Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2003., 14:32   #21
Quote:
326 kaže:
Otkud ti to
Sigurno u knjizici o Bill. metodi ne pise da su Billingsovi imali 9 djece. Kakva bi to bila reklama za ovu kontr. metodu? Nikakva. Nego, na jednome seminaru o kontr. metodama ukljucujuci i embr. razvoju , davne godine te i te, rekla nam je tada profesorica da su Billingsovi imali 9 djece. Eto.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 14:33   #22
Mozhda bi ih imali 18 da nisu primjenjivali svoju metodu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 14:38   #23
A mozda bi imali i dvoje da je toliko pouzdana koliko su je oni reklamirali.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 14:41   #24
FFe, potpuno si u pravu...

Smijeshno je u danashnje vrijeme prouchavati takove metode, osim kao nekakvu med. povijest
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 14:44   #25
Nisi u pravu, nije smijesno proucavati, niti sam to negdje tvrdila. Da manje kolutas svojim ocima mozda bi i procitala sto sam zapravo napisala, te sto drugi pisu. Od silnoga "prenemaganja" projiciras sama sebe tamo gdje ne treba. Pa red je da i ja malo zakolutam ocima.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 14:46   #26
Oprosti...molim te...

Prvi dio posta, o tome da si u pravu odnosio se na gornji, tvoj post o Billingsovima.

A drugi dio posta je moj osobni stav. I uopce me ne zanima shto mislish o njemu. Ja i dalje tvrdim ako se zhena zheli osigurati od neplanirane trudnoce mora odabrati sigurniju metodu. Ova espjevaju sluchajno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 16:02   #27
Quote:
Indigo Girl kaže:
Pa zar nitko od Vas ne zna tocno onu shemu s brojkama? Koliko dana od prvog dana menstruacije? Koliko dugo to traje? otprilike??
jebote curo zbilja si nestrpljiva, napisali smo ti brdo informacija, ali ti bi odma na kraj knjige da vidis ko je "ubica"
evo ti odokativno:
plodni dani ako ti je ciklus 28 su od 1 do 28 dana
(s posebnim naglaskom 10-20)
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 19:30   #28
Quote:
magic kaže:
Smijeshno je u danashnje vrijeme prouchavati takove metode, osim kao nekakvu med. povijest
slažem se s tobom, ja bih osobno primjenjivala te metode samo kada bih željela zatrudniti; da izračunam ključni dan i sl.
u svrhu kontracepcije nemam povjerenja u to.

no mislim da su te metode kod nas još dosta popularne prvenstveno zbog toga što su to jedine metode kontracepcije koje RKC dozvoljava (Indigo, tu ne mislim na tebe, već mi se čini da dosta starijih žena koristi isključivo to)
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 09:42   #29
Quote:
Shtefitza kaže:
Ciklus moze biti plodan i neplodan. Kod plodnog se javlja ovulacija i 14 dana nakon ovulacije menstruacija. Zene koje imaju redovitu mjesecnicu, mogu znati da im je ovulacija tocno 14 dana prije slijedece menge.

Uglavnom, na ovulaciju (nedostatak ovulacije ili odgadjanje) djeluju bilo koji fizicki ili emocionalni stres i ovise o tome koliko je zena osjetljiva na stres.

Tako nekako je kod mene, jer spadam u redovite, ali je istina da ovulaciju mozhe poremetiti, ma menstrualni ciklus, svaka i namjanja glupost - kroz stres,prehladu, bilo kakav mali hormonski disbalans.

ja ju iskreno osjetim i po oteklim grudima, tochno mogu osjetiti taj 14.ti dan chudan feeling,valjda navala hormona
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 15:49   #30
Quote:
Indigo Girl kaže:
Pa zar nitko od Vas ne zna tocno onu shemu s brojkama? Koliko dana od prvog dana menstruacije? Koliko dugo to traje? otprilike??
e ako se ti drzis "otprilike" principa kod kontarcepcije lijepo ajd kupovat pelene
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 06:10   #31
Quote:
FFE kaže:
Sigurno u knjizici o Bill. metodi ne pise da su Billingsovi imali 9 djece. Kakva bi to bila reklama za ovu kontr. metodu? Nikakva. Nego, na jednome seminaru o kontr. metodama ukljucujuci i embr. razvoju , davne godine te i te, rekla nam je tada profesorica da su Billingsovi imali 9 djece. Eto.
Billingsi nemaju kompleksa objasniti zasto imaju puno djece. Niti se srame pricati o tome kako su metodu razvili, upotrebljavali je za sprecavanje zaceca i upotrebljavali je da zacnu kad su to zeljeli...

Inace metoda plodne sluzi se ne moze kombinirati sa kondomom, pisu detalji u knjizi. MOras se odluciti za jedno ili drugo.

Sto se tice kondoma, njega mozes kombinirati s pjenom.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 06:19   #32
Quote:
magic kaže:
...od neplanirane trudnoce mora odabrati sigurniju metodu. Ova espjevaju sluchajno.
Ova metoda je sigurnija od metode kojom se (statistike govore) zasticuje vecina Hrvata: prekinuti snosaj.

Sigurna je kao i ostale sigurne metode, ako se pravilno upotrebljava. U tome je kvaka. Metoda zvuci jako jednostavno, onda se ovako povrsno preprica, pa "zglajza".

trebalo bi stvarno procitati knjigu i onda se posvetiti metodi, tada je sigurna!!

Drugi problem kod ove metode je da je par zajedno i da je spreman obratiti paznju na te detalje, da su spremni svoju seksualnost planirati oko plodnih ili neplodnih dana (ovisno da li zele postici ili izbjeci trudnocu). Nije bas jednostavan zahtjev. Ali zagovaratelji tvrde da taj angazman oko seksa u vezi zapravo potakne razvoj veze, ucvrsti je, bla, blA, uglavnom hvale se da time sto neprestano komuniciraju o svojoj fiziologiji i emocijama, da unaprijede brak. Otuda i zelja za povecanim brojem djece... mozda je onda metoda u osnovi prokreativna.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 06:20   #33
Quote:
Septembar kaže:

evo ti odokativno:
plodni dani ako ti je ciklus 28 su od 1 do 28 dana
(s posebnim naglaskom 10-20)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 18:59   #34
Exclamation

evo, ne znam koliko će ti pomoći ovaj link pa probaj izračunati plodne i neplodne dane.Dobro je pogotovo ako imaš neredovite cikluse.Iako nisam sigurna koliko je točno.
http://www.poliklinika-harni.hr/ovulacija.asp
slamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 20:33   #35
LOOOOL! Podignuta tema od pred vise od 3 godine? LOOOL!
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 11:15   #36
ajme u 21. stoljeću broje plodne dane
dajte nađite neke bolje metode protiv začeća. nije ljudski život zahebancija da se tako igrate s njim... ako neš bebu, nemoj se seksat ili uzmi kontracepciju
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.