Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 18:08   #1
Punto letva volana

Evo danas mi u servisu (prilikom zamjene senzora volana) dijagnosticirali pa recimo početni stupanj oštećenja letve. Znači letva ima lufta, nije još kritično ali ako još dobije lufta bit će opasno. Budući da je cijena nove letve prava sitnica zanima me kakve su mogućnosti reparacije? Ili kupnje zamjenske? ILi kupnje rabljene? Nije da mi je panika ali tek tolko da znam šta me čeka. I dal da prodajem auto ili ne.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:12   #2
Ja bi uzeo sa rezervom "dijagnoze" servisa. Jel osjećaš nešto na volanu oko centra (nešto se drobi, trzavo je...)? Jel ima lufta? Jel lupa kod okretanja lijevo-desno?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:35   #3
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Evo danas mi u servisu (prilikom zamjene senzora volana) dijagnosticirali pa recimo početni stupanj oštećenja letve. Znači letva ima lufta, nije još kritično ali ako još dobije lufta bit će opasno. Budući da je cijena nove letve prava sitnica zanima me kakve su mogućnosti reparacije? Ili kupnje zamjenske? ILi kupnje rabljene? Nije da mi je panika ali tek tolko da znam šta me čeka. I dal da prodajem auto ili ne.
2 generacija je imala dosta problema s letvom volana, zato se ne bih previše čudio.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:43   #4
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ja bi uzeo sa rezervom "dijagnoze" servisa. Jel osjećaš nešto na volanu oko centra (nešto se drobi, trzavo je...)? Jel ima lufta? Jel lupa kod okretanja lijevo-desno?
Ništa se ne drobi i ne lupa. Ali mi se i prije činilo da ima lufta. Recimo špur je ok ali mi je ipak teško auto usmjeriti da auto ide ravno. I nekad mi se na autocesti čini da ne odreagira kak bi trebalo. Tak da mislim da ima nešto u tome. Ali normalno da neću odma mijenjat ili ići u ovlašteni servis.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:17   #5
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ništa se ne drobi i ne lupa. Ali mi se i prije činilo da ima lufta. Recimo špur je ok ali mi je ipak teško auto usmjeriti da auto ide ravno. I nekad mi se na autocesti čini da ne odreagira kak bi trebalo
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
. Tak da mislim da ima nešto u tome. Ali normalno da neću odma mijenjat ili ići u ovlašteni servis.
nije ti to do letve volana.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:09   #6
Pa u čemu bi onda mogo bit problem?
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:28   #7
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Pa u čemu bi onda mogo bit problem?
moze bit seleni(silent block) pa ti nereagira kako treba na autoputu. kazem moze biti!
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:54   #8
Bio sam kod mehaničara i čini mi se da je baš njih spominjao i reko da su ok. A gledao ih je jer sam mu reko da ih pogleda jer mi je auto tresao na 60km/h ali očito je stvar u felgama jer odkad sam stavio zimske gume i druge felge nema više tih problema.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 19:21   #9
Nema više prijedloga? Dal da pravim paniku odma (iako niš ne krcka, ne drobi se ni niš, ali definitivno ima lufta) ili da još čekam pa vidim razvoj situacije? Inače kolko vidim cijene letvi su poprilično bolesne.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 19:43   #10
pa kolika je cijena te letve ? Mislim da za tu lovu kupiš karambol takvog punta sa letvom i sa još puno djelova..
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 19:50   #11
Quote:
mirkec_23 kaže: Pogledaj post
pa kolika je cijena te letve ? Mislim da za tu lovu kupiš karambol takvog punta sa letvom i sa još puno djelova..
Kolka je cijena nove???

Ako ti zatreba rabljena evo ti broj od lika koji se bavi sa djelovima

091/560-0027 - Andrija
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:32   #12
Pa našo sam razne cijene. Od 4000-13000. A reparacije 1000-2000. Tako da nova ne dolazi u obzir. I prvo moran odredit točno dal je treba popravljat.
Hvala za broj u svakom slučaju!
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 19:16   #13
E da i da kažem da mi kad auto ide ravno volan stoji u lijevo, a kad izravnam volan onda ide u desno. NE drastično ali primjetno.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.