Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2013., 14:21   #2001


Nije baš da je "apsolutno šokantan" i da "se pred njime zatvaraju oči" kao što to marketing želi reći, ali je prilično dobar prikaz hrvatske likvidnosti. Linić bi bio ponosan.
Režirano fino, glumci na mjestu. Zvuk mi se učinio kao sniman u aluminijskom kupatilu, ali pripisati ću to čudnom ripu da ne ispadne da su ovi HRT-a zbilja snimali u kupatilu

3.5/5
Aerial_51 is offline  
Old 11.04.2013., 14:58   #2002
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
"Persona" - medicinska sestra brine se o glumici koja je ostala bez glasa, a malo-pomalo počinje poprimati njezinu osobnost... Kurca ja nisam shvatio u ovom Bergmanovu filmu. Ne mogu reći da je film dosadan (traje samo 80 minuta pa ni ne stigne bit dosadan), ali mi je značenje preletjelo preko glave.

"Zelig"- izvrstan mockumentary Woodyja Allena o čovjeku koji se toliko želi uklopiti u društvo da poprima fizičke karakteristike ljudi koji ga okružuju... Ovo je stvarno prejebeno. Prvo, stvarno se dobije osjećaj da gledate dokumentarac (u filmu se pojavljuju stvarni ljudi poput Saula Bellowa, Susan Sontag, i dr. koji pričaju o Zeligu, a i sam Zelig je vješto ubačen u neke povijesne snimke). Drugo, film je smiješan, a treće, ima i jednu dublju notu koja zapravo govori o svima nama i o tome na što smo sve spremni da bi se uklopili u društvo. Još jednom, izvrsno.
"Persona" je moćan film.Nema se tu bog-zna-šta shvatit ali gušt ga je gledat.

"Zelig" je definitivno jedan od najjačih Allenovih filmova i ,dakako, u skladu s tim neizrecivo podcijenjen.
cul-de-sac is offline  
Old 11.04.2013., 16:00   #2003
venuto al mondo

film o zeni koja odlazi u sarajevo tokom olimpisjkih igra da bi proucavala andrica i tamo se zaljubljuje u jednog amerikanca. prica o ratu, ljubavi i prijateljstvu i preprekama i problemima jedong bracnog para koji ne mogu imati dijete, prevari i oprastanju.
pocetak malo trivialan ali kraj bolji, sam rat mi je dosta realno prikazan, ima tu umjetnicku komponentu, muzika mi je odlicna kao u vecina talijanskih filmova, prikazane su fotografije iz rata koje su jako lijepe, jedna od potresnijih scena mi je bila kada ubiju jednog tipa i onda na kraju njegov prijatelj govori o njemu na radiu da je volio u2, levisice 501 i kafku. sta ostane od jednog zivota.
film mi nije los, glavni glumac iz into the wild mi je mogao biti i bolji dok glavni sporedni glumac koji glumi tipa iz sarajeva je odlican glumac, nosi cijeli film.
slazem se s ocjenom 6.9



Zadnje uređivanje inabetterworld : 11.04.2013. at 16:07.
inabetterworld is offline  
Old 11.04.2013., 16:16   #2004
Dans la maison

Imamo 16-ogodišnjaka Claudea koji je pronašao novog prijatelja Raphu kojem pomaže u vježbanju matematike. Njihov nastavnik francuskog zadaje esej i Claudeov se jedini ističe, u kojem na vješt način opisuje Raphu i njegovu obitelj, ali na pomalo opsesivan i uznemirujuć način. Nastavnik prepoznaje talent u Claudeu i njih dvojica se sastaju poslije škole gdje Claude dolazi uvijek s novim esejom o Raphinoj obitelji, ali ne može kvalitetno pisati osim ako zaista ne ode kod njih u kuću i potajno ih promatra i procjenjuje. Ubrzo obojica postaju bolesno opsesivni Raphinom obitelji a gledatelj se pita gdje je granica između stvarnosti i fikcije jer događaje u kući pratimo samo kroz Claudeove eseja kad ih nastavnik čita...

Dosta dobra i originalna ideja, i tehnički jako dobro napravljen film sa prilično čudnim, pomalo bolesnim likova i njihovom opsesijom obitelji koju prate, jedan vrlo zanimljiv film u kojem vas zanima u kojem smjeru će priča otići, tj u kojem smjeru je Claude sposoban odvesti priču i koliko duboko se infiltrirao u obitelj, u jednom trenutku kao što sam već spomenuo ne znate jesu li se događaji stvarno dogodili ili Claude sve izmišlja, također je zanimljivo što je sve nastavnik voljan napraviti ne bi li dobio novi dio Claudeove priče...

7/10
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 11.04.2013., 19:28   #2005
vagabond. u ovom filmu pratimo sudbinu malde beskucnice koja se non stop seljaka. najveca kvaliteta ovog filma je zasigurno njegova realisticnost. slicno kao i u filmu 'bernie', jedan dio filma su dogodovstine samog lika, a drugi dio su dojmovi drugih ljudi o doticnom liku.

ovo je prvi vardin film koji sam gledala. vjerojatno nije zadnji, jer zena ima poseban stil.

VIII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 11.04.2013., 19:31   #2006
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
koliko se sjećam, nije poanta u mučenju(to je subjektivno; netko može reći da mu je opera mučenje). stvar je da ta scena ukratko sumira postupke i ideje filma - obitelj odlazi na odmor i putem slušaju muziku. žena i muž naizmjenice stvaljaju cd-e klasične glazbe, sve dok se redatelj ne umiješa i pusti taj noise, kojem očito tamo nije mjesto.
meni je to bilo efektno otvaranje, neovisno o tome kakva mi je zornova muzika.
Ja sam mislio da je poanta baš u tom mučenju. Netko voli Zorna, netko operu, ali to je irelevantno. Ovo što si ti rekao stoji, jedino što si ti namjerno relativizirao stvari pošto ističeš da Zorn ne ide uz operu, a izostavio si subjektivni emotivni aspekt. Prema tome obitelj je mogla da sluša Zorna pa da nas Haneke onda iznenadi sa operom? Ipak je on zlikovac koji voli da kažnjava gledatelja čim pomisli da film ide u nekom za njega poželjnom smjeru. Ja vidim da nam prvo prikazuje obiteljsku idilu, a onda nam prijeti agresivnim soundtrackom i krv crvenim titlovima.

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
naravno da sam uzivala, zato sto je film super.
Znam da ti je film super, i meni je, ali nije baš da sam uživao. Jedino mogu reći da je podnošljiviji na drugo gledanje kada već znaš sve trikove.
stumper is offline  
Old 11.04.2013., 19:36   #2007
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
vagabond. u ovom filmu pratimo sudbinu malde beskucnice koja se non stop seljaka. najveca kvaliteta ovog filma je zasigurno njegova realisticnost. slicno kao i u filmu 'bernie', jedan dio filma su dogodovstine samog lika, a drugi dio su dojmovi drugih ljudi o doticnom liku.

ovo je prvi vardin film koji sam gledala. vjerojatno nije zadnji, jer zena ima poseban stil.

VIII
ja sam gledao Cléo de 5 à 7 i Le bonheur...men to lose i dosadno...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 11.04.2013., 21:41   #2008
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da je poanta baš u tom mučenju. Netko voli Zorna, netko operu, ali to je irelevantno. Ovo što si ti rekao stoji, jedino što si ti namjerno relativizirao stvari pošto ističeš da Zorn ne ide uz operu, a izostavio si subjektivni emotivni aspekt. Prema tome obitelj je mogla da sluša Zorna pa da nas Haneke onda iznenadi sa operom? Ipak je on zlikovac koji voli da kažnjava gledatelja čim pomisli da film ide u nekom za njega poželjnom smjeru. Ja vidim da nam prvo prikazuje obiteljsku idilu, a onda nam prijeti agresivnim soundtrackom i krv crvenim titlovima.
ako netko relativizira, onda je to valjda haneke. meni nije uopće nezamislivo da netko sluša i operu i zorna. ali način na koji je tu muziku uveo govori da se radi o izvanjskom stranom tkivu unutar dijegetskog prostora filma. ta muzika doslovno ide preko i 'gazi' tu klasiku koju slušaju.
kao što će poslije poslati onu dvojicu mladaca, koji izgledaju kao da su totalno iz drugog filma, da naprave rusvaj u kući glavnih junaka.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Old 11.04.2013., 22:20   #2009
Quote:
inabetterworld kaže: Pogledaj post
venuto al mondo

film o zeni koja odlazi u sarajevo tokom olimpisjkih igra da bi proucavala andrica i tamo se zaljubljuje u jednog amerikanca. prica o ratu, ljubavi i prijateljstvu i preprekama i problemima jedong bracnog para koji ne mogu imati dijete, prevari i oprastanju.
pocetak malo trivialan ali kraj bolji, sam rat mi je dosta realno prikazan, ima tu umjetnicku komponentu, muzika mi je odlicna kao u vecina talijanskih filmova, prikazane su fotografije iz rata koje su jako lijepe, jedna od potresnijih scena mi je bila kada ubiju jednog tipa i onda na kraju njegov prijatelj govori o njemu na radiu da je volio u2, levisice 501 i kafku. sta ostane od jednog zivota.
film mi nije los, glavni glumac iz into the wild mi je mogao biti i bolji dok glavni sporedni glumac koji glumi tipa iz sarajeva je odlican glumac, nosi cijeli film.
slazem se s ocjenom 6.9


jel imaju titlovi za film..
serenada is offline  
Old 11.04.2013., 22:33   #2010
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
ako netko relativizira, onda je to valjda haneke. meni nije uopće nezamislivo da netko sluša i operu i zorna. ali način na koji je tu muziku uveo govori da se radi o izvanjskom stranom tkivu unutar dijegetskog prostora filma. ta muzika doslovno ide preko i 'gazi' tu klasiku koju slušaju.
kao što će poslije poslati onu dvojicu mladaca, koji izgledaju kao da su totalno iz drugog filma, da naprave rusvaj u kući glavnih junaka.
Ma kužim ja to, samo se čudim 593 što očekuje da je Haneke mazi - i to van dijegetskog prostora.
stumper is offline  
Old 11.04.2013., 22:47   #2011
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
jel imaju titlovi za film..
valjda imaju
ja sam gledala ovdje s engleskim titlovima
http://www.movie2k.to/Twice-Born-sub...e-2772202.html
inabetterworld is offline  
Old 11.04.2013., 22:52   #2012
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Ma kužim ja to, samo se čudim 593 što očekuje da je Haneke mazi - i to van dijegetskog prostora.
pa ne ocekujem.

defiance. cisto solidan zwickov uradak o bjeloruskim zidovima koji su se borili u sumi.

zasto liev schreiber ne dobiva cesce jake uloge? u wolverine je prebio jackmana glumom.

VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 11.04.2013., 23:21   #2013
Secret Window-Tajni prozor(2005)

Gl.Glumac:Johnny Depp

Po meni super film,iako je malo težak kraj za shvatit,mislim da sam shvatila suštinu filma,radi se o čovjeku,po imenu Rainy(Johnny Depp) i njegovoj ženi,pa treba da se razvedu,a u to vrijeme njega proganja neki čudan stranac koji misli da mu je uzeo kraj knjige,tj. prepisao od njega(jer je Rainy pisac),i želi da tu grešku ispravi,pa tako ubija i inspektora i ostale koji mu se nađu na putu...



9.5/10

Zbog kraja,što je težak za shvatit,je ocjena 9.5 inače je sredina filma super...
__________________
Fast & Furious 4ever ... ♥ Filmofil & Serijofil ♥
Ms. Ranny is offline  
Old 11.04.2013., 23:28   #2014
Quote:
Ranny1 kaže: Pogledaj post
Secret Window-Tajni prozor(2005)

Gl.Glumac:Johnny Depp

Po meni super film,iako je malo težak kraj za shvatit,mislim da sam shvatila suštinu filma,radi se o čovjeku,po imenu Rainy(Johnny Depp) i njegovoj ženi,pa treba da se razvedu,a u to vrijeme njega proganja neki čudan stranac koji misli da mu je uzeo kraj knjige,tj. prepisao od njega(jer je Rainy pisac),i želi da tu grešku ispravi,pa tako ubija i inspektora i ostale koji mu se nađu na putu...



9.5/10

Zbog kraja,što je težak za shvatit,je ocjena 9.5 inače je sredina filma super...
kad ti se vec ovoliko svidio secret window, mozda ce te zanimati 'the words'. naravno, sw je bolji film, ali ako te vec privlaci tema...
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 12.04.2013., 00:12   #2015
Paperboy (2012)
"The Paperboy" (original title)
Hmmm ... Dobra gluma, dobri likovi, ma dobra je i priča i ideja realizacije ... ali ... Ovaj film kao da je oda sam sebi - oda promašajima i propustima u životu. E pa tako je i režiser promašio ... sastojci su dobri i ima tu svega, ali ...

Nisam siguran da bi preporučio ovaj film da pogledate

5/10
jawahell is offline  
Old 12.04.2013., 00:26   #2016
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
una pura formalita. prejebeno. ko bi reko da tornatore moze biti ovako mracan.

IX
ovo nisam dugo gledo i pogledo opet večeras da se prisjetim, fanatastičan film i jeben twist, slažem se sa ocjenom. Sličan ali lošiji film je Under Suspicion sa Hackmanom i Freemanom, koji je remake nekog filma čije sam ime zaboravio.
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 12.04.2013., 01:00   #2017
Spread (2009)
Radi se o nomadskom žigolu (glumi ga Ashton Kutcher) koji se zaljubi u djevojku sa istim zanimanjem.
Film bi trebao pokazivat ispraznost materijalizma, ali baš mu ne ide.
Odjavna špica je pomalo degutantna
Uglavnom, film je sranje, ali zanimljivija mi je paralela s Dva i pol muškarca-mislim da su ga uzeli baš radi ove uloge.
Tu podsjeća na Charlie Harpera, samo daleko neuspješnijeg (nula karizme, jebali ga tregeri, naušnica na gay uhu i gucci odijela ).
U samoj seriji je još veći papak u rangu Alana ; a čak i on je više umočio od njega, iako je star, malen, poremećen i siromašan

Siroti Ashton, nikad neće naići na kvalitetnu ulogu.
Walkman is offline  
Old 12.04.2013., 04:40   #2018
Silver linings playbook

Odmah u startu sam mogao naslutiti u kojem smjeru će ić radnja, a valjda prije polovice sam mogao zaključit kak će i završit, kao i svaki drugi film iz tog žanra. No za razliku od ostalih filmova iz tog žanra (neka romantična komedija) ovaj mi se stvarno sviđa. Smijeha taman kolko treba, Nije to neki usiljeni humor, nego se pokušao prikazati samo kao posljedica osobina glavnih likova, pa se možda i lakše može poistovjetiti s takvim humorom nego s onim koji ide pod ono što se danas zove koemdija.

Film je dost visoko ocijenjen na imdb-u (8.0) a prema mojem mišljenju zaslužuje takvu ocijenu, ako ne i malo veću. Svakako preporučam.
IpolitTerentjev is offline  
Old 12.04.2013., 05:03   #2019
WATCHMEN

Film sam gledao u kinu 2009 no zbog spleta okolnosti sam otišo na pola filma. Evo i baš sam ga se nedavno sjetio i odlučio pogledat do kraja, i stvarno sam iznenađen.

Prvo odmah moram napomenut da unatoč što je film o superjunacima ovaj film svakako nije za djecu, film je pun nasilja i uglavnom odraslih tema. Ali međuostalim film nije za malojetnike jer ih većina neće shvatiti zašto je tako dobar. Film je napravljen prema istoimenom stripu koji je smješten u alternativnim 80-ima. film se bavi temama politike, stanja američkog društva i uglavnom o svim lošim stranama ljudske rase.

Film je vizualno među najimpresivnijim koji ćete vidjeti. ako možete preći preko silnog nasilja i činjenice da je film dug 160 minuta, jako ćete se iznenaditi koliko je film inteligentan. preporučujem
Sotonus is offline  
Old 12.04.2013., 12:04   #2020
"Kolja" - simpatičan i topao češki film o sredovječnom muškarcu koji se, spletom okolnosti, mora brinuti za malenog dječaka. Ništa revolucionarno, ali korektan film za pogledati. Jasno mi je zašto je osvojio Oscara za najbolji strani film. Akademija voli ovakve filmove. (a ni meni nisu mrski kad se kvalitetno naprave, a ovaj to svakako jest).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.