Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 20:42   #7641
Eh, suprotno mom nicku, nisam majstor ni za što pa sam došao moliti pomoć.

Na biciklu mi nešto krcka dok se okreće kotač! Nema veze jel pedalim ili ne pedalim, krcka uvijek kad se kotač vrti. Ne mogu odrediti otkud, ali na području kotača je. Bic je dugo stajao u šupi i ne sjećam se da se to dešavalo prije. Zna li tko što bi to moglo biti? Malo sam čačkao i čini mi se da ništa ne zapinje. Eto, tu prestaje moja ekspertiza. Snimio sam i kratki video:

https://www.youtube.com/watch?v=gWd_bYqAFrw

Hvala na pomoći.
Majstor i pol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:16   #7642
Quote:
Majstor i pol kaže: Pogledaj post
Eh, suprotno mom nicku, nisam majstor ni za što pa sam došao moliti pomoć.

Na biciklu mi nešto krcka dok se okreće kotač! Nema veze jel pedalim ili ne pedalim, krcka uvijek kad se kotač vrti. Ne mogu odrediti otkud, ali na području kotača je. Bic je dugo stajao u šupi i ne sjećam se da se to dešavalo prije. Zna li tko što bi to moglo biti? Malo sam čačkao i čini mi se da ništa ne zapinje. Eto, tu prestaje moja ekspertiza. Snimio sam i kratki video:

https://www.youtube.com/watch?v=gWd_bYqAFrw

Hvala na pomoći.
lezajevi kotača , točnije kuglice lezaja , treba rastaviti , vjerojatno zamijeniti kugle , mozda i konusne vijke i podmazati ...
Old 09.10.2017., 07:36   #7643
Zvuči prilično dramatično! Je li popravak skup?
Majstor i pol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 08:43   #7644
Quote:
Majstor i pol kaže: Pogledaj post
Zvuči prilično dramatično! Je li popravak skup?
nije red veličine novog bicikla

malo zekalice,

pato ti nebi smjelo koštati u domačoj radinosti više od 100kn dok za servis češ izdvojiti možda više od 100kn koliko neznam ovisi o cijeni dijelova kod servisera + posao.
Old 09.10.2017., 10:56   #7645
Bok,

Molim savjet koje gume kupiti za ovakvu biciklu?

Izlizale su mi se gume i sad znaju proklizat. Treba mi nešto za 95% gradske/cestovne vožnje. Možda da uzmem iste ili imate neke "no name" koje su super.
Bitno mi je da guma nije skroz gola i da se dobro "ponaša" po kiši jer me često ulovi, a da nisu glomazne ko na mtb . Uglavnom neke treking gume.

I to je to. Hvala
Old 09.10.2017., 15:26   #7646
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
nije red veličine novog bicikla

malo zekalice,
Mrcino, hvala ti ko bratu
Majstor i pol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:42   #7647
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Bok,

Molim savjet koje gume kupiti za ovakvu biciklu?

Izlizale su mi se gume i sad znaju proklizat. Treba mi nešto za 95% gradske/cestovne vožnje. Možda da uzmem iste ili imate neke "no name" koje su super.
Bitno mi je da guma nije skroz gola i da se dobro "ponaša" po kiši jer me često ulovi, a da nisu glomazne ko na mtb . Uglavnom neke treking gume.

I to je to. Hvala
Za takvu biciklu se može uzeti Schwalbe CX Comp po 99kn komad ili npr malo bolje Schwalbe Marathon za 159 kn komad. Ja osobno ne bi išao ispod CX Comp.
Brlj4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:44   #7648
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Za takvu biciklu se može uzeti Schwalbe CX Comp po 99kn komad ili npr malo bolje Schwalbe Marathon za 159 kn komad. Ja osobno ne bi išao ispod CX Comp.
Računala sam oko 300 kn da će me doći nove. Je li realno taj Marathon bolji od ovih kakve su originalno na bicikli?
Old 09.10.2017., 21:49   #7649
Ako se prikrpaš na neku grupnu kupovinu, mogla bi proći dobro i povoljno.
https://www.bike24.com/1.php?content...gc=0;orderby=2
https://www.bike24.com/1.php?content...ge=2;orderby=2
https://www.bike24.com/1.php?content...ge=2;orderby=2
Old 10.10.2017., 12:51   #7650
E, pa puno ti hvala! Momak mi taman stiže iz Njemačke pa ću na njegovu adresu naručit
Old 13.10.2017., 15:29   #7651
Rim tape 11mm

Ima kod nas ima rim tape 11mm za kupiti?

Ako ne gdje ga ima vani?
Old 17.10.2017., 12:38   #7652
Ljudi, trebam savjet.

Neki medved mi se na parkingu firme naslanjao na bicikl koji je bio parkiran i skrivio mi kotač, zadnji felša i treba centriranje. Gdje bi mogao u zapadnom dijelu Zagreba stati da mi to odmah centrira? Idem s Kajzerice na Rudeš pa bi odmah usput to obavio.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:33   #7653
Imaš na križanju Horvačanske i Selske kad dolaziš iz Kajzerice s desne strane servis, i u Rudešu imaš Proteu na Zagrebačkoj. Kad bu gotovo zavisi kolko imaju posla i kolko je kotač spigan
furda21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:54   #7654
Quote:
furda21 kaže: Pogledaj post
Imaš na križanju Horvačanske i Selske kad dolaziš iz Kajzerice s desne strane servis
Hvala, dečki zamjenili žbicu, centrirali kotač, izmjenili kočnice i bicikl bio gotov isti dan.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:26   #7655
Momci laprdnula osovina zadnjeg kranz kotaca na starim vintage mtb-u jeli bolje uzeti novu osovinu ili osovinu sa qr-om?

Dimenzije su vjerojatno 9x140 ili 10x140 nisam siguram ali koliko znam bolje 10x140.

I dali vrijede one osovine sa qr-om za cca 20kn ili da ipak protegnem do 50-60kn
Old 20.10.2017., 11:40   #7656
Imam jedan manji problem. Bar tako mislim

Na cestovnjaku imam FSA pogon i u njemu se nešto čuje. Zvuk je izražen kad je lošija podloga i kad jače stiščem pedalu, a kad je odlična podloga i lagano vrtim ne čuje se ništa. U 8.mj mi je lik podmazao pogonsku glavu i ništa se nije čulo pola mj i onda se zvuk vratio.

Zvuk mi je najlakše opisati kao da su unutra 2 metalne kuglice i udaraju jedna u drugu te u nešto što ih omeđuje, a sličnog je materijala. Znači, kao da imaš 2 kuglice i metalnu "čašu" i one izvode svoj show program udaranja.

Jel vam slučajno ovaj problem poznat? Vjerojatno je do pogonske glave, ali ne mogu biti siguran.

Svakako ću morat ići u pošteni servis pa slušam preporuku i za to, a razlog odgađanja servisa je što će doći lošije vrijeme i lošiji uvijeti (kiša, sol i šljunak na cesti, blato..) pa bi htio to rješiti kad uvijeti budu bolji da se ne razjebe opet. Ili je možda to pogrešno razmišljanje svakako ako je to veliki problem, odvezao bih ga odmah majstoru.

Hvala.
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:41   #7657
promjeni BB (bottom bracket), nije velika investicija (10-20 eura) a rijesit ce problem
Old 20.10.2017., 11:42   #7658
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
promjeni BB (bottom bracket), nije velika investicija (10-20 eura) a rijesit ce problem
Hvala.

Možeš li preporučiti majstora koji bi to zamjenio?
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:53   #7659
Ovisi (ako si iz ZG) u kojem si dijelu grada, ali moje preporuke su ti Feeler (u Sv. Klari), Bizmark (Rudeš), Viva Sport (D. Selo)
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:10   #7660
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Ovisi (ako si iz ZG) u kojem si dijelu grada, ali moje preporuke su ti Feeler (u Sv. Klari), Bizmark (Rudeš), Viva Sport (D. Selo)
Hvala.
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.