Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 08:27   #1
Pomoć - početno zujanje pri paljenju kompa

Pozdrav svima. Jučer sam postavio pitanje pa ste mi pomogli. Hvala. Danas opet imam pitanje za vas U zadnje vrijeme mi se dogodilo ( 2 puta u zadnja 4 dana ) kada upalim kompjuter mi se čuje čudan zvuk ( mislim da je naprijed ) u kučištu. Kao da je zujanje nečega. Windowsi se dignu, desktop i ikone pojave, sve je normalno, i onda taj zvuk nestane. Sve dalje normalno, igram igrice bez problema. Znam da će opet neki znati odgovor, pa molim vaša mišljenja.
nekada romantik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 08:51   #2
morati ces detaljnije opisati zujanje i u kojem dijelu bootanja se javlja. kasnije prestane zujati?

ako kasnije prestane zujati i desava se pri rebootu, a u prednjem dijelu kucista - jedan ociti odgovor: imas cd/dvd u cd/dvd romu koji nisi izvadio

ne znam, bolje opisi sve skupa. nitko ti na ovako postavljeno pitanje nece moci pametno odgovoriti.
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 08:58   #3
Quote:
piydek kaže: Pogledaj post
morati ces detaljnije opisati zujanje i u kojem dijelu bootanja se javlja. kasnije prestane zujati?

ako kasnije prestane zujati i desava se pri rebootu, a u prednjem dijelu kucista - jedan ociti odgovor: imas cd/dvd u cd/dvd romu koji nisi izvadio

ne znam, bolje opisi sve skupa. nitko ti na ovako postavljeno pitanje nece moci pametno odgovoriti.
Čuj hvala ti na odgovoru. Pokušati ću ponovno objasniti ( CD nemam unutra, premda sam i ja to pomislio ). Kada pritisnem tipku za paljenje kompa, odmah mi se čuje nekakav metalni zvuk u prednjem, čini mi se donjem, dijelu kučišta ( metalno zujanje, nije jako, nije slabo, drugačije i jače nego da CD čita kada je unutra ). Windowsi se dižu, desktop i ikone se pojavljuju, za sve to vrijeme zuji. Na kraju kada se učitaju windowsi, desktop i ikone, zvuk stane i sve je kao prije. Svaki drugi put kada palim komp mi se to čuje. Koji je sad vrag ???
nekada romantik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 09:07   #4
Quote:
nekada romantik kaže: Pogledaj post
Čuj hvala ti na odgovoru. Pokušati ću ponovno objasniti ( CD nemam unutra, premda sam i ja to pomislio ). Kada pritisnem tipku za paljenje kompa, odmah mi se čuje nekakav metalni zvuk u prednjem, čini mi se donjem, dijelu kučišta ( metalno zujanje, nije jako, nije slabo, drugačije i jače nego da CD čita kada je unutra ). Windowsi se dižu, desktop i ikone se pojavljuju, za sve to vrijeme zuji. Na kraju kada se učitaju windowsi, desktop i ikone, zvuk stane i sve je kao prije. Svaki drugi put kada palim komp mi se to čuje. Koji je sad vrag ???
imam i ja isti "problem" otkad sam stavil novu maticnu...
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 09:13   #5
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
imam i ja isti "problem" otkad sam stavil novu maticnu...
Ja nisam ništa mjenjao niti stavljao.
nekada romantik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 09:20   #6
To vam se ventilator čuje. Dešava se i meni pri paljenju kompa i uglavnom kad padne temperatura u sobi i kućištu (zato i prestane nakon nekog vremena kad se komp zagrije). Nije rijetka pojava, pogotovo kod ventilatora koji dolaze zajedno sa procesorom.
Đontravolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 09:22   #7
Quote:
Đontravolta kaže: Pogledaj post
To vam se ventilator čuje. Dešava se i meni pri paljenju kompa i uglavnom kad padne temperatura u sobi i kućištu (zato i prestane nakon nekog vremena kad se komp zagrije). Nije rijetka pojava, pogotovo kod ventilatora koji dolaze zajedno sa procesorom.
to će bome bit
__________________
Kako oblikovati potpise
mobitelash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 09:35   #8
Quote:
mobitelash kaže: Pogledaj post
to će bome bit
Ali meni je 11 mjeseci, otkad imam komp, radilo bez tog zvuka. Zvuk se čuje naprijed, ventilator iza radi i puše. Treba li zavidati neke vide možda ???
nekada romantik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 09:47   #9
Quote:
nekada romantik kaže: Pogledaj post
Ali meni je 11 mjeseci, otkad imam komp, radilo bez tog zvuka. Zvuk se čuje naprijed, ventilator iza radi i puše. Treba li zavidati neke vide možda ???
pa možda se u tih 11mj već ventilator istrošijo?
__________________
Kako oblikovati potpise
mobitelash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:12   #10
Quote:
mobitelash kaže: Pogledaj post
pa možda se u tih 11mj već ventilator istrošijo?
radni vijek ventilatora je nekih 30000 sati barem kod mog zalmana
__________________
navali narode!!
https://www.forum.hr/showthread.php?p...6#post14648316
madr fakr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:20   #11
ma ventilaotor je, nema šta drugo biti
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:12   #12
Quote:
nekada romantik kaže: Pogledaj post
Ali meni je 11 mjeseci, otkad imam komp, radilo bez tog zvuka. Zvuk se čuje naprijed, ventilator iza radi i puše. Treba li zavidati neke vide možda ???
Imaš ti još ventilatora u kompu osim onog na stražnjoj strani kućišta. Kod mene zuji onaj na procesoru i to dok se ne podigne temperatura procesora. Otvori kućište prije sljedećeg paljenja i probaj skužit gdje zuji.
Đontravolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:19   #13
Mozda ti hard nije zavidan?
__________________
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3600+, MMX, 3DNow (2 CPUs), 1.5 GB DDR2, NVIDIA GeForce 7300 GT, 80 GB + 250 GB HD
T@unus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:09   #14
Quote:
Đontravolta kaže: Pogledaj post
Imaš ti još ventilatora u kompu osim onog na stražnjoj strani kućišta. Kod mene zuji onaj na procesoru i to dok se ne podigne temperatura procesora. Otvori kućište prije sljedećeg paljenja i probaj skužit gdje zuji.
A što ću otvarati pa da se zbunim kada sve to vidim. Imam sigurnosnu naljepnicu odotraga, jer mi je još garancija prodavača (HG SPOT), pa ne smijem je potrgati, ili da odem do njih.
nekada romantik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:10   #15
opet prizeman odgovor: mozda ti bruji kuciste od vibracija dok se ventilator brze okrece pri bootanju? mozda si pomicao kuciste, ne lezi dobro na podu/polici i eto ti...
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:32   #16
Quote:
piydek kaže: Pogledaj post
opet prizeman odgovor: mozda ti bruji kuciste od vibracija dok se ventilator brze okrece pri bootanju? mozda si pomicao kuciste, ne lezi dobro na podu/polici i eto ti...
A dobro, hvala ti u svakom slučaju na odgovorima, ako se to bude nastavilo, morati ću odnijeti kod nekoga da to riješi.
nekada romantik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 17:35   #17
meni se to isto prije događalo, sam kaj je znalo tlut po cijelo vrijeme... ošo na servis i sve ok...
sexy_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:00   #18
Ja sam imo problema prije s time i ne sjećam se kako sam ga rješio, mislim da sam ga dao na popravak i problem rješen.
dinko93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:56   #19
Quote:
nekada romantik kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Jučer sam postavio pitanje pa ste mi pomogli. Hvala. Danas opet imam pitanje za vas U zadnje vrijeme mi se dogodilo ( 2 puta u zadnja 4 dana ) kada upalim kompjuter mi se čuje čudan zvuk ( mislim da je naprijed ) u kučištu. Kao da je zujanje nečega. Windowsi se dignu, desktop i ikone pojave, sve je normalno, i onda taj zvuk nestane. Sve dalje normalno, igram igrice bez problema. Znam da će opet neki znati odgovor, pa molim vaša mišljenja.
E imao sam sličan slučaj. Mislim da ti je problem u ventilatoru. Nadam se samo da ti to nije novi komp. Meni se to dogodilo čim sam ga kupio pa pročitaj sad ovo:

Prije otprilike godinu dana sam kupio komp od cca 9000kn. I čim sam ga doma upalio čulo se zujanje kad bi se palio al bi prestalo kad bi se digli windowsi. E sad caka je bila u tome kaj ima iza onu naljepnicu koju ako skinem gubim garanciju I sad nisam mogao drugo nego odnijet to u Nitel gdje sam i kupio komp na popravak. I sad na šalteru im radi neki deda koji komp u životu nije vidio i neki debil koji se "kao kuži". I ostavim ja to njima kad nakon par dana oni mene nazvali i kaže lik da je komp sasvim u redu. Ja si ono mislim aj još bolje. Kad sam ga dofuro doma opet ista stvar. Opet sam ga otfuro tam . I nakon još 2 dana dobio isti odgovor. Prek telefona sam se lijepo zahvalio i reko da dolazim po komp. Kad sam došo tam bilo je kaj za vidjet. Dijalog se kretao otprilike u ovom smjeru:
"Ajde molim vas mi objasnite kako to da kod vas uvijek radi a kod mene ne!? Pa vi ćete mene jebat!? Komp od 9000 kuna a čuje se ko motrona pila!! Pa jesi ti ikad vidio unutrašnjost kompa debilu.(na listu koji su mi prije 2 dana dali sam pročito koji smartass ga je servisiro) Di je taj Luka *******? (I pozove on Luku)."
Šta sam Luki sve skinuo ne želim ovdje pisat. Lik se počeo ispričavat i nudio mi kao da ponovo provjeri al sam mu reko nek se jebe. Nazvo sam frenda što sam zapravo i odmah trebo napravit(uštedio bi vremena) i on je odmah ustanovio da se radi o ventilatoru i popravio bez imalo problema.

Ukratko ne kupujte kod Nitel-a
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 19:01   #20
Quote:
Incorporated kaže: Pogledaj post
E imao sam sličan slučaj. Mislim da ti je problem u ventilatoru.
I ja mislim da je problem u ventilatoru.
dinko93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.