Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 17:26   #81
Onda znači da svima kojima istekne stara će morati praviti tu novu ili ? A koliko će onda ona koštati???
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:53   #82
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Onda znači da svima kojima istekne stara će morati praviti tu novu ili ? A koliko će onda ona koštati???
stare putovnice se mogu izvaditi do 29.06.2010., koliko sam shvatila, i vrijede 5 ili 10 god., jel. znači, ak ti je sad istekla putovnica, ne moraš nužno ići vaditi biometrijsku. a biometr. košta 320kn + još 70kn, za ne znam kaj.
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:00   #83
Quote:
cat_storm kaže: Pogledaj post
a očito je onda da nisu iste slike za običnu i biometrijsku putovnicu. I mene zanima koja bi točno bila razlika u tim slikama, istekla mi je stara putovnica, pa bih sad išla izvadit tu biometrijsku, neovisno o teorijama zavjere i sličnim stvarčicama.
mup kaže:
Fotografi su upoznati s posebnim zahtjevima koje fotografije moraju ispunjavati, stoga kod fotografiranja napomenite da trebate fotografije radi izdavanja biometrijske putovnice.

pa eto, ako te baš zanima koja je razlika, pitaj fotografa da ti pojasni

Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Onda znači da svima kojima istekne stara će morati praviti tu novu ili ? A koliko će onda ona koštati???
mup kaže ovako:
„Stare“ putovnice će se u diplomatskim misijama ili konzularnim uredima Republike Hrvatske u inozemstvu izdavati do 29. lipnja 2010. godine.

a kaže još i ovako:
Za izdavanje biometrijskih putovnica u redovnom postupku građani će plaćati 320 kuna.

duplo više znači...

edit: pretekla me cat_storm
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:43   #84
Hvala na odgovorima Cnex i Cat storm!
Iskreno bzv, ono što u nekim zemljama se koristi već godinama i sasvim normalno je da su osobni dokumenti posebno zaštićeni, ali kod nas ne ide tako oni to laganini mijenjaju kad oni hoće, pa odluče se promjenu, onda tako mora biti, ali eto to morate onda i skuplje platiti, ajd malo skuplje, ne nego guplo skuplje! Svaki hir će se lomiti na nama, a njih briga!
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 19:46   #85
a eto...ja sam na svu sreću pred malo radio putovnicu pa sam na miru do 2019...ova biometrijska, em što je skuplja, em što ju moraš čuvat ko oko u glavi (čuvati na hladnom i suhom mjestu, ne nositi u džepu, ne smije bit na suncu blabla)...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 10:20   #86
Quote:
cat_storm kaže: Pogledaj post
stare putovnice se mogu izvaditi do 29.06.2010., koliko sam shvatila, i vrijede 5 ili 10 god., jel. znači, ak ti je sad istekla putovnica, ne moraš nužno ići vaditi biometrijsku. a biometr. košta 320kn + još 70kn, za ne znam kaj.
biometrijska vam je oko 490 kn,ja sam isla vaditi prosli tjedan...to je normalan postupak,ovaj ubrzani jos ne rade...normalna putovnica je 150+200+20kn taksi za ubrzani postupak,sto znaci 370 kn
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 14:14   #87
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
biometrijska vam je oko 490 kn,ja sam isla vaditi prosli tjedan...to je normalan postupak,ovaj ubrzani jos ne rade...normalna putovnica je 150+200+20kn taksi za ubrzani postupak,sto znaci 370 kn
da? onda mup ima krive informacije na stranici.

"150,00 kuna za izdavanje „stare“ putovnice ili
320,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice ili
410,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice u žurnom postupku;

upravna pristojba u državnim biljezima u iznosu od 70,00 kuna; a za izdavanje putovnice u žurnom postupku upravnu pristojbu u iznosu od 220,00 kuna"

a kakva je onda razlika u slikama? i ima li je uopće?
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:53   #88
DOBRO....je li netko podignuo tu novu putovnicu???
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 17:03   #89
biometrijska slika za putovnicu je slika istih dimenzija ali je strogo određeno koliki dio slike mora prekrivati glava, koje boje može biti pozadina i slično. Tako je bilo pred par godina. Sa novom biometrijskom putovnicom o kojoj je tu riječ nisam upoznat
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 21:59   #90
jel itko izvadio ovu novu putovnicu da nabaci sliku. zanima me kako izgleda. ima samo ova blijeda fotka sa stranica mup-a
Basil Fawlty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 05:05   #91
mislim da ce van ZG tek next year poceti da ih izdaju. stara putovnica ti vrddi do datuma isticanja. jedino neces moci s njom u US bez vize, kad ukinu. da... da su nasi bili malo agilniji, vec bismo isli u US bez viza kad i madjari.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 10:53   #92
jesam ja
uglavnom na svim granica granicama (osim UK) su je gledali s posebnom pozornošću
inače ovo je moje mišljenje, koje je potvrdio i naš granični policajac, bit će sranja s njima jer će pucati
uglavnom stranica gdje su podaci vam je kao i osobna,od istog materijala i iste debljine,samo veličine putovnice
zgodno je što svaka stranica za vize (za žigove) ima sliku neke hrvatske znamenitosti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 12:09   #93
Izgleda pomalo seljacki, ocito je design radio netko tko je dosao preko veze.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 01:33   #94
Boje putovnica i sto one znace?

Pojma nisam imala gdje svrstat ovo svoje pitanje(dali u javnu raspravu,pravo ili dr.) zato se nadam da ne zamjerate sto sam se odlucila za ovaj pod forum jer ovdje vas mozda ima najvise sa stranim putovnicama ili jednostavno onih koji ce te mi znat dat odgovor na pitanje...
Dakle,ZASTO nisu sve putovnice iste boje tj. zasto su neke putovnice plave(kao izmedju ostalih Hrvatska putovnica) dok su neke crvene,druge zelene, smedje, crne...? ?!

Thnx
melania9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 03:09   #95
Quote:
melania9 kaže: Pogledaj post
Pojma nisam imala gdje svrstat ovo svoje pitanje(dali u javnu raspravu,pravo ili dr.) zato se nadam da ne zamjerate sto sam se odlucila za ovaj pod forum jer ovdje vas mozda ima najvise sa stranim putovnicama ili jednostavno onih koji ce te mi znat dat odgovor na pitanje...
Dakle,ZASTO nisu sve putovnice iste boje tj. zasto su neke putovnice plave(kao izmedju ostalih Hrvatska putovnica) dok su neke crvene,druge zelene, smedje, crne...? ?!

Thnx

Intrnacionalno znacenje boja :
plava: suverenost (souverän)

zelena : provizorski (Provisorisch)

crvena : ovisna (Abhängig)

valjda sam dobro "prevela"

za crnu i smedju nemam pojma to su mozda one diplomatske putovnice
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 07:09   #96
Nekadasnja jugoslavenska putovnica je bila bordo (tamno crvene boje), kao i putovnice svih zemalja istocnoevropskog bloka.
Americke putovnice u to doba bile su plave, a zapadno evropske zemlje imale su zelene ili plave putovnice.

Onda se nesto promijenilo... (?)

I sad US imaju tamno crvenu, HR ima tamnoplavu... za ostale ne znam...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 08:30   #97
a razlicite boje za regularne, diplomate, vojna lica...a googlaj malo
__________________
šta da
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:44   #98
Po ulasku u EU, HR putovnica ce opet postati crvena, kao u dobra stara vremena

jedino nece imati petokraku, crvena s petokrakom samo za onog tko ima i talijansko drzavljanstvo

Evo galerija:

http://en.wikipedia.org/wiki/Passpor...European_Union
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:00   #99
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Po ulasku u EU, HR putovnica ce opet postati crvena, kao u dobra stara vremena

jedino nece imati petokraku, crvena s petokrakom samo za onog tko ima i talijansko drzavljanstvo

Evo galerija:

http://en.wikipedia.org/wiki/Passpor...European_Union
A RONHIL lavovi na omotu!

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:08   #100
Ja sam vazda mislio da se boja putovnice određuje po boji kose...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.