Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 20:16   #41
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
A šta ću kad su jedini watmetri koje sam vidio bili upravo ti, skupi, laboratorijski. Dodatno su me u to uvjerili i poznanici koji tamo rade i eto mene u zabludi.
Sad me žulja posudit ga dan, dva.
Ma to se koristi za ultra precizna mjerenja koja nemaju veze s ovim

Danas se več može kupit itekako kvalitetan multimetar (Volttmetar/Ampermetar/Ohmmetar/ispitivač Dioda/tranzistora i.t.d.) i to za AC/DC i sve skupa ispod 100 Eura ,a radi se o vrlo kvalitetnim instrumentima

Sve u svemu ovo čudo je jeftino al očito iz razloga što ga je naš Lidl dao u prodaju sa zabunom zaboravili su zaračunat maržu garantirano više nema niti jednog,a več za par dana će bit samo 299.99 kuna
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:16   #42
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Eto Clark ak je Fluke u pitanju,dileme nema,još mi samo reci da Fluke nije dobar i da je jeftilen

Ma nemaš brige,kak bi rekel Ruski Astronaut u onom filmu Armagedon
Vidim, uhvatili ste me u neku forumašku zaheb......
Umjesto da me pohvalite što sam Mirka pitao za instrumentaciju.
No, shvatio sam o čemu se radi. Htjeli biste da ja sad opet Mirku malo oštrije odgovorim, pa da on opet pošalje jedan serijal LOL-ova meni, itd. Hm, nećete me navući.

Da, ako je Fluke u pitanju, dileme ne bi trebalo biti.
Imam jednog malog žutog, tester za rač. mreže (samo 5k kn), a ti pacijenti mi 5 godina šalju Fluke News.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:21   #43
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Vidim, uhvatili ste me u neku forumašku zaheb......
Umjesto da me pohvalite što sam Mirka pitao za instrumentaciju.
No, shvatio sam o čemu se radi. Htjeli biste da ja sad opet Mirku malo oštrije odgovorim, pa da on opet pošalje jedan serijal LOL-ova meni, itd. Hm, nećete me navući.

Da, ako je Fluke u pitanju, dileme ne bi trebalo biti.
Imam jednog malog žutog, tester za rač. mreže (samo 5k kn), a ti pacijenti mi 5 godina šalju Fluke News.
Uhh sad sam ja zainteresiran,volio bih vidjet to čudo ,i probat malo mjerit s tim,daj reci kaj sve zvijer može

Spremam se več dugo nabavit tak nekaj,imam par onih jeftilena LAN testera ,za ono kaj meni treba to je ok,al volio bih ipak vidit koji model i tak to.

Ja imam FLUKE Intelitone Probe 200 ,fakat fenomenalan instrument,Tragač kabela i LAN Tester u jednom 1.5 tk i fakat svake lipe vrijedi

Definitivno kad je Fluke u Pitanju Boljeg nema
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:25   #44
Da se vratimo malo na topic.
Pohvala Mirku za opseg mjerenja.
Za novije uređaje sam znao deklarirane vrijednosti, ali me iznenadilo da starije TV imaju toliku potrošnju u stand by.

U konačnici, nema tu neke štednje isključivanjem i sl. Veći efekt je malo pripaziti na žarulje.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:40   #45
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Da se vratimo malo na topic.
Pohvala Mirku za opseg mjerenja.
Za novije uređaje sam znao deklarirane vrijednosti, ali me iznenadilo da starije TV imaju toliku potrošnju u stand by.

U konačnici, nema tu neke štednje isključivanjem i sl. Veći efekt je malo pripaziti na žarulje.
ma največi efekt ti je štednja kod jakih grijačih tijela,zaboravi isključit peč ili peglu na 1h ili dva,i eto ti ukupne mjesečne potrošnje dotičnog TV-a ,žarulje takaj,specijalno Halogenke i obične sa žarnom niti žderu struju ko lude.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:43   #46
Nije toliko bitno koliko se struje troši nego kolika je razlika plazma i lcd

Planiram kroz sljedećih par dana testirat panasonic 42px8 , ako već netko drugi netestira prije mene
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:54   #47
Pa kad vec testiras , jel bi ti bilo teso izmjerit kolko trosi , ako sta trosi , punjc za mobitel ustekan u sturju , a da nije ustekan u mobitel?dakle onak , on idle
neki tak moderniji mobitel , veci ekran, 800+ mAh baterija , nemoj sad nokiu 3210 ak je moguce . za pokuse.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 07:01   #48
Mene još uvjek zanima kolko troši PC kad je u Standby modu i u hibernate modu.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 08:45   #49
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Mene još uvjek zanima kolko troši PC kad je u Standby modu i u hibernate modu.
Pa napisao sam ti to davno, mislim na prošloj stranici (da, da, post 6..), što se tiče mog pc-a, kad kliknem standby, pc se praktički ugasi tj troši 3.5W isto kao i kad idem na turn off.

Naravno razlika je velika jer pc iz standby mode-a vraća se u funkciju za 3 sekunde max.

E sad ćeš ti reći da nešto nije tu uredu..točno, slažem se, jer standby nije isto što i hibernate, a u mene pc se praktički ugasi kad kliknem standby i netroši struju što bi u naravi trebao biti hibernate a ne standby. Ja uopće nemam opciju hibernate već samo standby.

Dakle možemo zaključit da sam ja izmjerio hibernate a ne standby

Što se tiče punjača za mobitele moram provjeriti..nažalost imam samo "obične" jeftinije mobitele al svejedno vidim.

edit

Evo probao sam nokiu 3xxx () i troši 2.5-3W pri punjenju te 0 dok nepuni, i probao sam jedan stari sony-ericcson i taj troši 4W dok puni i 9 dok nepuni

Uglavnom Nokia ima na punjaču naljepnicu energy..nešto tako da su mislili na potrošnju..sječam se starih punjača koji su bili vruči dok bi samo stali uključeni u struju, ti su očito trošili na idle-u, al ovi noviji mobiteli očito su ispravili to.

Zadnje uređivanje MirkoST : 08.02.2009. at 09:11.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 11:22   #50
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
nokiu 3xxx () i troši 2.5-3W pri punjenju te 0 dok nepuni, i probao sam jedan stari sony-ericcson i taj troši 4W dok puni i 9 dok nepuni

Uglavnom Nokia ima na punjaču naljepnicu energy..nešto tako da su mislili na potrošnju..sječam se starih punjača koji su bili vruči dok bi samo stali uključeni u struju, ti su očito trošili na idle-u, al ovi noviji mobiteli očito su ispravili to.
Ne znam,al meni je logično ako strujni krug nije zatvoren preko baterije, nema šanse da prolazi struja ergo: 0W...ajmo elektro-znalci, zakaj se punjač grije ako krug nije zatvoren?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 11:55   #51
Ja se sječam starih mobitela, neki bi imali punjače koji bi se dosta zagrijali dok bi bili uključeni u struju, a gdje ima topline ima i potrošnje struje

Ovi noviji punjači su svi ladni barem kod mene dok se nepune
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 12:30   #52
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ne znam,al meni je logično ako strujni krug nije zatvoren preko baterije, nema šanse da prolazi struja ergo: 0W...ajmo elektro-znalci, zakaj se punjač grije ako krug nije zatvoren?
Vjerojatno zato jer nije Elektronski več je u njemu zavojnica tj. Transformator koji sam po sebi uvjek vuče struju,tj. ima zatvoren strujni krug ,samo kaj nema potrošnje na sekundarnom/Izlaznom dijelu od 5 ili ti kolko več Volti..

Al griju se isključivo takvi stari punjači sa Transformatorom,a ovi novi elektronski se ne griju bez tereta.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 12:37   #53
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato jer nije Elektronski več je u njemu zavojnica tj. Transformator koji sam po sebi uvjek vuče struju,tj. ima zatvoren strujni krug ,samo kaj nema potrošnje na sekundarnom/Izlaznom dijelu od 5 ili ti kolko več Volti..

Al griju se isključivo takvi stari punjači sa Transformatorom,a ovi novi elektronski se ne griju bez tereta.
Tako nešto sam pretpostavljao...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:51   #54
Ok , znaci tu nema nekakve potrosnje vrijedne spomena. Tnx na pokusu.

Eh , doci ce vrijeme kad ce se zakljucavanjem ulaznih vrata iz vana automatski i prekidati napajanje struja dijelova stano koji zelimo dakle npr. ovaj dio di je multimedija (tv , dvd player , zvucnici i sat. player kod mene npr. ) .
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:03   #55
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
Ok , znaci tu nema nekakve potrosnje vrijedne spomena. Tnx na pokusu.

Eh , doci ce vrijeme kad ce se zakljucavanjem ulaznih vrata iz vana automatski i prekidati napajanje struja dijelova stano koji zelimo dakle npr. ovaj dio di je multimedija (tv , dvd player , zvucnici i sat. player kod mene npr. ) .
Pa to je i sad već izvedivo bez ikakve brige

Eto ja da oču to doma složim za pol vure

Al nije u tom fora,daj razmisli malo dok ti deca ili žena odu van,u pol filma ostaneš bez struje

Zgodnija kombinacija je Daljinac koji otvara vrata,ulazna vrata u dvorište,Spušta/diže rolete ,pali rasvijetu,pali multimediju,regulira grijanje i.t.d.

to takaj več postoji ,još samo nisu zmislili funkciju da usput i ženu stavi na mute dok ti objašnjava neznam kaj ili se dere na tebe,e kad izađe taj Firmware svi bumo trčali ko Usein Bolt u trgovinu da zgrabimo svoj primjerak dotične spravice
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:40   #56
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ne znam,al meni je logično ako strujni krug nije zatvoren preko baterije, nema šanse da prolazi struja ergo: 0W...ajmo elektro-znalci, zakaj se punjač grije ako krug nije zatvoren?
Postoje i "pravi" punjaci koji u sebi imaju transformator - primar transformatora je uvijek pod naponom ako je punjac ukljucen u struju (sekundar tek kada se prikljuci teret)...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:55   #57
Dobro kaj je s ovim mjerenjima

ste stavili uređajčič na plazmu ,pa se zdimilo iz njega zbog preopterečenja,tj. Plazma troši više od 2300W ili kaj se dešava

Di su rezultati
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 11:17   #58
samo mirko ima mjerač...

mirko, možeš ga stavit na bus vratim ti ga kad i wobu popcorna! možda se nađete na busu pa skupa odete na derbi
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:01   #59
Bok svima,

Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Dobro kaj je s ovim mjerenjima

ste stavili uređajčič na plazmu ,pa se zdimilo iz njega zbog preopterečenja,tj. Plazma troši više od 2300W ili kaj se dešava

Di su rezultati
"MytByte" je napisao da nije uspio doci do uredjaja... uredjaj ima samo "MirkoST" a on ima samo Sony LCD...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:52   #60
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



"MytByte" je napisao da nije uspio doci do uredjaja... uredjaj ima samo "MirkoST" a on ima samo Sony LCD...
Vidim ja sve su to izmotavanja mora da ta plazma troši nekoliko kilowata pa su sad u panici da im HEP ne iskopča struju zbog prekoračenja snage po ugovoru

P.S: bez obzira na zahebanciju,dajte više te rezultate,da vidimo kolka je prava istina,usporedbu tipa neki LCD vs Plazma ,recimo 42" da nebi bila mjerenja 32 vs 50 ili tak nekaj
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.