Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2014., 11:35   #1
Regulacija grijanja vođena vanjskom temperaturom sa utjecajem temp prostorije

Kako bi ste prema uputama namjestili regulaciju vođenu vanjskom temperaturom sa utjecajem prostora.

http://www.buderus.ba/files/201205111146130.RC35%20upute%20za%20monta%C5%BEu%2 0i%20servisiranje.pdf


str. 23-29

U uputama su vidljive sve mogućnosti upravljačke jedinice i izgled izbornika.

Problem je što neznam što neznam što znači "utjecaj prostora u K" i slični pojmovi, odnosno neznam kako to utječe na krivulju grijanja.

Kuća je građena od kamena, lokacija sjeverni jadran.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
carlo45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:48   #2
da li ti je vanjski senzor na sjevernoj strani?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:37   #3
je, vanjska temp je ocitana točno.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
carlo45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:51   #4
Neda mi se citati 20 stranica tvojih uputa, ali ti mogu reci da na mojoj regulaciji postoji parametar kojim kazes regulatoru za koliko stupnjeva se povecava izracunati polaz pri krivulji ako je razlika izmedju stvarne i zadane sibne temp 1 stupanj. K je kelvin sto ti dodje na isto kao celzij, samo,zvuci modernije. Isto vrijedi i,obrnuto
Dakle kod mene bi to znacilo, ako je trenutno 22 a zadana sobna je 23 onda ce on povecati izracunati polaz za xy stpnjeva,,ovisno sto sam zadao Naravno isto vrijedi i obrnuto, smanjit ce polaz za xy stupnjeva ako,je stvarna iznad zadane za xy Za razlike izmedju stvarne i zadane manje od 1c vrsi se proporcionalni izracun..npr. 0,5 c razlike je 0,5 x xy
Sta to,konkretno znaci na buderusu i,sta i,kako on racuna nemam pojma, ali,se nadam da sam ti malo priblizio situaciju
Poanta je u tome ako,regulator uoci veliku razliku izmedjumstvarne i zadane sobne da uz pomoc sobnog korektora ili,ubrzano ili usporeno grije da tu razliku cim prije anulira
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 21:04   #5
hvala na odgovoru.

Možda mi možete pomoći sa dvije funkcije korektora.
Konkretno želim malo brže popraviti situaciju između stvarne i željene sobne.

Što je "offset temp. prostora" u Kelvinima te "maksimalni utjecaj prostora" također u kelvinima.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
carlo45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 22:38   #6
ne čudim se da niš ne kužiš
em si novi u tome, em su im upute za vola ubiti
ne znam koji kreten im je radio prijevode, možda su prek google tranlatera prevodili.

nađi si englesku verziju priručnika, recimo vodje, biti će ti lakše

http://www.buderus.us/files/20100122...35_Service.pdf

offset:
The characteristic heating curve can be shifted, up or down, in parallel to the original curve, by adjusting the
room temperature offset parameter and/or the set room temperature
This feature should be used if, for example, the room temperature measured with a thermometer differs from the set target value.


offset ti je dakle korekcija od strane rc-a izračunate stvarne temp prostora
recimo rc kaže 22 u sobi, a ti staviš kraj njega neki svoj termostat i on kaže 23 onda staviš offset na 1. Ali to nije samo kzmetička korekcija, nego će ta promijena utjecati na krivulju na način da će je paralelno pomaknuti prema gore, kao da si povećao zadanu sobnu temp sa 22 na 23

maksimaln utjecaj prostora ti je čini se zapravo ono što sam ti jučer opisao, a tu su čak i fino opisali na dnu str 31 i vrhu 32 str hr manuela

dakle ak staviš 0, onda se vodi samo po vanjskoj temp i izmjerena temp prostorije nema utjecaja na krivulju, a svaka druga vrijednost će ti povećati polaz po krivulji za vrijednost koju si stavio ak je sobna 1c niža od zadane

oni su ti stavili default 3, pa vidi kak funkcionira, ak ti se sporo zagrijava i nikak da dostigne zadanu onda ga povećaj, ali korak po korak ne sad odmah 3 na 10, s vremenom ćeš već naći neki optimum
imaj na umu da kad sobna prijeđe zadanu da će se za zadanu vrijednost smanjivati polaz što može dovesti do nelagode, jer ak staviš preveliku vrijednost može toliko smanjiti polaz da ćeš imati feeling da je netko naglo ugasio grijanje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.