Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 05:28   #61
da, bez beda mozes izvadit sad jer traje kolko bi ti trebala trajat 5/10god.. ja danas bio vadio i to zurnu(uvijek u zadnji cas), pise se po netu da ce cijene novih bit od 280-740kn, kakve i zasto 100ojra za to davat?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:46   #62
evo kako će izgledati nova putovnica, http://www.mup.hr/99.aspx i informacije o tome kada će se početi izdavati, koliko će koštati isl..,http://www.osjecko-baranjska.policija.hr/44.aspx
Basil Fawlty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:43   #63
Negdi je danas pisalo 390 po običnom postupku, 410 po žurnom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 15:55   #64
uglavnom koliko sam ja uspio pročitati u novinama nove biometriske putovnice mogu se naručiti već sada počevši od 30.06. ali samo u ZG dokle će u drugi gradovi morati pričekati početak sljedeće godine....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 00:09   #65
Spominje se i na MUPovim stranicama 30.6.

Ali skupo mi je to 320 kn.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 10:26   #66
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Spominje se i na MUPovim stranicama 30.6.

Ali skupo mi je to 320 kn.
ma šta ti je skupo kat ti putovnica vrijedi 10 godina .....primjerice u Italiji takva putovnica košta 95 eura...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 00:11   #67
Talking





Stvarno sorry na offu, ali ovo sam morao primjetiti...
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:24   #68
Evo izgled nove putovnice:

efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 19:42   #69
Ja svoju napravio prije 10 dana i stara je...

Zar ne bi bilo bolje čekat datum ulaska u EU za biometrijske (oko 2011. jer prije ni SAD neće ukinuti vize)bili bi manji troškovi jer će se i tada vjerojatno mjenjati putovnice, dodati nazivi na svim europskim jezicima i napis "Europska unija", i putovnica nakon mnogo, mnogo godina postati crvena.
http://en.wikipedia.org/wiki/European_passport
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:51   #70
Mislim da je uvijet da bi ameri uopće počeli proces ukidanja vize biometrijske putovnice. Da smo ih imali prije, već bi nam ukinuli vize, sad kad je bilo zadnje masovno ukidanje.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 12:53   #71
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
Ja svoju napravio prije 10 dana i stara je...

Zar ne bi bilo bolje čekat datum ulaska u EU za biometrijske (oko 2011. jer prije ni SAD neće ukinuti vize)bili bi manji troškovi jer će se i tada vjerojatno mjenjati putovnice, dodati nazivi na svim europskim jezicima i napis "Europska unija", i putovnica nakon mnogo, mnogo godina postati crvena.
http://en.wikipedia.org/wiki/European_passport
Da, ali tu se obrću milijuni... Što bi naša jadna vlast da nemaju milijune u džepu?
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 12:23   #72
biometrijske vs obične fotografije

ljudi, trebam malu pomoc.. zna ko koja je razlika kod obicnih fotografija za putovnice i biometrijske fotografije? i ako postoji razlika, kak se fotografira ta biometrijska? hvala
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:04   #73
Ne radi se o biometrijskoj fotografiji vec biometrijskoj putovnici. Jedina razlika u odnosu na obicnu putovnicu je da ova ima chip i beskontaktni prijenos informacija izmedju chipa i citaca. E sad na tom cipu moze biti pohranjeno svasta, od osobnih podataka pa do biometrijskih podataka. Ta tehnologija se koristi odavno u security businessu tako da imas beskontaktnu Iclass karticu na kojoj je spremljen tvoj otisak prsta ili roznica oka, pa se ocitas karticom, ocitas prst ili oko i onda sustav verificira da si to ti.

Ni slucajno nemoj uzimati biometrijsku putovnicu jer mi za razliku od amera imamo mogucnost da je ne uzimamo. Iza tih biometriskih ID dokumenata krije se jedna odvratna agenda o kojoj malobrojni znaju mnogo a mnogobrojni neznaju nista.
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:53   #74
Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
.... Iza tih biometriskih ID dokumenata krije se jedna odvratna agenda o kojoj malobrojni znaju mnogo a mnogobrojni neznaju nista.

Još jedna teorija zavjere
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:21   #75
__________________
blah blah blah
bjudiful is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:41   #76
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Još jedna teorija zavjere
Bit ce da je David Icke
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 15:30   #77
Antikristi i masoni, komunisti, ovi, oni... e, moj putniče...
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 23:34   #78
Unplug the internet.

E kasno. Već su ti u sobi.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 22:52   #79
Thumbs down

Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
Ne radi se o biometrijskoj fotografiji vec biometrijskoj putovnici. Jedina razlika u odnosu na obicnu putovnicu je da ova ima chip i beskontaktni prijenos informacija izmedju chipa i citaca. E sad na tom cipu moze biti pohranjeno svasta, od osobnih podataka pa do biometrijskih podataka. Ta tehnologija se koristi odavno u security businessu tako da imas beskontaktnu Iclass karticu na kojoj je spremljen tvoj otisak prsta ili roznica oka, pa se ocitas karticom, ocitas prst ili oko i onda sustav verificira da si to ti.

Ni slucajno nemoj uzimati biometrijsku putovnicu jer mi za razliku od amera imamo mogucnost da je ne uzimamo. Iza tih biometriskih ID dokumenata krije se jedna odvratna agenda o kojoj malobrojni znaju mnogo a mnogobrojni neznaju nista.





Pa i EURO je Zidovska zavjera pa su ga svi progutali...sto ce se desiti za 15 godina?Citajte Nostradamusovo prorocanstvo!!EUROARABIA!!
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 16:16   #80
Quote:
MUP: Prilikom podnošenja zahtjeva za izradu biometrijske putovnice građani moraju priložiti dvije fotografije specijalno pripremljene za izradu biometrijske putovnice i dati otiske dva prsta (lijevog i desnog kažiprsta), skeniranjem na posebnim uređajima.

Fotografija se zajedno s ostalim podacima digitalno unosi u sustav i prilagođava potrebama spremanja u čip.

Slika lica i otisci prstiju moraju biti „uhvaćeni“/snimljeni na adekvatan način, kako bi udovoljili traženoj kvaliteti i mogućnosti ispravne verifikacije osobe na graničnim prijelazima.

Fotografi su upoznati s posebnim zahtjevima koje fotografije moraju ispunjavati, stoga kod fotografiranja napomenite da trebate fotografije radi izdavanja biometrijske putovnice.
a očito je onda da nisu iste slike za običnu i biometrijsku putovnicu. I mene zanima koja bi točno bila razlika u tim slikama, istekla mi je stara putovnica, pa bih sad išla izvadit tu biometrijsku, neovisno o teorijama zavjere i sličnim stvarčicama.
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.