Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 13:10   #61
bude mirko valjda uspio dohvatit tu 42" PX8 od frenda
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:38   #62
To nije upitno, izmjerim ja nju sigurno, pitanje je samo dana..aj probam sta prije..
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 17:13   #63
Bem ti! Ja imam plasmu LG 42PG6000 i htio bi provjeriti podatak o prosječnoj potrošnji od 310W.
Prolazim tako ja usput kroz Dugo Selo i vidim LIDL. Skrečem bez žmigavca, škripe gume, prešo trgovinu četri puta i nema više "uređaja za mjerenje utrošene struje"
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 18:37   #64
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
To nije upitno, izmjerim ja nju sigurno, pitanje je samo dana..aj probam sta prije..
Valjda nebu tijedana ili mjeseci
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 19:08   #65
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Valjda nebu tijedana ili mjeseci
a hebi ga, tv nije kraj mene nego 60km dalje od mene, a i nemam vremena baš, kad mi bude usput provjerim, nadam se kroz sljedećih 5 dana, definitivno ću postaviti tu analizu kad bude napravljena
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 19:27   #66
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
a hebi ga, tv nije kraj mene nego 60km dalje od mene, a i nemam vremena baš, kad mi bude usput provjerim, nadam se kroz sljedećih 5 dana, definitivno ću postaviti tu analizu kad bude napravljena
ček malo u cijelom splitu nema plazme prva je u Makarskoj

Plazma definitivno odlazi u povjest
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 19:29   #67
Da sve cu ja sad ici po trgovinama i testirat..

Nažalost nijedan prijatelj/poznanik nema plazmu osim tog jednog
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 20:23   #68
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Da sve cu ja sad ici po trgovinama i testirat..

Nažalost nijedan prijatelj/poznanik nema plazmu osim tog jednog
Ma zezam se
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 12:58   #69
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
To nije upitno, izmjerim ja nju sigurno, pitanje je samo dana..aj probam sta prije..
MirkoST, obrati pažnju kada mjeriš potrošnju struje da uz neki film, video ili sl. - izmjeri potrošnju kada je slika skroz crna i kada je skroz bijela (simulirati crni ekran nije problem, a bijeli npr. na LG-u možeš Opcija--ISM metoda--Izbijeljeno.
Zna se da bi plasma na crnom ekranu trebala trošiti minimum, a na bijelom maximum.

P.S. drugim forumašima:
Pa nije valjda od svih uređaja iz LIDL-a samo MirkoST kupio mjerač potrošnje struje
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 13:06   #70
Ispitam DVB-T (ugrađeni tuner), DVD, i bjela slika/crna slika - mislim da i nestignem više

A lidl je otkrio myte, javio je par dana prije i samo sam ja uspio kupit, mislim da je još netko al nisam siguran..a zašto drugi nisu kupili?? a neznam, navodno ih je nestalo prije nego su došli kupit
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 14:18   #71
mirko, pls, izmjeri također, sa kontrastom na max i na sredini...i sa power save "on" i "off"...ako je moguće...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 15:40   #72
Probam što više, definitivno izmjerim te osnovne stvari poput sd-a u raznim postavkama kontrasta i dvd-a, probam izvuči i najmanju i najveću potrošnju (najmanja= powersave+tamna scena+kontrast min.....a najveća..obrnuto )
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 16:26   #73
a onda možeš i brightness na min za najmanju potrošnju...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 17:54   #74
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
a onda možeš i brightness na min za najmanju potrošnju...
hmm..to uopće nisam mjerio kod svog sony-a..mislim da nema efekta na lcd-u, aj kod plazme provjerim.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 23:36   #75
http://www.crutchfield.com/Learn/lea...page=2#results
fantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 08:15   #76
Ne znam baš koliko je to pouzdano. Vidim da se za neke modele jednostavno prepisao podatak proizvođača, za neke promijenio toliko da ne bude cijeli broj, a neki opet imaju daleko manje vrijednosti od specificikacija. Kad sam kupio svoj 32W4000 naštelao sam sliku kako mi paše i ne troši više od 80W, a po specifikacijama proizvođača treba trošiti 120W. E sad da sam eksperimentirao pa nafrljio backlight i ostale stvari do maksimuma vjerovatno bi to bilo toliko. Jednostavno sam priključio uređaj na postavkamo kojima gledam TV i dobio ovaj rezultat. Inače TV nakon gašenja troši 18W, a nakon što napravi "klik" poslije par minuta potrošnja padne na 0,5W
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:00   #77
http://www.crutchfield.com/Learn/lea.../TV-power.html
fantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:30   #78
BOk svima,

Zanemariva razlika...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 18:06   #79
S obzirom da je na tom linku Sony KDL40W4100 (valjda isti vrag kao i 40W4000 ) i piše sa troši 204.68W možemo odmah reč da je to bezveze natipkan rezultat, čak i na specifikacijama televizora stoji max 201W...a napajanje nemože dat više nego što je deklarirano..

Uglavnom, danas sam bio na cilih 5 minuta s 42PX8 televizorom..

Nisam stigao ni zapisat rezultate pa evo iz mog sječanja..

Standby (ugašen) 15-18W
Upaljen (satelitska, postavke niske zbog prvih 200h..~160W (dosta velika odstupanja, 150-180W)
Kad pojačam brightness na max potrošnja je 240-251W
Kad samnjim na 0 onda je 115-130W
Energy saver je bio uključen u svim testovima (saznao na kraju kad sam ga išao uključit..)

To je to, nisam ništa drugo stigao, drugi put možda..al eto okvirno troši u normalnim postavkama (moja pretpostavka s obzirom na gornje podatke) oko 180W..ništa pretjerano
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 18:23   #80
mytbyte se topi od sreće umirio si me: procjena rate struje neće biti 500kn mjesečno kako sam se plašio

standby je kod PX8 deklariran na 1W, vjerojatno kad prođe neko vrijeme neaktivosti (ponovo ga ne upališ) ,ode u duboki REM san mnogi televizori tako rade...možda da izmjeriš opet one CRT-ove sat vremena nakon što si ih stavio u standby...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.