Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 19:00   #21
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
ne...

Dragi old soul....

Laz dovoljno cesto ponavljana i naglas izrecena postaje istina....

Stanje svijesti se da mjenjat...emocije se daju kanalizirat...

hmm... što je laž? Emocije prema dotičnoj ili nešto što eto ne postoji?
Transurfaš?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:07   #22
O mater mu sta japanski pricam ....



Ne ...

Samo sam naucila na osnovu iskustva da razmisljanje mozes usmjerit u drugom smjeru,dopustit sebi da mozak radi drugacijim tempom....

Silni dipl i isti bi to nazvali bihevioralno kognitivnom terapijom...



Ako ces sad povuc filozofiju ...

Laz bi bila sve sto u trenutnoj situaciji ne odgovara tvohim zeljama...

Laz je samo jos jedan privid svijesti kao i istina,jer su i jedno i drugo nestalni pojmovi...

Moze tako pojasnjenje?
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:10   #23
odi pješači ..od beča do pariza...prije te nebu prošlo ..nema čarobnog štapiča ..nažalost
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:12   #24
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
odi pješači ..od beča do pariza...prije te nebu prošlo ..nema čarobnog štapiča ..nažalost


ne...

Nije tocno...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:16   #25
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
O mater mu sta japanski pricam ....



Ne ...

Samo sam naucila na osnovu iskustva da razmisljanje mozes usmjerit u drugom smjeru,dopustit sebi da mozak radi drugacijim tempom....

Silni dipl i isti bi to nazvali bihevioralno kognitivnom terapijom...



Ako ces sad povuc filozofiju ...

Laz bi bila sve sto u trenutnoj situaciji ne odgovara tvohim zeljama...

Laz je samo jos jedan privid svijesti kao i istina,jer su i jedno i drugo nestalni pojmovi...

Moze tako pojasnjenje?
S japanskog na kineski... ajde, bližiš se Balkanu
Pa istina jer čemu patiti za nečime što nismo nikad imali... pa da smo i izgubili kao da nije nikad ni bilo.
Ok, pretjerujem, al eto... recimo. Događaj sam po sebi nije nikada loš, ni dobar, već neutralan, a o nama ovisi kako ćemo ga doživjeti i opisati. Netko padne na ispitu i objesi se. Drugi padne na ispitu, napije se i zabavi.

U teoriji sve stoji, no praksa nekako kiksa... možda jer smo odmalena pogrešno odgajani, događaje doživljavamo fatalistički i životu općenito dajemo pretjerano bitnu i dramatičnu notu.
Iako, emocije su zajebane bez obzira na sve. Neke stvari se pokušaju i uspiju čak racionalizirati, no na kraju opet se zabije u zid kad počne onaj osjećaj da smo izgubili nešto tako bitno.... pa makar to ne imali...
a možda je u šumi svizac koji zamata čokolade..
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:16   #26
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
ne...

Nije tocno...
pa da može blokirat te misli i osječaje" ne bi tu tulio ...hodanje trčanje ..rad sa tijelom i takve stvari ..pomažu
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:26   #27
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
S japanskog na kineski... ajde, bližiš se Balkanu


Pa istina jer čemu patiti za nečime što nismo nikad imali... pa da smo i izgubili kao da nije nikad ni bilo.


Ok, pretjerujem, al eto... recimo. Događaj sam po sebi nije nikada loš, ni dobar, već neutralan, a o nama ovisi kako ćemo ga doživjeti i opisati. Netko padne na ispitu i objesi se. Drugi padne na ispitu, napije se i zabavi.





U teoriji sve stoji, no praksa nekako kiksa... možda jer smo odmalena pogrešno odgajani, događaje doživljavamo fatalistički i životu općenito dajemo pretjerano bitnu i dramatičnu notu.


Iako, emocije su zajebane bez obzira na sve. Neke stvari se pokušaju i uspiju čak racionalizirati, no na kraju opet se zabije u zid kad počne onaj osjećaj da smo izgubili nešto tako bitno.... pa makar to ne imali...


a možda je u šumi svizac koji zamata čokolade..


ne me tjerat na filozofiju pod pe em esom....oh maj gad....

Patis za onim sta nemas jer mislis da to imaju drugi ...a to vodi frustracijama....

Nikad neznas sta se desava izmedju drugih dvoje ..ili ti iza zatvorenih vrata dalje

I onda ono sto zelis projiciras na tu osobu

Istina je da sve sto nam treba je sadrzano u nama,druga osoba ili ti srodna dusa,samo to upotpunjuje....

A sad (obzirom da cekam red u ducanu trenutno) mogu konstatirat ovo:

Japanski i kineski neznas ...

Balkanski razumijes...

Pa sta koji k mudrujes nego lijepo mrs u kafanu kao pravi balkanise svajn i nadji si nesto za pod noge !! Da si istjeras koncept nje...naravno...

Eto subota je...

Ideala brate mili...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:36   #28
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
ne me tjerat na filozofiju pod pe em esom....oh maj gad....
Nisam znao kad ti pada sestre mi nerođene!

Quote:
Patis za onim sta nemas jer mislis da to imaju drugi ...a to vodi frustracijama....
Briga me za druge. Patim jer osjećam više nego bih želio i jer vidim u njoj... nešto što nisam do sad. Ok.. patetika.. glup sam.

Quote:
Nikad neznas sta se desava izmedju drugih dvoje ..ili ti iza zatvorenih vrata dalje
Ma fala bogu da ne znam... sam mi drugi trebaju i njihove veze iz očaja

Quote:
I onda ono sto zelis projiciras na tu osobu
U pravilu jako brzo skužim kakav je netko. Katkad mi je dosta par rečenica ili upoznavanje i dođe mi jedan instinkt od koje sekunde i vizija kako će završiti sve s tom osobom i sa mnom. Nekada sam to ignorirao, no sada više ne jer je instinkt uvijek bio u pravu.

Quote:
Istina je da sve sto nam treba je sadrzano u nama,druga osoba ili ti srodna dusa,samo to upotpunjuje....
Ovo me sada već deprimira.

Quote:
A sad (obzirom da cekam red u ducanu trenutno) mogu konstatirat ovo:

Japanski i kineski neznas ...

Balkanski razumijes...

Pa sta koji k mudrujes nego lijepo mrs u kafanu kao pravi balkanise svajn i nadji si nesto za pod noge !! Da si istjeras koncept nje...naravno...

Eto subota je...

Ideala brate mili...
Nisam pretjerani utopist.. možda prije utopljenik... ali radije sam sam nego da upražnjavam svoje balkanske potrebe na nalickanoj kokoški. Treba mi ipak nešto puno drugačije od toga.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:44   #29
A pa onda konstatiram da si sasvim normalan i kao takav prosjecan ..jedan od nas sa svim svojim varijacijama ludosti ....Ku's bolje?

Sta ti fali ?
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:51   #30
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
A pa onda konstatiram da si sasvim normalan i kao takav prosjecan ..jedan od nas sa svim svojim varijacijama ludosti ....Ku's bolje?

Sta ti fali ?
Pa ne znam.
Možda imam šta viška... možda sam premalo lud
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:56   #31
Vidis meni isto u prvih 20 sek dodje flesbek pocetka sredine i kraja...

Senzibilni jbg...

Da nismo bi manje mozgali ...sve je to fajn
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:02   #32
mozda da nadjes osobine koje ti se nesvijaju kod nje
i stavis ih kao primarnu misao

ak nis drugo bar ces se nafrnjit malo
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:16   #33
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
Vidis meni isto u prvih 20 sek dodje flesbek pocetka sredine i kraja...

Senzibilni jbg...

Da nismo bi manje mozgali ...sve je to fajn
Na žalost baš to. Katkad bih radije da mi je psiha ko potplat i da sam neki jebeni baja koji 'zna za kaj žena služi'
Al jbga... kad se najmanje nadah, zatreskah se...
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:27   #34
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Na žalost baš to. Katkad bih radije da mi je psiha ko potplat i da sam neki jebeni baja koji 'zna za kaj žena služi'
Al jbga... kad se najmanje nadah, zatreskah se...
zatreskao si se ,dakle jesi ..pa ti to možeš ..to je super
neki nikad ..tak da ..trpi malo ..bit če dobro
e kolko sam ja prehodao plačuč
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:29   #35
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
zatreskao si se ,dakle jesi ..pa ti to možeš ..to je super
neki nikad ..tak da ..trpi malo ..bit če dobro
e kolko sam ja prehodao plačuč
nije ni meni prvi put... nije zato lakše
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:31   #36
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Na žalost baš to. Katkad bih radije da mi je psiha ko potplat i da sam neki jebeni baja koji 'zna za kaj žena služi'


Al jbga... kad se najmanje nadah, zatreskah se...


a ko se molim te namjerno zacopa ? I jos onda kad je planirao?
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:36   #37
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
nije ni meni prvi put... nije zato lakše
nije , čak se čini i glupo kad se ponovi ...al neeemaaa formule ...za brzi oporavak
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:53   #38
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
nije , čak se čini i glupo kad se ponovi ...al neeemaaa formule ...za brzi oporavak
i to je to ????

ee jadan li si duso stara
ak ti ja i bratec martin dijelimo savjete
olitiga
mudrosti
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 22:47   #39
Quote:
tomek1234 kaže: Pogledaj post
Prije svega pozdrav svima i puno hvala osobama koje će doći sa zanimljivim odgovorima

Ovo mi je prvi put da se bacam na forum jer to nikada nisam radio. Da pokušam ukratko objasniti svoj problem: Dolazim iz Osijeka gdje studiram uspješno već tri godine. Početkom ove godine pojavila se jako zanimljiva osoba na faksu, stariji sam od nje samo dvije godine. Sreli smo se nekoliko puta vani, ali pravo upoznavanje je bilo preko fejsa (znam jadno). Chatajući s njom mislio sam da je stvarno prava djevojka kakvu još nisam upoznao i sve je išlo super, postali smo jako dobri prijatelji. Redovito smo izlazili van i super bilo što smo imali zajedničke prijatelje. Na moju žalost počeo sam dobivati osjećaje prema toj curi jer mi se jako sviđao njezin način razmišljanja i uvijek se izdvajala zbog toga. S vremenom smo se počeli dopisivati i pričati svaki dan bar 2-3 sata, posebno prije spavanja. I mislio sam da je to to, ali nije. I onda samo odjednom počela odbijati moje poruke i pozive. Kao objašnjenje je navela da mora puno učiti i da nema vremena.

Ne želim sada ništa forsirati ali me ovo stvarno pogodilo jer ne želim biti neki igrač koji će cure tretirati kao svoju igračku jer mi ne pada na pamet nekoga povrijediti. Moje glavno pitanje glasi kao u naslovu: KAKO SE ODLJUPITI? Kako zaboraviti na nju? Već tjedan dana samo sjedim u sobi i pokušavam ju izbiti iz glave, ali ne ide. Sigurno možda i najveće razočaranje u životu iako su mi tek 22 godine ali opet osjećaji su zeznuta stvar....

Svaka pomoć je dobro došla, hvala na slušanju...
pretpostavljam da je skužila da joj značiš više nego što se to zove prijateljstvo a kako ne gaji ista osjećanja, ne želi ti davati lažne nade! Kako se odljubiti?
Nažalost dok se ponovo ne zaljubiš u drugu patićeš, pa pokušaj izlaziti na mjesta gdje bi mogao neku drugu sresti u koju bi se zaljubio. Može se dogoditi za par dana a može proći i nekoliko mjeseci, pravila nema sretno!
stella mckenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:31   #40
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
odi pješači ..od beča do pariza...prije te nebu prošlo ..nema čarobnog štapiča ..nažalost
Slažem se, trebaš distrakciju, radi što možeš samo da prolazi vrijeme korisno bar (ali vrijeme nikad ne liječi najjača sjećanja), šetaj navečer, ili pronađi frenda u istoj situaciji dok si solo, mi muški i tak imamo više razumjevanja/suosjećanja/utjehe/ohrabrenja/pomoći od ženskih prijatelja, netko tko će te podržavat kakav god jesi i takvi te nebu osuđivali da si neki slabić nego će te dizati u visine, kao što bi i prave cure trebale činiti i pokazivati zahvalnost, a ne kao obično sarkastično-negativno savjetovaju i nikome ne pomažu, samo žele sebe naglasiti da su bolje od drugih i u pravu, totalna sebičnost koja vodi u propast.
Mislim da je i loše na forumu tražiti savjete, trebaš ponekad slušat svoje ja što ti govori da je ispravno, kako dalje.
Pravi ljudi su oni koji imaju osjećaje takvi jedini i znaju voljeti, jedino takvi valjaju i bolji su od svih drugih, svi smo mi muški već jednom voljeli i nekog izgubili, dio njih je ostao u nama jer je to bila najjača emocija, zato je rizik voljeti i biti površinski zaljubljen, ali rijetkima još radi mozak kad postanu zaljubljeni i ne pitaju se s kakvom su osobom.
Mislim da je zato i teško upoznati takvu s osjećajima jer se već opekla i radije gubi godine solo a suprotne skaču po kratkim vezama radeći sebi nesvjesno štetu.
Bezosjećajne polu-ljude takve stvari ne može uništiti, ali kladim se da takvi žive napola besvjesno svoj život, a prekasno će shvatiti smisao samih sebe a neki možda nikad.
Pravim ljudima je dovoljno da jedan netko za njih bude isto pravi.
Izgleda da je to previše za tražiti.

Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
nije , čak se čini i glupo kad se ponovi ...al neeemaaa formule ...za brzi oporavak
Inteligentni ljudi teže zaboravljaju nekoga nego manje inteligentni tkz pametni.
Što i objašnjava tko se u vezama kome više vraća.

Mislim da sve one moraju uživati i provoditi se dok su mlade, na muški račun, jer kad dođu u starost tek onda misle da moraju postat odgovornije i zrelijeg ponašanja. Misle da ih godine čine odraslima a osobnost uvijek na razini nekog djeteta bez odgovornosti.
Ko neke pravne osobe u politici (oslobođene odgovornosti), takvi samo i seru po svom.

Zadnje uređivanje ZNX : 22.12.2014. at 16:45.
ZNX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.