Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2003., 01:52   #1
...Cure..molim savjet..

...ako nije problem...Naime, mojoj curi i meni je uskoro (za tjedan dana) tri godine od kako smo skupa. Te mi je tako ona onako usput natuknula (iako to znam) da je njoj super miris jorgovana...E pa sad ja Vas pitam postoji li neki parfem sa mirisom istog? Cijena nije problem, dajte samo ime i gdje ga se može kupiti...

Zahvaljujem......
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 02:11   #2
nemoj brkati mirise koje zemskinje smatraju ugodnim oko sebe i na sebi. npr ak volis miris punjenih paprika ili cevapa ne znaci da bi htio tak mirisati.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 02:22   #3
Quote:
nemoj brkati mirise koje zemskinje smatraju ugodnim oko sebe i na sebi. npr ak volis miris punjenih paprika ili cevapa ne znaci da bi htio tak mirisati.
ajmeeee....
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 02:28   #4
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
nemoj brkati mirise koje zemskinje smatraju ugodnim oko sebe i na sebi. npr ak volis miris punjenih paprika ili cevapa ne znaci da bi htio tak mirisati.
...and your point is??
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 05:37   #5
Re: ...Cure..molim savjet..

ja sam potrazila na netu i nasla samo recept za pravljenje parfema s mirisom jorgovana... LOL
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 09:53   #6
Quote:
mirrorball kaže:
...and your point is??

super je osjetit miris svježeg jorgovana ili miris osvježivača za prostore, ali baš parfem , ne znam baš. Uđi u bilo koju parfumeriju pa pitaj prodavačice ako imaju parfem sa mirisom jorgovana i stvar rješena.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 11:16   #7
davno bijase...

ja se vise ne sjecam dobro, ali cini mi se da Pleasures od Estée Lauder mirisi na jorgovan...
A mozda ima i neka Aqua Allegoria (Guerlain) od jorgovana, oni imaju cijelu zbirku svega i svacega, isplati se pogledati...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 12:20   #8
Re: davno bijase...

Quote:
luca kaže:
ali cini mi se da Pleasures od Estée Lauder mirisi na jorgovan...
meni se po imenu cini da mirise na par stotina €
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 12:47   #9
Quote:
mirrorball kaže:
...and your point is??
kaj je tako tesko za skuziti? jorgovan ima izrazito teski miris, i kao sto ti je Irma napisala, moze za osvjezivac prostora. Zamisli cisti miris zubula (koji predivno misiris), pa djurdjica (uh, nekad su delali te parfeme; grozota). Radije joj kupi mirisne stapice i stvar rijesena ili osvjezivace za ormare s mirisom jorgovana i mirisat ce joj tako odjeca.
Uopce te ne zezam, nego pokusavam ti predociti kako zemskinje dozivljavaju mirise.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 12:52   #10
Re: Re: davno bijase...

Quote:
Antarius kaže:
meni se po imenu cini da mirise na par stotina €
mislim da ne, vecina parfema (moze i "eau de parfum/toilette" ili neka druga manje koncentrirana verzija) te "srednje klase" je oko 50 ojra (mozes razvuc od 30-70).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 12:59   #11
Baš me ovo zainteresiralo pa sam tražila po webu, i evo što kažu za Tresor od Lancome-a:

Introduced by Lancome in 1990, TRESOR is classified as a sharp, oriental, floral fragrance. This perfume has a blend of lilac and apricot, with lower notes with amber and musk. It is recommended for daytime wear.

Nije mi doduše nikad palo na pamet da Tresor miriši na jorgovane, ali možda bi vrijedilo probati ..
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 13:02   #12
A evo i White Linen od Estee Lauder sadrži noticu jorgovana

ESTEE LAUDER created WHITE LINEN in 1978. It is the result of the following top fragrance Notes: citrus, peach and jasmine. The middle notes are: lilac, rose and amber and the base of the fragrance is: cedarwood, sandalwood and benzoin. WHITE LINEN is recommended for daytime use

Moram priznati da ovaj parfem nisam nikada probala
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 13:41   #13
Quote:
Moram priznati da ovaj parfem nisam nikada probala
Ma i nije bas nesto. Navodno je bio jako popularan kod Britanki. Meni je nekak..sterilan!

Ma problem je kod parfema to sto u sebi imaju svakakvih mirisa, tako da je prilicno tesko samo tako izdvojiti npr. jorgovan. Ako ti je bas do jorgovana, probaj neko esencijalno ulje ili sl.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 13:56   #14
Pa naravno, ali možda bi se curi svidio miris koji malo 'baca' na jorgovan .. evo našla sam još da i Aqua di Gio sadrži jorgovan, ja to nisam primijetila. Meni se recimo sviđaju mirisi koji 'bacaju' na limun ali ne i čisti miris limuna - ili, sviđaju mi se kako ja to zovem lubeničasti parfemi koji , vjerujem, uopće ne sadrže lubenicu
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 14:06   #15
Quote:
verica kaže:
Aqua di Gio sadrži jorgovan, ja to nisam primijetila.
ni ja. a to mi je jedan od najdrazih i godinama sam ga nosila... (a volim i miris jorgovana...).

ako volis lubenicaste, probaj Iceberg (ne sjecam se imena, ali srebrna bocica)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 15:27   #16
Tresor trosim godinama - i nikad nebih rekla da ima ikakve veze s jorgovanom. AquadeGio ista stvar. Mislim da sam nedavno medju Guerlain-ovim parfemima nasla vrlo ciste (bar za moj nos) cvjetne linije medju kojima jorgovan i djurdjevak. No nebih bas ruku u vatru za to... Btw, luce, ajd' plz objasni seljaku (tj meni ) kako se "Guerlain" ispravno izgovara.
Btw, ja tragam vec mjesec dana za nekim "suncanim" parfemom koji ce mirisati na ljeto, vrucinu, sunce, biti mrvu sladak, ali ne vocni, malo vanilije i da "baca" na kreme za suncanje Ozbiljno, nemogu naci nista - nema sanse, muz me vec podjebava da mi cijela industrija nemoze udovoljiti i to zvuci kao da sam vrlo arogantno ili razmazeno celjade, a ja bih samo neki novi ljetni parfemcic kojeg znam ponekad nasnjufati na curama negjde u prolazu, ali ga neznam naci u trgovini. Ostale parfeme furam jedne te iste vec godinama...hocu nesto novooooo.
Da, dok smo jos bili studosi, moj muzek je furao nesto slicnog opisa, kaze da je to bio nekakav Kenzo, al' vise nezna koji i kakav Cure pomagajte
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 15:37   #17
Quote:
opet_ja kaže:
Btw, luce, ajd' plz objasni seljaku (tj meni ) kako se "Guerlain" ispravno izgovara.
eh, malo tesko za opisati slovima... otprilike: Gerlan (pokusaj ovo G izgovoriti "meko" i ovo "an" malo kroz nos). koji opis ali ne mogu bolje od toga..

suncani parfem kakav zelis, ne znam, ali odi u neku veliku pafumeriju i trazi da sve ponjusis (kazu da treba samo nekoliko parfema dnevno probavati jer se inace "zasitis" pa nista ne osjetis kako treba). valjda ce neki odgovarati.
druga opcija, ako ne nalazis sto zelis, zaustavi curu koja tako mirisi i pristojno ju pitaj koji je to parfem (ili neka to napravi tvoj muz, zenska ce biti odusevljena )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 15:44   #18
Quote:
opet_ja kaže:
[Da, dok smo jos bili studosi, moj muzek je furao nesto slicnog opisa, kaze da je to bio nekakav Kenzo, al' vise nezna koji i kakav
Kenzo Jungle; ima izrazito intenzivan miris po kremi za suncanje, onoj od kokosa. ostavlja za tobom miris plaze ili ti natrackanih zena na njoj
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 15:59   #19
Quote:
luca kaže:
ako volis lubenicaste, probaj Iceberg (ne sjecam se imena, ali srebrna bocica)
thanks luca, znam kakva je bočica ali se ne sjećam jesam li probala taj parfem - baš ću ga probati

opet ja probaj opisati ono što želiš u parfumeriji, možda će te čudno gledati ali možda naletiš i na dobru prodavačicu koja će skužiti što želiš ..
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 16:07   #20
lubenicasti su i Hugo Woman i Davidoff-Cool Water
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.