Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2015., 21:16   #2021
Quote:
TiaIsabel kaže: Pogledaj post
Dali je itko bio u salonu koji koristi olaplex? Htjela bih se posvijetliti ali da mi kosa nebude skurena zato isključivo tražim salone s olaplexom? Ima li itko iskustva s time, dali je stvarno tako dobro kako ga reklamiraju?
Teuta od 800-1000 kn, ovisno o dužini kose.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 21:25   #2022
Teuta salon

Zanima me vaša iskustva i da li je zaista moguće da svaki put papreno platite na kasi. Uvijek si nekako zbrojim prije u glavi, ali opet račun dodje preko 500 kn.

Moje je iskustvo uvijek pozitivno, ali opet se dvoumim da li je zaista vrijedno ostaviti tolike novce za frizuru ?

Druga stvar koja me je izuzetno iznenadila je njega kose - maska morrocan o. je 100 kn, a u prodaji od 40-80 eura?! Većina tretmana je od 800-1000 kn.

Btw jel su sad sve njuškice Zagreba okrenule leđa Mileni Marušić iz Glamura i sjede kod Tee ?
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 09:51   #2023
Ja se svaki put šokiram kod Teute kad plaćam. Bila sam do sada nekih 5-6 puta s time da zadnja dva puta nisam baš dobila šta sam zamislila. Uvijek tražim isto, dakle prirodnu, pepeljasto plavu boju bez trunčice nečeg toplog, zlatnog ili žutog (jer je meni sve to žuto) i prvih par puta je točno tako i bilo. Zadnja dva puta sam ispala topla i zlatna, nemam pojma zašto. I sad ustvari ni sama ne znam hoću li idući put opet ići tamo jer ako za te pare opet budem nezadovoljna požderat ću se. Pa ako znate nekoga tko mi može napraviti plavu ali hladnu, pepeljastu prirodnu boju, otvorena sam za sugestije.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 10:44   #2024
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Teuta od 800-1000 kn, ovisno o dužini kose.

Mislim da ći ipak ić u Hair by Ivy, oni mi rade jako lijepe boje kose. Ne pada mi na pamet davat ni 800 a kamoli 1000 kn.
TiaIsabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:37   #2025
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Ja se svaki put šokiram kod Teute kad plaćam. Bila sam do sada nekih 5-6 puta s time da zadnja dva puta nisam baš dobila šta sam zamislila. Pa ako znate nekoga tko mi može napraviti plavu ali hladnu, pepeljastu prirodnu boju, otvorena sam za sugestije.
Spominju frizera Franića kao alternativu, ali cijena je cca vrlo slična.

Ako nije tajna da li možeš napisati koliko plaćaš farbanje i da li radiš tjeme, pramenove, preljev, šišanje uz to ... ideš kod Teute ili te uzme netko od ostalih cura ?

Hvala što si se brzo javila na moje pitanje.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:47   #2026
Quote:
štrumfeta9 kaže: Pogledaj post
imate li iskustva sa frizerajem u Zgu "Hairtime by Ana-Mi"?
itko bio u Cvjetnom naselju????
štrumfeta9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:52   #2027
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Spominju frizera Franića kao alternativu, ali cijena je cca vrlo slična.

Ako nije tajna da li možeš napisati koliko plaćaš farbanje i da li radiš tjeme, pramenove, preljev, šišanje uz to ... ideš kod Teute ili te uzme netko od ostalih cura ?

Hvala što si se brzo javila na moje pitanje.
Bila sam i kod njega, cijene su šokantne i tu i tamo. Kod Teute mi je puno ljepše i ugodnije, nekako mi je girly atmosfera. Kod Franića mi je sve bilo užasno hladno i sterilno i s visoka. Ide mi to na jetra.

Kod Teute sam radila i pramenove i farbanje, nekad samo farbanje, preljev. Šišanje nikada jer se ošišam u jeftinijem salonu. Radi me Tajana, prvi puta sam njoj došla u ruke, Teuta je tada još bila na porodiljnom. Bila sam svaki puta zadovoljna, do eto ova zadnja dva puta kad je nešto otišlo krivo s tom bojom. Ne znam pojedinačne cijene ali nikada nisam platila ispod 600 - 700 kuna. Skupo u vražju mater...
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 17:43   #2028
Salon Griva u Vrapču, cure su majstorice za šišanje, bojenje, dnevne i svečane frizure.
Koriste Macadamia preparate za kosu, mogu se i kupiti za doma. Ja imam njihov tangle brush i puno mi je bolja od tange teezera, ima dulje pipke i savršeno raščešlja kosu.

Cijene su umjerene, ništa preskupo, a sigurna sam da kod ovih razvikanih frizera cijene diktira i lokacija, pa ako vam je bitno da se frizirate u centru onda toliko i plaćate.

Meni je nezamislivo da netko da 800-1000+ kn za frizuru

Ja kod njih idem već 10+ godina i nikad, ama baš nikad nisam bila nezadovoljna kosom.


Imate na FB galeriju slika, evo nekih...



FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 17:54   #2029
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Kod Teute mi je puno ljepše i ugodnije, nekako mi je girly atmosfera.
Slažem se s tobom da je atmosfera ugodna. Teuta je ljubazna osoba i obraća ti se vrlo prirodno, nije nametljiva i voli pričati s klijentima.

Prednost je definitivno ugodna atmosfera, ali dugotrajnost postupka i ležeran odnos znaju biti i minus. Naime, kod mene je uvijek slučaj da se moram naručit pp iz razloga što znam da će farbanje trajati 3 h. U salonu radim izrast (200 kn) i pramenove (300 kn), svaka 2 mj., ali naravno uz to ide šišanje (110 kn), pranje kose (40 kn)i feniranje ili frizura (90kn). Koliko sam primjetila nekad na računu ne piše pranje kose ili feniranje, ali Loreal tehnika uvijek zasja na računu , uvijek se vrtimo oko 700 kn.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 20:36   #2030
Ajme meni kakve cijene
cleaning-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 11:55   #2031
Evo, samo da javim dojmove iz Royal Beauty Centra. Dakle, htjela sam balayage pramenove na prirodnu (nefarbanu!!) tamnosmeđu kosu, a dobila sam užasne narančasto-žute pramenove koji počinju dva centimetra od tjemena i onda ih dalje u nastavku malo ima, malo nema, malo flekice, malo prugice

Takve "uzorak" pramenove sam i očekivala nakon što sam vidjela da mi ih radi bez folije, dakle blajh s obojanog dijela kose bio je u kontaktu s neobojanim dijelom kose i naravno da je sve ispalo šareno. Da ne kažem da mi je poblajhanu šišku ostavio nasred oka i tako završio bojanja pa sam sama micala, isprljala si ruke i psovala u sebi.

Da se razumijemo, situacija nije tako alarmantna da ne mogu izaći iz kuće, ali definitivno nije vrijedno 430 kuna i definitivno se više nikada tamo ne vraćam.

Jedino što me dobro ošišao, ali imam ravni lob, tako da to ne bi trebala biti neka mudrost.

Istovremeno u salonu je bila jedna žena kojoj su napravili savršenu baby plavu boju. Eto, izgleda da jednostavno nemam sreće s frizerima i da mi je bolje da pustim sijede.
Herz Dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:57   #2032
Quote:
Herz Dama kaže: Pogledaj post
Evo, samo da javim dojmove iz Royal Beauty Centra. Dakle, htjela sam balayage pramenove na prirodnu (nefarbanu!!) tamnosmeđu kosu, a dobila sam užasne narančasto-žute pramenove koji počinju dva centimetra od tjemena i onda ih dalje u nastavku malo ima, malo nema, malo flekice, malo prugice - 430 kuna
Herz Dama da li je 430 kn balayage ili cijeli postupak ? Naime, ne znam da li imaš izraziti crveni pigment u tjemenu poput mene, ali sve dok sam dobivala pramenove iz tjemena to je uvijek bilo riđo ili pilić. Tek kad sam platila te bolesne cifre od 300 kn za pramenove, napokon imam prirodnu i da lijepu boju.

Meni pramenovi ne idu iz tjemena, ali nema ni onog cik-cak prijelaza, ali samo zato što nije iz tjemena. Meni nikad ne radi pramenove sa folijom, nego mi dvije cure rade ručno.

Puno mi je trebalo i puno sam novca na svakakve kvartovske frizove davala ... i uvijek bila nezadovoljna, jer mi je tjeme bilo ili narančasto ili žuto, znači može se i bez toga, ali treba znat izbjeć tjeme.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:40   #2033
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Herz Dama da li je 430 kn balayage ili cijeli postupak ?
Pranje kose, šišanje, balayage pramenovi, frizura (valovi) - sve zajedno sam platila 430 kn.

Da, vjerojatno imam crveni pigment u kosi, jer kad god sam se do sada farbala u svjetlosmeđe, ispadala je ta užasna narančasto-žuta. Pošto je sada nisam farbala 4 godine mislila sam da će na prirodnu boju kose biti drugačije, ali nije.

Dakle, ja sam balayage zamislila nekako ovako.

A dobila sam pramenove koji 2 cm od tjemena počinju odmah s tom narančasto-žutom pa se ona prema vrhovima približavaju mojoj boji. Umjesto obrnuto, da mi gore bude praktično nevidljivo pa da se na krajevima eventualno pretvara u tu narančasto-žutu.
Herz Dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:01   #2034
Quote:
Herz Dama kaže: Pogledaj post
A dobila sam pramenove koji 2 cm od tjemena počinju odmah s tom narančasto-žutom
Imaš isti problem sa pigmentom poput mene. Meni su pramenovi isto svijetliji prema vrhovima.

Gospođama koje su mi u Keune hair trgovinama miješale boje, treba zabraniti davanje savjeta oko boje. Gospođa koja je vrlo prepotentna, smeđokosa koja radi u blizini Franck caffe-a je takve opcije napravila od moje kose, da je to bilo prestrašno. Zbog tog pigmenta, tjeme mi je bilo smeđe, a pramenovi ljubičasti.
Ali se izrazito predstavljala kako ona zna što ja mislim, a za prošli moj neuspjeh može samo okriviti kolegicu iz Mesničke ulice.

Tako da sam zahvaljući Keune hair-u bacila nekih 170 kn u smeće i ponovno odlučila ne farbati se samostalno kod kuće.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:34   #2035
Quote:
Herz Dama kaže: Pogledaj post
Pranje kose, šišanje, balayage pramenovi, frizura (valovi) - sve zajedno sam platila 430 kn.

Da, vjerojatno imam crveni pigment u kosi, jer kad god sam se do sada farbala u svjetlosmeđe, ispadala je ta užasna narančasto-žuta. Pošto je sada nisam farbala 4 godine mislila sam da će na prirodnu boju kose biti drugačije, ali nije.

Dakle, ja sam balayage zamislila nekako ovako.

A dobila sam pramenove koji 2 cm od tjemena počinju odmah s tom narančasto-žutom pa se ona prema vrhovima približavaju mojoj boji. Umjesto obrnuto, da mi gore bude praktično nevidljivo pa da se na krajevima eventualno pretvara u tu narančasto-žutu.
Na slici nije balayage ....
cleaning-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 20:28   #2036
ima li netko da se sisao na long bob sta je sad in? razmisljam o Teuti ili Ruži zbog njihovih slika na instagramu i facebooku... Sisala bi se kako ima Lucija iz Ruže, zna li netko okvirno cijene, znaci samo za sisanje i fen, na forumu su uglavnom cijene za farbanje?

ako netko jos ima dobru preporuku za sisanje u Zg, slusam
teaa0612 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 23:52   #2037
kakva su vam iskustva s gt salonom? radila sam čudesa s kosom, suha je i ne kovrča se lijepo kao prije i stvarno trebam dobro farbanje po ne previše divljim cijenama.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 09:06   #2038
Na pfd-u "olaplex" sam pročitala pohvale za salon Hair Couture. Imate li kakvih iskustava s njima? Kao što sam ranije pisala vezano za Teutu - zadnja dva puta nisam dobila boju koju sam htjela, a što bi bila neka baby blond, hladnija pepeljasto plava, bez trunke žutila na glavi, pa se sad dvoumim da li ponovo ići u Teutu ili potražiti sreću drugdje... Farbam se godinama u plavu, prirodno jesam ta neka pepeljasta, tamnije plava ali zbog sijedih koji su krenule, ne mogu više bez farbanja.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:40   #2039
Bas sam danas bila na blajhanju pa mi je frizerka rekla da ce mi staviti olaplex.Rekla je da to nema veze sa posvjetljivanjem nego se taj preparat stavlja u blajh za zaštitu kose.
Sto se tiče Hair Couturea:bila je mama prije nekih godinu dana, sve je bilo ok odrađeno,frizerke su ljubazne,ok atmosfera ali ne da oduševljena ideš iz salona.Cijene su dosta visoke,sisanje i farbanje kratke kose je nešto manje od 400 kuna.Na njihovoj stranici je pisalo da daju 20% popusta ujutro do 11 sati a tamo joj nitko nije ništa rekao i naplatili su punu cijenu i to mi bas nije ok.Uglavnom ok salon ali među skupljima.
iva zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:00   #2040
Može li mi netko tko je nedavno bio u Hair by Ivy reći iskustva?
Konkretno, sviđa mi se njihov način bojanja i kako im to izgleda na slikama, ali me strah da mi ipak ne uspiju napraviti ono što želim (već mjesecima, pa i duže, ganjam željenu boju sa svojom dugogodišnjom frizerkom i unatoč mojem naglašavanju da ne želim narančasti ili žuti odsjaj uvijek ga dobijem - boja kose je smeđa, na vrhovima svijetlije, kao na plavo bi trebalo vući a na suncu je narančasto).
Uglavnom, jesu li sposobne frizerke tamo stvarno izvući iz kose ono po šta klijentica dođe i za koliko novaca otprilike?
Kosa mi je do polovice leđa, trebala bi dakle šišanje vrhova, bojanje izrasta i željeno posvijetljivanje.
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.