Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2011., 00:39   #1161
Koliko cesto ste prali kosu, vlasiste i lice? Znaci prije dijagnoze SD?
I kakve ste prije sampone koristili, jeste li ih mijenjali, u smislu koji vam je dostupniji, ja sam mijenjao od Head&Shoulders, Pantene, Johnsons - med, Schauma, razni bas.
Filip_1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 01:09   #1162
Quote:
Filip_1974 kaže: Pogledaj post
Citao sam i ja to, bas je lijepo elaborirao, ali tko ce znati, u cemu je uzrok, kad apogledam pretile ljude, nemaju nista, oni su odavno opteretili jetru.
zasto mislis da oni nemaju problema sa seborejom?
mozda samo o tome ne govore..? ja ne volim o tome pricati nikome. za moj problem zna svega 6-7 meni bliskih osoba..
mislim da pretilima nije lako.. tako da mislim da uz sve probleme koji imaju ne treba im jos i da se "vidi" da imaju seboreju (s obzirom da se kozne bolesti opcenito klasificiraju kao "zarazne")


Quote:
Filip_1974 kaže: Pogledaj post
Koliko cesto ste prali kosu, vlasiste i lice? Znaci prije dijagnoze SD?
I kakve ste prije sampone koristili, jeste li ih mijenjali, u smislu koji vam je dostupniji, ja sam mijenjao od Head&Shoulders, Pantene, Johnsons - med, Schauma, razni bas.
ne sjecam se koliko sam cesto prala kosu prije dijagnoze jer sam sd dobila prije 13 godina.
zadnjih sam godina najvise koristila fructis protiv peruti. onda sam odlucila malo eksperimentirati i pokajala sam se. seboreja je naprosto podivljala trebalo mi je skoro cijela godina da se vrati u "normalu" (nazovimo to normalom...).
uvijek savjetujem - ako ti je jedan sampon dobar - drz se njega!!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 02.06.2011. at 01:17.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 01:15   #1163
Inneov DS

jel tko probao Inneov DS kapsule?
ja sam dobila od jedne doktorice preporuku za njih pa me zanimaju vasa iskustva..
ako nekog zanima UKLONJEN LINK je malo detaljnije pisano o proizvodu (odgovori na pitanja)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje leeloo27 : 08.06.2011. at 18:27. Reason: UKLANJANJE LINKA
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 20:25   #1164
Koristite prirodne pripravke,kao ovaj sa new zealand-a,mnogo bolji rezultati od npr. zapadne dermo kozmetike pod oznakama D.S.

UKLONJEN LINK

Zadnje uređivanje leeloo27 : 06.06.2011. at 12:53. Reason: UKLANJANJE LINKA
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 01:11   #1165
Quote:
pedjaeviva kaže: Pogledaj post
Koristite prirodne pripravke,kao ovaj sa new zealand-a,mnogo bolji rezultati od npr. zapadne dermo kozmetike pod oznakama D.S.

UKLONJEN LINK
imas li ti kakva iskustva s tim 'prirodnim pripravkom'?? ja znam da se i u RH mogu nabaviti prirodni pripravci po daleko jeftinijoj cijeni.. nema potrebe bacati novce na proizvode s novog zelanda osim ako netko ima dobra iskustva i moze ih podijeliti s nama...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje leeloo27 : 06.06.2011. at 12:54. Reason: UKLANJANJE LINKA
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 12:55   #1166
Ljudi molim vas da ne stavljate linkove na proizvode koji se prodaju. Znam da ništa ne reklamirate i ne prodajete ali radi onih drugih, pravila moraju vrijediti za sve isto. Hvala!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 19:33   #1167
izlecila sam seboreju

Ja sam seboreju izlecila jednim biljnim losionom koji sam nasla na Internetu. Zove se Vilina kosa i proizvodi je jedna firma u Srbiji. Vrlo brzo sam resila proble, iako sam se pre toga mesecima mucila sa tim odvratnim naslagama. I kada sam ih uklonila kosa mi se bas lepo oporavila.
zumbul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 17:10   #1168
seboreja

jel može pomoć?Imam 30 godina.Imam suhu kovrčavu kosu koja je sklona perutanju.Kao mala sam imala seboreju-nakupine peruti koje sam riješila losionom,asebonom i maslinovim ulje.Međutim sad već kojih pola godine me jako svrbi vlasište,primjetila sam da mi je vlasište na tjemenu jako jako suho i da iima sitne bijele peruti i da me . vlasište boli,pogotovo na tjemenu.Imam lagane crvene mrlje po tjemenu..Da li je to seboreja??:-(
garfield1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 17:19   #1169
Quote:
garfield1002 kaže: Pogledaj post
jel može pomoć?Imam 30 godina.Imam suhu kovrčavu kosu koja je sklona perutanju.Kao mala sam imala seboreju-nakupine peruti koje sam riješila losionom,asebonom i maslinovim ulje.Međutim sad već kojih pola godine me jako svrbi vlasište,primjetila sam da mi je vlasište na tjemenu jako jako suho i da iima sitne bijele peruti i da me . vlasište boli,pogotovo na tjemenu.Imam lagane crvene mrlje po tjemenu..Da li je to seboreja??:-(
Da, meni to prolazi onim zelenim Vichy shamponom protiv prhuti
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 18:04   #1170
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Da, meni to prolazi onim zelenim Vichy shamponom protiv prhuti
Otići ću dermatologu ...pa da vidim što mi on kaže..ja sam pomislila na najgore ..čitala sam po netu nekakvu alopeciju..pošto mi se na tjemenu prorijedila kosa...:-(
garfield1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 17:46   #1171
ne znam jel netko ovdje spomenuo,cini mi se da nitko nema pojma da su za crvenilo i svrab lica najvise odgovorni E249,250,252
gweomul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 22:22   #1172
Quote:
gweomul kaže: Pogledaj post
ne znam jel netko ovdje spomenuo,cini mi se da nitko nema pojma da su za crvenilo i svrab lica najvise odgovorni E249,250,252
..Definitivno si u pravu..
garfield1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 22:30   #1173
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Da, meni to prolazi onim zelenim Vichy shamponom protiv prhuti
Da li se prumaks losionom možemazati vlasište kose?Čitam po forumu i navedeno je samo lice.?
garfield1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 22:40   #1174
kao što rekoh,koristim pripravke sa novog zelanda,sapun(vjerovali ili ne)kapi za vanjsku upotrebu i kremu.Proizvodi sadrže med od biljke manuka,jednom riječju,prezadovoljan sam.
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 21:31   #1175
evo jedan lijek koji pomaže
canesten
elecom
u apoteci pomješati u istom omjeru 50/50
mazati 3.tjedna ujutro i navečer tanki sloj malo šire od oboljelog mjesta
uzimati vitamin B ta tri tjedna
meni je lice oko nosa bilo izraženo bolesno(uglavnom je buknulo prije promjene vremena)praktično je potpuno izliječeno,samo ponekad po potrebi malo namažem tj desetak puta godišnje
probajte izuzetno je efikasno
đorđiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:06   #1176
Quote:
đorđiboy kaže: Pogledaj post
evo jedan lijek koji pomaže
canesten
elecom
u apoteci pomješati u istom omjeru 50/50
mazati 3.tjedna ujutro i navečer tanki sloj malo šire od oboljelog mjesta
uzimati vitamin B ta tri tjedna
nisam nikad cula da se canesten daje za seboreju (iako to je lijek protiv gljivica), a elocom je kortikosteroid. nisam sigurna koliko je ta kombinacija "zdrava" ukoliko se koristi 2x dnevno tijekom tri tjedna....

a tko ti je to dao? doktorica pripisala ili imas nekog u ljekarni tko ti je napravio taj mix?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 21:47   #1177
dala mi je dermatologica zove se Maja Ceković i vjerujte krema je čudesna
đorđiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 12:45   #1178
oronazol krema

Pozdrav svima,

zna li netko, pošto ne piše u uputstvima, smije li se Oronazol krema primjenjivati na 1- godišnjem djetetu?

Obzirom da smo od pedijatrice ranije dobivali Plymicol, rekla bih da se smije, jer obje kreme su mikotici....
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:02   #1179
Ali koliko ja znam ne spadaju u istu skupinu antimikotika, tako da se ja baš ne bi zezala i na svoju ruku koristila oronazol.

Canesten ti je isto što i plymicol ali od drugog proizvođača i djeluje na istu skupinu gljivica kao i plymicol. Oronazol djeluje na drugačiju skupinu gljivica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 17.07.2011. at 20:13.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 16:56   #1180
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zna li netko, pošto ne piše u uputstvima, smije li se Oronazol krema primjenjivati na 1- godišnjem djetetu?

Obzirom da smo od pedijatrice ranije dobivali Plymicol, rekla bih da se smije, jer obje kreme su mikotici....
ja se to ne bih usudila prije nego provjerim. nazovi neku ljekarnu pa pitaj..
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.