Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2014., 13:56   #1
Kako otići

Dakle, kako otići? Mislim na samu izvedbu odlaska. Radi se o izuzetno teškom i lošem braku, suprug je izrazito nasilna osoba, boluje od PTSP, godinama prijeti da samo mrtva mogu otići od njega, ne preza od ničeg, i strah je bio ono što me tu držalo, ali ne mogu više, pa makar me i ubio, ne mogu. Problem je što je tu i dijete, 10 godina. I sad ja ne znam kako to izvesti, sigurno među vama ima onih koje su izašle iz takvog braka. Mene zanima kako ste vi to napravile, da li ste mu rekle da ćete ići, šta s djetetom, ako ga povedem, da li to smijem ili trebam čekati da sud presudi, ne želim napraviti ništa što on može okrenuti protiv mene jer je rekao da nema teorije da pusti dijete da živi sa mnom....Kao da stojim pred zidom i ne znam kako ga preskočiti. On je pravnik, zna sve zakonske smicalice i ja ne smijem pogriješiti
Double A is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:16   #2
Jesi li ga do sad prijavljivala za nasilje, imaš li ikakve dokaze koji bi ti mogli pomoći ukoliko zatražiš policijsku ili drugu vrstu zaštite?
Imaš li kod koga otići, skloniti se?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:17   #3
Draga, jesi li prijavila policiji nasilje i prijetnje smrću?

Ako prijaviš nasilje, policija je dužna informirati te o smještaju u sigurnu kuću. A preko sigurne kuće se razvod riješiti bez previše muke po tebe.

Ne brini ti zbog tog zida, nećeš biti ni prva ni zadnja koja ga je preskočila.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:28   #4
Quote:
Double A kaže: Pogledaj post
Dakle, kako otići? Mislim na samu izvedbu odlaska. Radi se o izuzetno teškom i lošem braku, suprug je izrazito nasilna osoba, boluje od PTSP, godinama prijeti da samo mrtva mogu otići od njega, ne preza od ničeg, i strah je bio ono što me tu držalo, ali ne mogu više, pa makar me i ubio, ne mogu. Problem je što je tu i dijete, 10 godina. I sad ja ne znam kako to izvesti, sigurno među vama ima onih koje su izašle iz takvog braka. Mene zanima kako ste vi to napravile, da li ste mu rekle da ćete ići, šta s djetetom, ako ga povedem, da li to smijem ili trebam čekati da sud presudi, ne želim napraviti ništa što on može okrenuti protiv mene jer je rekao da nema teorije da pusti dijete da živi sa mnom....Kao da stojim pred zidom i ne znam kako ga preskočiti. On je pravnik, zna sve zakonske smicalice i ja ne smijem pogriješiti
Ovo boldano- ni u kojem slučaju nemoj napraviti nego direktno na policiju s djetetom a onda nek oni dalje rade svoj posao kako ti je Retra već napisala.
Inače, to kaj je on pravnik može okačit mačku o rep ak je bolestan i nasilan i nema te smicalice u zakonu koja bi tolerirala nasilje i prijetnje smrću
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:33   #5
Snimaj ga kad ti prijeti, skupljaj dokaze o svemu koliko god možeš. Ne spominji mu odlazak nego sve strpljivo pripremi i samo otiđi kad za to dođe vrijeme, dok nije doma.
Magda G is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:40   #6
Quote:
Magda G kaže: Pogledaj post
Snimaj ga kad ti prijeti, skupljaj dokaze o svemu koliko god možeš. Ne spominji mu odlazak nego sve strpljivo pripremi i samo otiđi kad za to dođe vrijeme, dok nije doma.
Ako se ne varam, snimanje bez dopuštenja nije dozvoljeno, pa se izlaže i mogućoj kazni zbog toga.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:51   #7
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, snimanje bez dopuštenja nije dozvoljeno, pa se izlaže i mogućoj kazni zbog toga.
Ne znam jel to važi ako se radi o obiteljskim stvarima, nisam upućena. Jedino znam da se ne može iskoristiti na sudu ali da se uzme u razmatranje, koliko se sjećam. Ja bih snimila za svaki slučaj, ipak. Ili gledala da imam svjedoka.
Magda G is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:00   #8
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, snimanje bez dopuštenja nije dozvoljeno, pa se izlaže i mogućoj kazni zbog toga.
Nema kaznenog djela ako su radnje neovlaštenog zvučnog snimanja nejavno izgovorene riječi drugog, učinjene u javnom interesu ili drugom interesu koji je pretežniji od interesa zaštite privatnosti snimane osobe.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:03   #9
Quote:
Magda G kaže: Pogledaj post
Ne znam jel to važi ako se radi o obiteljskim stvarima, nisam upućena. Jedino znam da se ne može iskoristiti na sudu ali da se uzme u razmatranje, koliko se sjećam. Ja bih snimila za svaki slučaj, ipak. Ili gledala da imam svjedoka.
Smije snimiti prijetnje, policiji će koristiti.


Kada sam ja išla prijaviti prijetnje bivšeg, inspektor me pitao dali imam što snimljeno. Nisam imala ništa, a on mi je rekao da ako ih ubuduće bude da ih snimim.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:12   #10
U pravu ste! Ispričavam se, nisam znala ovo za st. 4.

Evo iz Kaznenog Zakona:

(1) Tko neovlašteno zvučno snimi nejavno izgovorene riječi drugoga ili tko posebnim napravama
neovlašteno prisluškuje nejavno izgovorene riječi drugoga koje mu nisu namijenjene,
kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko snimljene riječi iz stavka 1. uporabi ili učini
dostupnim trećoj osobi ili tko prisluškivane riječi iz stavka 1. doslovce ili u bitnim crtama javno iznese.
(3) Ako kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počini službena osoba u obavljanju službe ili javne
ovlasti,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(4) Nema kaznenog djela ako su radnje iz stavka 1. i 2. ovoga članka učinjene u javnom interesu ili
drugom interesu koji je pretežniji od interesa zaštite privatnosti snimane ili prisluškivane osobe.

(5) Kaznena djela iz stavka 1. i 2. ovoga članka progone se po prijedlogu.
(6) Snimke i posebne naprave kojima je počinjeno kazneno djelo iz ovoga članka će se oduzeti
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:07   #11
Žao mi je što to proživljavaš. Moja je majka bila u sličnoj situaciji kao i ti, s tim što moj pokojni otac nije bio PTSP-ovac, bar ne deklarirani.
Teror koji je vršio nad njom bio je prestrašan.Od psihičkog zlostavljanja gdje danima ne izgovori niti riječi, a svi znamo da je to zatišje pred oluju u kojem se zrak mogao nožem rezati,do trenutaka kad bi se oblio ko prase i izubijao je rukama i nogama. Nažalost, ona ga se previše bojala da bi otišla. Da nije preminuo nesretnim slučajem, tko zna što bi se sve dogodilo. Nas, doduše, nikad nije udario, ali nam je bi prilično suzdržan i emotivno odsutan tata. A i mi smo ga uvijek gledali s gnjevom radi majke, iako mu se nikad nismo usudili išta reći.

Znam da nije lako odvagnuti i krenuti u taj neizbježan "kraj priče"...ali ti dobro znaš da je to jedini način da se oslobodiš i da budeš sretna. Svaki dan, svaka minuta koju provedeš tako ružno zarobljena falit će ti u ostatku života, jer on je samo jedan. Nema reprizu.

Ako ga se fizički bojiš, slažem se s prijedlozima.Tu ti jedino policija može pomoći, i njezinu zaštitu obavezno potraži prije nego odlučiš saopćiti mu da je kraj. Ako se bojiš da bi taj tren kad mu to kažeš mogao napraviti neko zlo, saopći mu to pred nekim kome vjeruješ, tko će ti biti podrška i zaštita. I isti dan otiđi od njega s djetetom.
Vizavi skupljanja dokaza, to je super ideja. Dovoljno je da policajci čuju makar i samo ton kojim ti se obraća, da shvati o kakvom je čovjeku riječ. Kamoli uspiješ li izvući konkretne prijetnje, tipa "ostaviš li me ja ću to i to...a dijete ću ti to i to..."Kužiš? Time ćeš ga u potpunosti diskreditirati i neće imati nikakve šanse da te prevesla kasnije.

Nadam se da u svom životu imaš osobe kod kojih možeš potražiti podršku i pomoć (u financijskom, stambenom i psihološkom smislu). Sad je vrijeme da ih iskoristiš, da kroz cijeli taj proces ne bi išla sama. U biti ni nisi sama, imaš svoje dijete koje također zaslužuje mirno okružje, sretnu i nasmijanu majku.Ako je bio dobar otac, viđat će ga kad bude htjela. Ako ne, nek mu je po zasluzi.

Sreća tebe i tvog djeteta itekako je vrijedna borbe! Ja ti želim od srca da uskoro budeš nasmijana i ove mračne dane ostaviš iza sebe!
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:46   #12
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
[I]Tko neovlašteno zvučno snimi nejavno izgovorene riječi drugoga ili tko posebnim napravama
neovlašteno prisluškuje nejavno izgovorene riječi drugoga koje mu nisu namijenjene,
kaznit će se kaznom zatvora do tri god.
Uopce nije bitan stavak 4., tj. u kojem interesu je radnja pocinjena jer nema nikakvog KD-a kad se snimaju rici osobe koje su nama upucene. Svaki put na forumu ista prica o nekim nepostojecim KD-ima kad je snimanje u pitanju.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:54   #13
Quote:
LanaDelPray kaže: Pogledaj post
Tu ti jedino policija može pomoći, i njezinu zaštitu obavezno potraži prije nego odlučiš saopćiti mu da je kraj. Ako se bojiš da bi taj tren kad mu to kažeš mogao napraviti neko zlo, saopći mu to pred nekim kome vjeruješ, tko će ti biti podrška i zaštita. I isti dan otiđi od njega s djetetom.
Ako je stvarno takav psihopat, bolje da mu ništa ne "saopćava". Dok god on ne zna njene namjere, ima veće šanse da napravi čišći rez i tako umanji traumu svom djetetu i sebi.
Treba se najprije dobro informirati o svojim pravima i mogućnostima pa pobjeći čim joj se pruži prilika. S djetetom, naravno.
__________________
I don't wanna claim that I'm special

Zadnje uređivanje Noomi : 16.02.2014. at 20:02.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 20:03   #14
Sto se tice rastave mislim da si kandidat za sigurnu kucu.
Imas li podrsku obitelji, zna li itko za tvoje probleme?

I ne boj ga se sto se tice njegove struke. To isticanje je samo jos jedan izraz njegove nemoci i zelje da te zastrasi do paralize.

Nisu pravnici nikakvi nadljudi iznad zakona.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 20:45   #15
ako i odes negdje sa dijetetom ,nemoj mu nikako reci gdje si ostisla,jer PTSP osobe su svasta u stanju napraviti radi osvete ! ..
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.