Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 09.01.2009., 19:27   #1
Exclamation Panični napadaji - opća tema

Da kažem prvo, modovi, ne brišite temu!!

Vidio sam da postoji topic Panični poremećaj, ali otvaram ovu samo zato da se produskutiralo o samim napadajima (dakle, ne panici kao poremećaju), već napadima, i borbi protiv njih

Zašto otvaram temu?!

Zbog toga jer sam patim od paničnih napadaja (ni sam više neznam da li je depresija, anksioznost ili što već uzrok tome)...

20 mi je godina inače, ali to mi se (koliko se sjećam, počelo se javljat sa cca. 13 god nakon očeve smrti).... Osjećaj nesigurnosti, bescilja i tako...

Trajalo je do negdje 16.-17., u naletima 18., 19. potpuno prestalo, da bi se danas opet javio napadaj, i to mislim najjači do sada....

Bio sam u trgovačkom centru i odjednom osjetio da mi fali zraka, da mi srce tuče ubrzano i jako, da mi se usta počinju sušit, da gubim razum, da mi se vrti....

Uz mene su bile dvije osobe iz obitelji, koje su pokušavale nešto kupit, a ja sam ih samo tjero da idemo vani, da ne mogu tu stat i čekat ih (bio sam skroz napet i samo letao okolo po dućanu, ko muha bez glave)...

Oni nisu htjeli ić, već su me poslali na zrak vani, što sam ih poslušao... Reko sam ih čekat, ali vidio sam da me vani guši bez obzira što je čisti zrak (Da napomenem, fizičkih problema nema, sve je savršeno, 100 pretraga sam obavio, čak mi je kapacitet pluća abnormalno velik 11.7 litara, što je 186% u odnosu na prosjek moje visine i težine...)

Sad, svjestan sam da je panični napadaj, ali mislim da ne postoji načina izbjeć to kad te uhvati..
Zašto?! Zato jer čovjek izgubi razum!

Ja u tom momentu vidim samo smrt... Čekam kad ću umrit, kad ću se ugušit, kad će mi srce stat i samo o tome razmišljam.... O ničem drugom... Pratim svaki udisaj i izdisaj, i što više mislim na to to mi je još gore....
Nikako se opustit..

Danas konkretno, došo sam doma nakon 25 minuta pješačenja (od centra do kuće), lego, pričo s majkom o tome... Umira sam u krevetu, ruke se znojile srce lupalo, tresa se ko trstika na buri.... Nikako se umirit i počet normalno disat... Čak sam mislio i da počinim samoubojstvooo....

Opet ponavljam, MODOVI ne brišite temu, jer stvar je ozbiljna!!! Radi se samo o napadajima, i iskustvima oko samih napadaja, mogućnostima borbe i izlaska iz trenutnog paničnog stanja!!

Mislim da dosta ljudi pati od toga, amo razmjenit malo iskustva
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.