Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 11:48   #61
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su ljudi koji slušaju klasičnu muziku ili jazz totalni pozeri koji nemaju veze s 21. stoljećem. Ono što su nekoć bili klasična muzika i jazz danas su hard rock i heavy metal, pa nismo više u 50-im godinama 20. stoljeća da se furamo na jazz. Neki ljudi fakat ne žele živjet u 21. stoljeću.
Školski primjer osobe od koje valja bježati vrišteći.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 11:50   #62
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ah, Eowyn

Kad sam ja davno prije, bit će ima i više od 10-ak godina, kao mladi, nadobudni curetak, išla profilirati udvarače za potencijalne dečke.... bože sačuvaj komedije. Spomeni samo nešto iz političkog života, ili trenutačnu društvenu aktualnost... odmah vrtnja očima, puhanje.... ja sam čudna, koje su mi to teme, pričajmo o vremenu i nogometu, zašto to sad potežem, kakva su to čudna pitanja.

Na prste jedne ruke mogu nabrojati one koji su stvarno bili zainteresirani zapravo i ozbiljno popričati, i još da su i znali nešto reći o tim stvarima. Bila sam jako razočarana takvim načinom razmišljanja.
Ja isto, ali mi ne pada na pamet sniziti kriterije. Zato mi stalno govore da sam preizbirljiva, elitistički nastrojena i da ću umrijeti kao usidjelica s mačkama

Netko mora i to

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Za nekog mojih godina tko bi bio ovako isključiv u stvarima koje su pitanje ukusa i osobnog unutrašnjeg osjećaja smatrala bih da ga treba zaobić.
Al budući da si vrlo mlad, mogu se samo nasmijat i poželit ti da uživaš u svojim umotvorinama dok možeš.

No, jako mi je drago kad s nekim dijelim isti ukus - što se tiče filmova, knjiga, muzike, hrane, estetike.
To je očaravajuće.
Mene jako zanima unutarnji osjećaj kod partnera. To je nešto što me ne zanima pretjerano kod frendova, kolega s posla, čak niti kod prijatelja, ali kod partnera me zanima da li ga stihovi narodnjaka mogu taknuti duboku u dušu. Jer ako mogu, onda nismo ni u kojem slučaju kompatibilni. Ako ih sluša jer svi slušaju, onda smo još manje kompatibilni. Kako god okreneš, mogu biti frendica s nekim tko to sluša, ali dijeliti krevet ne mogu.

Isto tako ne mogu dijeliti krevet s glasačem nekih stranaka. Veliko ne.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:11   #63
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post

Što ako ste vi poprilično različiti po pitanju glazbenog ukusa, kako ćeš riješiti problem pomoću slušalica u ušima tijekom vožnje autom, boravka u stanu, zajedničkih izlazaka?
Kad se vozim autom imam slušalice, u stanu pogotovo, a izlazim na kave, cuge, kino gdje glazba ne igra ulogu već društvo. Da volim ići u klubove i plesati onda bi mi glazba igrala veću ulogu nego sad.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:23   #64
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Kad se vozim autom imam slušalice, u stanu pogotovo, a izlazim na kave, cuge, kino gdje glazba ne igra ulogu već društvo. Da volim ići u klubove i plesati onda bi mi glazba igrala veću ulogu nego sad.

Via Tapatalk
Ma nisu toliko ni klubovi, već više ovo ostalo.. meni je super kad se vozimo npr., i onda skupa pjevamo, ili u stanu slušamo pa i zaplešemo.

A sad da smo u tome skroz različiti, ne znam kako bi to funkcioniralo. Onda toga ničega ne bi bilo, a ja nekako nisam tihi tip da slušam sa slušalicama.


Kad malo razmislim, nekako mi zvuči nerealno da bi se cijeli život moglo živjeti sa slušalicama, da nitko u stanu ne bi pustio glasno glazbu, da bi u autu svatko slušao svoje slušalice i vladao muk, da nikad ne bismo zajedno izašli gdje je u prvom planu glazba....

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja isto, ali mi ne pada na pamet sniziti kriterije. Zato mi stalno govore da sam preizbirljiva, elitistički nastrojena i da ću umrijeti kao usidjelica s mačkama

Netko mora i to
Nema se tu što ni sniziti, kad realno pogledamo.
Što ćemo sniziti? Da on pada kao s kruške i nema pojma ni o čemu... to nije normalno za zrelog čovjeka.

Nisi ti preizbirljiva uopće, to je optimalno i normalno za očekivati, već je problem mentaliteta kod nas gdje su ljudi općenito, a mladi pogotovo, neinformirani i bave se glupostima i tračevima, umjesto da idu gledati dokumentarce, čitati i informirati se.

Zadnje uređivanje Meadow : 19.12.2014. at 12:30.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:49   #65
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nisi ti preizbirljiva uopće, to je optimalno i normalno za očekivati, već je problem mentaliteta kod nas gdje su ljudi općenito, a mladi pogotovo, neinformirani i bave se glupostima i tračevima, umjesto da idu gledati dokumentarce, čitati i informirati se.
Sve u umjerenim količinama. Što se tiče politike tu ne možeš baš pogledati dokumentarac. Svaku informaciju koju dobiješ preko medija je potencijalna laž, a kod nekih stvari trebaš dosta prekopati da bi vidio da li se informacije podudaraju.

Ne mogu kriviti mladež što ih takve stvari ne zanimaju, osobito kada je decepcija često prisutna, a stranke više gledaju kako mogu zajebat konkurenciju nego surađivati s građanima.
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:02   #66
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post


Kad malo razmislim, nekako mi zvuči nerealno da bi se cijeli život moglo živjeti sa slušalicama, da nitko u stanu ne bi pustio glasno glazbu, da bi u autu svatko slušao svoje slušalice i vladao muk, da nikad ne bismo zajedno izašli gdje je u prvom planu glazba....


Ja sam dosta prilagodljiva s glazbom tijekom vožnje ili ako smo u bircu, kaj god se pusti manje više ok. Doma ne puštam glazbu na zvučnike jer smeta susjedima i bas dosta nabija. Kod klubova me nikad niko nije ni pitao kaj je meni dobro i opet sam se prilagođavala.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:21   #67
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post


Mene jako zanima unutarnji osjećaj kod partnera. To je nešto što me ne zanima pretjerano kod frendova, kolega s posla, čak niti kod prijatelja, ali kod partnera me zanima da li ga stihovi narodnjaka mogu taknuti duboku u dušu. Jer ako mogu, onda nismo ni u kojem slučaju kompatibilni. Ako ih sluša jer svi slušaju, onda smo još manje kompatibilni. Kako god okreneš, mogu biti frendica s nekim tko to sluša, ali dijeliti krevet ne mogu.

Što ako ga dira glazba Mozarta, Beethovena (ubaci bilo koji žanr ili glazbenika koji se smatra kvalitetnim a ti ne slušaš), ili ako ga uz narodnjake također dira u dušu i tvoj omiljeni izvođač. Jel bi onda bili kompatibilni?

Nije sve tako crno bijelo.
atari2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:24   #68
Došla sam do samoponištenja na ovoj temi.
Dealbreaker mi je kad netko pobraja dealbreakere.
A i sama često otračam bivšeg m.: ide mi nakurac jer ima MD iz dosadnjaštva i ubijanja volje za životom na razne načine. Stalno se moram boriti s osjećajem da me oće bacit sa Savskog mosta s betonskim štiklama na nogama.
Među cajkarošima je hrpa superludih intelektualaca. Među rokerima je hrpa mizoginih zlostavljača. Čak i među ženskastim tipovima ima fakera.
Tu nema pravila.
Nekad treba pustiti svoju tzv. unutarnju životinju da bira - kod mene se pokazala dobrom i neokaljanom društvenim normama, snobizmom i naplavinama kretenskog zapadnjačkog obrazovnog sustava. Zna nanjušit desnjaru na kilometar, agresivca i budalu na dva. Bla-bla.

Zato treba o dealbrekerima šutjeti ko grob. Evo to je moja novogodišnja odluka.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:32   #69
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Došla sam do samoponištenja na ovoj temi.
Dealbreaker mi je kad netko pobraja dealbreakere.
A i sama često otračam bivšeg m.: ide mi nakurac jer ima MD iz dosadnjaštva i ubijanja volje za životom na razne načine. Stalno se moram boriti s osjećajem da me oće bacit sa Savskog mosta s betonskim štiklama na nogama.
Među cajkarošima je hrpa superludih intelektualaca. Među rokerima je hrpa mizoginih zlostavljača. Čak i među ženskastim tipovima ima fakera.
Tu nema pravila.
Nekad treba pustiti svoju tzv. unutarnju životinju da bira - kod mene se pokazala dobrom i neokaljanom društvenim normama, snobizmom i naplavinama kretenskog zapadnjačkog obrazovnog sustava. Zna nanjušit desnjaru na kilometar, agresivca i budalu na dva. Bla-bla.

Zato treba o dealbrekerima šutjeti ko grob. Evo to je moja novogodišnja odluka.
Volim.
__________________
Hypnotize Minds
Nišlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:45   #70
Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Što ako ga dira glazba Mozarta, Beethovena (ubaci bilo koji žanr ili glazbenika koji se smatra kvalitetnim a ti ne slušaš), ili ako ga uz narodnjake također dira u dušu i tvoj omiljeni izvođač. Jel bi onda bili kompatibilni?

Nije sve tako crno bijelo.
Sluša narodnjake. Dealbreaker. Ja s tom osobom ne bih bila u vezi. Nikad. Tu sam baš isključiva.

Nigdje nisam rekla da je ta osoba loša ili da treba na stup srama s njom. Može biti i super i pametna i ne znam kakva, ali ja s njom ne bih bila u vezi. pa da je posljednji na svijetu.

I ne želim da se ovo pretvori u raspravu kakvi su ljudi koji ne vole cajke. Ne palim križeve u dvorištima ljudi koji ih slušaju, ne omalovažavam ih, ne odbijam se družiti s njima, ali imam pravo birati s kim bih bila u vezi.

Isto tako poštujem vjernike, ali to je za mene dealbreaker. Neki od mojih najboljih prijatelja su vjernici i ne mislim da ih to određuje kao osobe, ali u vezi s vjernikom ne bih bila.

I iskreno sumnjam da bi vjernik bio u vezi sa mnom, pa nitko nije na gubitku.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:49   #71
Eowyn
Quote:
I iskreno sumnjam da bi vjernik bio u vezi sa mnom, pa nitko nije na gubitku.
Ta veza bi bila kratka i vatrena, ili bi on tebe zapalio, ili ti njega, ali netko bi ubrzo gorio


DISKLEJMER: pozivam se na furioznu metlu
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:02   #72
što se tiče izgleda, moram je imati za nešto uhvatiti....ne volim mršavice...prije lagano punija cura...

a ovo ostalo...ne volim glupe cure...lijene , umišljene, sebične , hladne, zlobne , previše nesigurne....šminkerice...one koje se lože na žutilo i komentiranje slavnih osoba....one koje se vole slikati za društvene mreže ( posebno duckface slike)...

to je ono što mi je baš jako odbojno...možda sam nešto i zaboravio
zombieland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:10   #73
jbt koja tema

US je po def no deal
nemas nikakav deal, sam si ko gluha kucka na kisi
i sad ti pises sto tebi sjebe deal
da ti bilo kakav netko samo mahne repom, zalijepio bi se ko krpelj i u sljedecem koraku bio bi supendara

@tabasco, ovo s klasikom ti je
zali boze skole koju ti je drustvo platilo
ima pravo Mornar - vrati pare
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:17   #74
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Eowyn


Ta veza bi bila kratka i vatrena, ili bi on tebe zapalio, ili ti njega, ali netko bi ubrzo gorio


DISKLEJMER: pozivam se na furioznu metlu
Jedino ako bi me na lomači zapalio

Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
jbt koja tema

US je po def no deal
nemas nikakav deal, sam si ko gluha kucka na kisi
i sad ti pises sto tebi sjebe deal
da ti bilo kakav netko samo mahne repom, zalijepio bi se ko krpelj i u sljedecem koraku bio bi supendara
Projiciraš malo?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:26   #75
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Sluša narodnjake. Dealbreaker. Ja s tom osobom ne bih bila u vezi. Nikad. Tu sam baš isključiva.

Nigdje nisam rekla da je ta osoba loša ili da treba na stup srama s njom. Može biti i super i pametna i ne znam kakva, ali ja s njom ne bih bila u vezi. pa da je posljednji na svijetu.

I ne želim da se ovo pretvori u raspravu kakvi su ljudi koji ne vole cajke. Ne palim križeve u dvorištima ljudi koji ih slušaju, ne omalovažavam ih, ne odbijam se družiti s njima, ali imam pravo birati s kim bih bila u vezi.

Isto tako poštujem vjernike, ali to je za mene dealbreaker. Neki od mojih najboljih prijatelja su vjernici i ne mislim da ih to određuje kao osobe, ali u vezi s vjernikom ne bih bila.

I iskreno sumnjam da bi vjernik bio u vezi sa mnom, pa nitko nije na gubitku.

Nisam ni rekao da misliš da su ljudi koji slušaju cajke loši.
Htio sam reći da se u stvarnom svijetu ljudi ne dijele na slušaju cajke-ne slušaju cajke, nego da između ima puno nijansi. Imaš metalaca koji si znaju pustit narodno. Ili ljude koji to slušaju samo kad si popiju. Ili nekog koji ima baš neku narodnu pjesmu koja mu je dobra a sve ostale su mu loše.
Isto tako i sa vjernicima. Postoje fanatici a postoje i ljudi koji se smatraju vjernicima a na misu idu samo na Božić recimo.

Pa pošto ja nemam takve kriterije, zanima me gdje vučeš granicu.
atari2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:37   #76
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Projiciraš malo?
u EastmanKodak Widescreen Technicoloru
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:38   #77
Teško podnosim ljude koji love svoj rep i ne miču s mjesta.
Koji ne uče na svojim greškama, ili ih u svom savršenstvu uopće namaju.

Koji su uvijek u pravu.
Koji uvijek pričaju istinu i samo istinu. Svoju, naravno.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:46   #78
pogle macke
sta fali lovljenju repa?
u isti cas vjezbas refleks bjezanja i hvatanja
i ucis se da nagrada nije ulovljeno, nego lovljenje samo

ekstra
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:50   #79
Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekao da misliš da su ljudi koji slušaju cajke loši.
Htio sam reći da se u stvarnom svijetu ljudi ne dijele na slušaju cajke-ne slušaju cajke, nego da između ima puno nijansi. Imaš metalaca koji si znaju pustit narodno. Ili ljude koji to slušaju samo kad si popiju. Ili nekog koji ima baš neku narodnu pjesmu koja mu je dobra a sve ostale su mu loše.
Isto tako i sa vjernicima. Postoje fanatici a postoje i ljudi koji se smatraju vjernicima a na misu idu samo na Božić recimo.

Pa pošto ja nemam takve kriterije, zanima me gdje vučeš granicu.
Da moram birati, radije bih vjerskog fanatika nego ovo podebljano. Ja volim kad ljudi nešto rade kako spada.

Nema tu povlačenja linije. Slušaš to, ne pašeš mi kao partner. Nebitno da li obnevidiš od alkohola pa navineš Cecu ili si svaki vikend po cajkaškim klubovima naoružan do zuba. Ne paše mi ni jedno i drugo.

Ja nisam fanatično opsjednuta muzikom (to mi je isto dealbreaker ) i nije mi bitno da partner sluša istu vrstu muzike kao ja, ali volim znati o čemu kod odabira muzike razmišlja. Turbofolk je za mene muzika bez ikakve vrijednosti, nastala isključivo iz komercijalnih razloga. Zapravo najbolje je opisao Rambo Amadeus što je turbofolk.

Ja nisam u stanju razumjeti zašto bi to netko imao potrebu slušati ili, još gore, izlaziti na takva mjesta, a ne želim biti u vezi s osobom koju ne razumijem

Jedan od meni jako dragih prijatelja sluša cajke i meni nije manje drag zbog toga. Ali ne bih bila u vezi s njim.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:54   #80
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Teško podnosim ljude koji love svoj rep i ne miču s mjesta.
Koji ne uče na svojim greškama, ili ih u svom savršenstvu uopće namaju.

Koji su uvijek u pravu.
Koji uvijek pričaju istinu i samo istinu. Svoju, naravno.
Ti uopće ne shvaćaš. Oni žive u okrutnom svijetu koji ih ne razumije

Dodajem na popis. Ne volim ljude koji vječno nešto kukaju. Ili koji su uvijek u pravu
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.