iskustva sa intervjua. Što su pitali/tražili? Malo o atmosferi. Hvala puno. Inače sam HSE. radio sam offshore i onshore. Zadnje Saipem. Sad bez posla. odmorio malo. Sad bi opet. Pitajte ako netko želi. Hvala unaprijed
tulipanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 13:56   #7447
Pozdrav svima, da li netko ima nešto više informacija o poslu kod Saipem-a na montiranju platformi?

Kakve su plaće tamo i uvjeti u odnosu na klasične platforme koje buše? Sigurnost, hrana, plaća li se kad si doma itd.?
Cooper 1300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 19:32   #7448
Da li OMV nudi radna mjesta na svojim platformama?
Jer Talijanske kompanije su vam banana,jako slabo organizirane,sa puno manjim plaćama od recimo OMV-a i sjevernih kompanija,tj.Kanađana,Norvežana i Finaca.....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 20:45   #7449
Quote:
tulipanko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pročitao sam dosta postova i sad me zanimaju iskustva onih koji su bili u Budimpešti na intervjuu za Aldeliu (NDC). Ovaj put su striktno rekli da neće vraćati putne troškove. Ako je netko bio molim na PM ili ovdje iskustva sa intervjua. Što su pitali/tražili? Malo o atmosferi. Hvala puno. Inače sam HSE. radio sam offshore i onshore. Zadnje Saipem. Sad bez posla. odmorio malo. Sad bi opet. Pitajte ako netko želi. Hvala unaprijed
Sad cu ti ja reci sam kratko. Za chief electritian nude 55000$ na godinu. Ato ti je u oil and gas biznisu jakoooooo malo.
Marin011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 22:24   #7450
Quote:
sumegin kaže: Pogledaj post
Evo oprosti ali ja sad moram rec da ne kuzim tvoju poruku ili bi rekao da nemas pojma prije.
Kao prvo Well test rade EXPRO,Coil Services,Baker Hughes,Halliburton.Ja znam jer ja bankiram njihov well tst stvarcice neke i od 45 tona na rig.Oni svi imaju svoje baze onshore i dolaze po potrebi na rig
Isto ocito da neznas da produkciske platforme imaju Piture i Rosutaboute.Znaci nemoz Aplicirat za Ass eleca bez prijasnjeg offshore drilling iskustva.NE IDE moras ici redom,samnom su bili elektricari koji su farbali nisu popravljali uticnice
nisam mogao a de ne komentiram... ZASTO siris netocne informacije!? Demotiviras, ili krivo upucujes ljude, posebice nove, mlade, neupucene. Ukoliko mislis da je istina to sta pises, barem u uvodu stavi "Po mom iskustvu...", "Po mom misljenju..." i sl...

Da ti kazem, OSOBNO poznajem ljude koji su cak i BEZ iskustva, BEZ veze, odmah krenuli na poziciju elecrician/electronic, ass. elecrician/electronic...
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 18:08   #7451
Quote:
lord051 kaže: Pogledaj post
nisam mogao a de ne komentiram... ZASTO siris netocne informacije!? Demotiviras, ili krivo upucujes ljude, posebice nove, mlade, neupucene. Ukoliko mislis da je istina to sta pises, barem u uvodu stavi "Po mom iskustvu...", "Po mom misljenju..." i sl...

Da ti kazem, OSOBNO poznajem ljude koji su cak i BEZ iskustva, BEZ veze, odmah krenuli na poziciju elecrician/electronic, ass. elecrician/electronic...
Kak bi reko jedan motormen iz rijeke "ma lampa bez veze"
Marin011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 20:16   #7452
kako se stavljaju slike u post ovdje na forumu i jel uopce dozvoljeno
Pollux King is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:59   #7453
Gospodo,ako želite upasti na neki rig,prvenstveno morate imati nekoga da vas ubaci.Znam dečke koji toranj i platformu nisu nikad vidjeli a zaposleni s na pozicije chief mechanic i electiei,svi ostali koji se zaposle bez nekoga,imal su sreče....
peroboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 16:34   #7454
chief electrician
rig electrician

[email protected]
NA-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 18:55   #7455
Quote:
NA-OS kaže: Pogledaj post
chief electrician
rig electrician

[email protected]
Jel to kontakt za Saudi Saipem? Dodju nasi decki pa za tjedan dana idu doma.. Nije lako otic na toranj u pustinju sljakat 12 sati dnevno, 56 dana dolje, 28 dana doma, za 1080 eura mjesecno.
Neko kaze daj ja bi odmah, al istina je da to moze izgurat covjek koji stvarno nema izbora ni bolje opcije.
gtomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:51   #7456
Ma to su smjesne dnevnice. Nije vrijedno pomena.
Dani111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 23:22   #7457
Quote:
Pollux King kaže: Pogledaj post
Jel netko ikad negdje vidio zaštitu/oklop u ovalnom obliku za konekcije na bulk hoses koja bi sprijecila zapinjanje.


Pollux King is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 18:48   #7458
Quote:
gtomlja kaže: Pogledaj post
Jel to kontakt za Saudi Saipem? Dodju nasi decki pa za tjedan dana idu doma.. Nije lako otic na toranj u pustinju sljakat 12 sati dnevno, 56 dana dolje, 28 dana doma, za 1080 eura mjesecno.
Neko kaze daj ja bi odmah, al istina je da to moze izgurat covjek koji stvarno nema izbora ni bolje opcije.


poslao sam mail...i nista...ja bi i za tu lovu odradio,samo da skupim neko iskustvo,jebga...pa poslije trazi dalje ako je srece...
cholisimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 09:36   #7459
Izgleda da je cijena nafte konacno krenula prema gore, manje vise sve sto sam procitao na tu temu kaze da je oporavak cijene pred nama, ako bi do kraja godine dosla blizu 60$ to bi bilo super.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 11:29   #7460
Offshore Welder
Rowan Companies — Saudi Arabia (OFFSHORE)

Offshore Electrician
Rowan Companies — Saudi Arabia (OFFSHORE)

Offshore Radio Operator
Rowan Companies — Saudi Arabia (OFFSHORE)

Offshore Materials Coordinator
Rowan Companies — Saudi Arabia (OFFSHORE)

Offshore Mechanic
Rowan Companies — Saudi Arabia (OFFSHORE)
NA-OS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.