Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 19:36   #1
Filmski plakati kult filmova

Filmski plakati koje biste rado zaljepili na zid svoje sobe.

Pravila teme:
  1. Jedan plakat po postu
  2. Nemojte stavljati prevelike slike (640 pixela max)
  3. Mora biti dobar film
  4. Mora biti dobar poster
  5. Slobodno recite i koju riječ uz plakat, niste mutavi
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:22   #2


Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:20   #3
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Molim da netko postavi plakat za Aliena. To je uvjerljivo najbolji i najljepši plakat IKADA.
__________________
Ako ovo možete pročitati ne trebate naočale.
Metal Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:42   #4
tema je odlicna, pa ovako, moram priznati da je vecina navedenih IZVRSNA, IMHO
al E.T. posebno , to mi se cini jedan od najboljih plakata ikad
kako meni ih puno ne pada na pamet izdvojit cu neke po onom mom lame-lovely sistemu hvala.



@ ovi ispod mene je stavio ful odlicne
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:43   #5




__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:18   #6




Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:02   #7
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:03   #8


Izvinjavam se unaprijed ako je ovaj gore prevelik. Drag mi je, a nisam nasao manju. Skinem ako se netko bude zalio





Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:55   #9
za početak....
njega moram

__________________
(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:24   #10
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:37   #11
Quote:
Metal Snake kaže: Pogledaj post
Pa da tako nešto. A problem je u tome što plakat izgleda totalno dosadno.Toliko o njihovoj nemaštovitosti
Mastovitost je sirok pojam. Ne mozes samo reci da je plakat dosadan. Ne mora svaki poster biti zanimljiv. Pa nekada i jednostavni posteri mogu biti lijepi, i to je subjektivno misljenje. Ako se nekome svidio film (kao sto je u mom slucaju) najvjerovatnije ce mu se i poster manje vise svidjeti
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:06   #12




__________________
(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:09   #13
super tema

evo nekih meni dragih:











Basil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:10   #14
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Mastovitost je sirok pojam. Ne mozes samo reci da je plakat dosadan. Ne mora svaki poster biti zanimljiv. Pa nekada i jednostavni posteri mogu biti lijepi, i to je subjektivno misljenje. Ako se nekome svidio film (kao sto je u mom slucaju) najvjerovatnije ce mu se i poster manje vise svidjeti
...meni se bash ovo cini pogresnim na cijelom topicu - film je jedno, poster drugo, i mislim da je dovodjenje toga dvojeg u vezu zapravo nerazumijevanje teme topica; dobar film je jedno, dobar plakat drugo, i ne mislim da to treba mijesati...zato sam i isla bash sa Funny Games kao primjerom - fenomenalan film, za koji bih jako rado imala plakat (jer za mene ima odredjenu vrijednost), ali to josh uvijek ne znaci da je i sam plakat dobar nazalost, kao sto vec rekoh, mojih 0% znanja o dizajnu onemogucava mi govorenje o bilo kakvoj objektivnosti, ali sam u stanju prepoznati barem minimum, dakle razlikovati sto mi je lijepo/zanimljivo od onoga sto takvo nije, i cini mi se da bi to trebala biti polazna tocka za ocjenjivanje plakata, a ne film koji oni predstavljaju.

...evo primjera...
...meni osobno prekokrasan poster za Dancer in the dark


...ili bizarno sjajan poster za Naked...



...i relativno los poster za Festen, jedan od mojih najdrazih filmova
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 18:14   #15
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
...meni se bash ovo cini pogresnim na cijelom topicu - film je jedno, poster drugo, i mislim da je dovodjenje toga dvojeg u vezu zapravo nerazumijevanje teme topica; dobar film je jedno, dobar plakat drugo, i ne mislim da to treba mijesati...zato sam i isla bash sa Funny Games kao primjerom - fenomenalan film, za koji bih jako rado imala plakat (jer za mene ima odredjenu vrijednost), ali to josh uvijek ne znaci da je i sam plakat dobar nazalost, kao sto vec rekoh, mojih 0% znanja o dizajnu onemogucava mi govorenje o bilo kakvoj objektivnosti, ali sam u stanju prepoznati barem minimum, dakle razlikovati sto mi je lijepo/zanimljivo od onoga sto takvo nije, i cini mi se da bi to trebala biti polazna tocka za ocjenjivanje plakata, a ne film koji oni predstavljaju.
Oprosti ali nisam se dobro izrazio. Htio sam reci ako mi se svidi poster filma kojeg jako volim i cjenim onda ce mi biti drazi od postera iste ili cak bolje kvalitete nekog drugog filma bas zbog te emotivne veze sa dragim filmom.

EDIT: Zbilja je lijep poster Plesaca u tami.
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 18:29   #16
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Oprosti ali nisam se dobro izrazio. Htio sam reci ako mi se svidi poster filma kojeg jako volim i cjenim onda ce mi biti drazi od postera iste ili cak bolje kvalitete nekog drugog filma bas zbog te emotivne veze sa dragim filmom.
...ma razumjela sam te i prvi put - ovo je zapravo parafraza onoga sto si rekao ranije, sa jednom malom izmjenom - a to je da dodajes ovo da ti je takav poster drazi ali smisao je isti - za mene takvo shvacanje promasuje bit topica koji se zove Izvrsni filmski plakati - dakle, ne Izvrsni filmovi i njihovi plakati, ne Dragi filmski plakati, ne Plakati koje bismo rado imali - vec izvrsni plakati sami po sebi, neovisno od filmova. za mene je dobar filmski plakat jedna stvar, a dobar film druga - dobar filmski plakat za dobar film postaje onda treca, i postaje drag filmski plakat - ali to je ovdje sasvim bespotrebna kategorija ne znam, ja sam shvatila da bismo ovdje trebali raspravljati o plakatima samim, neovisno od nasih filmskih afiniteta - a da je ovo sto ti stalno naglasavas zapravo razgovor o plakatima za drage filmove ili, oblikovano kao pitanje - zasto ne bi plakat za film koji ti nije drag bio vizualno ljepsi (zanimljiviji, inovativnijeg dizajna, neobicniji) od plakata za film koji ti je iznimno drag?

...ali nema veze, nije to vazno...malo ja dramim oko nicega, ok je dok je svima zabavno
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:43   #17


Po meni definitivno najbolji
Pastirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:00   #18
evo ja ne mogu ne izdvojiti ovo dva


__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:00   #19
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 02:51   #20
Joj kad vidim ove dvije budale zagrljene i sjetim ih se...



Najjača ealing komedija!

Inače, ovo sam ja jedom iz dosade napravio, niš posebno, samo sam spojio 12 filmskih plakata iz 1952., pa evo kad sam već tu:

Media Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.