Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2013., 20:46   #1441
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ljudi moze mala pomoc?Kupio sam danas onaj crni sampon (od dr temta,i bas se zove crni sampon) radi seboroicnog dermatitisa,svi kazu da je dosta dobar i da pomaze protiv svraba i crvenila.E sada sam citao da to katranovo ulje koje se unutra nalazi nije bas zdravo.Cak ima izvora di pise da je mozda cak i kancerogen.Samo ako je to tako stetno zasto ima toliko sampona sa tim katranom (jer navodno jako dobro pomaze)?
meni taj sampon nije pomogao. bilo mi je i gore od njega.
pretpostavljam da ima "stetne" sastojke jer oni "stete" seboreicnom dermatitisu salu po stranu.. ne znam sto da ti pametno kazem. nazalost, danas veliki dio kozmetickih preparata sadrzi stetne sastojke (cak i neka hrana; koliko samo GMO proizvoda pojedemo koji nam se prodaju po "domaci proizvod" ). mislim da te to ne bi trebalo puno zabrinjavati. vjerujem da taj sampon ima to ulje u dozvoljenim kolicinama (inace ne bi smio na police ljekarni) i da moze stetit samo u pretjeranim kolicinama ili ako se, primjerice, proguta!? tako da...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:10   #1442
Može pitanjce?

Jel ima netko od vas seboreju u vlasištu? I koji su simptomi? Užasno me svrbi i pecka tjeme. Primjetila sam da mi je kosa prorijeđena na nekim mjestima (uz čelo, tj. uz crte lica).

Koža na licu mi je čudna, neka je masna i suha u isto vrijeme, peruta se, primjetila sam da mi se u obrvama zna stvarati perut (onako ko ljuskice), na trepavicama je slična stvar s time da su mi se podosta i prorijedile... Ne znam uopće šta da si mislim, plus ovo sada sa vlasištem, sve mi se čini da ću morati kod dermatologa. Jel netko od vas imao ovakvih simptoma?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:20   #1443
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Može pitanjce?

Jel ima netko od vas seboreju u vlasištu?
Imam ja, na licu ne toliko ali vlasiste je uzas. Tu i tamo mi se malo guli koza sa strane na nosu i iza uha.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I koji su simptomi? Užasno me svrbi i pecka tjeme. ?
To i jesu simptomi, ti koje navodis. Jos moze biti i crveno jako iziritirano tjeme. Prhut na sve strane, stanjena, oslabljena kosa...
Idi na onaj besplatni pregled u ljekarnu. Imaju onu mikro kameru pa sve vidis stanje.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 14:40   #1444
U kojoj ljekarni nude taj besplatni pregled?
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 17:37   #1445
Ovdje kod mene u raznim privatnim ljekarnama.
U odredjene dane dolazi taj farmaceut sto ti pregledava tjeme (ako hoces) obicno imas obavijest u ljekarni "besplatni pregled vlasista".
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 01:32   #1446
Ti koji to besplatno obavljaju, rade za rougj firmu, bar je prije tako bilo...nisam bio na tome već barem 3 godine...tako da će ti vjerojatno i preporučiti neki od njihovih proizvoda, ali ne moraš uzeti, naravno. Što je najbolje, meni jedino oni pomažu, od svega što sam dosada probao. Koristim njihovu čisteću pjenu i kapi f+s....Uglavnom, skup sport, i svako malo sve skuplji, ali eto, s tim si zasada držim dermatitis pod kontrolom.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 15:23   #1447
Ok,hvala
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 08:56   #1448
može mi li netko reči nešto o TINEA AMYANTACEA
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:07   #1449
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Imam ja, na licu ne toliko ali vlasiste je uzas. Tu i tamo mi se malo guli koza sa strane na nosu i iza uha.

To i jesu simptomi, ti koje navodis. Jos moze biti i crveno jako iziritirano tjeme. Prhut na sve strane, stanjena, oslabljena kosa...
Idi na onaj besplatni pregled u ljekarnu. Imaju onu mikro kameru pa sve vidis stanje.
Hvala na odgovoru.

Budem prvo promijenila šampon jer sumnjam da je možda nekakva alergija u pitanju (iako kad pobrojim i ovo sa facom malo mi je sumnjivo), ako se nastavi budem onda morala dermatologu, nema mi druge.

Joj samo mi fali još ovo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 17:40   #1450
Ljudi,
imao sam problema sa seboreičnim dermatitisom da je to bilo za izludit.
Probao sam sve što se moglo probati i sve je kratko trajalo.
Morao sam prati kosu svaki drugi dan i još imam bradu.
Izluđivalo me to pečenje i svrbež. Neizdrživo.
Nije mi se skidala brada jer sam navikao na nju. To mi je bila zadnja misao.
Jednog dana u svoj mojoj muci mi je palo na pamet limun kojeg imam u vrtu.
Mala kriška limuna i trljaj po licu po bradi. Peklo je u početku do suza.
Imao sam osjećaj da će mi pomoći i pomoglo je.
Prvi tjedan dva puta dnevno trljanje po dvije tri minute. Najviše crvenila se zadržalo između obrva i ispod nosa.
Sada mi je lice kao u male bebe. Kosu perem prema potrebi.
Nema pečenja i svrbeža.
Problem riješen skoro besplatno. Spasio sam se.
Probajte i vi, nemate što izgubiti.
Ne trošite novce na skupe šampone, losione koji pomažu kratko. Problem ostaje.
Zdravi i veseli bili.
sanmarco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 11:43   #1451
Riješenje

Ja sam svoje probleme skoro u potpunosti riješio sa osjetljivom kožom i seboroičnim dermatitism, tako što sam počeo koristiti lush sapune za kupanje koji su na prirodnoj bazi i naravno tuširam se sa mlakom vodom.
Kod mene je najveći problem bio svi ti šamponi i pjene za kupanje koje su pune tih usranih kemikalija
Koža mi sad izgleda 10 puta zdravije nego prije i boljeg je mirisa.
Psihopatić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 08:04   #1452
jel probao netko ovaj losion protiv ispadanja kose? evo link: http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=127

zvuci mi dobro. itko?
n-i-k-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:37   #1453
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ljudi moze mala pomoc?Kupio sam danas onaj crni sampon (od dr temta,i bas se zove crni sampon) radi seboroicnog dermatitisa,svi kazu da je dosta dobar i da pomaze protiv svraba i crvenila.E sada sam citao da to katranovo ulje koje se unutra nalazi nije bas zdravo.Cak ima izvora di pise da je mozda cak i kancerogen.Samo ako je to tako stetno zasto ima toliko sampona sa tim katranom (jer navodno jako dobro pomaze)?
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Meni nije ni milimetra pomogao crni sampon. Kao da ga ne koristim. To ti je sve individualno, nesto sto pomaze nekome ne znaci da ce i tebi ili obrnuto.
Meni je taj crni najbolji od svih koristio sam ga prosle godine i sad cu ga opet krenuti koristiti nakon vise od pola godine....... u medjuvremenu sam koristio neke druge jer ne zelim da mi se vlasiste 'navikne' na taj crni sampom, al nista mi ne pomaze kao on

najmanje mi je pomogao ducray, pa oranozol, pa vichy dercos i onda crni

Daj mi recite jos neke koje koristite Jel ima koji jeftiniji , a da je dobar? ili neki losion, maska, krema za vlasište ?
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:02   #1454
Meni ni najmanje ne pomaze crni sampon a vichy dercos jos manje.
Oronazol izbjegavam jer sadrzi kortikosteroide.
Jedino stomije pomoglo donekle malo je losion+sampon m+s ali to je preskupo, 200kn mjesecna doza.
Vichy ima neke nove sampone, konkretno zeleni Vichy sebor ili tako nesto se zove ali ne znam pomaze li to icemu?
Uzimao sam i omega3 kapsule po preporuci nekih ovdje ali bez ikakvih rezultata.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:54   #1455
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Oronazol izbjegavam jer sadrzi kortikosteroide.
Oronazol NE SADRŽI kortikosteroide.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:23   #1456
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Oronazol NE SADRŽI kortikosteroide.
Bas na ovom forumu u ovoj temi je ranije pisano da bas to sadrzi.
Sto god sadrzi nije sigurno zdravo kad se NE SMIJE koristiti jako cesto na duzi period.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:29   #1457
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Bas na ovom forumu u ovoj temi je ranije pisano da bas to sadrzi.
Da, svašta se pisalo, piše i pisat će se na ovom i drugim forumima, ali nije sve što piše medicinski gledano točno. A informacija da Oronazol sadrži kortikosteroide je netočna i već sam više puta uočio da se po raznim temama takva pogrešna informacija ponavlja pa je zato redovito ispravljam.
Quote:
Sto god sadrzi nije sigurno zdravo kad se NE SMIJE koristiti jako cesto na duzi period.
Ako je pravilno indiciran, Oronazol se smije koristiti i duži vremenski period, i u obliku šampona i u obliku kreme.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 07:50   #1458
-------------------------------------------
-------------------------------------------
-------------------------------------------

Slijedeće mi je maknulo kompletno crvenilo i ljuštenje sa lica i perutanje kose: JABUČNI OCAT

Jabučni ocat* + voda , u omjeru 1:1, staviti u malu šalicu, onda nekom gazom premazati lice i ostaviti 10min (po potrebi premazati jos par puta tako da unutar tih 10 min ostane bar malo vlazno). Onda isprati vodom. Poslije toga staviti kakvu god kremu hocete. Nakon sto sam tjedan dana svaki dan jednom ili dva puta radio to po 10 min potpuno su nestali svi tragovi i sada samo ocistim brzinski lice (par min ostavim) jednom u dva dana i sve je super. Za tjeme isti postupak. Poslije operem glavu nekim neutralnim samponom premda moze i baby a stvarno cini mi se da moze i bilo koje druga mirisljava glupost. Evo vec mjesec dana i zaboravio sam za seboreju, kao da je nikada nisam imao (10 god sam se s tim gnjavio). Recept sam nasao od na nekom americkom forumu gdje je lik tako svoju klinku zalijecio.

*koristio sam domaci pa ne znam jel ima kakve razlike u odnosu na kupovni.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 20:35   #1459
Meni je crvenilo potpuno smirio Vichyjev sampon (ilii od La Roche-Poseya) i krema (isto La Roche-Posay), prezadovoljna sam. Jedino sto primijetila je da crvenilo skroz podivlja kad mi je stresno razdoblje u zivotu (kao prije dva tjedna), onda na desnoj strani lica gdje inace i u mirnom razdoblju mi se malo peruta kooza mi postane smedja i pojave se ogromne ljuske. Najlakse je mojoj dermatologinji (koju inace volim) reci da se smirim-znam i ja da stres utjece, ali ne mogu si pomoci
__________________
Za Velikog Vezira, sa stitom ili na stitu © Plitko
It's about how much freedom you can take away from somebody before they either fold or fight.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 12:25   #1460
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
najmanje mi je pomogao ducray, pa oranozol, pa vichy dercos i onda crni

Ja sam kupila Ducray kremu za lice, preporucila teta u ljekarni. Nešto NAJGORE čim sam IKAD mazala lice!
Inače imam seboreju oko nosa i po tjemenu.
Kad sam počela mazat s tom kremom to se počelo širit, peć me i počela se koža još više ljuštit!!! Nakon tjedan dana kad sam skužila da to neće prestat ić na gore sam prestala koristit kremu i počela mazat nevenovom kremom. Pomogla je, ali samo u obnovi one kože koju je Ducray uništio, seboreja stoji i dalje. Polako odustajem od nade da ću je se ikad riješit, već sam navikla na crvenilo oko nosa a i svi ljudi oko mene
Iako, ovo rješenje s jabucnim octom mi se sviđa ...

A da li je itko probao ovo -> http://www.kozniproblemi.com.hr/kozn...sta-prhut.aspx
Mislim na ovu kremu...
MissEvil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.