Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?
DA 499 36.03%
NE 886 63.97%
Glasovatelji: 1385. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 16:41   #1
Referendum za brak

Građanska inicijativa "U ime obitelji" uskoro počinje prikupljati potpise za referendum sa pitanjem:

JESTE LI ZA TO DA SE U USTAV RH UNESE ODREDBA PO KOJOJ JE BRAK ŽIVOTNA ZAJEDNICA ŽENE I MUŠKARCA?


Više o inicijativi ovdje.

Da je danas referendum i da izađete na njega, kako biste glasovali?
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Old 24.04.2013., 16:48   #2
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Građanska inicijativa "U ime obitelji" uskoro počinje prikupljati potpise za referendum sa pitanjem:

JESTE LI ZA TO DA SE U USTAV RH UNESE ODREDBA PO KOJOJ JE BRAK ŽIVOTNA ZAJEDNICA ŽENE I MUŠKARCA?


Više o inicijativi ovdje.

Da je danas referendum i da izađete na njega, kako biste glasovali?
Obiteljski zakon:

"Brak je zakonom uređena životna zajednica žene i muškarca."

Zašto inzistirati sada da se to unosi i u Ustav?
SeaPrincess is offline  
Old 24.04.2013., 16:55   #3
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Obiteljski zakon:

"Brak je zakonom uređena životna zajednica žene i muškarca."

Zašto inzistirati sada da se to unosi i u Ustav?
Zato što je lakše promijeniti Zakon nego Ustav. Zakon se promjeni čas posla... pa i najavljuje se promjena Obiteljskog zakona. Sa Ustavom je ipak teže, treba imat 2/3 većinu, a to znači praktički nacionalni konsenzus.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Old 24.04.2013., 17:27   #4
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Građanska inicijativa "U ime obitelji" uskoro počinje prikupljati potpise za referendum sa pitanjem:

JESTE LI ZA TO DA SE U USTAV RH UNESE ODREDBA PO KOJOJ JE BRAK ŽIVOTNA ZAJEDNICA ŽENE I MUŠKARCA?


Više o inicijativi ovdje.

Da je danas referendum i da izađete na njega, kako biste glasovali?
Protiv
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Old 24.04.2013., 17:41   #5
Hebote, pa milijun istih tema zajedničkog nazivnika 'mlaćenje prazne slame'!!!

U ovoj se zemlji očito predobro živi, šta li...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is online now  
Old 24.04.2013., 17:44   #6
Znaš kako kažu: Kruha i igara!
A u našem slučaju može i bez kruha.

Inače, zaokružio bih protiv.
Zek0slav is offline  
Old 24.04.2013., 17:45   #7
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Hebote, pa milijun istih tema zajedničkog nazivnika 'mlaćenje prazne slame'!!!

U ovoj se zemlji očito predobro živi, šta li...
Može država u bankrot. Možemo rasprodati šume, vode... HEP, HŽ,...može čirilica u Vukovar i Gotovina i Markač ponovo u Haag ako treba, ali pederi i lezbe se ovdje ženit' neće
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Old 24.04.2013., 17:55   #8
Protiv.
francesca_00 is offline  
Old 24.04.2013., 18:09   #9
protiv
manchild is offline  
Old 24.04.2013., 18:17   #10
Mnoge zemlje imaju takvu ustavnu odredbu i ne bi bili nikakav izuzetak kada bi se to provelo. Mađarska primjerice ima to u ustavu pa svejedno imaju i legalizirano registrirano partnerstvo za homoseksualce. Dakle, tu je samo riječ o braku.

Ako većina hrvatskog društva brak smatra zajednicom muškarca i žene, ne vidim problem da se takva stavka unese i u ustav.
šišćevap is offline  
Old 24.04.2013., 18:19   #11
Da ovo pitanje doista dođe na referendum, glasao bi protiv.

Ali ovo je čisto mazanje očiju. Pored svih problema koje imamo, ovi nas opet hoće uvući u masovnu histeriju oko ovakvih pitanja da se skrene pozornost sa važnih stvari. Ja bi radije umjesto ovoga referendum o privatizaciji Croatia osiguranja, šuma, voda, itd.
thatfeel is offline  
Old 24.04.2013., 18:20   #12
Ovo bi bio samo nepotrebni korak unazad. I svrstao bi nas u rang srbije i rusije. A to predlagatelji sigurno ne žele.
Tuvixer is offline  
Old 24.04.2013., 18:23   #13
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Ovo bi bio samo nepotrebni korak unazad. I svrstao bi nas u rang srbije i rusije. A to predlagatelji sigurno ne žele.
Pa ne bi bas bio toliko siguran..inace od 'razvijenih' zemalja ovu odredbu koliko ja znam ima samo Madjarska.

Cak i latinoamericke zemlje idu prema punoj jednakosti (Urugvaj, Kolumbija, Brazil) su zemlje u kojima su gay brakovi blizu izglasavanja.

Ovo bi bio samo korak unatrag..
mickey_ is offline  
Old 24.04.2013., 18:27   #14
Quote:
mickey_ kaže: Pogledaj post
Pa ne bi bas bio toliko siguran..inace od 'razvijenih' zemalja ovu odredbu koliko ja znam ima samo Madjarska.
Od članica EU imaju i Poljska, Litva i Latvija (za Maltu nisam siguran).

Mnoge američke savezne države također.
šišćevap is offline  
Old 24.04.2013., 18:28   #15
Quote:
mickey_ kaže: Pogledaj post
Pa ne bi bas bio toliko siguran..inace od 'razvijenih' zemalja ovu odredbu koliko ja znam ima samo Madjarska.

Cak i latinoamericke zemlje idu prema punoj jednakosti (Urugvaj, Kolumbija, Brazil) su zemlje u kojima su gay brakovi blizu izglasavanja.

Ovo bi bio samo korak unatrag..

Ma šalio sam se. xD
Sarkazam.

U Argentini je dozvoljeno osobama istog spola sklopiti brak. A odakle je Papa?
I u Europi, Francuska i UK su pri kraju.
Tuvixer is offline  
Old 24.04.2013., 18:29   #16
za... brak može biti samo zajednica muškarca i žene... ostalo je smijurija...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 24.04.2013., 18:32   #17
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Od članica EU imaju i Poljska, Litva i Latvija (za Maltu nisam siguran).

Mnoge američke savezne države također.
sad sam malo guglao..da..pol, litva i latvija imaju, malta nema, na malti se raspravlja o civilnim unijama, a sta se US tice tamo supreme court raspravlja o prop.8 (Kalifornija) i ako ga se srusi to bi se moglo prosiriti i na ostatak US, te srusiti DOMA-u sta podupire i Obama.
mickey_ is offline  
Old 24.04.2013., 18:49   #18
Quote:
mickey_ kaže: Pogledaj post
sad sam malo guglao..da..pol, litva i latvija imaju, malta nema, na malti se raspravlja o civilnim unijama, a sta se US tice tamo supreme court raspravlja o prop.8 (Kalifornija) i ako ga se srusi to bi se moglo prosiriti i na ostatak US, te srusiti DOMA-u sta podupire i Obama.
Znam da u SADu sad vrhovni sud odlučuje o tome, ali je svejedno činjenica da ustavi mnogih njihovih država ne samo da zabranjuju istospolni brak, nego čak i legalizaciju bilo kakve istospolne zajednice. I to države za koje nikad ne bih rekao...

Sad sam provjerio da od država EU još i Bugarska ima takvu ustavnu odredbu.
I nije mi jasno zašto svi pričate o koraku unazad, kad istospolni brakovi u Hrvatskoj ionako još nisu legalizirani. Ovo je dakle samo sprječavanje koraka unaprijed, a nikako ne korak unazad
šišćevap is offline  
Old 24.04.2013., 18:54   #19
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Ovo je dakle samo sprječavanje koraka unaprijed, a nikako ne korak unazad
Cemu? Sta ce se dobiti time? Na koji ce nacin to nekoga ugroziti?

Kroz nekoliko godina velika vecina zapadnoeuropskih zemalja ce imati gay brakove, konzervativci u UK to podrzavaju, dosta clanova Merkelicine vlade misli da nema smisla odredjen dio drustva tretirati kao gradjane drugog reda.
Gay brakovi su realnost u velikoj vecini razvijenog svijeta u dogledno vrijeme, kao i sto su to sada druge borbe za ljudska prava, kojima se sada cudimo da je netko to 'tada zabranjivao'.
mickey_ is offline  
Old 24.04.2013., 19:05   #20
Quote:
mickey_ kaže: Pogledaj post
Cemu? Sta ce se dobiti time? Na koji ce nacin to nekoga ugroziti?

Kroz nekoliko godina velika vecina zapadnoeuropskih zemalja ce imati gay brakove, konzervativci u UK to podrzavaju, dosta clanova Merkelicine vlade misli da nema smisla odredjen dio drustva tretirati kao gradjane drugog reda.
Gay brakovi su realnost u velikoj vecini razvijenog svijeta u dogledno vrijeme, kao i sto su to sada druge borbe za ljudska prava, kojima se sada cudimo da je netko to 'tada zabranjivao'.
Moraš razumjeti da će uvijek postojati oni koji će kočiti napredak. Ali povijest njih osuđuje, a glorificira one koji su bili u pravu.
Tuvixer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.