Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2007., 18:19   #21
Ne znam...nemam neko mišljenje o tim djetama, za mene je to sve jedno veliko sranje. Kao prvo su nezdrave. Ma daj, ko bi izdržao cijeli dan na voću?! Ili cijeli dan slatko.Pa prehrana mora biti raznolika : svakio dan trebamo jesti i povrće i voće i uljarice, kruh...Svaki čovjek ima drugačiji organizam, metabolizam i sve to. Nutricionist ili pak on sam treba odrediti koliko mu je kalorija na dan potrebno. Ovisi o godinama, spolu, težini, i fizičkoj aktivnosti. Treba se umjereno vježbati i unositi 400 kcal manje nego što je potrebno za održavanje težine i zagarantirano je da će se 2 kg, max 3 izgubit u mjesec dana! I to se zove zdravo mršavljenje. A kome se žuri, imamo čitav život

E da dobro je svaki dan odvojit za vježbanje pola sata. Najbolja je vožnja bicikla, trčanje ili jednostavno ubrzano hodanje. Znam neke koji vježbanjem smatraju samo trbušnjake pa ih naprave i po 500. Ful glupo, vježbanje treba biti raznoliko. A za trbušnjake treba pola sata da bi se masnoće počele sagorijevati. Važno je, ako niste u kondiciji, prilagoditi si tempo imalo po malo povećavati brzinu i vrijeme.
didona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:45   #22
Toliko se gluposti piše na ovome forumu da mi je jednostavno postalo glupo ovdje išta pisati.

Post hannah_st mi je posebno zapeo za oko.
Draga gospođo,gospodično ili štogod,objasnite mi molim vas lijepo kako se salo može učvrstiti? Ako to možete,vi ste kandidat za nobelovu nagradu

Što vama znači ZDRAVO smršaviti? Da nemate neke vidljive negativne simptome na tijelu? Da niste gladni?

Ljudi,lijepo bih vas zamolio da se okanite UN dijete jer NE VALJA. Amen.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 21:12   #23
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Kao prva stvar - svaka cast na razmisljanju.
Lijepo si to poslozila i odlucila.
Rezultati ce vjerojatno biti spori, ali zato dugotrajni. I neces se tako lako vracati na pocetno stanje, bez obzira na mozebitne "padove" koje budes imala.

Sto se vjezbe tice, za pocetak bih ti preporucila samo hodanje. Hodaj sat vremena dnevno, ujutro, svaki dan - barem dok ne steknes neku kondiciju. Nakon toga mozes prosiriti svoje aktivnosti.

I javljaj nam rezultate. Koliko vidim, startala si topic pred neko vrijeme pa si mozda vec i pocela
Potpisujem kolegicu

I - nemoj žuriti! To je najgore što si možeš učiniti. 28 kg nije malo, daj si godinu dana
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 00:19   #24
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post

Ljudi,lijepo bih vas zamolio da se okanite UN dijete jer NE VALJA. Amen.
Imaš li neki dokaz za ovu tvrdnju? Ako imaš, podijeli je sa svima nama.Baš me zanima.Hvala
suzana_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 00:39   #25
Sljivice, jesi jos tu da kazes kako napredujes?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:01   #26
Quote:
suzana_kc kaže: Pogledaj post
Imaš li neki dokaz za ovu tvrdnju? Ako imaš, podijeli je sa svima nama.Baš me zanima.Hvala
Nemam stručne reference,ali imam znanje i logičko zaključivanje.

Princip UN dijete - izrazito nizak broj kalorija i šokiranje tijela inzulinom.

OK,tako se može mršaviti. Ali do kada? Tijelo se privikava na određeni režim prehrane,a ovim načinom će tijelo usporiti metabolizam. To znači da kile nakon toga više neće ići dolje. Što napraviti - još smanjiti kalorije. I opet isto...a to ne može ići u nedogled.

Zatim,unos proteina svake prijestupne godine Mišićna masa,doviđena

Prvi obroci poslijepodne...ekstra glupo.
Jedenje kolača i čokolade navečer...odličan izbor namirnica. Vrlo dobro iskorištena inzulinska osjetljivost

Itd. itd. ako hoćeš još toga,pošaljem ti pm

Rezime = postotak masti skoro pa isti,izbačena voda iz tijela i uništeni mišići. Ukupan izgled umanjen. To želite?
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:07   #27
Poanta je, drage moje un-dijeteticarke, da organizam svakodnevno treba i proteine i ugljikohidrate i nezasicene masne kiseline da bi normalno funkcionirao- sve rasporedjeno u 5-6 manjih obroka kako bi se potaklo metaboliziranje.. Ubaci u to 45 minuta aerobnog treninga dnevno i gube se ZDRAVO 2-3 kile masti mjesecno bez gubitka misicne mase...
A to sto ste vi mlade cure uspjele u par godina natuc i po 30 kg viska (zdravstveni problemi iskljuceni) je jako zalosno, isto kao i cinjenica da mislite da je normalno i zdravo iste kile izgubiti u 3 mjeseca..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 17:11   #28
Mrzim dijete. Yick.
Moja jedina "dijeta" je: ograniciti unos svega.
Ne zelim da si zabranim ni cips, ni sladoled, ni pastu, ni cokoladice. Vec da sve svedem na minimum, a da povecam unos zdrave hrane. Uz to da redovno trcim (recimo 3 puta tjedno) i da radim nesto za zatezanje misica.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 17:35   #29
'Ograničiti unos svega' ...hmm...prije bih preporučio 'tempirati unos svega'.


Torma - kvalitetni postovi. Djevojke,slušajte ju.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 18:47   #30
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
'Ograničiti unos svega' ...hmm...prije bih preporučio 'tempirati unos svega'.
.
Pojasni.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 20:30   #31
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Poanta je, drage moje un-dijeteticarke, da organizam svakodnevno treba i proteine i ugljikohidrate i nezasicene masne kiseline da bi normalno funkcionirao- sve rasporedjeno u 5-6 manjih obroka kako bi se potaklo metaboliziranje.. Ubaci u to 45 minuta aerobnog treninga dnevno i gube se ZDRAVO 2-3 kile masti mjesecno bez gubitka misicne mase...
A to sto ste vi mlade cure uspjele u par godina natuc i po 30 kg viska (zdravstveni problemi iskljuceni) je jako zalosno, isto kao i cinjenica da mislite da je normalno i zdravo iste kile izgubiti u 3 mjeseca..
Ja nisam u par godina natukla višak...kaj se tiče smanjenog unosa kalorija, kaj je tebi zdravija ona dijeta u bolnici dok si na 800kcal (bila, znam kak je to)...u NE-dijeti ima i proteina i masti i ugljikohidrata...i puno vode, još više vježbanja...nitko od nas nije rekao da ćemo izgubit 30 kila u 3 mjeseca.Probaj pa ćeš vidjeti da to nije moguće.
suzana_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:13   #32
uh jeste se raspisali.
drago mi je da sam potakla i nekakvu raspravu.

prvo bih reagirala na izjavu torme da je žalosno što sam natukla 30kg u dvije godine. hvala na osuđivanju, ali ja nisam ni isključila ikakve zdravstvene probleme, što još moram provjeriti. žalosno je možda meni, ali nikom drugom ne bi trebalo biti i nitko me ne bi trebao osuđivati.
zbog zdravlja sam i inzistirala na nekakvom zdravom pomaku (u što NE uključujem un-diet ili nekakvo magično gubljenje kila u tri mjeseca).

a što se tiče mog postignuća, promjenila sam prehranu, onako kako sam i rekla, znači kvalitetnije, zdravije, raznovrsnije, češće i manje. jako jednostavno.
uz pomoć jednog simpatičnog forumaša, proučila sam detalje uz ovaj moj (nazovimo ga) projekt i uključila hodanje svaki dan barem pola sata i 3 puta tjedno anaerobni trening. s tim da je vježbanje počelo tek prije tjedan dana, tako da nikakve promjene još ne vidim, osim što se osjećam jako bolje nego prije.
ovako planiram i nastaviti, a očekujem gubitak od kilogram-dva mjesečno. više od toga ni ne želim.
jer kao što rekoh, ne želim brze rezultate, želim kvalitetne rezultate.
nadam se da ću i uspjeti.
šljivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:59   #33
... draga sljivice, doruckuj koliko god mozes, rucaj umjereno (po mogucnosti oko 15 h) a veceraj nikako, dva obroka na dan i minimalno 2 litre ciste vode. Ako hoces brze rezultate uz sve ovo bavi se trcanjem.
thunderbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:24   #34
Quote:
thunderbox kaže: Pogledaj post
... draga sljivice, doruckuj koliko god mozes, rucaj umjereno (po mogucnosti oko 15 h) a veceraj nikako, dva obroka na dan i minimalno 2 litre ciste vode. Ako hoces brze rezultate uz sve ovo bavi se trcanjem.
E, sad će neko reći da je ovo pametan način razmišljanja? Pa na taj način i natučemo kile mi koji smo debeli, mislimo da ćemo smršavit ako ćemo manje jest.E nećemo, da bi se mršavilo, treba se jesti, puno malih obroka, piti dosta vode i kretati se. Znači, doručak, užina, ručak, užina, večera (najkasnije između 18 i 19 sati). Većim brojem obroka potaknut ćeš metabolizam i organizam će shvatiti da ga ne izgladnjuješ i neće sve kaj pojedeš spremati u rezerve (mast).
suzana_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 00:34   #35
Quote:
suzana_kc kaže: Pogledaj post
Ja nisam u par godina natukla višak...kaj se tiče smanjenog unosa kalorija, kaj je tebi zdravija ona dijeta u bolnici dok si na 800kcal (bila, znam kak je to)...u NE-dijeti ima i proteina i masti i ugljikohidrata...i puno vode, još više vježbanja...nitko od nas nije rekao da ćemo izgubit 30 kila u 3 mjeseca.Probaj pa ćeš vidjeti da to nije moguće.
Nisam rekla da se moze, samo da vecina vas ima takve aspiracije- a pogotovo nisam nista rekla o bolnickoj dijeti koja je striktno redukcijska i provodi se u medicinske svrhe..
Pojam dijeta ne znaci iskljucivo redukcija hrane (kao sto se uvazilo u nasem jeziku nazalost), sama rijec znaci nacin prehrane- ironic enough, stvarno znacenje daje pravi smisao pandemiji zvanoj UN-diet.

Tvoj organizam treba doticne elemente (proteini, masti, bjelancevine) ravnomjerno rasporedjene u jednom danu a ne u jednom tjednu kao sto se to prakticira u navedenoj dijeti- da sad idem ulaziti u detalje koliko je to bitno za normalnu i dugorocno efikasnu funkciju organa stvarno bi u ovaj odgovor ulozila vise nego zasluzuje.

UN-diet je nepobitno UN-logic za ljudsku fiziologiju- ne boj se: ako nije do sad , tvoje tijelo ce ti prije ili kasnije pokazati ko je gazda.
A onda se mozda sjetis nekih rasprava na forumu.....
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:19   #36
Torma, ti kažeš da je zdravije imati 30 kg viška (onda sam kao zdrava) i patiti od bolova u kičmi i koljenima i jesti sve do čega dođem odjednom.Ja mislim da je zdravije mjesec-dva biti na nekom režimu, izgubiti koji kilogram, pa nastaviti dalje s raznovrsnom i pravilnom prehranom, pa onda još ubaciti i vježbanje. Nemaš pojma kakav podstrek ti daje tih prvih par kila koje se izgube.
Nažalost, ovo je zasad jedini način prehrane kod koje su mi kile krenule...još mjesec dana me neće ubiti...pa će ljeto, more, puno plivanja i hodanja.Sigurna sam da mi onda više nikad neće biti potreban Atkins,UN, bolnička, Montignac...i ostali kojih se trenutno ne mogu sjetiti...
suzana_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:45   #37
UN dijeta, kada sam vdjela frenda od 53g, kako je skinuo 27 kila u 3 mjeseca, smučilo mi se.
Imao je oko 115 kg, sada ima 27 manje, ali manje na kojim mjestima.
Izgubio je škembu, ali ne u potpunosti, ali i glavu, izgleda kao damu je netko odsjekao pola glave i nabio oči u očne šupljine.

STRAŠNO,izgleda kao da će svakog trena doživjeti srčani.
bikerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:49   #38
Samo da dodam, da sam osobno natukla na 1godini faxa do 86kg,
zatim sam pala na 73, bez dijete, samo sam povećala fizičku aktivnost.
Za 2 godine sam skinula 20 kila i sada variram 67-69kg i to već 7godina.
zadovoljna i sretna i da , idem u teretanu...
bikerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:03   #39
Quote:
suzana_kc kaže: Pogledaj post
Torma, ti kažeš da je zdravije imati 30 kg viška (onda sam kao zdrava) i patiti od bolova u kičmi i koljenima i jesti sve do čega dođem odjednom...

Ja stvarno ne znam cije ti postove citas.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:49   #40
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=s...ain_page_metro

Evo napokon je i u 24sata izasao jedan kvalitetniji clanak o dijetama.

"Kombinirajte proteine, masti i povrće tijekom dana, a proteine, ugljikohidrate, povrće i voće poslije dnevnih aktivnosti." - Zar je to tako tesko shvatit?
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.