Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 21:42   #141
Uvijek me pogađaju tako niske naslade ispranih umova. Žalosno je prisustvovati u ovom okrutnom svijetu u kojem takva djela završavaju s podsmjehom i zafrkancijama na račun nedužnog bića. Kako ga kaznit? Možda bi ga bilo bolje s tim problemom pobliže upoznat i educirati ta takvo što neprihvatljivo.
__________________
Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti. Mi cemo ga držati. Vaši Pradjedovi
Saha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:16   #142
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Snimku jednostavno nemam srca pogledati.
to svi kazu ovdje

no, slazem se da nas ima svakakvih..jel...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 01:15   #143
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post

Kao neki dan kad sam raspravljao o nogometu i Italijanima, a ovaj mi pocne pricati o Italijanima fasistima u 2. sv. ratu
Pa skužio je da imaš ŠUPAK UMJESTO GLAVE!!!
streetfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 16:31   #144
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Bas lijepo da si postao citat od A. Schopenhauera, jednog od mojih omiljenih filozofa koji je za zivota bio teski covjekomrzac, i koji si je za zivota jedino biti sposoban sprijateljiti s pudlicama.
Trenutno pisem iz jugoistoka Kine i mogu ti reci da usporedjivati Kinu i Treci Reich ne samo da je potpuno pogresno, vec je uvrijedljivo.
Ali definitivno je deplasirano i neukusno izjednacavati Zidove s zivotinjama, odnosno holokaust s nasim odnosom prema zivotinjama.
Bravo lave! Banao si Louisa Frienda (i to zbog citata s Wikipedie) a onda mu repliciraš! Kakva hrabrost! O ovom junačkom djelu vjerojatno ćeš pričati unucima...
Sveta vodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 06:38   #145
Quote:
Sveta vodica kaže: Pogledaj post
Bravo lave! Banao si Louisa Frienda (i to zbog citata s Wikipedie) a onda mu repliciraš! Kakva hrabrost! O ovom junačkom djelu vjerojatno ćeš pričati unucima...
Vidim sa plačeš na jadnom sudbinom svoga dragog prijatelja, i možda da si u stanju malo objektivno sagledati situaciju uočio bi da je dotični bio upozoravan tri puta da pristojno raspravlja. I nije benan zbog citata wikipedie, vec zbog trollanja i postanja 5 ili 6 postova na istu foru u stilu gore spomenute različitim userima ovog foruma.
Ali evo kad je sposoban tako suosjećati s mačkama u Kini, misli da mu ova uloga patnika dobro dolazi da podjeli mačju bol svijeta
A mogao bi mu se i ti pridružiti budeš li nastavio trollati
hehehe jadni napaceni aktivisti
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 08:27   #146
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Ali evo kad je sposoban tako suosjećati s mačkama u Kini, misli da mu ova uloga patnika dobro dolazi da podjeli mačju bol svijeta
A mogao bi mu se i ti pridružiti budeš li nastavio trollati
hehehe jadni napaceni aktivisti
Pokazao si da, osim što si deklarirani mrzitelj životinja, da si i glup kao kurac (ako ne i gluplji) i da si govno od čovjeka. Serem se na tebe, na onoga tko je odgojio takvo govno i na onoga tko na ovom forumu postavlja takvo smeće poput tebe za moderatore.
blowme is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.06.2008., 09:09   #147
A vi ste pokazali da s opravdanjem stoji krilatica "ekofašisti", a s takvim nema raspravljanja!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 15:57   #148
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Ali evo kad je sposoban tako suosjećati s mačkama u Kini, misli da mu ova uloga patnika dobro dolazi da podjeli mačju bol svijeta
A mogao bi mu se i ti pridružiti budeš li nastavio trollati
hehehe jadni napaceni aktivisti
Dakle ti podržavaš ili nemaš ništa protiv mučenja i ubijanja mačaka u Kini i drugdje?
Sveta vodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 20:20   #149
Quote:
Sveta vodica kaže: Pogledaj post
Dakle ti podržavaš ili nemaš ništa protiv mučenja i ubijanja mačaka u Kini i drugdje?
Ja niti jednom rječju na ovom topicu nisam podržao mučenje i ubijanje mačaka.
Govorio sam jedino protiv generaliziranja i netolarancije, pri čemu se Kina prikazala kao novi "Treći Reich". Kako sam nedavno dulje boravio u Kini reagirao sam isključivo na to.
Što se tiče Kine i odnosa prema okolišu o tome bih jako puno mogao govoriti. Kina ima puno problema od kojih se "problem mačaka" čini marginalan.
Spomeniimo samo jedan npr.
- Nebo iznad Pekinga je zelene boje - reče mi simpatična kineskinja Jixin Wang.
Od zagađenosti naravno.

Ali vratimo se na aktiviste za prava životinja koji su hrpa zatucanih, netolerantnih, mizatropičnih i homofobnih kvaziintelektualaca koji bi podigli revoluciju za oslobođenje životinja i sve koji ne vide to na taj način proglašavaju mrziteljima životinja, i koji bi mene koji ne mislim isto kao i oni "voljeli vidjeti u kavezima!".
Zašto ne bi mogli imati normalne stavove?
Evo, volim životinje i mačke i nije u redu da se bez razloga ubijaju bilo kakve životinje.
Ništa više od toga!
Ovi su govorili o Kinezima kao nazadnoj civilizaciji, niskoj svijesti naroda, Mao Ze Tunga i kulturnoj revoluciji itd.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 20:26   #150
Da ne ulazim u dubinu u potpunosti se slažem s čovjekom koji ima jako različiti stav od moga ali o ovoj temi je jako razborito i pametno prozborio:
Pavor Nocturnus o problemu Kine i mačaka
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 20:30   #151
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
A po svemu sudeći, iščitavajući ove kratke i rječite komentarčiće, neki ovdje ni trepnuli nisu na pogibiju 80.000 ljudi i pitaj Boga koliko unesrećenih koji su ostali bez igdje ičega. Amen tome!
zastrašujuće je koliko si blizu istine kada izjednačuješ prirodnu katastrofu (koja je ubila 80.000 ljudi) s čovjekom (koji je svjesno i namjerno pobio vjerojatno negdje isti broj mačaka)...

a usput, ostale "zamjerke" onima kojima se ne sviđa to masovno istrebljenje mačaka u pekingu svode se na: "zašto se ne brinete i o miševima onda?" zato što kad bi se brinuli o miševima, našao bi se vjerojatno opet isti pametnjaković koji bi pitao "zašto se ne brinete o žoharima?"...pa onda kada bi se o svim životinjama jednako brinuli, javio bi se taj isti s pitanjem "a zašto se ne brinete o napuštenoj djeci?"...pa bi se brinuli o djeci, ali onda bi pametnjakoviću zasmetalo to što se nitko ne brine o penzionerima...kada bi i njih napokon zbrinuli onda bi pametnjakovići krenuli s pitanjima zašto se nitko ne brine o salati? zašto se nitko ne brine o grašku? zašto se nitko o korovu ne brine?

zašto biljke moraju trpiti tu hegemoniju? zašto ste tako licemjerni u svom fašističkom aktivizmu?

ne...još nisam vidio da kritika seže dalje od tih plitkih i jadnih pokušaja da se nešto dobro prikaže lošim...kao da se ljudi brinu o mačkama na štetu drugih životinja u pekingu

eto, iz jedne ne-aktivističke (btw, otkad je pojam aktivizma postao u toliko velikoj mjeri pejorativan?! i ZAŠTO, pobogu?) perspektive...samo se tako zadesilo da volim mačke...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 00:59   #152
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Vidim sa plačeš na jadnom sudbinom svoga dragog prijatelja, i možda da si u stanju malo objektivno sagledati situaciju uočio bi da je dotični bio upozoravan tri puta da pristojno raspravlja. I nije benan zbog citata wikipedie, vec zbog trollanja i postanja 5 ili 6 postova na istu foru u stilu gore spomenute različitim userima ovog foruma.
Baniran sam zbog trollanja? Zašto onda obavijesti o baniranju koju si mi poslao piše ovo:
"Dear louis friend,

You have received an infraction at Forum.hr.

Reason: Govor mržnje"?

Iznošenje tematski vezanih povijesnih podataka (što sam u ovom slučaju napravio) nije niti govor mržnje niti trollanje. Ali tebi je to svejedno jer je smisao baniranja ionako bio obračun s neistomišljenikom s kojim se ne možeš mjeriti.

I nigdje nisam usporedio Kinu s Trećim Reichom već sam tvoje argumente usporedio s argumentima kojima bi se mogao obraniti i Treći Reich.
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Ali evo kad je sposoban tako suosjećati s mačkama u Kini, misli da mu ova uloga patnika dobro dolazi da podjeli mačju bol svijeta
A mogao bi mu se i ti pridružiti budeš li nastavio trollati
hehehe jadni napaceni aktivisti
Mučitelji životinja i zagovornici mučenja su odvratne pojave koje zaslužuju isti tretman kojega zagovaraju, ali oni koji se ismijavaju patnji nedužnih bića spadaju u posebnu dimenziju degutantnosti i takve smatram najnižim oblikom života.
louis friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 01:16   #153
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Bas lijepo da si postao citat od A. Schopenhauera, jednog od mojih omiljenih filozofa koji je za zivota bio teski covjekomrzac, i koji si je za zivota jedino biti sposoban sprijateljiti s pudlicama.
Ako je bio okružen intelektualcima tvog kalibra onda to nije ni čudno.

Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Trenutno pisem iz jugoistoka Kine i mogu ti reci da usporedjivati Kinu i Treci Reich ne samo da je potpuno pogresno, vec je uvrijedljivo.
Iako sam već rekao da nisam uspoređivao Kinu s Trećim Reichom, za tvoju informaciju, u Kini je na vlasti Komunistička partija Kine, stranka čiji je utemeljitelj i doživotni predsjednik bio Mao Ce Tung, čovjek koji se otvoreno divio Hitleru i koji je metode obračunvanja s neistomišljenicima učio od Staljina.


Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
To sto se znas sluziti wikipediom je zaista pohvalno
Da, šteta što ti još nisi to naučio.


Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Ali govoriti o Kini (i odnosu prema mackama) i sluziti se argumentima poput Mao Ce Tunga i kulturne revolucije, jednako je kao govoriti o Hrvatima i koristiti primjer Pavelica, Jasenovca i ustasa, Italijanima i Musoliniju, Turcima i "danku u krvi", Amerikancima i odnosu prema indijancima ili robovima, i tako dalje. Valjda je svaka nacija u svojoj povijesti imala ruzne periode. Ali promatrati tako jednostrano moze samo netko ogranicena duha i pameti!
Ograničenog duha i pameti je onaj tko ne razumije da Hrvatskom ne vlada stranka Ante Pavelića, niti Italijom stranka Benita Mussolinija, te da te države, kao i Amerika, žive u demokratskom poretku.

Zašto ja onda spominjem MAo Ce Tunga? Možda zato što je njegova stranka još uvijek na vlasti u Kini, možda zato što Kinom vlada jednopartijski sustav, možda zato što Kina nikada, ali nikada, u svojoj povijesti nije uživala u pravoj demokraciji.

Ne razumjeti to i diviti se tome može zbilja samo fašistodni glupan.

Evo i izjave Amnesty Internationala:

Stanje ljudskih prava u Kini sramotno
Berlin, 02.04.2008., 08:03 | Hina

Nekoliko mjeseci uoči Olimpijskih igara u Pekingu, Amnesty International (AI) opisao je stanje ljudskih prava u Kini kao "sramotno".

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/sta...-sramotno.html
louis friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 09:48   #154
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
Iznošenje tematski vezanih povijesnih podataka (što sam u ovom slučaju napravio) nije niti govor mržnje niti trollanje. Ali tebi je to svejedno jer je smisao baniranja ionako bio obračun s neistomišljenikom s kojim se ne možeš mjeriti.
Dakle tvrdiš da ne trollaš i da u tvom tekstu nema govora mržnje a onda postaš ovo:
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
Ako je bio okružen intelektualcima tvog kalibra onda to nije ni čudno.

Da, šteta što ti još nisi to naučio.

Ne razumjeti to i diviti se tome može zbilja samo fašistodni glupan.
Evo ti jedan pm sa zadnjim upozorenjem!

A ja se isključujem iz ove rasprave, jer nema smisla se raspravljati bez minimuma pristojnosti!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 10:25   #155
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
zastrašujuće je koliko si blizu istine kada izjednačuješ prirodnu katastrofu (koja je ubila 80.000 ljudi) s čovjekom (koji je svjesno i namjerno pobio vjerojatno negdje isti broj mačaka)...
...
Ništa ja ne izjednačujem! I to što ti lupetaš nije vrijedno niti ovolikog mog komentara. Ali, na žalost, moram se braniti od nakostriješenih mačko..što?
Možeš npr. sve pogledati iz druge perspektive, recimo mačje. Možda je čovjek za njih elementarna nepogoda u ovom trenutku, na onom mjestu?! Sagledaš sve iz drugog kuta i percepcija svijeta ti se odmah okrene. Naravno, ako si to u stanju?

btw. nekako mi došlo prigodno, nakon jutrošnjih svjetskih vijesti, u jednoj bolnici u New York-u žena se srušila u čekaonici, NITKO joj nije prišao pomoći - niti ljudi koji su također čekali na pregled, niti (što je ono najgore) stražar koji je gledao u nju i prstom nije mrdnuo. Žena je umrla pola sata nakon što se ispružila na podu! Sve je snimljeno nadzornom kamerom i izašlo u javnost. JAVNOST, koju javnost?! Onu istu kojoj se živo jebe za nekog tko se sruši na cesti ili eto, čak i u bolnici i još gleda u nju bez trunke obzira!

A o čemu mi ono ovdje ... ?!?
Da nije sve ovo skupa tužno bilo bi presmiješno!
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 10:59   #156
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Govorio sam jedino protiv generaliziranja i netolarancije,.....
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Ali vratimo se na aktiviste za prava životinja koji su hrpa zatucanih, netolerantnih, mizatropičnih i homofobnih kvaziintelektualaca koji bi podigli revoluciju za oslobođenje životinja i sve koji ne vide to na taj način proglašavaju mrziteljima životinja, i koji bi mene koji ne mislim isto kao i oni "voljeli vidjeti u kavezima!".
kako netko može biti istovremeno protiv nečega,a opet raditi to isto ....ili ovo gore nije generaliziranje
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 11:17   #157
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Možeš npr. sve pogledati iz druge perspektive, recimo mačje. Možda je čovjek za njih elementarna nepogoda u ovom trenutku, na onom mjestu?!
ovako nešto žestoko nisam pročitao u svojoj kratkoj povijesti na forumumožda zbilja tamo mačke tako gledaju na ljude

Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
btw. nekako mi došlo prigodno, nakon jutrošnjih svjetskih vijesti, u jednoj bolnici u New York-u žena se srušila u čekaonici, NITKO joj nije prišao pomoći - niti ljudi koji su također čekali na pregled, niti (što je ono najgore) stražar koji je gledao u nju i prstom nije mrdnuo. Žena je umrla pola sata nakon što se ispružila na podu! Sve je snimljeno nadzornom kamerom i izašlo u javnost. JAVNOST, koju javnost?! Onu istu kojoj se živo jebe za nekog tko se sruši na cesti ili eto, čak i u bolnici i još gleda u nju bez trunke obzira!

A o čemu mi ono ovdje ... ?!?
Da nije sve ovo skupa tužno bilo bi presmiješno!
sličnu stvar doživio sam još kao srednjoškolac,kada se čovjek nasred ulice srušio na pod,kao pokošen.....10 metara zračne linije od prepunog birca gdje su ljudi fino ispijali kavu.....to što se čovjek srušio njma pred nosom nije ih omelo u tome da i nakon toga fino ispijaju svoj napitak i samo gledaju što će se desit sa jadnim čovjekom.....frend i ja,daleko mlađi od svih ljudi tada na ulici priskočili smo u pomoć (toliko o priči starijih koja govori kako su mladi u kurcu),uletili smo u obližnju pekaru da nazovemo hitnu,i bili uz tog starca dok hitna nije došla.....tražili smo pomoć od ostalih koji su mirno pijuckali piće i nezainteresirano gledali situaciju,ili šetali ulicom....pomoć nismo dobili,niti mi niti čovjek kojem je ona trebala.....hitna je došla sve samo ne hitno,stavila ga u vozilo i otišla.....poslije sam vidio osmrtnicu tog lika,nakon dan dva od svega toga,imao je infarkt i umro je nakon par minuta što je došao na hitnu....bio sam ljut ko pas na ljude kojih je bolio kurac što nekome treba pomoć,bila im je važnija cuga u kafiću i čavrljanje u prazno.....
i sad,kada gledam tu situaciju,i njoj slične događaje....naravno da je jako jako čudno,što u današnjem svijetu,gdje čovjek čovjeku ne uskače u pomoć,istovremeno žive i oni koji uskaču ne samo čovjeku,nego zamisli bezobrazluka,čak i životinjama.....
moj komentar - jadno.....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 11:41   #158
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
kako netko može biti istovremeno protiv nečega,a opet raditi to isto ....ili ovo gore nije generaliziranje
Imaš pravo , ispričavam se svima onima koje sam u ljutnji svrstao u isti koš!
Nitko nije bez grijeha!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:08   #159
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Imaš pravo , ispričavam se svima onima koje sam u ljutnji svrstao u isti koš!
Nitko nije bez grijeha!
primljeno...prihvaćeno...sve oke
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:27   #160
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
btw. nekako mi došlo prigodno, nakon jutrošnjih svjetskih vijesti, u jednoj bolnici u New York-u žena se srušila u čekaonici, NITKO joj nije prišao pomoći - niti ljudi koji su također čekali na pregled, niti (što je ono najgore) stražar koji je gledao u nju i prstom nije mrdnuo. Žena je umrla pola sata nakon što se ispružila na podu! Sve je snimljeno nadzornom kamerom i izašlo u javnost. JAVNOST, koju javnost?! Onu istu kojoj se živo jebe za nekog tko se sruši na cesti ili eto, čak i u bolnici i još gleda u nju bez trunke obzira!
i što sad? dokle god ima takvih koji neće pomoći ni čovjeku, nitko ne smije ni dići glas protiv ubijanja mačaka u ime neke estetike grada?!

ovaj tvoj argument (za šta?) je upravo ono o čemu sam govorio u drugom dijelu svog posta...pogrešan i jeftin način diskreditiranja nečije brige o životinjama...jer sve se svodi na to da ne smiješ napraviti ni reći apsolutno ništa za pomoć mačkama (ili kojoj drugoj životinji), ako do tog trenutka nisi nahranio sve gladne u svijetu, zbrinuo sve beskućnike u svijetu, izliječio sve bolesne itd...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.