Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 19:36   #1
Dužnosti i visina plaće domara u osnovnim školama

Evo, čisto informativno me zanima, kakve su obaveze domara u osnovnim školama, kakva je visina plaće?

Znam da je to državna ustanova, pa vjerujem da ima neka zakonska regulativa koja to pokriva. Molio bih neku dodatnu informaciju.

Hvala.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 00:05   #2
to se zvalo podvornik.imas plavu kutu i zajebavas klince i vices na njih obavezno pustis brkove...nemam pojma oko posla al tak sam ih ja dozivljavao u skoli
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 07:35   #3
tijekom civilnog vojnog roka, bio sam u školi domar/podvornik.

poslovi: uređivanje okoliša, sitni popravci namještaja/opreme/ostalo, briga oko kotlovnice/grijanja (tečaj?!), nošenje svih ključeva (), nabava potrošnog materijala i slično, u biti - održavanje zgrade, ništa drugo!

(škola je imala cca 350 djece, velika zgrada, djeca nisu bila prezločesta, pa nije bilo većih intervencija)

U biti, jako lijep posao (po meni), ja bi se mijenjao za njega ,

možeš ujutro popiti kavu na miru, prolistati erotiku u kotlovnici, zezati kuhare,
boli te briga za HNOS!
Nikica Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:49   #4
pa da, tako sam i ja to doživljavao, tako to u biti i je. što se tiče erotike... ima škola wireless, lako se zakačit na koji "tube"

zanima me kakva je plaća podvornika/domara u osnovnoj školi?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:38   #5
Sudeći po tabeli koeficijenata na stranicama Sindikata Preporod, bruto plaća domara je oko 4300 kn.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 20:29   #6
svi sa srednjom školom koji rade u školi imaju oko 3200 kn neto
domar mora biti i moler i mora imati položen neki ispit za grijanje, kod mene rade dvojica, jedan jedno, drugi drugo, obojica kose travu, uređuju što treba, vrše popravke i sl. nije im loše
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:36   #7
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
svi sa srednjom školom koji rade u školi imaju oko 3200 kn neto
domar mora biti i moler i mora imati položen neki ispit za grijanje, kod mene rade dvojica, jedan jedno, drugi drugo, obojica kose travu, uređuju što treba, vrše popravke i sl. nije im loše
i imaju 3200 kuna plaće? kako sa time živjeti 40 godina tokom rada ako hoćeš uzeti kredit ili bilo što ako nemaš recimo sređeno stambeno pitanje.. sorry, ali nije im baš bajno. dugoročno gledano.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:44   #8
pa i žena iz računovodstva sa SSS ima istu toliku plaću, a gdje je odgovornost? radi se o silnim ciframa i izvještajima, kuharica isto ima toliku plaću
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:20   #9
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
i imaju 3200 kuna plaće? kako sa time živjeti 40 godina tokom rada ako hoćeš uzeti kredit ili bilo što ako nemaš recimo sređeno stambeno pitanje.. sorry, ali nije im baš bajno. dugoročno gledano.
Pa tolika je SSS plaća u većini državnih/javnih službi za koje građani stalno govore da im je dobro i da ih je previše...

Nastavnik sa stažom ima ispod 5000.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:46   #10
Teta mi radi u školi i kaže da njihov domar radi za ravnatelja i neke profesore u fušu, tipa kosi im travu, manji popravci (struja, voda), farbanje, postavljanje laminata... tak da si dodatno zaradi.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 21:12   #11
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa tolika je SSS plaća u većini državnih/javnih službi za koje građani stalno govore da im je dobro i da ih je previše...

Nastavnik sa stažom ima ispod 5000.
pa baš im i nije tako bajno. mislim, ajd još u slavoniji gdje imaš kuću od dide/bake na selu, pa malo vrta, koju kokoš, svinje i možda nešto malo zemlje za nahranit svu živad, ali bez toga je katastrofa. mislim, 3200 kuna, neka bude tročlana obitelj... sa time se ne može živjeti. sa time može jedan čovjek sam prosječno živjet ako ima stambeno pitanje riješeno... ali ako nema... nula bodova.

Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Teta mi radi u školi i kaže da njihov domar radi za ravnatelja i neke profesore u fušu, tipa kosi im travu, manji popravci (struja, voda), farbanje, postavljanje laminata... tak da si dodatno zaradi.
to je ok... ali to je opet fuš. dugoročno gledano... mirovina je tada na koncu niska... jer sve što zaradiš u fušu, ne ide za mirovinu. osim ako si dodatno još uplaćuješ...

gadno, stvarno gadno.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 00:44   #12
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
pa baš im i nije tako bajno. mislim, ajd još u slavoniji gdje imaš kuću od dide/bake na selu, pa malo vrta, koju kokoš, svinje i možda nešto malo zemlje za nahranit svu živad, ali bez toga je katastrofa. mislim, 3200 kuna, neka bude tročlana obitelj... sa time se ne može živjeti. sa time može jedan čovjek sam prosječno živjet ako ima stambeno pitanje riješeno... ali ako nema... nula bodova.
Čuješ, za nekoga tko misli na kredit za stan jednostavn nije takav posao.

Ja sam računao, s sa stažem i dodatkom za doktorat bih kao viši savjetnik imao u Zagrebu 6000 kuna u kakavom ministarstvu. 6800 da još vodim odsjek. Ciglih 8000 da sam savjetnik Kosorice.

Otprilike, ako si u Zagrebu i nemaš rješeno stambeno pitanje, s najvišom plaćom koju kao službenik uopće možeš imati (ti posebni položaji savjetnika ministra i viši do kojih se vrlo teško dolazi) možeš uz pristojan podstanarski stan - ne kredit - još i voziti kakvu Daciu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 08:44   #13
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
pa baš im i nije tako bajno. mislim, ajd još u slavoniji gdje imaš kuću od dide/bake na selu, pa malo vrta, koju kokoš, svinje i možda nešto malo zemlje za nahranit svu živad, ali bez toga je katastrofa. mislim, 3200 kuna, neka bude tročlana obitelj... sa time se ne može živjeti. sa time može jedan čovjek sam prosječno živjet ako ima stambeno pitanje riješeno... ali ako nema... nula bodova.

to je ok... ali to je opet fuš. dugoročno gledano... mirovina je tada na koncu niska... jer sve što zaradiš u fušu, ne ide za mirovinu. osim ako si dodatno još uplaćuješ...

gadno, stvarno gadno.
A kaj bi ti? 8,5 tkn? Službeni auto?
Ljudi sa VSS dobivaju skoro istu plaću (npr ja).....
Nikica Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 10:35   #14
Quote:
Nikica Veliki kaže: Pogledaj post
A kaj bi ti? 8,5 tkn? Službeni auto?
Ljudi sa VSS dobivaju skoro istu plaću (npr ja).....
ne bi ja nikaj.

jednostavno sam iznenađen da su takve male plaće u državnim firmama.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 12:51   #15
Kad postoji neko čudno kolektivno mišljenje da zaposlenici državnih službi ne rade ništa a imaju plaće od 6k kuna, kaj baš i nije istina. Kao početnica imam nešto malo preko 4k.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:46   #16
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Kad postoji neko čudno kolektivno mišljenje da zaposlenici državnih službi ne rade ništa a imaju plaće od 6k kuna, kaj baš i nije istina. Kao početnica imam nešto malo preko 4k.
a jel??
pa odi ti u privatni sektor pa ćeš kao početnica imat 2000kn...
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:54   #17
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
a jel??
pa odi ti u privatni sektor pa ćeš kao početnica imat 2000kn...
Nisam baš čuo da visokoškovani kadar počinje s 2000 kn... Oko 3500 je normala, što je jednako kao vježbenik u državnoj/javnoj službi. S tim da kod privatnika poslije plaća raste puno više. U nekom ministarstvu si nakon 5 godina i faksom savjetnik s 4500 kuna, dakle još uvijek debelo ispod državnog prosjeka. Prosječne hrvatske plaće (s tim da je prosječan zaposlenik SSS) probijaju tek viši savjetnici, nastavnici s dodatnim zvanjima i 20 godina staža i posebni položaji.

Državna služba je možda san snova za nekog tko konobari ili radi na blagajni u trgovini. No, za većinu drugih nije, što se i vidi po brojevima, samo je u pretprošloj godini MVPEI (što je neka elita državne službe) napustilo 130 ljudi. Dođe vrijeme kada npr. treba riješiti stambeno pitanje.

Stoga i jest plaća domara kakva je - ipak ne može imati kao nastavnik.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.