Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 18:40   #1001
Quote:
jony9881 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi sa peći (viadrus u22s PLAVA LINIJA) 23,3 kw ???? Zelim sebi da uzmem takvu pa bi volio da mi neko da odgovor ako ima iskustva sa tom verzijom malo savjeta (da ili ne) da uzmem..... lozim drvo i ugalj(orah).. Planiram da ugradim miš ventil da odrzava pec na nekih 70-80C tj da povratni vod bude oko 65C to bi izgledalo ovako da li moze https://docs.google.com/document/pub..._mo5aopqK-sFzM
Staru pec sam vario pa mislim da moze jos ovu zimu da izdrzi. Ona takodjer ima 23kw ali je starija ima i 20 god od kako je postavljena etazna je ja mislim da je stadler proizvodnja...
??????????????????????????????????????
HVALA UNAPRIJED
jony9881 is offline  
Old 20.11.2010., 21:07   #1002
Možda mi netko može pomoći naime planiram kupiti peć za kuta goriva i najbliže sam tome
da uzmem viadrus međutim dvoumim se između u22 i u26 možda netko zna koja je razlika koju kupiti??? tnx.
kaillasa is offline  
Old 20.11.2010., 21:20   #1003
Glavna razlika je u cijeni .Ima još i razlika u dizajnu,i U26 ima neku klapnu kod vrata za loženje .U suštini razlika je minimalna.
d2267 is online now  
Old 21.11.2010., 00:41   #1004
Ako će te ložiti isključivo drvima i eventualno drvenim ugljenom ne bih vam preporučio gusane peći. Naime viadrus je u startu povoljna kupnja, ali dok tu peć u potpunosti opremite za siguran rad ( ono što uvjetuje proizvođać ) onda je daleko skuplji od hrvatskih proizvoda.
majstorčina is offline  
Old 25.11.2010., 11:03   #1005
Quote:
majstorčina kaže: Pogledaj post
Ako će te ložiti isključivo drvima i eventualno drvenim ugljenom ne bih vam preporučio gusane peći. Naime viadrus je u startu povoljna kupnja, ali dok tu peć u potpunosti opremite za siguran rad ( ono što uvjetuje proizvođać ) onda je daleko skuplji od hrvatskih proizvoda.
A kolike je garancija na jedne, a na druge?
__________________
De gustibus non est disputandum
jozo13 is offline  
Old 25.11.2010., 11:14   #1006
Quote:
jony9881 kaže: Pogledaj post
??????????????????????????????????????
HVALA UNAPRIJED
jony imas pm
__________________
De gustibus non est disputandum
jozo13 is offline  
Old 25.11.2010., 15:25   #1007
problemi

Quote:
jozo13 kaže: Pogledaj post
jony imas pm
imam peć buderus logan g211 26D i vec po tradiciji moram mijenjati termo ventil regulatora zraka (klapna)otpadne pero koje vrsi pretvaranje kruznog u pravocrtno gibanje.dimnjak je fi 160mm ulozak izolacija plast visine 6.5 metara.kako postici temperaturu u peci 80 stupnjeva????i odrzavati ju.da li netko znade gdje da kupim plasticnu kapu od regulatora kako ne bih morao mijenjati kompletan regulator hvala
mario_marinic is offline  
Old 25.11.2010., 18:06   #1008
Centrometal 12 mjeseci,Viadrus 10 godina na prohrđavanje.Ukoliko dođe do neke havarije zbog lošeg postavljanja garancije nema i ovako i onako.
d2267 is online now  
Old 26.11.2010., 09:09   #1009
Pa valjda ako i postavljas kotao, onda se trudis da se to napravi posteno
__________________
De gustibus non est disputandum
jozo13 is offline  
Old 26.11.2010., 09:58   #1010
Ja sam cuo da recimo ove kotlove od celicnog lima moras loziti ful snagom jer inace dolazi do smole koja izjeda lim i kotao procuri za 2-3 godine. Dok gusnati traju i to je recimo prednost Viadrusa i zato ima garanciju 10 godina. Npr. Atmos piroliticki ima garanciju 3 godine isto ceskog proizvodjaca jer je od celicnog lima; kao i centrometal itd.

No za U22 ili U26.....na U22 treba jos dodati onaj kontroler (moze se vidjeti povezano lancem za klapnu na zrak) i treba jos dodati sistem protiv pregrijavanja gdje se kotlovska voda hladi vodom iz pipe. Pa kada to sve dodas dodje te slicno kao i U26 koji to sve vec ima ugradjeno. Iako neki ljudi ugrade centralno bez ikakvog sigurnosnog sistema i automatike da ustede jer to njima ne treba, pa kada se sranje dogodi za 5 godina nepaznjom onda sto sada....

No, ima li netko neki od ta dva kotla i kako je zadovoljan? Koliko traje punjenje odnosno koliko se cesto lozi itd?
europe2seoul is offline  
Old 26.11.2010., 10:35   #1011
Imam pec Beti Central,nekoliko postova unatrag sam pisao o tome.
Sa svime sam zadovoljan,grijanje,loženje,nema dima.......
Samo me zanima dali ima za kupiti i gdje nekakve brikete-ugalj ili nešto slicno da npr.nalozim navecer prije spavanja i drzi mi vatru cjelu noc.
Vani sam vidio crne cigle ,velicina kao zemljana cigla za takve stavri,ima li to kod nas negdje kupiti.
Moze mi netko objasniti,ako kupujem drva što je najbolje kupiti,Bukvu,Grab ili Hrast ?
Mali Daba is offline  
Old 26.11.2010., 15:02   #1012
najvecu gorivu snagu ima bukva (oznaceno sa 100), zatim
grab,klen,javor i hrast 90-100
jasen,mladi hrast,brest,kruska,breza 75-85
staro hrastovo drvo,bor,smreka,jela,ariš,vrba,topola... 50-70

s tim da stablo gori bolje od grana,dali je planinsko ili nizinsko drvo.....ima literature na tu temu dosta....
spoki007 is offline  
Old 26.11.2010., 15:16   #1013
Quote:
Mali Daba kaže: Pogledaj post
Imam pec Beti Central,nekoliko postova unatrag sam pisao o tome.
Sa svime sam zadovoljan,grijanje,loženje,nema dima.......
Samo me zanima dali ima za kupiti i gdje nekakve brikete-ugalj ili nešto slicno da npr.nalozim navecer prije spavanja i drzi mi vatru cjelu noc.
Vani sam vidio crne cigle ,velicina kao zemljana cigla za takve stavri,ima li to kod nas negdje kupiti.
Moze mi netko objasniti,ako kupujem drva što je najbolje kupiti,Bukvu,Grab ili Hrast ?
Svako drvo, iste vlažnosti, ima istu ogrjevnu moć po kilogramu ogrjeva. Dakle, kupuj što teže drvo, a Spoki ti je objasnil koje.
Zvon is offline  
Old 26.11.2010., 15:21   #1014
Ljudi neznan jeste li o tome pisali ali hitno mi je, pec radi sve uredno, ali pumpa staje nakon nekog vremena, do cega je. Sad mi je bila stala temp vode skocila preko 80 stupnjeva, odvida san vidu i zavrtia je kacavidon, to san danas vec dva puta cinia(2 puta je stala sama od sebe). Pitanje radi cega staje
Temperatura vode je naravno pala
lopi89 is offline  
Old 26.11.2010., 15:39   #1015
Quote:
Mali Daba kaže: Pogledaj post
Imam pec Beti Central,nekoliko postova unatrag sam pisao o tome.
Sa svime sam zadovoljan,grijanje,loženje,nema dima.......
Samo me zanima dali ima za kupiti i gdje nekakve brikete-ugalj ili nešto slicno da npr.nalozim navecer prije spavanja i drzi mi vatru cjelu noc.
Vani sam vidio crne cigle ,velicina kao zemljana cigla za takve stavri,ima li to kod nas negdje kupiti.Moze mi netko objasniti,ako kupujem drva što je najbolje kupiti,Bukvu,Grab ili Hrast ?

BAUMAX, BAUHAUS, neki od tih, vidio sma jednom da imaju, malo veće od obične pune cigle.
baustelac99 is offline  
Old 26.11.2010., 16:21   #1016
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja sam cuo da recimo ove kotlove od celicnog lima moras loziti ful snagom jer inace dolazi do smole koja izjeda lim i kotao procuri za 2-3 godine. Dok gusnati traju i to je recimo prednost Viadrusa i zato ima garanciju 10 godina. Npr. Atmos piroliticki ima garanciju 3 godine isto ceskog proizvodjaca jer je od celicnog lima; kao i centrometal itd.

No za U22 ili U26.....na U22 treba jos dodati onaj kontroler (moze se vidjeti povezano lancem za klapnu na zrak) i treba jos dodati sistem protiv pregrijavanja gdje se kotlovska voda hladi vodom iz pipe. Pa kada to sve dodas dodje te slicno kao i U26 koji to sve vec ima ugradjeno. Iako neki ljudi ugrade centralno bez ikakvog sigurnosnog sistema i automatike da ustede jer to njima ne treba, pa kada se sranje dogodi za 5 godina nepaznjom onda sto sada....

No, ima li netko neki od ta dva kotla i kako je zadovoljan? Koliko traje punjenje odnosno koliko se cesto lozi itd?
Puno toga si napisal i puno toga je krivo.
Za svaki kotel, bilo limeni ili gusani treba imati podizanje temperature povratnog voda. Onda ne dolazi do kondenzacije i nema problema s trajnošću kotla. Istina, gusani su manje osjetljivi na to, no nedostaci koje oni imaju u odnosu na limene (puno lošiji stupanj iskoristivosti), su im daleko veći od prednosti (ako je to prednost?) koje imaju.
U26 ima ventila za direktno ušpricavanje hladne vode u kotlovsku vodu, bez izmjenjivača. To znači da on takav nemre raditi u zatvorenom sustavu.
Zvon is offline  
Old 26.11.2010., 16:37   #1017
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Puno toga si napisal i puno toga je krivo.
Za svaki kotel, bilo limeni ili gusani treba imati podizanje temperature povratnog voda. Onda ne dolazi do kondenzacije i nema problema s trajnošću kotla. Istina, gusani su manje osjetljivi na to, no nedostaci koje oni imaju u odnosu na limene (puno lošiji stupanj iskoristivosti), su im daleko veći od prednosti (ako je to prednost?) koje imaju.
Pa cuj garancija od 10 godina za stupanj iskoristenja od 71-78% na viadrus gusani ili recimo garancija od 12 mjeseci za centrometalov koji ima stupanj iskoristenja od oko 80-85%....nije bas neka razlika u stupnju iskoristivosti. Mozda jedan metar drva u sezoni razlike...

Quote:
U26 ima ventila za direktno ušpricavanje hladne vode u kotlovsku vodu, bez izmjenjivača. To znači da on takav nemre raditi u zatvorenom sustavu.
A koji onda uzeti za zatvoren, sistem umjesto recimo plinskog bojlera? I da ono u slucaju pregrijavanja vamo tamo sve automatika odradi. Nadalje, bas me zanima sljedeci scenarijo neovisno o proizvodjacu kotla - nalozis kotao ujutro, vatra gori maksimalno sve 5. Nestane struje...pumpa i slicno nista ne radi a ja u ducanu nema me doma. Kakav sistem napraviti da se nista ne dogodi odnosno sprijeci kuhanje kotlovske vode.
europe2seoul is offline  
Old 26.11.2010., 16:46   #1018
Jesi li pročital uvjete garancije? Koje uvjete treba zadovoljiti za garanciju od 10 godina?

Priča o ovoj iskoristivosti ti je priča za malu djecu. Rekel je jedan forumaš: fućkaš peć na kojoj vidiš dimljak kroz vrata.

Drugi problem ti je jednak na svim kotlovima. Jedino rješenje je UPS.
Zvon is offline  
Old 26.11.2010., 16:51   #1019
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Jesi li pročital uvjete garancije? Koje uvjete treba zadovoljiti za garanciju od 10 godina?

Priča o ovoj iskoristivosti ti je priča za malu djecu. Rekel je jedan forumaš: fućkaš peć na kojoj vidiš dimljak kroz vrata.

Drugi problem ti je jednak na svim kotlovima. Jedino rješenje je UPS.
Znaci po tebi Viadrus ne valja? Samo pitam ne kritiziram.
europe2seoul is offline  
Old 26.11.2010., 17:43   #1020
Quote:
mario_marinic kaže: Pogledaj post
imam peć buderus logan g211 26D i vec po tradiciji moram mijenjati termo ventil regulatora zraka (klapna)otpadne pero koje vrsi pretvaranje kruznog u pravocrtno gibanje.dimnjak je fi 160mm ulozak izolacija plast visine 6.5 metara.kako postici temperaturu u peci 80 stupnjeva????i odrzavati ju.da li netko znade gdje da kupim plasticnu kapu od regulatora kako ne bih morao mijenjati kompletan regulator hvala
Ja imam istu, samo malo jaču peć. Majstor mi je već prije kupovine peći rekao da kupim jedan pošteni regulator zraka (npr: samson), a onaj koji sam dobio uz peć mi služi kao rezerva. Sumnjam da imaš dijelove za regulator zraka u prodaji, stoga ne gine ti kupnja novog...
Inače, kod mene ne vidim svrhu klapne, pa je uopće ne upotrebljavam (uvijek je otvorena).
Temperaturu peći do 90 stupnjeva postižem bez problema. Skok sa 70°C do 80°C postižem za otprilike 15 min. Dakako, osnovni uvjet su suhi grab ili bukva. Jedino je problem u održavanju te temperature. Drva izgore dok si rekao keks… Možda bi uz ugljen bilo ekonomičnije ...
Zašto uostalom ti želiš imati tu temperaturu? Ako su radijatori u kući dobro postavljeni, sasvim dosta je 70 °C, kod mene i previše, pa spuštam na 65°C. Kada napunim peć drvima, sljedeće izlaganje je za otprilike 4 i pol sata, s time da me dočeka temperatura u peči od 55-60°.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.