Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 20:20   #3221
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Cura od 16 godina problemi s štitnjačom (hašimoto ili kako se več to piše )....
To zna ići autoimunološki zajedno, atak i na gušteraču i štitnjaču, nažalost.
A, kakove su vrijednosti šećera natašte, rađen test opterećenja gušterače glukozom, ima li kakove tegobe u smislu šećerne bolesti? Pretilost?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 20:47   #3222
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
To zna ići autoimunološki zajedno, atak i na gušteraču i štitnjaču, nažalost.
A, kakove su vrijednosti šećera natašte, rađen test opterećenja gušterače glukozom, ima li kakove tegobe u smislu šećerne bolesti? Pretilost?
Sad to nije radila ali prije je radila te pretrage i sve je bilo uredu što se šečera tiče

Što se kilaže tiče malo je jača ali ništa zabrinjavajuče (i ja i supruga smo krupnije građe ).
Hvala na odgovoru ...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 21:11   #3223
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Sad to nije radila ali prije je radila te pretrage i sve je bilo uredu što se šečera tiče

Što se kilaže tiče malo je jača ali ništa zabrinjavajuče (i ja i supruga smo krupnije građe ).
Hvala na odgovoru ...
Čini se, kako ju vodi iznimno pedantan i savjestan liječnik/liječnica.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 22:11   #3224
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Čini se, kako ju vodi iznimno pedantan i savjestan liječnik/liječnica.
Putarek s rebra i da bi reč reko...
Istina i doktor koji vodi supruginu bolest (MS) ju je bio uzeo u obradu pa je obavila i MR i genetiku tako da s doktorima stvarno nije problem nego ženu lovi panika nepotrebno...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:04   #3225
Ljepo molim ako mi netko može objasniti mamin nalaz;CK 323 H U/l ref. vrijednost <153 LD 274 H U/L ref. vrijednost <241
Inače boluje od dilatativne cardiomiopatie i ima ugrađen uređaj(CRT mislim ali nisam 100%),nešto poput pejsmejkera!
Ne razumijem što znače te skraćenice i zanima me na što okvirno može upućivati toliko povišen taj CK!
Hvala!
Smotani Hašo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 09:05   #3226
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
jeli ovo Ok...CEA 0,5 ref.intervali do 5

CA 19-9 8,33 ref.inter do 37..?
Nalaz je sasvim jasan.

Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
Što bi značio ovaj nalaz:

IgG 20,9 (7-16)
Iga i igm su ok
ukupni laki lanci-kapa 1,37(ref 1,7-3,7)
ukupni laki lanci-lambda 4,67(ref 0,9-2,1)
kvocijent kapa/lambda 0,29 (ref 1,35-2,65)
dokazan Mprotein klase igg teskog lanca i lambda lakog lanca
albumin 54.5 (ref 59,8-72,4)
alfa1,alfa2,beta su ok
gamma 23,8 (ref 8-15,8)
PIK u gamaglobulinskoj frakciji
ukupni proteini 80 (ref 66-81)
A/G 1,25 (0,80-2,00)
eozinofili 7,8 (ref 0-7)
MPV 10.8 (ref 6,8-10,4)
ALP 45 (ref 54-119)
urin leukocita 1-3
šećer je u redu
nemam hiv
papa test i brisevi uredni

Imam problema sa kandidom..ne mogu je se riješiti nikako..idem uskoro kod imunologa.
Meene strašno interesira tko vas je i pod kojom uputnom/radnom dg. uputio na te silne pretrage.

Quote:
Smotani Hašo kaže: Pogledaj post
Ljepo molim ako mi netko može objasniti mamin nalaz;CK 323 H U/l ref. vrijednost <153 LD 274 H U/L ref. vrijednost <241
Inače boluje od dilatativne cardiomiopatie i ima ugrađen uređaj(CRT mislim ali nisam 100%),nešto poput pejsmejkera!
Ne razumijem što znače te skraćenice i zanima me na što okvirno može upućivati toliko povišen taj CK!
Hvala!
Nemože to tako ići. Prvo nalaz nije za pacijenta već za liječnika koji ga je ordinirao-najbolje.
Dalje treba napisati dob mame,SVE lijekove koje uzima i SVE dijagnoze,te tegobe.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 09:56   #3227
Hvala dr.Hrvoje!!!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 12:04   #3228
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nalaz je sasvim jasan.


Meene strašno interesira tko vas je i pod kojom uputnom/radnom dg. uputio na te silne pretrage.


Nemože to tako ići. Prvo nalaz nije za pacijenta već za liječnika koji ga je ordinirao-najbolje.
Dalje treba napisati dob mame,SVE lijekove koje uzima i SVE dijagnoze,te tegobe.
U tome i je štos,vrijednost je svaki put sve viša a objašnjenja nema
A da upišem sve lijekove, dijagnoze i tegobe koje mama ima...bojim se da ovdje nema dovoljno prostora ,nit ja imam vremena.
U svakom slučaju hvala
Smotani Hašo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 17:49   #3229
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Meene strašno interesira tko vas je i pod kojom uputnom/radnom dg. uputio na te silne pretrage.
Imunološka ambulanta..zašto? A gastroenterolog mi je napisao da preporuča da se javim imunologu.. Da li znate da li nešto znači taj nalaz?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.02.2013. at 20:47. Reason: Q
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 20:36   #3230
Quote:
Smotani Hašo kaže: Pogledaj post
U tome i je štos,vrijednost je svaki put sve viša a objašnjenja nema
A da upišem sve lijekove, dijagnoze i tegobe koje mama ima...bojim se da ovdje nema dovoljno prostora ,nit ja imam vremena.
U svakom slučaju hvala
Štos je u tome da prešućujte podatke, zbilja neznam kako drugačije ovo nazvati
Zašto? Evo recimo niste napomenuli da su vrijednsoti kreatin kinaze od ranije povišeni tj. da ovo nije prvi nalaz.
Mislim lako ćemo za forum,on je nebitan,ali tako se to radi "uživo" u amb. i to bogami netako rijetko.
Da vam oprimjerim-dođete zbog tog nalaza na drugo mišljenje i dr. recimo veli nalaze je potrebno ponoviti,znate nemože se iz jednog nalaza gatati,a vi hop još drugih dvadeset nalaza CK-a.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 20:37   #3231
Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
Imunološka ambulanta..zašto? A gastroenterolog mi je napisao da preporuča da se javim imunologu.. Da li znate da li nešto znači taj nalaz?
Porčitajte prvi post!
A sad da se malo nadopunim i malo izrazim kao štovani kolega prim. Richter: nešto mi tajanstveno negovorite uputnu dijagnozu i ostale dg.
A vam i pomognem 1.Koji su razlozi odlaska GE i hematologu?
2.Vaše tegobe?
3.Vaše SVE diajgnoze i lijekovi?
4.Kompletni nalazi.
I da ponovi, još jednom, nalazi se tumače u kompletu s anamnezom i kl. statusom,rade se za liječnika(najbolje za onoga koji ih je tražio) ,a ne za pacijenta

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.02.2013. at 20:48. Reason: Q
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 11:42   #3232
Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
Što bi značio ovaj nalaz:

IgG 20,9 (7-16)
Iga i igm su ok
ukupni laki lanci-kapa 1,37(ref 1,7-3,7)
ukupni laki lanci-lambda 4,67(ref 0,9-2,1)
kvocijent kapa/lambda 0,29 (ref 1,35-2,65)
dokazan Mprotein klase igg teskog lanca i lambda lakog lanca
albumin 54.5 (ref 59,8-72,4)
alfa1,alfa2,beta su ok
gamma 23,8 (ref 8-15,8)
PIK u gamaglobulinskoj frakciji
ukupni proteini 80 (ref 66-81)
A/G 1,25 (0,80-2,00)
eozinofili 7,8 (ref 0-7)
MPV 10.8 (ref 6,8-10,4)
ALP 45 (ref 54-119)
urin leukocita 1-3
šećer je u redu
nemam hiv
papa test i brisevi uredni

Imam problema sa kandidom..ne mogu je se riješiti nikako..idem uskoro kod imunologa.

Hrvoje.dr je apsolutno u pravu kad vam je rekao da sve napišete. Ljudi ponekad skrivaju podatke, selektivno ih prikazuju želeći tako dobiti neku drugu dg/mišljenje jer onim prethodnim nisu zadovoljni...Medicina nije zbrajanje vrijednosti i liječenje nalaza već je vještina. Niti jedan nalaz gotovo 100% ne može govoriti za jednu dijagnozu već treba sagledati nalaze u kontekstu vaših tegoba, dinamiku nalaza (rez od prije i sada), prijašnje bolest, lijekove koje uzimate, obiteljska anamneza...Tako ako želite pomoć morate doista sve napisati, ili skenirajte dokumente a na kompu pobrišite ime i osobne podatke... Odokativno kad vidim ove pretrage koje su se radile očito je da se radi o nečemu složenijem, tim više morate sve napisati. Konkretno jedan pik u elektroforezi proteina može značiti ne jednu bolest nego desetke njih ali i ništa tako da...
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:55   #3233
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Porčitajte prvi post!
A sad da se malo nadopunim i malo izrazim kao štovani kolega prim. Richter: nešto mi tajanstveno negovorite uputnu dijagnozu i ostale dg.
A vam i pomognem 1.Koji su razlozi odlaska GE i hematologu?
2.Vaše tegobe?
3.Vaše SVE diajgnoze i lijekovi?
4.Kompletni nalazi.
I da ponovi, još jednom, nalazi se tumače u kompletu s anamnezom i kl. statusom,rade se za liječnika(najbolje za onoga koji ih je tražio) ,a ne za pacijenta
Koje ostale dijagnoze?? Nema nikakvih zavjera ovdje omg.. U imunološkoj amb su mi rekli kaj sve da izvadim i onda ako šta bude lošije mogu doć do doktora i na temelju ta 2 nalaza su mi dali termin. Pričekat ću da dođem imunologu(ne hematologu) pa će mi on reć. Samo me zanimalo ako slučajno netko kuži šta znače taj protein M i ti lanci i albumin i gamma i za šta se to vadi jer za mjesec dana idem na kontrolu s nalazima a na google bolje da ne gledam jer sam se samo uplašila. Još kad sam se sjetila da mi je stric umro od neke leukemije nije mi bilo svejedno. Ako ne mora značit ništa onda super tako i napišite i bok. Jedino ti nalazi mi nisu dobri. ANA i ENA su mi dobre i pretraga subpopulacija limfocita mi je isto dobra. Ne pijem lijekove nikakve jedino probiotik tu i tam, imala sam problema sa nadutošću i želucem i probiotici i kontrolok nisu pomagali više, to se malo smirilo nakon recimo dijete nekakve, moram ful pazit kaj jedem i nisam ni sugurna kaj smijem, jedino kaj me godinama muči je kandida kako sam i napisala. gastrić mi je na temelju tog svega i nalaza od komplementa c3 otprije 2 godine kaj je 2x za redom bio snižen napisao da preporuča imunologa. Ali sad mi je c3 ok i ništa mi nije jasno. Znači uput.dijag. je doktorica napisala kronična kandida bez obzira na to pila ja diflucan, koristila probiotike, canesten i bilo što drugo. Hoću znat zašto se ne mogu riješit gljivica i tek sam napravila te neke pretrage. Ove neke druge sitnice ne znam jel su bitne uopće jer mojoj staroj dokt i giniću(sad tražim novog, dokt imam novu)je to sve bilo od "stresa" i mog "slabijeg imuniteta". Recimo imala sam temperaturice u drugom dijelu ciklusa kad se jave i gljivice i bila umorna(mislim da ih još imam tu i tam al ne mjerim više) i recimo 2 puta nakon cijepljenja protiv gripe sam istu i dobila i onda kad netko kaže da se to ne može onda laže ili nema pojma. Sad se ne cijepim već 2 godine i sve ok. Znači tek sam napravila sve te nalaze i čekam kontrolu.

Zadnje uređivanje ms*day*dreamer : 10.02.2013. at 17:06.
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 17:44   #3234
Zaista je teško reći što to znaći konkretno u vašem slučaju ali mogu reći što sve dolazi u obzir. M-protein se može naći povišen kod mnogih bolesti autoimune i hematološke prirode, kao i kod upalnih bolesti jetre npr. virusni hepatitis. Ponekad i bez očitog razloga, tada su potrebne kontrole nekoliko puta godišnje itd...S obzirom da imate recidivirajuću kandidu trebalo bi vidjet dali postoji defekt imunosti kod vas koji može biti i sekundaran u sklopu neke od nabrojanih skupina bolesti. Trebalo bi napisati i koliko imate godina! I navesti bilo kakve druge smetnje koje imate kao i lab. nalaze: leukociti, eritrociti, sedimentacija, kalcij, crp, diferencijalna slika, feritin...Dakle ovi nalazi su malo. Zaključak: može biti nešto od mnogo bolesti koje idu s m proteinom a može biti i da neće biti ništa. Toliko vam ja mogu pomoći, možda će netko biti pametniji.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 21:15   #3235
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Zaista je teško reći što to znaći konkretno u vašem slučaju ali mogu reći što sve dolazi u obzir. M-protein se može naći povišen kod mnogih bolesti autoimune i hematološke prirode, kao i kod upalnih bolesti jetre npr. virusni hepatitis. Ponekad i bez očitog razloga, tada su potrebne kontrole nekoliko puta godišnje itd...S obzirom da imate recidivirajuću kandidu trebalo bi vidjet dali postoji defekt imunosti kod vas koji može biti i sekundaran u sklopu neke od nabrojanih skupina bolesti. Trebalo bi napisati i koliko imate godina! I navesti bilo kakve druge smetnje koje imate kao i lab. nalaze: leukociti, eritrociti, sedimentacija, kalcij, crp, diferencijalna slika, feritin...Dakle ovi nalazi su malo. Zaključak: može biti nešto od mnogo bolesti koje idu s m proteinom a može biti i da neće biti ništa. Toliko vam ja mogu pomoći, možda će netko biti pametniji.
Hvala na odgovoru, imam 27 god.
KKS dobra, jedino eozinofili i MPV blago povišeni, ALP snižen, drugi enzimi dobri, leukociti, trobmociti,crp,natrij,kalij,kreatinin dobri, željezo dobro, feritin 15(ref 10-120)...znači od tegoba jedino to sa probavom (ali je podnošljivo sad) i temperaturice u drugom dijelu ciklusa od kojih sam umorna i vruće mi je ako sam ful pod stresom ili radim puno. Nije često kao prije kad mi je znalo iz čista mira biti tako. I jedan period prije 3 godine mi je željezo bilo ful nisko i kosa mi je nakon jednog dana visoke temp počela padati i tako je bilo 6 mjeseci i ta godina mi je zdravstveno bila užas i cin2 odjednom i hpv i ureaplazma i gljive. Samo što su one tu bile i prije i tijekom toga češće i sad nikak ih se riješit. Drugog se zbilja ne mogu sjetit da mi nije dobro nešto. Jedino se lako prehladim ako se ne obučem dobro.
CD3, CD4, CD8, NK stanice, C3, C4, CH50, ANA, ENA sve je dobro.
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 07:43   #3236
Poštovani!
već 4 mjeseca imam konstantne faringitise upale dušnika glasnica te sinusitise sto bi značilo da stalno pijem antibiotike .konkretno od 5.12. kada sam završila u bolnici radi edema u grlu popila sam 4 puta po dvije kutijice antibiotika.pijem citalon mjesec dana radi blage anksioznosti i depresije.10 mg dnevno.imam glaukom oba oka.djeca su mi prije tjedan dana dobila hand,foot and mauth virus.
prije 15 dana sam dobila faringitis upale grlate su mi dali lekoklar xl da pijem 14 dana 10 ti dan sam dobila visoku temperaturu i nesto slično herpesu mi se raširilo po cjelom licu obrvama te po vlasištu.nalaz infektologa kaže na uhu licu i vlasištu papilo krustozan osip boje meda na dlanovima sitno papulozan osip.u ždrijelu hiperemija te afte na nepčanim lukovima.adenopatija vrata.srce sist.šuma 2/6,
nalaz krvi
AST 53 (8-30)
ALT 62 (10-36)
CRP 68
MPV 11.1
LEUKOCITI 11.7 (3.4-9.7)
MONOCITI 1.33(0.12-0.84)
NEUT.GRAN. 73 (44-72)
LIMFOCITI 15 (20-46)
MONOCITI 11

prepisala sam nalaze koji nisu uredu.što bi to značilo .bila sam kod infektologa koji nije siguran da li da pijem sada antibiotik ili ne .mmolim vas za savjet .danas imam neku čudnu bol u desnoj preponi koja se širi na nogu. hvala
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:13   #3237
Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
Koje ostale dijagnoze?? Nema nikakvih zavjera ovdje omg.. ............. Recimo imala sam temperaturice u drugom dijelu ciklusa kad se jave i gljivice i bila umorna(mislim da ih još imam tu i tam al ne mjerim više) i recimo 2 puta nakon cijepljenja protiv gripe sam istu i dobila i onda kad netko kaže da se to ne može onda laže ili nema pojma. Sad se ne cijepim već 2 godine i sve ok. Znači tek sam napravila sve te nalaze i čekam kontrolu.
Zar je teško to ovako napisati???? (bezveze sa napisao)
zbog dg. Colicae abd. sam 2010 upućena GE,simpotmi bolovi u epigastriju,dijareja pod dg. K29 su traženi nalazi KKS i EGD.
Nalazi (prvi) C3 i C4 su 2011 traženi od GE zbog sumlje na SLE.
Upućena sam imunologu pod dg. SLE i on je pod dg. xy tražio gore navedene nalaze 2012 i napisao .............
Ili otprilike tako nekako????
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:14   #3238
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Zaista je teško reći što to znaći konkretno u vašem slučaju ali mogu reći što sve dolazi u obzir. M-protein se može naći povišen kod mnogih bolesti autoimune i hematološke prirode, kao i kod upalnih bolesti jetre npr. virusni hepatitis. Ponekad i bez očitog razloga, tada su potrebne kontrole nekoliko puta godišnje itd...S obzirom da imate recidivirajuću kandidu trebalo bi vidjet dali postoji defekt imunosti kod vas koji može biti i sekundaran u sklopu neke od nabrojanih skupina bolesti. Trebalo bi napisati i koliko imate godina! I navesti bilo kakve druge smetnje koje imate kao i lab. nalaze: leukociti, eritrociti, sedimentacija, kalcij, crp, diferencijalna slika, feritin...Dakle ovi nalazi su malo. Zaključak: može biti nešto od mnogo bolesti koje idu s m proteinom a može biti i da neće biti ništa. Toliko vam ja mogu pomoći, možda će netko biti pametniji.
Nitko nemože biti pametniji od dr. Googla,kad se nedaju konkretni podaci.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:15   #3239
Quote:
bralee kaže: Pogledaj post
Poštovani!
već 4 mjeseca imam konstantne faringitise upale dušnika glasnica te sinusitise sto bi značilo da stalno pijem antibiotike .konkretno od 5.12. kada sam završila u bolnici radi edema u grlu popila sam 4 puta po dvije kutijice antibiotika.pijem citalon mjesec dana radi blage anksioznosti i depresije.10 mg dnevno.imam glaukom oba oka.djeca su mi prije tjedan dana dobila hand,foot and mauth virus.
prije 15 dana sam dobila faringitis upale grlate su mi dali lekoklar xl da pijem 14 dana 10 ti dan sam dobila visoku temperaturu i nesto slično herpesu mi se raširilo po cjelom licu obrvama te po vlasištu.nalaz infektologa kaže na uhu licu i vlasištu papilo krustozan osip boje meda na dlanovima sitno papulozan osip.u ždrijelu hiperemija te afte na nepčanim lukovima.adenopatija vrata.srce sist.šuma 2/6,
nalaz krvi
AST 53 (8-30)
ALT 62 (10-36)
CRP 68
MPV 11.1
LEUKOCITI 11.7 (3.4-9.7)
MONOCITI 1.33(0.12-0.84)
NEUT.GRAN. 73 (44-72)
LIMFOCITI 15 (20-46)
MONOCITI 11

prepisala sam nalaze koji nisu uredu.što bi to značilo .bila sam kod infektologa koji nije siguran da li da pijem sada antibiotik ili ne .mmolim vas za savjet .danas imam neku čudnu bol u desnoj preponi koja se širi na nogu. hvala
A ako nezna infektolog,kako ćemo mi ovdje?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 13:11   #3240
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Zar je teško to ovako napisati???? (bezveze sa napisao)
zbog dg. Colicae abd. sam 2010 upućena GE,simpotmi bolovi u epigastriju,dijareja pod dg. K29 su traženi nalazi KKS i EGD.
Nalazi (prvi) C3 i C4 su 2011 traženi od GE zbog sumlje na SLE.
Upućena sam imunologu pod dg. SLE i on je pod dg. xy tražio gore navedene nalaze 2012 i napisao .............
Ili otprilike tako nekako????
je teško je kad znam da mi tu na forumu nitko neće postavit točnu dijagnozu i kad me zanima više općenito za kaj se to koristi..ako slučajno netko zna super, ako ne dobro..čemu isčuđavanja i sto upitnika???????? Ako vam se ne odgovara nemojteeee
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.