Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2007., 11:18   #1
Question Kakva je situacija? (mobilni internet)

Htio bi putovati po hrvatskim selima, planinariti, ići u ribolov... i imati laptop i brzi internet, barem kakav imam kod kuće (ADSL). Koliko po vašoj procjeni treba proći vremena da se to ostvari, da to imaju svi kao danas mobitel? Kako izgleda danas surfati pomoću Ureda za van ili Web’n'Walk iz neke vukojebine?
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:29   #2
Treba čekati još par godina. Sad mi je u vikendici brži običan modem 56k nego ured za van.
apsolutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:20   #3
još je to sve sranje...al reklamiraju da to boli...mafija...svi....
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:52   #4
Dobro, znam da je je negdje u šumi loše, a u Zagrebu jako brzo, a zanima me kako je u nekim mjestima srednje veličine kao recimo Ogulin, Pag, Rogoznica, Novi Marof... i takvi. Jel možete izmjerit brzine i postat?
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:05   #5
glede toga,ja cu ti objasniti...bezicni internet u HR radi ocajno...da bi radio dobro,uvijet je UMTS ili HSDPA...s time je pokriven minoran dio zemlje,Zg oko zgrada vlade pa dokle se baci,ostali gradovi isto tako,obala oko ACY marina i u gradovima takodje oko zgrada vlade i luka,sve ostalo je GPRS koji je bogu za plakat...ta tehnologija se nece razvijat i sirit jer je vec zastarila...vidit cemo kako ce se razvijat stvar sa VIMAX-om ali kako stvar stoji kod nas,netreba ocekivat cudo jer smo mi samo poligon za pljacku na brzinu...eto to ti je to.
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 02:14   #6
tak je...
živio ovaj jadni gprs mamu mu jebem, i sad mi je na tom sranju...
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 00:24   #7
internet na vikendici...

Quote:
apsolutna kaže: Pogledaj post
Treba čekati još par godina. Sad mi je u vikendici brži običan modem 56k nego ured za van.
Čuj apsolutna! pozovi me na druženje u vikendicu i bolit će te špaga kolka je tamo brzina interneta
__________________
I nije ravno baš sve u Slavoniji...
zok001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 12:21   #8
Moze mi netko preporuciti bezicni internet za Zagreb? Uglavnom da je povoljna cijena....
Lord Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:32   #9
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
Moze mi netko preporuciti bezicni internet za Zagreb? Uglavnom da je povoljna cijena....
Najpovoljnije da probas naci nekok ko nema zasticeni wlan
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:57   #10
Quote:
japac kaže: Pogledaj post
Najpovoljnije da probas naci nekok ko nema zasticeni wlan
Ovak, nije dobro javno nekome preporucati kradju (makar je stvarno najeftinije), a ni to nije tako jednostavno.
Prvo ako kupis jeftiniju bezicnu karticu za cca 100kn onda ti taj sused mora biti kolko da pljunes inace bu preslabi signal i nis od neta.
Drugo ako kupis bolji uredjaj ili karticu onda bus pljunul iznad 500kn pa to vise nije jeftin bezicni internet a i onda je pitanje jacine signala.

Najeftiniji je normalni ADSL kod nekog od provajdera koji ti je dostupan- mirno spavas.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:52   #11
Kako znati/provjeriti da li je neko područje pokriveno UMTS-om?
Podržava li ga večina mobitela, poput sony k750i ili treba kupovat nešto skuplje?
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.