Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2006., 16:12   #1
Hiperhidroza - opća tema

Kao zacetnik teme duznost mi je izvijestiti vas da bolujem od iste cijeli svoj zivot.
Bolest patoloskog pretjeranog znojenje nije uzrokovana psihickim poremecajem nego do njih dovodi. Dakle, upravo suprotno od onog znojenja koje se pri psihozama dogada u ostalih ljudi. To i jest glavna zabluda rasirena medu ljudima o ovoj bolesti, alui moram priznati i medu mnogim lijecnicima.


Dakle, etiologija je nepoznata, a lijeci se tzv. ETS - ENDOSKOPSKOM TORAKALNOM SIMPATEKTOMIJOM koja se u hrvatskoj ne radi. Kosta 7000 us dolara.

Ne vjerujem i ne ocekujem neki odgovor na temu, ali eto, cisto da vidim ima li mozda jos ljudi u hrvatskoj koji od toga boluju.

Isto tako molim cijenjene forumashe da ne pisu o tome kako im se ruke znoje kad su pod stresom i kako mozda imaju to s(r)tanje. Ako ga imaju, rijec mozda nije opcija, to ce sigurno znati.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:14   #2
FDobro, ali šta je pretjerano, a šta nije pretjerano znojenje?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:24   #3
pretjerano je kada ti se s ruku usred zime, na -10 cijede kapljice i vidljivo isparava na takvoj hladnoci, a sve to dok sjedis u sobi-naglasavam to da netko ne bi pomislio da se tu radi o stresu ili psihickoj uzrokovanosti znojenju dlanova, kad ti znoj probija kroz platnene tenisice i moras ih bacit nakon mjesec dana nosenja, kada 4-5 puta dnevno mijenjas majce jer su cijeli rukavi ispod pazuha mokri pa sve do sredine trbuha koje takoder moras bacit nakon godinu dvije jer niti izgledaju niti mirisu dobro makar su oprane par puta za redom.

eto, to je pretjerano.

nije pretjerano ako su ruke vlazne, pa i mokre ali da se zna uzrok, zivcan si, nesto te muci, anxioznost pa se znojis.ž

kod ovoga anxioznost, nemir, depresija, beznade nastaje kao posljedica bezrazloznog, preobilnog znojenja i neugodnosti usvakodnevnog zivota uzrokovanih istim...

odabir zanimanja, nemogucnost normalnog svakodnevnog funkcioniranja pocevsi od okoline, radnog mejsta, rada s papirima , strujom, ma da ti ne nabarajam.
sve sto mozes je sjesti i biti u depri.
ili uzeti dupli prozac. he he


napomenuo sam da nitko slucajno ne pomisli da ima to ako se pojacano znoji a zna uzrok tome.. ako bolujes od hiperhidroza od djetinjstva, to je nesto sto jednostavno znas, a ne sad procitas na forumu pa mislis, e vidis MOZDA ja to imam ..
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 10:46   #4
Quote:
lamador kaže:
pretjerano je kada ti se s ruku usred zime, na -10 cijede kapljice i vidljivo isparava na takvoj hladnoci, a sve to dok sjedis u sobi-naglasavam to da netko ne bi pomislio da se tu radi o stresu ili psihickoj uzrokovanosti znojenju dlanova, kad ti znoj probija kroz platnene tenisice i moras ih bacit nakon mjesec dana nosenja, kada 4-5 puta dnevno mijenjas majce jer su cijeli rukavi ispod pazuha mokri pa sve do sredine trbuha koje takoder moras bacit nakon godinu dvije jer niti izgledaju niti mirisu dobro makar su oprane par puta za redom.

eto, to je pretjerano.

nije pretjerano ako su ruke vlazne, pa i mokre ali da se zna uzrok, zivcan si, nesto te muci, anxioznost pa se znojis.ž

kod ovoga anxioznost, nemir, depresija, beznade nastaje kao posljedica bezrazloznog, preobilnog znojenja i neugodnosti usvakodnevnog zivota uzrokovanih istim...

odabir zanimanja, nemogucnost normalnog svakodnevnog funkcioniranja pocevsi od okoline, radnog mejsta, rada s papirima , strujom, ma da ti ne nabarajam.
sve sto mozes je sjesti i biti u depri.
ili uzeti dupli prozac. he he




napomenuo sam da nitko slucajno ne pomisli da ima to ako se pojacano znoji a zna uzrok tome.. ako bolujes od hiperhidroza od djetinjstva, to je nesto sto jednostavno znas, a ne sad procitas na forumu pa mislis, e vidis MOZDA ja to imam ..

imam jedno pitanje: jel vi koji bolujete od hh imate simptome od 0-24 ili samo povremeno? Meni se dlanovi znoje(najblaže rečeno),kad sam okružena ljudima,npr.u busu,u školi isl. Također znojim se i kada je sva pozornost na meni,pa čak-zvuči nevjerojatno,ali-kad gledam neki akcijski,općenito napeti film ili sam u iščekivanju. Samo se kod kuće osjećam sigurnom,a više ni to jer sam počela previše analizirati kad se znojim,a kad ne.Ili,zagledam se u vlastiti dlan i očekujem da će se oznojiti i on u roku od 3 sekunde i postane mokar!Ukratko-znojim se u situacijama koje ostalima nisu ni s od stresne. A ako mi se oznoje dlanovi i tako duže ostane,oznojit će mi se i pazusi i tabani. Jel kod mene riječ o hh ili o nekom psiho poremećaju? Please help!!
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:02   #5
Quote:
yria kaže:
imam jedno pitanje: jel vi koji bolujete od hh imate simptome od 0-24 ili samo povremeno? Meni se dlanovi znoje(najblaže rečeno),kad sam okružena ljudima,npr.u busu,u školi isl. Također znojim se i kada je sva pozornost na meni,pa čak-zvuči nevjerojatno,ali-kad gledam neki akcijski,općenito napeti film ili sam u iščekivanju. Samo se kod kuće osjećam sigurnom,a više ni to jer sam počela previše analizirati kad se znojim,a kad ne.Ili,zagledam se u vlastiti dlan i očekujem da će se oznojiti i on u roku od 3 sekunde i postane mokar!Ukratko-znojim se u situacijama koje ostalima nisu ni s od stresne. A ako mi se oznoje dlanovi i tako duže ostane,oznojit će mi se i pazusi i tabani. Jel kod mene riječ o hh ili o nekom psiho poremećaju? Please help!!
----isto tako i kod mene...ne mozes ustanovit uzrok kao laik...a mozda ni doktori nece moci...odi pregledaj stitnjacu(to ti ja govorim koja nisam isla... )
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 14:06   #6
Quote:
november kaže:
----isto tako i kod mene...ne mozes ustanovit uzrok kao laik...a mozda ni doktori nece moci...odi pregledaj stitnjacu(to ti ja govorim koja nisam isla... )
Neznam da li se moze reci da se uzrok zna ili nezna,ali zna se ovo:
osobe koje se znoje kao mi,ili koje imaju hh kako oces,imaju nestabilni vegetativni živčani sustav kojemu je jedna oz zadaća i termoregulacija tijela,do poremecaja krvotoka dolazi zbog istih razloga.Ima tu i drugih poremecaja koji se javljaju iz istih razloga.
Uglavnom opcenito zivcani sustav je toliko kompleksan da je nemoguce ustanovit zasto dolazi do nestabilnosti a kamoli to izlječiti,mozda jednog dana oce ali ne danas.
Stvar ti je u tome sto zivcani sustav nije kao strujni krug kao sto ljudi misle,on je STALNO AKTIVAN tj svi zivci u tijelu su aktivni u isto vrijeme i uvijek,imas nesto sto se zove simpaticki ton pomocu kojeg se informacije i naredbe u tijelu krecu u zeljenom smijeru.To ti je kao glazbeni zbor ako samo jedana osoba lose pijeva cijeli zbor lose zvuci.
Da nebi sad isao previse u detalje koga zanima sve se to moze procitat u strucnim literaturama,uglavnom zakljucak je da se uzrok otprilike zna ali nemoze ga se tocno odredit i identicifirat zbog toga ga se NEMOZE IZLJECIT NIKAKO mozega se samo potisnut nekim dijelom.

Rijetko je stitnjac uzrok HH a i ako nekome je onda bi on imao i drugih simptoma i vrlo brzo bi zavrsio u bolnici.
Abon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 16:09   #7
Quote:
Abon kaže:
Neznam da li se moze reci da se uzrok zna ili nezna,ali zna se ovo:
osobe koje se znoje kao mi,ili koje imaju hh kako oces,imaju nestabilni vegetativni živčani sustav ...
Uglavnom opcenito zivcani sustav je toliko kompleksan da je nemoguce ustanovit zasto dolazi do nestabilnosti a kamoli to izlječiti,mozda jednog dana oce ali ne danas...
nestabilni vegetativni živčani sustav! to je pravi šlagvort! mene sve izbaci iz takta puno prije nego ostale koje znam. plus niska tolerancija na stres. plus perfekcionizam... fakat nisam mogla bolje iskombinirati sve te zloćudne faktore! začarani krug, defininitvno
peggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:38   #8
Quote:
lamador kaže:
pretjerano je kada ti se s ruku usred zime, na -10 cijede kapljice i vidljivo isparava na takvoj hladnoci, a sve to dok sjedis u sobi-naglasavam to da netko ne bi pomislio da se tu radi o stresu ili psihickoj uzrokovanosti znojenju dlanova, kad ti znoj probija kroz platnene tenisice i moras ih bacit nakon mjesec dana nosenja, kada 4-5 puta dnevno mijenjas majce jer su cijeli rukavi ispod pazuha mokri pa sve do sredine trbuha koje takoder moras bacit nakon godinu dvije jer niti izgledaju niti mirisu dobro makar su oprane par puta za redom.

eto, to je pretjerano.

nije pretjerano ako su ruke vlazne, pa i mokre ali da se zna uzrok, zivcan si, nesto te muci, anxioznost pa se znojis.ž

kod ovoga anxioznost, nemir, depresija, beznade nastaje kao posljedica bezrazloznog, preobilnog znojenja i neugodnosti usvakodnevnog zivota uzrokovanih istim...

odabir zanimanja, nemogucnost normalnog svakodnevnog funkcioniranja pocevsi od okoline, radnog mejsta, rada s papirima , strujom, ma da ti ne nabarajam.
sve sto mozes je sjesti i biti u depri.
ili uzeti dupli prozac. he he


napomenuo sam da nitko slucajno ne pomisli da ima to ako se pojacano znoji a zna uzrok tome.. ako bolujes od hiperhidroza od djetinjstva, to je nesto sto jednostavno znas, a ne sad procitas na forumu pa mislis, e vidis MOZDA ja to imam ..
Pred neko vrijeme vidjela sam jedan prilog njem.Tv. gdje se operativnim zahvatom,rješava takav problen i uopće nije bila riječ 7ooo dolara,već o par stotina eura.možda bi se valjalo raspitati u berlinskoj klinici mislim da se zove Charite
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:24   #9
ne hvala.


Quote:
VeronikaN kaže:
Pred neko vrijeme vidjela sam jedan prilog njem.Tv. gdje se operativnim zahvatom,rješava takav problen i uopće nije bila riječ 7ooo dolara,već o par stotina eura.možda bi se valjalo raspitati u berlinskoj klinici mislim da se zove Charite
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 16:18   #10
ja sam uspjesno sama rijesila problem pazusnog znojenja,za stopala me i nije previse briga,a ruke ,one i dalje ostaju najveci problem!!sve i JE u psihi,a kako cemo si sugestijom poboljsati stanje kad znamo uzrok...i svakim skliskim situacijama rukovanja vrtimo film od nekog prijasnjeg neugodnog iskustva i tako smo u zacaranom krugu!ostajem pozitivna osoba i necu dati da to utjece na moje skolovanje,obrazovanje!zasto??zato da netko drugi uspije a ja doma zatvorena zivim u strahu od obicnih ljudi koji ionako imaju neku slabost ili bolest!idemo dalje,da nemam hh mozda ne bih bila ovakva osoba kakva sam sad i mozda me ljudi ne bi ovako dobro prihvacali...
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 17:03   #11
Quote:
november kaže:
ja sam uspjesno sama rijesila problem pazusnog znojenja..
KAKO???????????evo ja pijem gingko, koristim vichyiev deo i uz to povremeno uzmem xanax. znojenje je slabije nego inače, ali još sam daleko od toga da bih mogla reći da tog problema više nema
peggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 19:01   #12
Quote:
lamador kaže:
pretjerano je kada ti se s ruku usred zime, na -10 cijede kapljice i vidljivo isparava na takvoj hladnoci, a sve to dok sjedis u sobi-naglasavam to da netko ne bi pomislio da se tu radi o stresu ili psihickoj uzrokovanosti znojenju dlanova, kad ti znoj probija kroz platnene tenisice i moras ih bacit nakon mjesec dana nosenja, kada 4-5 puta dnevno mijenjas majce jer su cijeli rukavi ispod pazuha mokri pa sve do sredine trbuha koje takoder moras bacit nakon godinu dvije jer niti izgledaju niti mirisu dobro makar su oprane par puta za redom.

eto, to je pretjerano.

nije pretjerano ako su ruke vlazne, pa i mokre ali da se zna uzrok, zivcan si, nesto te muci, anxioznost pa se znojis.ž

kod ovoga anxioznost, nemir, depresija, beznade nastaje kao posljedica bezrazloznog, preobilnog znojenja i neugodnosti usvakodnevnog zivota uzrokovanih istim...

odabir zanimanja, nemogucnost normalnog svakodnevnog funkcioniranja pocevsi od okoline, radnog mejsta, rada s papirima , strujom, ma da ti ne nabarajam.
sve sto mozes je sjesti i biti u depri.
ili uzeti dupli prozac. he he


napomenuo sam da nitko slucajno ne pomisli da ima to ako se pojacano znoji a zna uzrok tome.. ako bolujes od hiperhidroza od djetinjstva, to je nesto sto jednostavno znas, a ne sad procitas na forumu pa mislis, e vidis MOZDA ja to imam ..



Hi moj topic je shizofrenija i ja stvarno jesam u depri često ali nije to point.
Već sam se mogla ubit da sam htjela a i došlo mi je.
Znaš kolko tableta imam punu ladicu, za sigurnu smrt. Bila sam u ludari 11 puta.

Nego moja frendica je došla iz Sarajeva, ima cerebralnu paralizu, jedva je sama hodala. Da dobije američko državljanstvo morala je reći da je Muslimanka.
Sad živi u Texasu završila je biologiju, radi, i nosi minice.Toliko.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 19:18   #13
Još sitnica.
Ja dok sam bila na rubu živaca smrdila sam.
Sad kad sam se ustabilila i smirila znojim se reda radi.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 13:45   #14
da,ali vjerojatno ne u tolikim kolicinama kao pravi hiperhidroticari,jer znojenje je kod tebe samo odgovor tijela na shizofreniju i njene dogadjaje(zamisljene ili ne) koje u tebi poticu stres
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 16:32   #15
prema tome i ja imam neki oblik shizofrenije,jer imam neke "svoje trenutke"
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 18:28   #16
higijena je pola zdravlja, a cijelo kod hiperhidroticara(mentalno posebno)

Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Još sitnica.
Ja dok sam bila na rubu živaca smrdila sam.
Sad kad sam se ustabilila i smirila znojim se reda radi.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 18:25   #17
okeee, sad vidite ljudi da sam u pravu kad kazem da ima i gorih stvari d hh !!!


Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Hi moj topic je shizofrenija i ja stvarno jesam u depri često ali nije to point.
Već sam se mogla ubit da sam htjela a i došlo mi je.
Znaš kolko tableta imam punu ladicu, za sigurnu smrt. Bila sam u ludari 11 puta.

Nego moja frendica je došla iz Sarajeva, ima cerebralnu paralizu, jedva je sama hodala. Da dobije američko državljanstvo morala je reći da je Muslimanka.
Sad živi u Texasu završila je biologiju, radi, i nosi minice.Toliko.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:26   #18
loše...
Pretpostavljam da nije lako živjeti s tim...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:37   #19
da, nije, ali privikavam se polako iako mi je trebalo dobrih deset godina da shvatim.
najljepsi osjecaj je bio kada am shvatio da nisam sam.
postoji cak i neki klup hiperhidroticar u berlinu, iako samo 1 promil populacije ima pravu hiperhidrozu.
ona doduse moze biti posljedica bolesti stitnjace, ali moja spada u nepoznati etiologiju jer mi je stitnjaca ok.

drugi nal+jljepsi osjecaj je bio kada sam shvatio da pomoci ima,.
botox koji se ustrca na mjesta gdje se najvise znojis. jedini su problem brojne poppratne pojave botoxa o kojima nitko ne prica, a i cijena- 1 injekcija koja traje par mjeseci je 1600 kn.

cak sam narucio i aparat za iontoforezu , kao pomoci ce mi, elektr. strujom itd. platio 1500 eura, drek... nis od tog.

onda sam skuzio tipa u los anglesu koji vrsi tu metodu, al opet, nemam 10 000 dolara + strah me da mi netko prcka po ganglijima i zivcima ledne mozdine. i to u la-u.

sad sam poceo, juce tocnije, uzimati prozac u kombinaciji s helexom.

ne da mi napravi cuda sto se tice znojenja, i sad sam sav mokar, nego da ublazi simptome jada i depresije koje oisjecam od kad znam za sebe.

na srecui imam dobre prijatelje oko sebe i osobu s kojom sam u dugoj vezi i koji to ne smeta, bar tako tvrdi jer me voli pa je lakse.

iako, i svima njima je vec odavno pocelo ic na zivce moje pretjerano exponiranje i pricanje o bolesti, al eto, sad sam polako naucio zivjet s tim i drzat to za sebe.

volio bi da ovdje naide netko sa slicniom problemom, u sto cisto sumnjam jer i mno+gim doktorima moram ponavljat dva puta izraz hiperhidroza tako da...

Quote:
pumpkin pie kaže:
loše...
Pretpostavljam da nije lako živjeti s tim...
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 23:53   #20
Ja imam veliki problem sa znojenjem .....najvise se znojim poslije hoda, znaci vani moze biti i -40 a ja cim stanem kipi znoj sa sviju strana ( hod je normalan, nije brz). Onda zimi se znam doista znijiti i dok jedem ali najvise lijeva strana tijela. Nisam anxiosna, niti imam bilo kakvih problema te prirode. Najteze mi je sto enmogu oblaciti sve sto zelim, jer se znoj vidi iz aviona ( hvala bogum nema nikakvog mirisa), inace bi svi morali bjezati od mene...
Vrsila sam i pretrage stitne zljezde i sve je ok.
Ja mislim isto da se radi o blazoj vrsti hiperhidroze i bas je neugodno.
ex Andra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.