Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 23:14   #201
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
a, ne znam, ono, šta da ti kažem na ovo.
iz prostog razloga što ja ne razumijem i ne želim razumjeti koncept "premalo batina".
OK, lijepo da si mi to tako rekla.
U trenutku kad priznaješ da ne želiš razumjeti, ja mogu prestati s objašnjavanjem. Jer ono nema smisla.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:19   #202
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Nećemo reći ni da ne čine štetu svojem djetetu.
nećemo, ali ja i dalje tvrdim da u iznimnim slučajevima lup po guzi ne znači zlostavljanje i da nekad ne može drugačije.
i da je veća šteta, eto recimo, pušit pred djecom nego ih u toku odrastanja udariti dva puta
ne sam lup po guzi, ali u kombinaciji s kasnijim razgovorom (taj lup po guzi , barem koliko sam ja svjedočila, ne samo na svom, nego i na primjerima nekih drugih ljudi uglavnom i ne služi kao kazna sama po sebi.)

i uz sve druge odgojne grijehe takvu mjeru na taj način stigmatizirati mi je smiješno.
kako je netko već nekad ovdje napisao - puno mi je gore dijete nazvati glupim, nego ga lupnuti po guzi.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:20   #203
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
OK, lijepo da si mi to tako rekla.
U trenutku kad priznaješ da ne želiš razumjeti, ja mogu prestati s objašnjavanjem. Jer ono nema smisla.
vazda bila praktična
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:20   #204
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
ali nisu sva djeca poslušna i draga bića kojima se sve da objasniti razgovorom. Ja nisam bila.
Još uvijek nisi. Dakle, rekao bih da bi ti i dan danas trebalo dati po guzici.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:21   #205
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Kad roditelj ne zna kako će disciplinirati dijete bolje je i da ga pljesne po guzi nego da slegne ramenima i ne napravi ništa.
slažem se
iako postoji opasnost od doslovnog shvaćanja ovog posta
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:22   #206
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
ne sam lup po guzi, ali u kombinaciji s kasnijim razgovorom (taj lup po guzi , barem koliko sam ja svjedočila, ne samo na svom, nego i na primjerima nekih drugih ljudi uglavnom i ne služi kao kazna sama po sebi.)
Zašto ga onda uopće lupiti? Razgovor je i tako onaj odgojni dio, čemu lup po guzi služi?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:22   #207
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
slažem se
iako postoji opasnost od doslovnog shvaćanja ovog posta
zašto je bolje lupiti dijete nego ne napraviti ništa?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:23   #208
e al nitko nije dao neko idealno rjesenje situacije :
u prepunom ste ducanu, kolica na pola puna i dijete pocne urlati iz sveg glasa da hoce cokoladicu a vi mu necete kupiti jer je vec pojeo i previse slatkog za taj dan, odnosno cokoladicu ne moze dobiti
al urla iz petnih zila, sjeo se nasred prolaza i urla i protestira

ajmo rjesenja situacije?


i nema onoga moje djete to nikad ne bi napravilo...o bi bi ...
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:24   #209
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
zašto je bolje lupiti dijete nego ne napraviti ništa?
zato da ne skoči s litice, npr.

Quote:
electric barbarella kaže:
al urla iz petnih zila, sjeo se nasred prolaza i urla i protestira

ajmo rjesenja situacije?
uzeti ga i odnijeti van
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:24   #210
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
nećemo, ali ja i dalje tvrdim da u iznimnim slučajevima lup po guzi ne znači zlostavljanje i da nekad ne može drugačije.
zeno odustani gubis vrime to ti je isto raspravljat sa vegetarijancem o mesu, da umiru od gladi garant bi ga pojili. vako kad mogu birat izmisljaju.
isto tako da ovi imaju dite koje je neotesani divljak vjerojatno bi mu zalipili koju digod
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:27   #211
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e al nitko nije dao neko idealno rjesenje situacije :
u prepunom ste ducanu, kolica na pola puna i dijete pocne urlati iz sveg glasa da hoce cokoladicu a vi mu necete kupiti jer je vec pojeo i previse slatkog za taj dan, odnosno cokoladicu ne moze dobiti
al urla iz petnih zila, sjeo se nasred prolaza i urla i protestira

ajmo rjesenja situacije?


i nema onoga moje djete to nikad ne bi napravilo...o bi bi ...
Udaljiš ga iz trgovine. Objasniš mu da čokoladu neće dobiti iz tih razloga i zašto su baš ti razlozi dovoljno dobar argument. Vrištat će neko vrijeme i prestati.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:27   #212
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e al nitko nije dao neko idealno rjesenje situacije :
u prepunom ste ducanu, kolica na pola puna i dijete pocne urlati iz sveg glasa da hoce cokoladicu a vi mu necete kupiti jer je vec pojeo i previse slatkog za taj dan, odnosno cokoladicu ne moze dobiti
al urla iz petnih zila, sjeo se nasred prolaza i urla i protestira

ajmo rjesenja situacije?


i nema onoga moje djete to nikad ne bi napravilo...o bi bi ...
ti se šališ? kako ne bi nikad napravilo? i što bi ti napravila?

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zato da ne skoči s litice, npr.
ne razumijem? znači, ako dijete hoće skočiti s litice, pukneš ga po guzi? pa da, onda neće skočiti, već će biti gurnuto s nje
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:28   #213
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
zeno odustani gubis vrime to ti je isto raspravljat sa vegetarijancem o mesu, da umiru od gladi garant bi ga pojili. vako kad mogu birat izmisljaju.
isto tako da ovi imaju dite koje je neotesani divljak vjerojatno bi mu zalipili koju digod
možda nam djeca nisu neotesani divljaci jer im ne lipimo koju digot
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:29   #214
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e al nitko nije dao neko idealno rjesenje situacije :
u prepunom ste ducanu, kolica na pola puna i dijete pocne urlati iz sveg glasa da hoce cokoladicu a vi mu necete kupiti jer je vec pojeo i previse slatkog za taj dan, odnosno cokoladicu ne moze dobiti
al urla iz petnih zila, sjeo se nasred prolaza i urla i protestira

ajmo rjesenja situacije?


i nema onoga moje djete to nikad ne bi napravilo...o bi bi ...
odjebes ga. otpizdis iz ducana, usrat ce se bez matere i zamucat.

ima puno gori stvari sta dica radu, samo nek narestu malo

Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
možda nam djeca nisu neotesani divljaci jer im ne lipimo koju digot
ja si nikad necu dopustit da mi dite bude neodgojeno do te mire da dobiva batine. ali neka dica sta srecen po mistu i sl, ono dica 10-ak godin i vise, ne deriscad, pa to je samo za batine
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:29   #215
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zato da ne skoči s litice, npr.
Ako dijete želi skočiti sa litice lup po guzi ga jedino može gurnuti preko ruba. Pa odmakneš ga sa ruba, zašto bi jedini izbor bio pustiti ga da skoči ili nalupati ga?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:30   #216
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Udaljiš ga iz trgovine. Objasniš mu da čokoladu neće dobiti iz tih razloga i zašto su baš ti razlozi dovoljno dobar argument. Vrištat će neko vrijeme i prestati.
znaci svi bi radje izveli dijete van, ostavili sto ste trebali napraviti znaci sve bi ostavili i iznjeli dijete van i fino mu objasnili da to ne smije raditi?
nitko ne bi poduzeo neke mjere u samom ducanu da moze dalje nesmetano obaviti kupovinu?
jer da napravite to dijete bi iduci puta opet pocelo urlati u ducanu i cekati da ga izvedete van ....... tak da se malo vrtite u zacaranom krugu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:31   #217
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
znaci svi bi radje izveli dijete van, ostavili sto ste trebali napraviti znaci sve bi ostavili i iznjeli dijete van i fino mu objasnili da to ne smije raditi?
nitko ne bi poduzeo neke mjere u samom ducanu da moze dalje nesmetano obaviti kupovinu?
jer da napravite to dijete bi iduci puta opet pocelo urlati u ducani i cekati da ga izvedete van tak da se malo vrtite u zacaranom krugu
što bi ti napravila?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:32   #218
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post


I ne radi se tu o batinama samima po sebi. Radi se o tome da ljudi pretpostavljaju da je lagano klepiti dijete kao dio odgojne mjere isto što i izlemati ga k'o vola u kupusu od strane nasilnog roditelja s lošim živcima. A ja mislim da nije tako i da se to nikako ne može izjednačavati. Štoviše, kažnjavanje djeteta, bilo fizičko, bilo psihičko, jednako je (ne)efikasno ako dolazi iz bezveznih razloga i bez razgovora o tome zašto je kazna uopće uslijedila. Samo, ne vidim da se ova tema zove "oduzimanje igračaka u svrhu kažnjavanja djece".
Eh... ali, ako sva djeca nisu ista (a nisu) kako onda možeš reći da je "lagano klepiti dijete kao dio odgojne mjere" odgovarajuće za svu djecu?

Mislim, štajaznam, imaš puno djece na svijetu. Među njima ima i one djece koju možda lagano klepanje ponižava i oštećuje?

Plus što se slažem s ekipom da je udaranje djeteta, pa makar i lagano klepanje, poraz odrasle osobe. I dokaz da nemre kontrolirati ni sebe, a kamoli dijete koje je izrodilo i sad ga, kao, odgaja.

Nužno je da se dio odgoja svede na nasumične pokušaje i pogreške jer život nije ni jednostavan, ni crno-bijel, al jebiga, opravdavati udaranje slabijeg nije ništa drugo nego poraz.
Omaknu se ljudima i puno gore stvari, ali se ne hvale njima po svijetu, i ne govore da time čine neke druge ljude boljim osobama.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:33   #219
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e al nitko nije dao neko idealno rjesenje situacije :
u prepunom ste ducanu, kolica na pola puna i dijete pocne urlati iz sveg glasa da hoce cokoladicu a vi mu necete kupiti jer je vec pojeo i previse slatkog za taj dan, odnosno cokoladicu ne moze dobiti
al urla iz petnih zila, sjeo se nasred prolaza i urla i protestira

ajmo rjesenja situacije?


i nema onoga moje djete to nikad ne bi napravilo...o bi bi ...
Ignoriraš. Jednom ćeš se osramotiti njegovom dernjavom, kasnije više neće isprobavati granice.

Nalupaš li ga, kasnije ćeš se svaki put sramotiti svojim odgojnim metodama.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:33   #220
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
znaci svi bi radje izveli dijete van, ostavili sto ste trebali napraviti znaci sve bi ostavili i iznjeli dijete van i fino mu objasnili da to ne smije raditi?
nitko ne bi poduzeo neke mjere u samom ducanu da moze dalje nesmetano obaviti kupovinu?
jer da napravite to dijete bi iduci puta opet pocelo urlati u ducanu i cekati da ga izvedete van ....... tak da se malo vrtite u zacaranom krugu
Dijete nije vrištalo zato jer želi izaći van već zato jer želi čokoladicu, a čokoladicu nije dobilo. Akko ne bih izvela van onda bih sve to obavila na licu mjesta, u trgovini. U jednom trenu prestat će vrištati.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.