Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 18:20   #621
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ocito sam pomjesao nesto... nisam statisticki toliko jak koliko pojedinci ovjde...pokusam nesto pokrit iz glave, jer mislio sam da je prvo pojavljivanje Rakosija u broju Zagor protiv vampira - ludens extra br.94 odnosno talijanski original br.86.

A ja trenutno ne citam, doslovno sekunde vremena nemam, jedino ovu temu svakodnevno otvorim. Zadnje sam citao Priču o Wandering Fitzyu
Hehe, nisam ti ni ja bogzna statistički jak, ali često koristim onu tablicu iz excela kao šalabahter oprosti mi, moja greška, ja sam mislio da misliš na Ludens Extra, a ne na Talijane, ti si u pravu

Shvaćam te za ovo što nemaš vremena, meni je tako recimo ljeti. Sad mi je super, gotovo svaki dan nađem vremena za pročitat neku epizodu.

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ne, ne. Mislio sam na 92 epizodu Božić kalibra 45. Onu gdje su pljačkaši glumili djeda mraza. Bradati pljačkaši je naslov iz alan forda, lol.

ReemCP - u 89 epizodi? Joj da, sjetio sam se da su se vratili u kolibu. I poslije su opet izbivali izvan Darkwooda do 114 epizode.
Aha, u 89-oj epizodi odmah na 51 str. čim krene ta priča "Bjegunci". Čiko je sav sretan što su zakoračili u šume Darkwooda, što su napkon došli doma. Čim uđe u kolibu, dobije šakom u glavu iznenada (što je i mene iznenadilo), a uskoro tako i Zagora iznenade. U kolibi su ih čekali "Bjegunci", robijaši i to petorica, svaki na svoj način je zanimljiv lik, a među njima glavni je taj Fletcher odnosno nama poznatiji kao nekadašnji "Iron Man".

Zaista mi je zasad super priča, ovo što sam stigao pročitati, još malo mi je ostalo da finiširam.

P.S. ti djedi mrazi/pljačkaši su mi jako poznati, bez pretjerivanja pročitao ih u djetinstvu najmanje 30x (ali kao "Novogodišnja noć") to je taj extra 92 broj, samo nakon toga idem dalje čitati kronološki, a to me vraća na SD 1: Zagor priča i tako tih prvih 30 epizoda Slobodne Dalmacije, da bi tek onda došao na Ludens 93, odnosno do Vampira i ubrzo potom do te Američke odiseje pa nastavljam do dana današnjeg, onda kronologija ide dalje dobro.

Zadnje uređivanje ReemCP : 12.10.2017. at 18:49.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:09   #622
Nemam ti sto oprostit, zadovoljstvo je da ovako mozemo komentirati. Ja mislim da su bila 4 robijasa u kolibi...Inace, iznenadio sam se danas kad sam uzeo Libellus Color br. 22 - Šaka Smaragda i vidio da nije potpuna prica od pocetka... nego upravo nedostaje ovo sto ReemCP spominje - dio sa bjeguncima (od str. 51)

Ja sam mislio da Libellus izdanja sadrze pune (kompletne) price!

Inace, ReemCP - napisi sto ti od brojeva fali, ili stavi u potpis, mozda netkom pomogne...pa ti se javi
Old 12.10.2017., 19:55   #623
@Painkiller - meni isto zakon ovdje komentirat

5 robijaša je bilo, svježe mi je pošto sam danas čitao. Znači, imamo spomenutog glavnog lika Fletchera, zatim onog lika koji je kao neki glazbenik, onaj što obožava satove i razumije se u njih, crnac koji je jak kao Herkul (upravo se sam Zagor tako izrazio kad su se međusobno borili) te onaj indijanac koji je otpadnik iz plemena Mohawka koje vodi dobri Tonka, vjerojatno najbolji i najvjerniji Zagorov prijatelj od indijanaca/poglavica.

Možda si mislio da su 4, jer pošto su došli na ono groblje ne bi li uzeli zlato i smaragde sa totema, kojih je trebalo biti 5 po priči, a ispalo da je 4 kad su tamo stigli, ubrzo je Fletcher podijelio svakome po jedan, a indijanca se "riješio".

Nisu kod Libellusa kompletne priče, upravo to je ljudima nekako najviše žao. Kad budeš imao vremena, odi u ovoj temi na stranicu broj 17, post odmah na vrhu #321. Bio sam tada napravio nekakvu tablicu, usporedba Ludensove i Libellus biblioteke.

Ovu sliku što si stavio od Libellus bibloteke, tad su taman Čika odveli kod onog šašavog vrača, a Zagora su odveli na stup za mučenje.

Još nisam pročitao sami finiš, a to je u extri 91, taj nemam doma. Pa ću taj pročitati digitalno.

Bio sam već stavio u temi koji mi fale, pa mogu opet, možda netko vidi pa se javi neke sam brojeve vidio da imaju striparnice, ali ovaj extra 91 i 92 nisam zasad vidio nigdje.

Fale još:

Ludens Extra: 91, 92, 106, 116, 145, 260.
Ludens Redovni: 91, 108, 110, 121, 225.
Maxi: 24.Helingenovo nasljeđe.
Old 12.10.2017., 20:04   #624
Točno, sad si me podsjetio... Bilo je 5 robijaša!
Da, steta je Libellusa da nije kompletna prica unutra. Jer sad ja imam knjigu br.22 i zelim to procitat al najprije moram otvorit Ludens Extra 89 - Bjegunci i procitat od 51 str do kraja pa se prebacit u Libellus Color! (jer npr. nemam knjigu br.21 - Vukodlak
Old 12.10.2017., 20:11   #625
Quote:
Točno, sad si me podsjetio... Bilo je 5 robijaša!
Da, steta je Libellusa da nije kompletna prica unutra. Jer sad ja imam knjigu br.22 i zelim to procitat al najprije moram otvorit Ludens Extra 89 - Bjegunci i procitat od 51 str do kraja pa se prebacit u Libellus Color! (jer npr. nemam knjigu br.21 - Vukodlak
Šteta stvarno što se nastavlja, kažu ljudi da su primjerice kompletne priče u knjigama da bi onda to bilo savršeno izdanje

Vidiš, kad pročitaš knjigu 22, onda ide knjiga 23, taj legendarni broj "Zagor priča", znači sve ima smisla, kronološki se sve poklapa ta knjiga 23 danas postiže cijene i po 700kn.

Zato ja kad pročitam Extra 92, onda idem na Slobodna Dalmacija 1 pa do 30, a onda dalje Ludens Extra 93 pa sve prema današnjem broju koji je na kisocima, npr. Jeti koji je aktualan
Old 12.10.2017., 20:18   #626
Kuzim kuzim...ti citas prema brojevima koji su u italiji izdani...inace tako i ja najvise volim citat digitalna izdanja...

Mene spasava sto imam Libellus u digitalnom obliku.... pa ne mogu doc u napast za zaradit 700 kn ... hahahaha
Old 12.10.2017., 20:28   #627
Super da si nabavio, onda ne moraš brinuti za kronologiju kad je Libellus išao po redu

Aha, čitam tako i iako nisam još čitao ovaj extra 92 od Ludensa (od Zlatne serije jesam), pretpostavljam da na kraju tog stripa je kraj epizode pošto nema nastavka jer ide SD 1:Zagor priča, znači nova epizoda ispočetka.

Jer skoro uvijek imamo u Slobodnoj Dalmaciji ili Ludensu ono na kraju "nastavlja se..". Zato mi je jasno i kad dođem do Slobodne Dalmacije 30, pa kad krenem na Ludens Extra 93, jasno mi je sada zašto je Slobodna Dalmacija taj broj 30 objavila kao "cjelovitu epizodu" jer su se sa 31 brojem vratili na sami početak (talijanski 1 broj). Da je u epizodi SD 30 bilo nastavlja se, onda bi SD 31 bio zapravo današnji Ludens Extra 93 (sad sam ga malo zakomplicirao, ali kužiš me ).

Old 12.10.2017., 20:43   #628
Ma sve se kuzi, shvacam sto si htio reci! Da nisu odrezali cijelu epizodu po jednom broju, ne bih mogli promjenit prelazak iz SD u Ludens...

Ja citma Libellus... al takoder znam otic u neke druge krajeve pa mi je tako jedna od boljih prica ona Podzemlje New Orleansa,Na tragu neprijatelja,U džungli Yucatana
Old 12.10.2017., 21:06   #629
Bas tako 

Aha, kombiniras malo i redovnu seriju Zagora ma ja isto jedva cekam da dodjem do tih prica, ali odlucio sam cijelu extru proci pa do najnovijeg na kiosku (usput cu kombinirat da procitam s vremenom i koji Maxi, Specijal), a onda cu citat redovne i extru kako izlazi na kiosku. Puno je da cekam do 2021. dok se extra ne kompletira pa da onda idem citat redovnu seriju.

Vjerojatno kad jednog dana sve procitam, onda ponovno ispocetka ili barem one price koje su mi ostale u jako lijepom sjecanju.
Old 12.10.2017., 21:56   #630
Pročitao:

LUX 089. Bjegunci (od 51 str.)
LUX 090. Smrt nad rijekom
LUX 091. Crna božica (do 20 str.)

Meni je ovo bila fenomenalna priča preporučujem je svakome. Ne znam dal sam subjektivan ili ne, ja sam uživao. Odmah na samom početku kad Zagor i Čiko dođu do svoje kolibe, pomislio sam sad će se napokon malo odmoriti od svega što su prošli, ali ne. Odmah upadaju u neprilike, u vlastitom domu.

Još jedan od starih neprijatelja, Fletcher koji je poznatiji kao Iron Man. Ali moram priznati da mi se mrvicu više svidio ovdje nego u toj prijašnjoj priči. Iako naravno nisam navijao za ove robijaše (), ali likovi su baš dobro napravljeni

Tako imamo onog što skuplja satove, zna sve marke, onog glazbenika koji svira sve poznate stvari, crnca koji je veoma jak, indijanac koji je zapravo pijanac, ali zna put do tog groblja gdje se nalazi "zlato" i naravno Fletcher kao mozak operacije.. Jedna napeta i zanimljiva priča od samog početka, baš sam se pitao kako će se Zagor ovaj put izvući. Naravno, i Tonka je u priči što samo čini stvari zanimljivim svidjelo mi se i kako je Zagor krenuo na kraju u lov za bjeguncima, ali i kako su sami završili, zapravo neočekivan kraj, ali dobro napravljeno.

I na kraju kad su došli doma, Čiko nije htio ući prvi u kolibu nego je tu čast prepustio Zagoru, sjećajući se što se prošli put dogodilo

Uživancija od epizode, žao mi što nisam to imao prilike čitat u djetinstvu.
Old 12.10.2017., 23:00   #631
Pročitao sam Bitka za život.
Primijećujem da ovi noviji Zagori imaju složenije priče i puno više teksta, a to mi se i sviđa. I jako mi je dobro da imamo ovaj kontinuitet priča, kao npr. i dalje love ozloglašenog Dextera Greena.
Nažalost, našao sam 3 tipfelera, a često čitam i po dvaput ove novije epizode, pa primijetim.
Charles Darwin je isto uključen u priču, a to me još više potiče na pozornije čitanje.

Jedva čekam nastavak s Antarktikom! Nadam se da će početi izlaziti svaka 2 tjedna, vidim da se brzo prodaju redovni brojevi.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 07:15   #632
Nisam jos citao te nove Zagore, ali bas mi drago procitat ovakav komentar da je covjek zadovoljan njima, vjerojatno cu onda i ja biti Antarktika bi trebala biti pocetkom 11.mjeseca
Old 13.10.2017., 09:40   #633
Upravo kako sam se pozalio da nemam vremena za citat, danas temperatura 39...Nista od dela, posla...Uzeo u ruke ovaj za kojeg se ne sjecam da sam citao... Pa da vidimo...

Zadnje uređivanje kemik : 13.10.2017. at 14:14.
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:44   #634
Uhh, nadam se da ces brzo ozdravit sad da si u Darkwoodu, Ciko bi zacas nabrao nekoliko ljekovitih trava i bio bi opet stari za tren

To nije Libellus, zar ne nije mi poznata naslovnica, a ni izdanje..
Old 13.10.2017., 13:55   #635
Kad bih trebao krenuti citat, a nikad nisi nista citao...odakle krenuti. Citao sam malo ovaj thread al i dalje nista ne razumijem. Unaprijed hvala.
Old 13.10.2017., 14:20   #636
Da, iako je samo naslovnica u pitanju, odlucio sam i to uklonit jer to nije legalno izdanje.

Hvala na lijepim zeljama, bit ce bolje, preforsirao sam sa poslom...
Old 13.10.2017., 14:30   #637
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
Kad bih trebao krenuti citat, a nikad nisi nista citao...odakle krenuti. Citao sam malo ovaj thread al i dalje nista ne razumijem. Unaprijed hvala.
Ako si mislio na Zagora Slobodnu Dalmaciju i Ludens izdanje, najbolje ti je krenuti od Slobodna Dalmacija Extra 31: Zasjeda u sumi. To je orginalni br.1, ali su nasi malo pomijesali kronologiju. Citas tako sve do Ludens Extra 92, onda dalje Slobodna Dalmacija Extra 1 do 30, pa Ludens Extra 93 i tako samo dalje.. To ti je po redu, taj nacin.

Quote:
Da, iako je samo naslovnica u pitanju, odlucio sam i to uklonit jer to nije legalno izdanje.

Hvala na lijepim zeljama, bit ce bolje, preforsirao sam sa poslom...
Onda dobro da si maknuo bolje se ne igrati
Old 13.10.2017., 22:21   #638
Pročitao:

LUX 091. Crna božica (od 21 str.)
LUX 092. Božić kalibra 45 (do 44 str.)

Još jedna priča koja počinje sa Čikom i Trampyem, kako doći do besplatne hrane (a tko ima hranu - žene!) ok priča sveukupno, o sekti Thugsima i tajanstvenim ubojstvima, samo nekako zbrzan kraj. Neko osvježenje u samoj priči je ponovno pojavljivanje šeprtljavog privatnog detektiva, Bat Battertona. Opet je ostao bez plaće, kao i na kraju Kuće užasa

Ovo sa Thugsima me podsjetilo na jednu epizodu što sam čitao kod Mister Noa, isto su bili takvi likovi..

Iako su se Zagor i Čiko vratili u Darkwood u prethodnoj priči, moram priznati da mi je bilo zbunjujuće ovdje kako pričaju da su još daleko od Darkwooda i da se vraćaju. Pomislio sam, možda nakon zadnje priče su opet nekamo otišli pa se vraćaju.

Ali koliko vidim po jednom komentaru na s.com, ova priča sa Thugsima je trebala ići prije Bjegunaca kronološki. Piše da je vjerojatno to razlog zbog roka završenog stripa, ova priča sa Thugsima završila je nakon povratka. Tako da su trebali bar izmjeniti malo taj tekst o povratku gdje se spominje, jer ovo zaista zbunjuje

Znači, ova priča bi trebala ići poslije Maya, prije Bjegunaca, Talijani su očito tu zeznuli kronološki red.
Old 14.10.2017., 12:26   #639
Neki dan sam u Stripovi na kvadrat vidio da su dobili primjerak ili dva Zagor Gigant Priča o Betty Wilding, pa ako nekome fali, možda ih još nisu prodali...
“I lost my Evolution Faith when I was being taught by London University’s Prof. J.Z.Young, the greatest Darwinian evolutionist of the 20th century...Darwinian Evolution Emperor has no clothes." Dr Felix Konotey-Ahulu (world authority on sickle cell anemia, professor of Human Genetics, Consultant Physician Genetic Counsellor)
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:20   #640
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Neki dan sam u Stripovi na kvadrat vidio da su dobili primjerak ili dva Zagor Gigant Priča o Betty Wilding, pa ako nekome fali, možda ih još nisu prodali...
Vjerujem da tko je u toku i skuplja, sigurno je uhvatio svoj primjerak prosli mjesec na kiosku, bilo ih je cudo na "akciji" ja ih imam 2
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.