Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 19:12   #2081
preporuka?

Dragi forumaši,

molila bih za preporuku dobrog bioenergetičara, iz Zagreba ili bliže okolice, i da može raditi na daljinu?
Čitam postove, ali doista mi je teško za bilo koga se odlučiti i ne znam kome vjerovati... pa molim nekoga tko zna da mi se javi!

Hvala!!!
hera888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 04:41   #2082
Liječenje Bioenergijom - Zdenko Domančić

Prije svega htio bih napomenuti da sam prošao terapiju nekoliko puta, kod njegovih osobnih asistenata tokom terapije, no i dalje imam brdo pitanja i zanima me vaša iskustva i racionalna objašnjenja ostaloga.

Imam nekoliko premisa vezanih uz ovog, želim doći do zaključka, zanima me kako cijela stvar zapravo funkcionira.

1. Zdenko Domančić tvrdi da posjeduje ovjereni priznati papir o djelovanju njegove metode, koja liječi ljude bioenergijom.

2. Većina ljudi koja dolazi kod njega, su otpisani od strane liječnika, ili ljudi koji vjeruju u njegovu metodu da ih može izliječiti.

3. Velika većina ljudi koji dolaze kod njega su vjernici.

4. Zdenko Domančić je vjernik (katolik).

Da li metoda funkcionira po principu autoriteta slično kao što zodiak (horoskop) djeluje na principu autoriteta i barnumovog efekta, autoriteta da ga se učini vjerodostojnim, a *barnumovog efekta da ga se učini djelotvornim.

Mislim da su vjernici psihički jači od nevjernika, jer svoju vjeru ne polažu u nešto racionalno, primjerice svoje sposobnosti, nešto što je teoretski očitljivo. Zapravo ono što želim reći je, da vjeruju da koliko god njihova bolest bila neizmjerno velika, koliko god su drugi ljudi odustali od njih, uvijek postoji ona milost, njihova pokora prema Bogu, i vjeruju kako će im se Bog smilovati, i kako će biti oslobođeni te bolesti ako budu pokorni, i ako budu djelovali kako im njihov vjeronauk nalaže (10 zapovjedi itd.).

Jednako kako mi svojim mislima možemo utjecati na svoj organizam, tako i netko nama nemjerljivog autoriteta može upravljati nama.

Da li je ovo zapravo odgovor njegovoj metodi?

Pitam se da li je njegova metoda, jednostavno davanje vjere u čovjeka? Njegov govor tijela, i riječi zvuče uvjerljivo. I ljudi ga prate svim čulima. Govori da Bog djeluje kroz njega (iznimno veliki argument vjerniku), i ne uzima niti kune od nikoga za liječenje, iako mu ostavljaju kuverte sa novcem, ili samo riječima 'Hvala'.

No, učenje njegove metode košta oko 3500-5000kn po osobi. Koje znanje ta osoba nauči? Da li netko poznaje nekoga tko je zapravo prošao taj seminar kod njega?

Nisam došao do objašnjenja kako on i njegovi terapeuti sa daljine 'vuku' i 'savijaju' čovjeka.

Na jednoj terapiji sam i ja osjetio taj osjećaj kao da me nešto vuče prema iza kada je stajao iza mene i 'vukao' me, no pitam se da li se to dogodilo zbog toga što sam ja kliknuo u nekom trenutku i natjerao sam sebe da se to dogodi i svojim djelovanjem zapravo se nagnuo nazad, ili je to bilo direktno njegovo djelovanje, nevezano sa mojom voljom?
__________________
Da se nadovežem..
Morinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 05:29   #2083
Ne znam na koji način on radi, ali liječenje bioenergijom nije komplicirano. Kada zamisliš energiju, recimo kako izlazi iz dlanova, ona krene u tom smjeru već za sekundu. Znam to, jer povremeno vidim te stvari. To svi možemo, ali razlika je u tome što bioenergičari imaju jače razvijenu auru i stoga postižu veći učinak. Vjera veoma pomaže (ne mislim na religiju, već vjeru u Boga, sebe ili iscjeljitelja). Imaš detaljnih knjiga o Reikiu i drugim tehnikama. Pročitaj ako te zanima.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 23:47   #2084
Quote:
hera888 kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

molila bih za preporuku dobrog bioenergetičara, iz Zagreba ili bliže okolice, i da može raditi na daljinu?
Čitam postove, ali doista mi je teško za bilo koga se odlučiti i ne znam kome vjerovati... pa molim nekoga tko zna da mi se javi!

Hvala!!!
Kako ćeš vjerovati nekom tko ima dar "liječenja" od samog sotone?
Ne vjeruješ mi?
Osobno poznajem ljude koji su išli tim vrazima i nakon "prvotnog poboljšanja"
dobili ili teže bolesti nakon određenog vremena ili umrli.

Kako bi uostalom vrag mogao ljudima željeti ozdravljenje?Kako? Kad je proklet od početka i želi uništiti čovjeka?

Bionergija,visak, reiki, transc.meditacija, joga, ma sve istočnjačke prakse
temeljene su na okultnim silama.
Kako je vrag jako domišljat i inteligentan, ljudima u početku (da ih navuče) daje neko poboljšanje, ali što se dogodi na kraju??? Nemiri, još veće bolesti, raspadi u obitelji, svađe, nesloge,razvodi, smrt ma zlo i naopako. Jer su mu ljudi otvorili vrata kad su potražili pomoć preko njegovih sluga (vidovnjaci, bioenergetičari, reikisti, jogičari ovi oni...) Nadalje, najveća zamka u koju ljudi upadaju
je kad ti sotonini sluge tvrde da su zapravo vjernici, da su poslani od Boga jel, pa im uđete u stan i vidite hrpu svetih slika. Strašna laž. Ma molim vas, to je toliko tragikomično da se je teško i nasmijati na tu tvrdnju. Sotona je perfidno stvorenje koje je u stanju ostvarenja svojih ciljeva glumiti dobrotu, svjetlost, anđela svjetla. On nikad neće reći ljudima: "ja sam najzloćudniji i perfidniji stvor koji postoji, ja sam čisto zlo." Nee, on ne radi tako. Prepametan je da bi sam sebe razotkrio. On pak s druge strane čovjeka uvjerava da je Bog taj koji mu želi zlo, koji ga sudi itd... Nije čudno da ga sv.Pismo zove ocem laži.
Volim ga razotkrivati jer sam upoznala gadosti kojima se služi da zavede čovjeka. Neću ni pričati o svojim iskustvima s zlim silama. Samo ću reći da ih imam.

Bioenergetičar je čovjek koji se služi okultnim silama za ostvarenje svojih ciljeva, a okultizam nikad ne možemo pripisati Jedinom i Svemogućem Bogu. Pa di vam je pamet i razum?

Nemojte biti ludi. Neću Ga reklamirati jer On to sam nikad nije činio na zemlji, ali Isus Krist je jedini liječnik, liječnik duše i tijela. Sotona uzima dušu, i tijelo.

Pogledajte svjež primjer dosta poznatog "doktora", ilitiga spodobe, sluge sotonine Ante Pavlovića. Znamo svi što je napravio onom djetetu, a ne samo njemu. U početku se činilo da je pomogao mnogim ljudima, on je kao "slavni kiropraktičar" , doista ima luđaka koji ga podržavaju... Da bi se sad pokazalo tko je i što je. Čisti đavo. Sodomit opsjednut genitalijama, perverzijama svake vrste i da ne nabrajam. Monstrum.

Đavo nikad ne može zadugo glumit "anđela svjetla". U početku to čini, ali nakraju se uvijek obistini izreka: Tko s đavlom tikve sadi o glavu mu se obijaju."

Nemojte se igrati sa svojim životima pliz. Previše ljudi traži spas u krivim rukama.
Previše je zla jer ljudi polažu svoje spasenje u đavolske ruke. Nije mi jasno zašto je tako teško povjerovati
da nam je Krist na križu otkupio grijehe, da možemo biti nanovo rođeni, spašeni?
Zašto je lakše povjerovati bioenergetičaru?
Evo moja obitelj i ja nastojimo uredno živjeti, neporočno, moralno ispravno...nemamo nikakvih problema, financijskih, zdravstvenih, svađa.

Jednostavno neki je mir prisutan zahvaljujući vjeri u Boga i poštivanju Njegovih pravila. Imamo svoje borbe, poteškoće ali imamo MIR usred svega toga, jer zlo i bolest ne mogu opstati tamo gdje je Krist prisutan, gdje se poštuju Božje zapovijedi.
I zato me iskreno rečeno boli kada vidim kako lako ljudi predaju svoje živote onom koji ih želi uništiti. I bivaju sve više bolesniji na duši i tijelu.

p.s. nadam se da postoji demokracija na ovom forumu i da imam pravo dati svoje mišljenje i iskustvo koje posjedujem u vezi bioenergije, i da me moderatori neće zbog "drugačijeg" stava kartonirati. Merci.

Zadnje uređivanje hotesse : 23.11.2014. at 23:58.
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 02:04   #2085
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Kako ćeš vjerovati nekom tko ima dar "liječenja" od samog sotone?
Ne vjeruješ mi?
Osobno poznajem ljude koji su išli tim vrazima i nakon "prvotnog poboljšanja"
dobili ili teže bolesti nakon određenog vremena ili umrli.

Kako bi uostalom vrag mogao ljudima željeti ozdravljenje?Kako? Kad je proklet od početka i želi uništiti čovjeka?

Bionergija,visak, reiki, transc.meditacija, joga, ma sve istočnjačke prakse
temeljene su na okultnim silama.
Kako je vrag jako domišljat i inteligentan, ljudima u početku (da ih navuče) daje neko poboljšanje, ali što se dogodi na kraju??? Nemiri, još veće bolesti, raspadi u obitelji, svađe, nesloge,razvodi, smrt ma zlo i naopako. Jer su mu ljudi otvorili vrata kad su potražili pomoć preko njegovih sluga (vidovnjaci, bioenergetičari, reikisti, jogičari ovi oni...) Nadalje, najveća zamka u koju ljudi upadaju
je kad ti sotonini sluge tvrde da su zapravo vjernici, da su poslani od Boga jel, pa im uđete u stan i vidite hrpu svetih slika. Strašna laž. Ma molim vas, to je toliko tragikomično da se je teško i nasmijati na tu tvrdnju. Sotona je perfidno stvorenje koje je u stanju ostvarenja svojih ciljeva glumiti dobrotu, svjetlost, anđela svjetla. On nikad neće reći ljudima: "ja sam najzloćudniji i perfidniji stvor koji postoji, ja sam čisto zlo." Nee, on ne radi tako. Prepametan je da bi sam sebe razotkrio. On pak s druge strane čovjeka uvjerava da je Bog taj koji mu želi zlo, koji ga sudi itd... Nije čudno da ga sv.Pismo zove ocem laži.
Volim ga razotkrivati jer sam upoznala gadosti kojima se služi da zavede čovjeka. Neću ni pričati o svojim iskustvima s zlim silama. Samo ću reći da ih imam.

Bioenergetičar je čovjek koji se služi okultnim silama za ostvarenje svojih ciljeva, a okultizam nikad ne možemo pripisati Jedinom i Svemogućem Bogu. Pa di vam je pamet i razum?

Nemojte biti ludi. Neću Ga reklamirati jer On to sam nikad nije činio na zemlji, ali Isus Krist je jedini liječnik, liječnik duše i tijela. Sotona uzima dušu, i tijelo.

Pogledajte svjež primjer dosta poznatog "doktora", ilitiga spodobe, sluge sotonine Ante Pavlovića. Znamo svi što je napravio onom djetetu, a ne samo njemu. U početku se činilo da je pomogao mnogim ljudima, on je kao "slavni kiropraktičar" , doista ima luđaka koji ga podržavaju... Da bi se sad pokazalo tko je i što je. Čisti đavo. Sodomit opsjednut genitalijama, perverzijama svake vrste i da ne nabrajam. Monstrum.

Đavo nikad ne može zadugo glumit "anđela svjetla". U početku to čini, ali nakraju se uvijek obistini izreka: Tko s đavlom tikve sadi o glavu mu se obijaju."

Nemojte se igrati sa svojim životima pliz. Previše ljudi traži spas u krivim rukama.
Previše je zla jer ljudi polažu svoje spasenje u đavolske ruke. Nije mi jasno zašto je tako teško povjerovati
da nam je Krist na križu otkupio grijehe, da možemo biti nanovo rođeni, spašeni?
Zašto je lakše povjerovati bioenergetičaru?
Evo moja obitelj i ja nastojimo uredno živjeti, neporočno, moralno ispravno...nemamo nikakvih problema, financijskih, zdravstvenih, svađa.

Jednostavno neki je mir prisutan zahvaljujući vjeri u Boga i poštivanju Njegovih pravila. Imamo svoje borbe, poteškoće ali imamo MIR usred svega toga, jer zlo i bolest ne mogu opstati tamo gdje je Krist prisutan, gdje se poštuju Božje zapovijedi.
I zato me iskreno rečeno boli kada vidim kako lako ljudi predaju svoje živote onom koji ih želi uništiti. I bivaju sve više bolesniji na duši i tijelu.

p.s. nadam se da postoji demokracija na ovom forumu i da imam pravo dati svoje mišljenje i iskustvo koje posjedujem u vezi bioenergije, i da me moderatori neće zbog "drugačijeg" stava kartonirati. Merci.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 06:49   #2086
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Kako ćeš vjerovati nekom tko ima dar "liječenja" od samog sotone?
Ne vjeruješ mi?
Osobno poznajem ljude koji su išli tim vrazima i nakon "prvotnog poboljšanja"
dobili ili teže bolesti nakon određenog vremena ili umrli.

Kako bi uostalom vrag mogao ljudima željeti ozdravljenje?Kako? Kad je proklet od početka i želi uništiti čovjeka?

Bionergija,visak, reiki, transc.meditacija, joga, ma sve istočnjačke prakse
temeljene su na okultnim silama.
Kako je vrag jako domišljat i inteligentan, ljudima u početku (da ih navuče) daje neko poboljšanje, ali što se dogodi na kraju??? Nemiri, još veće bolesti, raspadi u obitelji, svađe, nesloge,razvodi, smrt ma zlo i naopako. Jer su mu ljudi otvorili vrata kad su potražili pomoć preko njegovih sluga (vidovnjaci, bioenergetičari, reikisti, jogičari ovi oni...) Nadalje, najveća zamka u koju ljudi upadaju
je kad ti sotonini sluge tvrde da su zapravo vjernici, da su poslani od Boga jel, pa im uđete u stan i vidite hrpu svetih slika. Strašna laž. Ma molim vas, to je toliko tragikomično da se je teško i nasmijati na tu tvrdnju. Sotona je perfidno stvorenje koje je u stanju ostvarenja svojih ciljeva glumiti dobrotu, svjetlost, anđela svjetla. On nikad neće reći ljudima: "ja sam najzloćudniji i perfidniji stvor koji postoji, ja sam čisto zlo." Nee, on ne radi tako. Prepametan je da bi sam sebe razotkrio. On pak s druge strane čovjeka uvjerava da je Bog taj koji mu želi zlo, koji ga sudi itd... Nije čudno da ga sv.Pismo zove ocem laži.
Volim ga razotkrivati jer sam upoznala gadosti kojima se služi da zavede čovjeka. Neću ni pričati o svojim iskustvima s zlim silama. Samo ću reći da ih imam.

Bioenergetičar je čovjek koji se služi okultnim silama za ostvarenje svojih ciljeva, a okultizam nikad ne možemo pripisati Jedinom i Svemogućem Bogu. Pa di vam je pamet i razum?

Nemojte biti ludi. Neću Ga reklamirati jer On to sam nikad nije činio na zemlji, ali Isus Krist je jedini liječnik, liječnik duše i tijela. Sotona uzima dušu, i tijelo.

Pogledajte svjež primjer dosta poznatog "doktora", ilitiga spodobe, sluge sotonine Ante Pavlovića. Znamo svi što je napravio onom djetetu, a ne samo njemu. U početku se činilo da je pomogao mnogim ljudima, on je kao "slavni kiropraktičar" , doista ima luđaka koji ga podržavaju... Da bi se sad pokazalo tko je i što je. Čisti đavo. Sodomit opsjednut genitalijama, perverzijama svake vrste i da ne nabrajam. Monstrum.

Đavo nikad ne može zadugo glumit "anđela svjetla". U početku to čini, ali nakraju se uvijek obistini izreka: Tko s đavlom tikve sadi o glavu mu se obijaju."

Nemojte se igrati sa svojim životima pliz. Previše ljudi traži spas u krivim rukama.
Previše je zla jer ljudi polažu svoje spasenje u đavolske ruke. Nije mi jasno zašto je tako teško povjerovati
da nam je Krist na križu otkupio grijehe, da možemo biti nanovo rođeni, spašeni?
Zašto je lakše povjerovati bioenergetičaru?
Evo moja obitelj i ja nastojimo uredno živjeti, neporočno, moralno ispravno...nemamo nikakvih problema, financijskih, zdravstvenih, svađa.

Jednostavno neki je mir prisutan zahvaljujući vjeri u Boga i poštivanju Njegovih pravila. Imamo svoje borbe, poteškoće ali imamo MIR usred svega toga, jer zlo i bolest ne mogu opstati tamo gdje je Krist prisutan, gdje se poštuju Božje zapovijedi.
I zato me iskreno rečeno boli kada vidim kako lako ljudi predaju svoje živote onom koji ih želi uništiti. I bivaju sve više bolesniji na duši i tijelu.

p.s. nadam se da postoji demokracija na ovom forumu i da imam pravo dati svoje mišljenje i iskustvo koje posjedujem u vezi bioenergije, i da me moderatori neće zbog "drugačijeg" stava kartonirati. Merci.
Lijepo rečeno.
GM1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:03   #2087
Quote:
Bionergija,visak, reiki, transc.meditacija, joga, ma sve istočnjačke prakse
temeljene su na okultnim silama.
slažem se sa svime što je hotesse napisala i to zato jer sam bila praktičar okultnih vještina, znači iz vlastitog iskustva mogu potvrditi da su svi navedeni praktičari uglavnom opsjednuti entitetima koji su povezani s određenom okultnom praksom, neki su toga svjesni a neki nisu i to je jedina razlika među njima.
Doduše ovdje bih ubrojala i crkvu jer je to samo drugo naličje iste medalje, djela katoličkih pedofila, materijalizam crkvenih "dostojanstvenika", osuđivanje i neprihvačanje svega što je drugačije (homoseksualci, razvedeni...) i preveliko petljanje u politiku govore sve o tome kome se klanjaju, znači potpuno istom izvoru kojem se "klanjaju" i new ageovci.

Ljubav (Isus) jest jedini put, istina i život ali ga u crkvi ne nalazim, u new ageu još manje
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:14   #2088
U religioznim ljudima, pogotovo koji su svakodnevno pod raspelom na koljenima, vidim slabe, ograničene, učmale ljude koji su jako često pokvareni, nastrani, trulih duša ili u najmanju ruku nestabilni i nesposobni razmišljati vlastitom glavom..ljudi koji se skrivaju iza raspela, Isusovog lika i sl. da bi pokrili svoju stvarnu duhovnu bijedu, trulež i slabost.

Osobno sam u više navrata najviše neugodnosti i problema imao upravo sa velikim katolicima, Bogomoljcima, Isusovim sljedbenicima.. i nemali broj njih je stvarao probleme potiho, mućki iza leđa..u principu ih ne mrzim jer znam da su na takvoj mentalnoj i duhovnoj razini ali mi se gade.

Sa ljudima koje sam sretao i koje su se bavile ili se još uvijek bave bioenergijom, koji slijede wiccu, koji štuju Sotonu i sl. nikada nisam imao problema, nikada me nisu osuđivali zbog ovog ili onog i uvijek sam znao na čemu sam.

I po neznam koji puta se ponavlja to da vi veliki katolici i vjernici vršite teror i invaziju na mjesta gdje NEMATE PRAVO i gdje niste pozvani da širite svoj perfidni nauk, nauk ovaca. Ovo je ALTERNATIVA i tema je bioenergija/bioenergičari. Nitko od alternativaca ne nameće vama svoju filozofiju i uvjerenja... i kako budete prženi od strane nekoga dok krepate itd.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 17:21   #2089
Hotesse piše
Quote:
....Bioenergetičar je čovjek koji se služi okultnim silama za ostvarenje svojih ciljeva....
baš SVI to rade?

a što rade razni fra-ovi? Iscjeljuju ljude ili ostvaruju neke svoje ciljeve
Fra-ovi bi ipak morali raditi po Isusovom učenju
Njih entiteti ne napadaju?

@Red Sonja

Joga je okultna sila?
Koja Joga?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:15   #2090
Quote:
Joga je okultna sila?
Koja Joga?
joga nije sama po sebi okultna sila ali imaš joga entitete povezane s tom duhovnom disciplinom, naravno ako govorimo o pravoj joga filozofiji a ne ovim instant joga vježbama koje mi na zapadu radimo uglavnom za razgibavanje i povečanje razine energije
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:05   #2091
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Bilo bi lijepo da se određeni forumaši prestanu derati po forumu.
Ukoliko neznaju što je deranje neka guglaju.

Onaj tko želi biti objektivan nemože u tu priču uključivati vjerovanje. Naučno je dokazan učinak placeba (čitaj autosugestije).
Tako da onaj koji unaprijed vjeruje da će ga izliječiti xy sa alternativnom metodom tom i tom, ponekad može biti i izliječen, ali isključivo svojom zaslugom.
Zanima me dali bi pojedinci i dalje pričali budalaštine da više vjeruju alternativi nego klasičnoj medicini (jer je jelte ista sotonska) kada bi im npr. puklo slijepo crijevo, imali infarkt, moždani itd.

A sad moja iskustva kao osobe koja čvrsto stoji na zemlji.
Imam refluks želuca, uredno dijagnosticiran koji bez nekih problema držim pod kontrolom sa jednom "đavoljom" tabletom dnevno.
Obzirom da nisam potpuna budala znam da višegodišnje trošenje tableta može samo štetiti pokušao sam sa alternativom. Krenuo sam sa čajevima i nekim homeopatskim pripravcima i 0 bodova.
Nakon toga sam se odlučio za našeg poznatog bioenergetičara koji radi po metodi od Domančića.
Prvo sam se informirao i dobio odgovor da to liječi bez ikakvih problema.
Odem k njemu, pljunem nemalih 600 Kn i odradim 4 "terapije". Jedina reakcija je bila da mi je bilo vrlo mučno nakon treće terapije, ali razlog je bio jednostavan. Namjerno sam već prvi dan prestao piti terapiju, jer jelte, sada ću se izliječiti. Nakon trećeg dana sam je opet morao početi piti.
Na moj opetovani upit isti odgovor, da, imaju izuzetne rezultate i da se sigurno nakon najdulje 20-tak dana vide promjene.
Da sumiram. Lakši sam za nešto novaca, bez tablete i dalje nemogu, ali sam puno pametniji. Kao što kažu, svaka škola košta, ova malo više.
Kada bolje razmislim, niti ne skrivaju šarlatanstvo. Bilo bi logično da bar glume kako "odašilju" svoju energiju, ali oni samo mlataraju rukama i pričaju sa svima u prostoriji o dogodovštinama.
Znači tko je skeptik i unaprijed nije 100% uvjeren u "čudo" neka niti ne pokušava.
I ovo je priča iz prve ruke, a ne od tetke koja je čula od susjeda da je njegovom rođaku školski kolega čuo u tramvaju da je...........................

Ako kojim slučajem mi bude bolje nakon 40 ili 60 dana ja ću se skrušeno ispričati na istim ovim stranicama.
Da li je moguće da ne vidiš da pišeš na isti način kao oni protiv kojih pišeš, samo sa suprotnog stajališta - izjednačavaš zvanično i alternativno.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:08   #2092
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva logika Znaci psihijatri su sarlatani jer ne mogu pomoci kod infarkta, mozdanog i sl ?! WTF

odakle uocpe ideja da nesto/netko pomaze u svim situacijama ?!?

Samo mi daj nesto sto priznajes (bilo koje polje medicine), i ja cu ti to tvom logikom diskreditirati, jer cu reci da to ne pomaze kod npr. zubobolje

Dakle kardiolog ne valja, jer on ne zna pomoci nekom koga boli zub WTF

tako i bioenergija pomaze kod A, B, ali ne kod C, D.
Tu nema sta biti sporno razumnom bicu.
Ovo je logično nekom tko misli svojom glavom - ali, većina ipak misli glavama medija bilo štampanih ili vizuelnih (TV). Ne vredi da se mnogo trošiš na objašnjenja koliko god bio u pravu.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:15   #2093
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Kako misliš pomaže kod A ili B.
Dali se A ili B odnosi na osobu ili bolest?
Ako se odnosi na bolest, kako to da meni nije pomoglo nešto što se liječi sa lakoćom?
S druge strane, ako se odnosi na osobu, onda je očito u pitanju placebo efekat. Tko "vjeruje" pomaže, tko ne "vjeruje" ne pomaže.
Ako ću se liječiti na osnovu vjerovanja onda to mogu i sam doma meditirajući i moleći a ne da nekom šarlatanu dam novce.
Toliko o diskreditiranju.
A ako je tebi normalna izjava da je klasična medicina sotonizam, na što sam se osvrnuo, meni nipošto nije.
I toliko o razumnom biću.
Možda je teško prihvatljivo, jer zvanična medicina se uvijek sprda s placebo efektom, ali, jedini PRAVI LIJEK je upravo placebo. Samo je pitanje na koji način će biti izazvan. Da li nekom šećernom pilulicom, da li nečim što će pacijent kupiti u ljekarni ili vjerovanjem u "mahanje" rukama nekog bioenergetičara. Važno je shvatiti da nema izlječenja izvana već da ono dolazi isključivo iznutra i samo je stvar vjerovanja (Placeba) što ga je uzrokovalo.
Sve je pitanje energije i samo je razlika u tome kako izazvati energiju izlječenja.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:30   #2094
Quote:
Morinus kaže: Pogledaj post
No, učenje njegove metode košta oko 3500-5000kn po osobi. Koje znanje ta osoba nauči? Da li netko poznaje nekoga tko je zapravo prošao taj seminar kod njega?

?
Ja sam prošao dva stupnja negove škole - osnovi i rad na daljinu. Već znate da Zdenko ne naplaćuje terapiju ali, naplaćuje obuku - što je potpuno normalno jer, ni jedan, koliko god banalan kurs bio, nije besplatan, a pogotovo ovakav kao njegov.
Od samog početka, Zdenko objašnjava kursistima da Bioenergija nije vezana za osobu već za okruženje i stoga svatko može postati, odnosno, već jeste, Bioenergetičar samo uz primjenu pravilnih tehnika. U stvari, sve se svodi na sposobnost sprovođenja postojeće energije prostora oko nas. Za lakše razumijevanje da to svedem na pojmove elektrotehnike - postoje dobri, loši i super vodiči (izolatore ovdje isključujem). Većina ljudi može da se ubroje u dobre vodiče, posebno uz pomoć vjere i to su dobri Bioenergetičari. Da bi imali uspjeha u radu, njima treba više vremena i više ponavljanja terapije od onih "super vodiča" kakav je Zdenko i njegovi odabrani suradnici.
Dakle, svi smo potencijalni bioenergetičari, samo nekima treba više vremena i više ponavljanja da postignu rezultate, za razliku od Zdenka i njegovih saradnika koji to postižu mnogo brže.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:43   #2095
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Kako ćeš vjerovati nekom tko ima dar "liječenja" od samog sotone?
Ne vjeruješ mi?
Osobno poznajem ljude koji su išli tim vrazima i nakon "prvotnog poboljšanja"
dobili ili teže bolesti nakon određenog vremena ili umrli.

Kako bi uostalom vrag mogao ljudima željeti ozdravljenje?Kako? Kad je proklet od početka i želi uništiti čovjeka?

Bionergija,visak, reiki, transc.meditacija, joga, ma sve istočnjačke prakse
temeljene su na okultnim silama.
Kako je vrag jako domišljat i inteligentan, ljudima u početku (da ih navuče) daje neko poboljšanje, ali što se dogodi na kraju??? Nemiri, još veće bolesti, raspadi u obitelji, svađe, nesloge,razvodi, smrt ma zlo i naopako. Jer su mu ljudi otvorili vrata kad su potražili pomoć preko njegovih sluga (vidovnjaci, bioenergetičari, reikisti, jogičari ovi oni...) Nadalje, najveća zamka u koju ljudi upadaju
je kad ti sotonini sluge tvrde da su zapravo vjernici, da su poslani od Boga jel, pa im uđete u stan i vidite hrpu svetih slika. Strašna laž. Ma molim vas, to je toliko tragikomično da se je teško i nasmijati na tu tvrdnju. Sotona je perfidno stvorenje koje je u stanju ostvarenja svojih ciljeva glumiti dobrotu, svjetlost, anđela svjetla. On nikad neće reći ljudima: "ja sam najzloćudniji i perfidniji stvor koji postoji, ja sam čisto zlo." Nee, on ne radi tako. Prepametan je da bi sam sebe razotkrio. On pak s druge strane čovjeka uvjerava da je Bog taj koji mu želi zlo, koji ga sudi itd... Nije čudno da ga sv.Pismo zove ocem laži.
Volim ga razotkrivati jer sam upoznala gadosti kojima se služi da zavede čovjeka. Neću ni pričati o svojim iskustvima s zlim silama. Samo ću reći da ih imam.

Bioenergetičar je čovjek koji se služi okultnim silama za ostvarenje svojih ciljeva, a okultizam nikad ne možemo pripisati Jedinom i Svemogućem Bogu. Pa di vam je pamet i razum?

Nemojte biti ludi. Neću Ga reklamirati jer On to sam nikad nije činio na zemlji, ali Isus Krist je jedini liječnik, liječnik duše i tijela. Sotona uzima dušu, i tijelo.

Pogledajte svjež primjer dosta poznatog "doktora", ilitiga spodobe, sluge sotonine Ante Pavlovića. Znamo svi što je napravio onom djetetu, a ne samo njemu. U početku se činilo da je pomogao mnogim ljudima, on je kao "slavni kiropraktičar" , doista ima luđaka koji ga podržavaju... Da bi se sad pokazalo tko je i što je. Čisti đavo. Sodomit opsjednut genitalijama, perverzijama svake vrste i da ne nabrajam. Monstrum.

Đavo nikad ne može zadugo glumit "anđela svjetla". U početku to čini, ali nakraju se uvijek obistini izreka: Tko s đavlom tikve sadi o glavu mu se obijaju."

Nemojte se igrati sa svojim životima pliz. Previše ljudi traži spas u krivim rukama.
Previše je zla jer ljudi polažu svoje spasenje u đavolske ruke. Nije mi jasno zašto je tako teško povjerovati
da nam je Krist na križu otkupio grijehe, da možemo biti nanovo rođeni, spašeni?
Zašto je lakše povjerovati bioenergetičaru?
Evo moja obitelj i ja nastojimo uredno živjeti, neporočno, moralno ispravno...nemamo nikakvih problema, financijskih, zdravstvenih, svađa.

Jednostavno neki je mir prisutan zahvaljujući vjeri u Boga i poštivanju Njegovih pravila. Imamo svoje borbe, poteškoće ali imamo MIR usred svega toga, jer zlo i bolest ne mogu opstati tamo gdje je Krist prisutan, gdje se poštuju Božje zapovijedi.
I zato me iskreno rečeno boli kada vidim kako lako ljudi predaju svoje živote onom koji ih želi uništiti. I bivaju sve više bolesniji na duši i tijelu.

p.s. nadam se da postoji demokracija na ovom forumu i da imam pravo dati svoje mišljenje i iskustvo koje posjedujem u vezi bioenergije, i da me moderatori neće zbog "drugačijeg" stava kartonirati. Merci.
Odličan tekst jer, ne namjerom osobe koja piše, ukazuje na razloge koje Katolička crkva koristi u demonizaciji nečeg što je prirodno, ljudsko. Po Katoličkoj crkvi, samo je Isus imao pravo na liječenje energijom i svi ostali su Đavolovi sljedbenici. A zašto to nije i Isus, koji je vraćao iz mrtvih - ili da promijenim pitanje - kako to da su sljedbenici Isusovi, Bioenergetičari, Đavolji učenici a ne Isusovi učenici.
Ili, da budem malo pragmatičniji - da li ste ikad posmatrali ruke sveštenika kad drži misu i kad se obraća vjernicima - Bioenergetčari će u položaju njegovih ruku, lako prepoznati "davanje ili oduzimanje energije". Ostali, naravno, nemaju pojma. To i jeste svrha svake dogeme - što manje ljudi znaju to je lakša kontrola i manipulacija njima.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 04:57   #2096
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Nova adresa BIOTERAPIJE: http://bioterapija.edo-informatika.hr/
Bioterapija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 18:06   #2097
Zanima me da li je netko bio kod Đure Bajića i kakva su iskustva.Mama mi ima zdrastvenih problema i željela bi pokušati kod njega ali nisam sigurna jeli to baš pametno jer sam čula da samo ljudima uzima novce bez ikakvog učinka.ako netko nešto zna bila bih zahvalna na svakoj informaciji.
mal@ tinic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:45   #2098
Quote:
mal@ tinic@ kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko bio kod Đure Bajića i kakva su iskustva.Mama mi ima zdrastvenih problema i željela bi pokušati kod njega ali nisam sigurna jeli to baš pametno jer sam čula da samo ljudima uzima novce bez ikakvog učinka.ako netko nešto zna bila bih zahvalna na svakoj informaciji.
To što si čula jeste i istina.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 01:44   #2099
Molim vas, je li netko bio kod gđe Josipe Šipek, Biškupec kod Varaždina i iskustva? Hvala.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:07   #2100
Nema bas veze sa bioenergijom ali ima veze sa energijom, naime da li neko od vas praktikuje ciscenje energetskog prostora tako sto pomesa alkohol i morsku so krupnu i zapali u keramickoj posudi ?

Citala sam da cisti prostor energetski e sad ne znam iskustva i koliko je tacno
laela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.