Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 19:26   #201
Quote:
Alekseevitch kaže: Pogledaj post
Ne valja biti toliko bjesan i nepristojan. Da su cetnici antifasisti? To nisam ni rekao, a mogao bi biti ostriji od uglednog liberala Ivota Banca koji ih naziva tek konzervativcima Ali obzirom cetnika danas tamo nije bilo, nema potrebe non-stop o njima. Shvati, HDZ zna, jer HDZ uvjek "zna", zasto sada rade suprotno od '90-tih (a nije zbog kupovine manjinaca)
tamo je itekako bilo onih koji su 91. bili na onoj strani barikada, a ja to zovem četnicima.
ali poanta non-stop priče o njima je u tomu što hrvatske institucije tamo provode falsifikaicju prošlosti i to na sramotu hrvata i hrvatskih žrtava. one su te koje četnike guraju u antifašiste.
a što se tiće rasprave s tobom, ti si postavio uzročno posljedičnu vezu između ustaških zločina i četničkog ustanka i zločina koji su ga pratili, iako je jasno d aje četništvo tamo daleko starije i dublje ukorijenjeno.
btw. četnici jesu bili konzervativci, ali kakve to sad veze ima?
divizija is offline  
Old 27.07.2010., 19:26   #202
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ja se zasigurno ne pravim bedast. Niti je praznik niti je slavlje. Niti ga treba predimenzionirati, nazivati genocidom i kojekakvim drugim glupostima, i tako stalno potkurivati nekakva nepotrebna trvenja.
Genocid je po svim kriterijima postavljenima u povelji UN-a.
Ako imaš kakav problem zbog te definicije, obrati se njima.
Hroboatos is offline  
Old 27.07.2010., 19:28   #203
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ja se zasigurno ne pravim bedast. Niti je praznik niti je slavlje. Niti ga treba predimenzionirati, nazivati genocidom i kojekakvim drugim glupostima, i tako stalno potkurivati nekakva nepotrebna trvenja.
nisu nikakve gluposti. tijekom tog ustanka poubijano je kompletno hrvatsko stanovništvo istočne like i djelova zapadne bosne koji su "antifašisti" kontrolirali. ubijeno je i dosta muslimana, a cijela je stvar imala izrazito antihrvatski duh. ne bi citirao borbene pjesmice više.
nisu trvenja nepotrebna ako takvu stvar institucije hrvatske države svečano obilježavaju. što će sutra, slaviti oslobođenje vukovara?
divizija is offline  
Old 27.07.2010., 19:33   #204
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Josipović u Srbu: S ponosom nosite partizanske kape, one su poruka ljubavi!
...Kad srce kaze da ti se samo nasmijesi...

Ako je u srcu partizanka, ne znaci da je u partizanki srce

Sve je ovo jako dirljivo, ali da je to rekao i za HV kapu, kojoj je glavni zapovjednik, bilo bi pateticno i previse, kamoli za neke vojske koje su se poslje pretvorile u agresora (JNA).
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Old 27.07.2010., 19:37   #205
Čitala sam ovih dana teme koje su otvarane i zatvarane o Srbu. Nisam mislila da je baš dotle došlo, da se to tako obilježava... Ako je do antifašizma, mnogo toga je antifašizam, a niti se ne spominje.. Isto tako, mnogo toga nije antifašizam, ali se u to utrpava. Ovo što se danas obilježava meni više miriše na to... I na nasilno furanje neke priče o bratstvu i jedinstvu na kojoj je puno nas odraslo.. A opet, i to bratstvo i jedinstvo, ako se netko doista fura na to može se reklamirati na bolji način... Sigurno da i za to ima boljih primjera, nego što je etničko ćišćenje koje su sprovodili ljudi koji nisu htjeli živiti u Hrvatskoj, kakva god da je nominalno bila u to vrijeme... Ok je kad se radi promocija bilo čega, svi to rade svakodnevno. I ok je kad neka promocija ima efekta. Ali, kad je efekat neke javne (da ne kažem državne, političke, ili kakve god...) promocije strah, to nije dobro... A da se neki strah počeo javljati uspjela sam primjetiti.
Dolazim relativno često u Hrvatsku. U posljednje vrijeme ljudi koje znam, isto kao i oni koje tek upoznam, počeli su mi se, kao Srpkinji, ispričavati za period od '91-95... Sa spikom o izjednačavanju krivnje... A većina tih ljudi su desničari. I znam da ne vjeruju u to što čujem. A opet čujem. Kažu to, kao da tako treba. Kao da ću se ja naljutit što se hrvatski narod borio za svoju slobodu. Kao da je meni kuća granatirana. Kao da ću se ja naljutit i postat agresivna, štajaznam, razbijat inventar po birtiji, ako ne kažu ono što je za moje uši. A sto puta izrečena laž postaje istina... Ako ja kao Srpkinja prešutim to, kao da bih stvarno razbijala oko sebe kad me neka istina razbjesni, postat ću agresivna Srpkinja, možda mi i brada naraste... Ako mi se prijatelji i poznanici Hrvati nastave ispričavat, postat će istina da to tako treba...
Ako se pokolj u Srbu bude slavio kao neka antifašistička borba, postat će istina kako treba klati zarad slobode i demokracije... A ja samo želim slobodu da se međusobno poštujem, družim i radim sa ljudima koji sve to slobodno rade. I koji se ne boje reći kako jeste. Ne želim da mi naraste brada.
__________________
Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.
mirr.or is offline  
Old 27.07.2010., 19:37   #206
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
nisu nikakve gluposti. tijekom tog ustanka poubijano je kompletno hrvatsko stanovništvo istočne like i djelova zapadne bosne koji su "antifašisti" kontrolirali. ubijeno je i dosta muslimana, a cijela je stvar imala izrazito antihrvatski duh. ne bi citirao borbene pjesmice više.
nisu trvenja nepotrebna ako takvu stvar institucije hrvatske države svečano obilježavaju. što će sutra, slaviti oslobođenje vukovara?

Slavit će ustanak u Ovčari. Možda i izjave budu iste, o petokrakama ljubavi.
Kanzas is offline  
Old 27.07.2010., 19:47   #207
Bravo Josipoviću,danas si otkrio sve svoje karte.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 27.07.2010., 19:49   #208
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Stvarno je žalosno da se u hrvatskoj podiže spomenik četnicima samo zato što je SDSS ucijenio HDZ da će izaći iz koalicije ako se taj spomenik ne obnovi. I vlada je iskeširala više od 2 milijuna kuna za to smeće!
da taj isti HDZ nije srušio postojeći spomenik 1995. , danas ne bi morali trošiti lovu na njegovo obnavljanje, a ni derneka ne bi bilo
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 27.07.2010., 19:51   #209
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
...Kad srce kaze da ti se samo nasmijesi...

Ako je u srcu partizanka, ne znaci da je u partizanki srce

Sve je ovo jako dirljivo, ali da je to rekao i za HV kapu, kojoj je glavni zapovjednik, bilo bi pateticno i previse, kamoli za neke vojske koje su se poslje pretvorile u agresora (JNA).
pa ček malo ...zar nije isti, ovdje prozvani, bio ranije na Bleiburgu ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 27.07.2010., 19:52   #210
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
da taj isti HDZ nije srušio postojeći spomenik 1995. , danas ne bi morali trošiti lovu na njegovo obnavljanje, a ni derneka ne bi bilo
HDZ ga je srušio?Eto vidite da ni oni nisu oduvijek loši.
torrio is offline  
Old 27.07.2010., 19:53   #211
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
da taj isti HDZ nije srušio postojeći spomenik 1995. , danas ne bi morali trošiti lovu na njegovo obnavljanje, a ni derneka ne bi bilo
Spomenik je srušen u akciji Oluja,kolateralna žrtva borbi u Hrvatskih Branitelja u borbi protiv četnika, kakve veze ima HDZ s time?
El Cid is offline  
Old 27.07.2010., 19:56   #212
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
pa ček malo ...zar nije isti, ovdje prozvani, bio ranije na Bleiburgu ?
I ti sumnjaš na bipolarni poremećaj kod kornija?Na Bleiburgu kao tuguje zbog ubijenih Hrvata a danas u srbu slavi ubijanje Hrvata.
torrio is offline  
Old 27.07.2010., 19:56   #213
Quote:
zaba1111 kaže: Pogledaj post
Krajnje je vrijeme da se ugledni Hrvati jave , krajnje je vrijeme da saznamo postoje li uopće takvi, krajnje je vrijeme da ugledni branitelji i časnici, ugledni intelektualci Hrvati, Crkva... preuzmu rizik i izađu pred javnost objasne narodu o čemu se radi i suprotstave se našim neprijateljima pa da vidimo koliko nas ima i ima li uopće smisla borba! Ovo zlo(Mesić-Sanader, a sada Josipović-HDZ) treba sasjeći ako je to moguće, a ako nije onda treba poštovati volju naroda i tiho patiti !
Ako se nešto ovako ne može napravit¸onda priznajmo da smo nesposobna manjina i laku noć.Bez pravih domoljubnih dnevnih novina i jedne TV postaje¸sve ovo drugo je samo laprdanje.
sidrun is offline  
Old 27.07.2010., 20:03   #214
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
I ti sumnjaš na bipolarni poremećaj kod kornija?Na Bleiburgu kao tuguje zbog ubijenih Hrvata a danas u srbu slavi ubijanje Hrvata.
Njegov bipolarni poremećaj je prešao i državnu granicu.
U Trstu je stavio vijenac na spomenik žrtvama istočnojadranskih Talijana koje su oni što ih je danas proglasio nositeljima demokracije malo infojbirali a većinu otjerali u Italiju

Nije baš njemu lako
Leoben Conoy is offline  
Old 27.07.2010., 20:03   #215
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
da taj isti HDZ nije srušio postojeći spomenik 1995. , danas ne bi morali trošiti lovu na njegovo obnavljanje, a ni derneka ne bi bilo
ma da, zašto su uopće rušili spomenik četnicima. bzvz....
divizija is offline  
Old 27.07.2010., 20:03   #216
E sad zamislite kako Židovi dižu spomenik u waršavskom getu u slavu hrabroj SS diviziji koja je tamo obavila posao..

Ili Poljaci kako dižu spomenik hrabroj CA u Katynu.

Kako muslimani dižu spomenik Mladićevoj armadi u Srebrenici.

postoji li itijedan narod na kugli zemlajskoj makar malo nalik hrvatskom...
Buba Ludak is offline  
Old 27.07.2010., 20:06   #217
Quote:
Buba Ludak kaže: Pogledaj post
E sad zamislite kako Židovi dižu spomenik u waršavskom getu u slavu hrabroj SS diviziji koja je tamo obavila posao..

Ili Poljaci kako dižu spomenik hrabroj CA u Katynu.

Kako muslimani dižu spomenik Mladićevoj armadi u Srebrenici.

postoji li itijedan narod na kugli zemlajskoj makar malo nalik hrvatskom...
pa ima, recimo bošnjaci slave turke kao osloboditelje bosne, koji su im zemlju okupiali, pobili kralja i po vlastele, raselili po pučanstva i onda ih koristili 4 stoljeća kao topovsko meso protiv drugih cila. nismo jedini...
divizija is offline  
Old 27.07.2010., 20:07   #218
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
da taj isti HDZ nije srušio postojeći spomenik 1995. , danas ne bi morali trošiti lovu na njegovo obnavljanje, a ni derneka ne bi bilo
A ne, derneka bi bilo. Bilo ga je i bez spomenika ovih godina.

Iako, mora se primjetiti da se tom datumu nikakva pozornost nije davala u vrijeme Račanove vlade kad je SDSS bio van vlasti.
Tek zadnjih par godina, u drugom mandatu HDZa je ovaj datum ponovo počeo dobijati na težini.

S Josipovićem, kao narkomanom bratstva i jedinstva, bit će toga još i više.
Današnji govor u Srbu ulazi u antologiju političke gluposti.
Leoben Conoy is offline  
Old 27.07.2010., 20:16   #219
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pa ima, recimo bošnjaci slave turke kao osloboditelje bosne, koji su im zemlju okupiali, pobili kralja i po vlastele, raselili po pučanstva i onda ih koristili 4 stoljeća kao topovsko meso protiv drugih cila. nismo jedini...
Svi uvijek vole misliti da su nešto posebno pa tako i mi Hrvati,naši problemi su nama najveći.A mi sa prošlošću kakva je već smo mila majka za SAD koja nikada nije bila okupirana a opet ima više luđaka koji je mrze iako u njoj žive nego mi stanovnika.Nama su problem naši mediji i tkz.intelektualci koji pljuju po Hrvatskoj a zamisli da imamo nekog kao što je Chomsky koji je stekao ugled nautjecajnijeg svjetskog intelektualca na širenju mržnje prema SAD-u,državi u kojoj živi i čije zakone i "nemoralne" korporacije koristi za vlastito bogaćenje kad ih naravno ne kritizira.
torrio is offline  
Old 27.07.2010., 20:20   #220
Quote:
Što to Hrvatska slavi u Srbu!
Kako sto slavi, pa majmunovo!
I dupecici su im u prigodnoj boji
watrai is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.