Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2006., 06:05   #1
Rent-a-car

Da li rentate prijevoz kada dolazite na odmor u CRO, auto Gramdin ima dosta povoljne cijene...da li tko zna nesta vise o njima, nije neka smicalica?
goddess11211 is offline  
Old 01.02.2006., 08:40   #2
Ja idem doma za tri tjedna i rezervirala sam rent a car preko www.lastminute.com, pokazali su se kao najbolji i najjeftiniji. Agencije u Hr. su cisti rip off, bolje je rezervirati preko neta, dode te jeftinije.
 
Old 01.02.2006., 09:11   #3
evo pogledala sam ih, no, na stranici za USA nemaju rent a car opciju...

ja sam kod gramdina nasla za otprilike $1000, 25 dana najam, automatic opel astru...to je najbolje do sad, dok na ostalima za istu cijenu nude punta i corsu koji su najnizi u klasi...to je dakle najjeftinije sto sam nasla, pa se pitam mozda je neka kvaka u pitanju ili dodatni troskovi a kaze da je sve uracunato u tu cijenu...gramdin.hr
goddess11211 is offline  
Old 06.02.2006., 01:47   #4
Quote:
goddess11211 kaže:
Da li rentate prijevoz kada dolazite na odmor u CRO, auto Gramdin ima dosta povoljne cijene...da li tko zna nesta vise o njima, nije neka smicalica?
ne rentam nista.cemu?nikam mi se ne zuri,zeljna sam ono bezstresnog gradskog prevoza...a osim toga ja jako volim pehaka ici.ne dolazi u obzir!
a frendovi voze,pa nije problem ako mi bas zatreba.
AFRODITA69 is offline  
Old 06.02.2006., 05:26   #5
ja nisam u samom zagrebu, tako da mi auto itekako treba...plus vozit cemo se na more itd.
goddess11211 is offline  
Old 06.02.2006., 10:13   #6
ja inace ne rentam jer zivim u samom centru Splita ali ovaj put mi treba jer imam vjencanje koje je van Splita pa cu trebat vozikat na sve strane.
ne znam da li je to puno koliko placas, mene 9 dana dode oko 1 500kn auto tipa clia ili tak nesto, meni sasvim dovoljno.
 
Old 06.02.2006., 10:34   #7
Ako dolazite iz USA,Kanade ili Australije dakle ne iz EU i ostajete prek 17 dana, najisplativije je uzeti 'leasing' od Peugota (Francuska) direktno, imaju oko 50 centara u cijeloj Evropi...............daleko najapovoljnije.....u cijenu vam je uračunato apsolutno sve............i nemaju penale ak se slučajno razbijete..........sve je totalno pokriveno!Ja sam redovito uzimao kod njih.........super usluga!
http://www.peugeot.com/services/openeurope/en/
ZUJAN_BJ is offline  
Old 06.02.2006., 18:38   #8
da li si uzimao kada si dosao u hr i kako si bukirao te, gdje si preuzeo jer sam jako zainteresirana, na njihovoj stranici nisam vidjela da se moze bukirati za taj dio europe...
goddess11211 is offline  
Old 07.02.2006., 08:32   #9
Quote:
goddess11211 kaže:
da li si uzimao kada si dosao u hr i kako si bukirao te, gdje si preuzeo jer sam jako zainteresirana, na njihovoj stranici nisam vidjela da se moze bukirati za taj dio europe...
Ha,problem je u tome što auto moraš pokupiti i vratiti izvan Hr. Ja sam svoj pokupio i vratio u Munchenu jer sam uvijek ostajao neke vrijeme u Bavariji. Bukirao i platio sam još odavde (Sydney).Inače auti su ti ganc novi, moj je imao 15 prijeđenih km. kada sam ga pokupio. To ti ja kak da kupuješ novi, auto se registrira i osigurava na tvoje ime na vrijeme na koje ga 'kupuješ'. tj potpisuješ ugovor sa njima. Na kraju isteka ugovora imaš opciju da isti taj auto otkupiš ak hoćeš.
ZUJAN_BJ is offline  
Old 07.02.2006., 08:36   #10
kuzim ja to, ja dolazim na 25 dana i mislim da sam na gramdin.hr nasla pretty good deal
goddess11211 is offline  
Old 08.02.2006., 17:45   #11
ZUJAN_BJ:
Hvala! Nikak da ne vidim koliko to zapravo kosta... Kak se dogovori za cjenu?
masimo1 is offline  
Old 09.02.2006., 04:51   #12
Quote:
masimo1 kaže:
ZUJAN_BJ:
Hvala! Nikak da ne vidim koliko to zapravo kosta... Kak se dogovori za cjenu?
a odakle putuješ?
ZUJAN_BJ is offline  
Old 09.02.2006., 05:20   #13
Ja namjeravam doci sa svojima ove godine u Zagreb, pa autom na more i pronasli smo najbolje cijene za rent-a-car na ovom siteu:

http://www.weltrentacar.hr/cjenik_hrv.asp
Primorka is offline  
Old 09.02.2006., 09:11   #14
Quote:
Primorka kaže:
Ja namjeravam doci sa svojima ove godine u Zagreb, pa autom na more i pronasli smo najbolje cijene za rent-a-car na ovom siteu:

http://www.weltrentacar.hr/cjenik_hrv.asp
PLJAČKA .....................ljudi moji sigurno ne bute našli jeftinije od leasinga Peugota.Jel ste uračunali PDV??Pa te cijene su da se smrzneš..................
Opel Astra 1.7 ak je uzmeš prek 28 dana,košta oko AUD 87, a Peugeot 407 2.0 TD te košta AUD 42 na dan i tu je uračunato osiguranje,nema penala ak imaš udes................
ZUJAN_BJ is offline  
Old 09.02.2006., 15:19   #15
Cijene na tom site-u su dosta skupe, kao sto sam vec rekla sve hrvatske agencije su preskupe, usporedi cijene s hrv. agencijama i stranim na webu i primjetit ces veliku razliku u cijenu. Ja da sam na tvom mjestu bi malo vise prosvrljala jer sam sigurna da se moze naci nesto puno jeftinije.
 
Old 09.02.2006., 19:20   #16
ja sam dosad provjerila sve agencije, budget, dollar, hertz, sve koje imaju pick up na aerodromu i najjeftinije sam dobila opel astru automatic za $1050 (24 dana) meni se to cini ok, jer na svima ostalima za te novce su nudili punta, corsu i sl.

ako znate za sto jeftinije, daj predlozite...
goddess11211 is offline  
Old 09.02.2006., 20:33   #17
Ne mislim da ce naci nesto jeftinije od toga. Niti u drugim zemljama.
Sumo is offline  
Old 11.02.2006., 00:21   #18
Europa Car u Zracnoj luci Pleso u Velikoj Gorici je vrlo profesionalna agencija. Svaki puta kad sam u HR rentam od njih. Cijene su im ok (obicno rentam preko www.autoeuropa.com). U zemljama u EU rentam Hertz.

Ne zaboravi da ti Europa Car zasjedne na oko 800-1000 USD na kreditnoj kartici, kad retnas auto u HR. Taj novac ti se automatski vrati nakon sto vratis auto. Takodjer mozes zatraziti tzv. super ldw (kak se to vec tam zove - "super CDW" ili tak nesto - liability damage waver) - sto je zero down u slucaju nezgode.

U slucaju da rentas u zracnoj luci, planiraj dolazak u radno vrijeme, koliko god je moguce. Ne rade 24/7 niti imaju neki postupak preuzimanja ili vracanja auta izvan radnog vremena.

U HR moras imati policijski izvjestaj, u slucaju da se bilo sto desi autu. Inace osiguranje ne pokriva nikakvu stetu.

Moguce je da ti kreditna kartica pruzi neku zastitu, no to svakako provjeri _prije_ puta. Isto tako, ako rentas auto izvan HR, obavezno provjeri kakvi su im uvijeti izlaska iz EU u HR, te ih svakako obavijesti o namjeri (lako je moguce da ces morati doplatiti nesto vise, te da ti osiguranje nece bit odrezano po istoj tarifi).
piper is offline  
Old 11.02.2006., 00:30   #19
Quote:
goddess11211 kaže:
ja sam dosad provjerila sve agencije, budget, dollar, hertz, sve koje imaju pick up na aerodromu i najjeftinije sam dobila opel astru automatic za $1050 (24 dana) meni se to cini ok, jer na svima ostalima za te novce su nudili punta, corsu i sl.

ako znate za sto jeftinije, daj predlozite...
Cini mi se vrlo povoljna cijena. Nego, koliko bi te trazili ako je sa manual stick shift-om?
Obicno je bilo da se u zemljama na kontinentu iznajmljivanje automatika placa nesto vise nego auta sa mjenjacem. Ili se to mozda vec promijenilo?
piper is offline  
Old 11.02.2006., 02:28   #20
Tvrtko1995 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.