Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 16:51   #201
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
sunči, napisala sam ti i na pp.
kritika nije išla tebe, nego mamu_zd.
i nisam se nudila dok se nije razjasnilo što je točno u tvojoj priči
ne mogu ti ni opisati koliko mi kasnije bilo žao jer sam shvatila zašto se lagalo da je tm na brodu, ali hebiga u tom trenu, što sam znala
pa ja se s tobom nikad nisam srela na forumu, po meni si mogla biti obični troll. Ne kužim što je tako loše ako sam postavila pitanje ili dva. Odi još jednom na temu pa mi reci jesam li bila neugodna ili nešto? Čim se rasčistilo o čemu se radi, počela sam doma od svoje M robicu pakirati

i kako da ti pošaljem pp kad je odmah rečeno da ne možeš do neta i da mama_zd sve organizira?
A vidiš da se mama_zd žalila i tamo i sad tu da nije mogla odg na pp

nemojte se tako ljutiti na tuđu skepsu, to ne znači da ljudi nemaju dobre namjere i volju za pomoć, već jednostavno živimo u takvim vremenima da danas nažalost ima svega.
razumijem i ja tebe ali shvati i ti mene...sad moram ići van sa pasima ali peace još jednom i hvala ti
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Old 02.09.2010., 16:52   #202
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
sa mnom znaš na čemu si, ja ću ti reći uvijek što mislim, neću to ni uljepšavati ni prikrivati pusicama, srčekima i sl.

ja barem imam muda reći što drugi tek misle i ne pravim se ni ovakva ni onakva.

:
kako se u ovo uklapa to da si na temi pomoci za sunci njoj pisala jedno a sad tu ne propustas priliku reci kako ti je to bilo smrdljivo i bla bla

ulizivanje s jedne strane a tracanje s druge nikako ne ulazi u ovaj opis same sebe koji si tu stavila

dapace zvuci krajnje neiskreno i dvolicno

zvuci kao pismena predstava za publiku a mislis si nesto deseto... samo vrlo nedosljedno jer se na drugoj strani otkrije sto stvarno mislis

u svakom slucaju, jako jako ruzno
satori is offline  
Old 02.09.2010., 16:55   #203
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
U kojoj god dobrotvornoj akciji sam ja sudjelovala, bar su napisali stvari tipa "skupljeno je 5123 kn, četiri vreće odjeće, pet paketa hrane i tri vreće igračaka", i ne mislim da je to neki veliki trud.
ajde da ja nisam jedina.
i hvala na ovom postu.

meni je prvo bilo čudno kako osoba koja se javno deklarira kao nekakva sotonistica ide darovati crkveni dom za djecu. pa sam sklonila na stranu sve nesimpatije koje imam prema njoj od prije i zbilja se potrudila odvojiti sve što mojoj maloj ne treba i nakupila sam sve što sam mogla (bilo je i nove robice s etiketama, pa evo, skanjivajte se još malo ako vam je do toga) i predala gospođi DOI.
I zbilja sam očekivala da će napisati koji su forumaši sudjelovali, što se skupilo, staviti neku sliku kod tog doma (nije trebala slikati ni djecu ni ikakve perverzije kako kaže), al eto, nisam to dobila. dapače, ne znam sjećate li se da je tema bila prilično zaboravljena i neaktivna prije nego sam ja ostavila svoj post i po meni je ispalo da je žena pokupila stvari i napravila s njima što je volja. to što je ona vaša forumaška miljenica meni ne znači ništa.

što se mene tiče, priča je svršena.

hvala svim ljudima koji su se potrudili razumjeti ono o čemu sam pisala.

Zadnje uređivanje Jelica Izjelica : 02.09.2010. at 17:01.
Jelica Izjelica is offline  
Old 02.09.2010., 16:58   #204
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
kako se u ovo uklapa to da si na temi pomoci za sunci njoj pisala jedno a sad tu ne propustas priliku reci kako ti je to bilo smrdljivo i bla bla

ulizivanje s jedne strane a tracanje s druge nikako ne ulazi u ovaj opis same sebe koji si tu stavila

dapace zvuci krajnje neiskreno i dvolicno

zvuci kao pismena predstava za publiku a mislis si nesto deseto... samo vrlo nedosljedno jer se na drugoj strani otkrije sto stvarno mislis

u svakom slucaju, jako jako ruzno

ajde daj da vidim, evo ti moji postovi pa mi reci gdje ja to pišem drukčije nego ovdje i gdje sam ja to nedosljedna:



Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
napiši mi o kojem se cruiseru radi i reći ću ti točno raspon plaće.
neka me nitko ne shvati krivo, ali jedna od najboljih prijateljica mi radi na cruiseru, i također znam nekog u agenciji koja inače zapošljava na cruiserima i vjerujte, taj frajer za naše pojmove jako fino zarađuje što god radio na brodu, da ne velim da ne daje lipe (u ovom slučaju centa jer su plaće u $) za smještaj i hranu.



je li podnijela zahtjev za rastavu?
alimentacija?

ja ću rado pomoći
no isto tako potpisujem Laru u potpunosti, nije rješenje samo otići i sebe i dijete dovesti u situaciju da ne znaš kako ćeš sutra...
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
jel priznao malu?



točno to.
no svejedno koliko god trajalo, neka pokrene postupak za utvrđivanje alimentacije čim prije, da čim prije dobije zaostatke.
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
mama_zd,
otvorila si temu, pokrenula inicijativu, jako lijepo i pohvalno od tebe.
ali ne možeš ovako nešto pokrenuti i onda reći - ili pomozite ili šutite.

gle, ja ću pomoći, uvijek. i moja mama je bolesna cijeli moj život i prošla sam i sama horore i drame pa znam o čemu pričam kad kažem da se tu SAD, u ovom trenutku, ne radi ni o njenoj mami ni tati, većo samoj Sunči, njenoj bebi i njenoj situaciji - i mogu opet samo Laru u potpunosti potpisati.

a kad sam rekla zaostatke, mislila sam na ovo vrijeme što neće ništa primati dok ne dobije rješenje o alimentaciji jer se to zna kod nas itekako odužiti.

i kad sam se već raspisala, reći ću iskreno što mislim, makar me proglasili vješticom prve klase ali mislim da ženi uopće ne pomažete time što ju potičete da se preseli u podstanare sa 1660kn i jednomjesečnom bebom. Skupit će se tu možda novaca za jednu, dvije stanarine i što onda?
To jednostavno NIJE rješenje.
Ona bi se trebala javiti nekoj udrugi i naći dugoročnije rješenje.
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ok, sad ispada da se tu pitanja postavljaju iz znatiželje ili pitaj Boga čega.
ja sam baš postavila pitanje o njenom dečku/mužu da joj ukažem da i tu ima prava, prava za koja ona očito ne zna kad od njega ni lipe ne dobiva a frajer lijepo zarađuje

i kao uvijek, kad god netko uključi mozak na ovom forumu, ispada bitch
samo se vi i dalje dičite svojim altruizmom, a ni ne znate da jadnu ženu tjerate u ponor
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Sunči, nitko te ne osuđuje, već mislim da ti se svi divimo zbog hrabrosti.

Iskreno, meni je malo sve zasmrdilo oko tm i broda, pogotovo jer sam ti na fb profilu vidjela da si nedavno pisala da ga voliš najviše na svijetu i sl (zato si sakrij da ti nitko osim frendova ne može vidjeti slike) ali sad je jasno i zašto.

Moju pomoć imaš - javi mi i kakve robice ti treba, imam i toga od moje M

I dalje mislim da bi trebala uključiti neke udruge pa da se isposluje neko dugoročnije rješenje barem sa smještajem, jer sad radiš, ali neka se nešto dogodi - ne daj Bože da završite na ulici!
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 16:59   #205
lotus, ja te kužim, a kuži očito i ssunchi jer je pametna cura.

očekuje se od nas da dajemo zatvorenih očiju i da se još naguzimo da nas opale po dupetu ako imamo kakvih pitanja.
Jelica Izjelica is offline  
Old 02.09.2010., 17:01   #206
Slučajno naletjeh na temu jer i sama često doniram i privukao me naslov, međutim ovo što sam ovdje našla je degutantno.

Ne ulazim u to tko je kakav jer nikoga ne poznajem ali ovako, sa strane gledajući sramotno je da je lakše ispisati silnu količinu rečenica i postova a ne napisati ono što se pita u prvom postu.

Zašto je netko tko je nepovjerljiv i pita informaciju loš, zao i treba ga omalovažiti?
Ovdje su vrijednosti i principi izokrenuti tako da onaj tko postavi pitanje je loš a onaj tko ne odgovori je ok.

Ako se traže donacije od nepoznatih ljudi onda je red po završetku akcije napisati nešto suvislo i korektno. Ako se ne želi odgovarati na ova pitanja onda se ne pokreću teme na forumu, nego se akcije provode uz kavu ili preko sms-a, maila, telefona i sl sa prijateljicama i poznanicima koji nas poznaju i vjeruju nam.

Žalosno je da je na ovakvu raspravu spala jedna pozitivna namjera, jer pokretačica je vjerujem imala namjeru pomoći djeci i uložila je trud i vrijeme a ovi što su donirali također su se odrekli nečega u ime pomoći, to je isto za pohvalu a ne za podsmjehe i podbadanja.
ZARAJANA is offline  
Old 02.09.2010., 17:03   #207
lotus prestani se derati
ako ne znas kulturno razgovarati, bolje suti

ne mozes koristiti suncin primjer kao nesto smrdljivo i u kontekstu muljanja po forumskim akcijama a onda se busati u prsa kako si jako iskrena i istinoljubiva

trolas temu i jedino sto se moze pretpostaviti je da ti se s nekim svadja a ne znas s kime bi
satori is offline  
Old 02.09.2010., 17:09   #208
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
lotus prestani se derati
ako ne znas kulturno razgovarati, bolje suti

ne mozes koristiti suncin primjer kao nesto smrdljivo i u kontekstu muljanja po forumskim akcijama a onda se busati u prsa kako si jako iskrena i istinoljubiva

trolas temu i jedino sto se moze pretpostaviti je da ti se s nekim svadja a ne znas s kime bi


jbt, ovdje lud zbunjenog

aaa ne ne ne ne

odgovori sad na pitanje - gdje sam ja nedosljedna? ne pišem li isto tu i tamo? ulizivanje s jedne strane a tracanje s druge? gdje? dvolična? AJDE reci GDJE?

meni se ne svađa, ali jbg, nećeš me optuživati da sam ovakva-onakva i onda da ja što? šutim? e neće ići
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 17:15   #209
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post


jbt, ovdje lud zbunjenog

aaa ne ne ne ne

odgovori sad na pitanje - gdje sam ja nedosljedna? ne pišem li isto tu i tamo? ulizivanje s jedne strane a tracanje s druge? gdje? dvolična? AJDE reci GDJE?

meni se ne svađa, ali jbg, nećeš me optuživati da sam ovakva-onakva i onda da ja što? šutim? e neće ići
jel ti fakat ne kuzis ili se samo pravis?

ne mozes koristiti suncin slucaj kao primjer "smrdljive" i sumnjive akcije i onda se kao izvlaciti kasnije da nisi ti nista rekla

jako ruzno

mama_zd je vec na onoj temi stavila post u kojem se moli da se ne razvlaci tudji zivot okolo po forumu pa bi bilo u redu da se to postuje
satori is offline  
Old 02.09.2010., 17:18   #210
impliciranje da je nesto smrdljivo znaci podmetati kojesta u kontekst

muljanje, izvlacenje necega na osnovu laznih informacija

a takve stvari stvarno nisu simpaticne ni potrebne
satori is offline  
Old 02.09.2010., 17:18   #211
sunci
mama_zd is offline  
Old 02.09.2010., 17:20   #212
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
jel ti fakat ne kuzis ili se samo pravis?

ne mozes koristiti suncin slucaj kao primjer "smrdljive" i sumnjive akcije i onda se kao izvlaciti kasnije da nisi ti nista rekla
Di sam ja to rekla?

ja sam to navela kao primjer jer se ni mamu_zd ne smije ništa pitati. ti se praviš luda a od mene radiš zlikovca.
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 17:26   #213
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Di sam ja to rekla?

ja sam to navela kao primjer jer se ni mamu_zd ne smije ništa pitati. ti se praviš luda a od mene radiš zlikovca.
da, ja se pravim luda a ti se tu svadis vec par stranica
iz pitaj boga kojih razloga
satori is offline  
Old 02.09.2010., 17:33   #214
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
da, ja se pravim luda a ti se tu svadis vec par stranica
iz pitaj boga kojih razloga


a svađm se valjda sama sa sobom
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 17:36   #215
satori nema smisla jadno je da se sad sunchici ispricava sto njenu temu po cilom forumu razvlaci a tu se drzi ka ne znam sto. i samo jos nesto doticnoj, zalila sam se da mi je tesko na pp svima,ja sam u 3 dana dobila oko 140 upita na adresu i ostalo,sto san tribala,dicu poslat u jaslice dok ja tipkam ili? par cura mi je pomoglo, i hvala im!!!!!!!!! ako je tebi sidenje cili dan za kompom znak da ti je do nekog stalo onda definitivno nemamo o cemu,vidis,neke od nas imaju obeveze..tj,znas ono,zivot?! a sto se tice pitanja,imale ste pp moj br ako je koju zanimalo dat vam je link sa njenim profilom tu i na fejsu,pa sto niste pitali?? meni nije poslala svoj zivotopis NITI JE TREBALA!!!!!!!!!!! ja sam iz konteksta,tj.prijasnjih postova skuzila da nesto nije ok,tako da pliz,saltaj dalje sa ovim
mama_zd is offline  
Old 02.09.2010., 17:49   #216
Quote:
mama_zd kaže: Pogledaj post
satori nema smisla jadno je da se sad sunchici ispricava sto njenu temu po cilom forumu razvlaci a tu se drzi ka ne znam sto.
ispričala sam se što sam uopće spomenula jer vidim da je sve totalno krivo shvaćeno a to sam mogla odmah znati, tako to uvijek biva ovdje.
i ne razvlačim ja ništa po forumu, ti si ta koja se prva ovdje javila i spomenula kako si i ti, velikodušna kakva jesi, organizirala pomoć
al neka sam ti ja za sve kriva




ja sam se samo javila jer mi je bilo krivo što se po tko zna koji put nekog linčuje. vas 150 se sjati i pljujete po jednoj osobi, ne bi da je tko zna što napravila a ne pitala par pitanja. e al ne valja ton, ne valja intonacija, pa ne valja kontekst.
nemam više što reći na ovu temu, mislim da je sve rečeno.
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 17:53   #217
Procitala temu i jos uvijek mi nije jasno da li se raspravlja o:

- opcenito necijoj potrebi/zelji da ima follow up dobrotvorne akcije u kojoj je sudjelovao/la

- provokativnom i nespretnom nacinu na koji je postavljen uvodni post

Jer ovo prvo je u redu i sasvim ljudski, u granicama u kojima je taj 'izvjestaj' moguc (bez slika djece i bez brojanja svake vlazne maramice)- a ovo drugo nije.

Meni je to doslovce bas tako jednostavno, ako se odgovara na generalno pitanje o donacijama /dobrotvornim akcijama naravno- jer ako je na osobnoj razini onda nemam sto dodati (a ne bi trebao imati ni nitko drugi).

A za ljude koji imaju potrebu napisati post samo da pokretacicu teme zaspotaju i kazu kako je ruzno traziti pohvalu za donaciju- a onda se usput malo pobusaju o prsa kako ONI stalno pomazu ali nikada za to nisu/ne bi trazili tapsanje po ledjima- naprosto nemam komentara.

Jer ako oni sami ne kuze koliko je ironije u tome, tko sam ja da im rasclanjujem.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 02.09.2010., 17:55   #218
kako si i ti, velikodušna kakva jesi, organizirala pomoć
al neka sam ti ja za sve kriva



na ovo bi ti sad svasta napisala,ali sam na malo vecem nivou od tebe,sram te bilo,nemoj samo da i tebi u zivoti zatreba necija velikodusnost
mama_zd is offline  
Old 02.09.2010., 17:58   #219
@ torma

ovo je ocito tema za svadjanje, jer nikakvi konstruktivni, cinjenicni ni informativni postovi nisu dosli do izrazaja, jednostavno su odignorirani
satori is offline  
Old 02.09.2010., 18:00   #220
Quote:
mama_zd kaže: Pogledaj post
kako si i ti, velikodušna kakva jesi, organizirala pomoć
al neka sam ti ja za sve kriva



na ovo bi ti sad svasta napisala,ali sam na malo vecem nivou od tebe,sram te bilo,nemoj samo da i tebi u zivoti zatreba necija velikodusnost
ma ti ne shvaćaš, jednostavno odbijaš shvaćati.
pohvalna je tvoja pomoć i inicijativa, no nije pohvalno što o tome pišeš i razvlačiš kako tebi paše. došla si tu i sama spomenula Sunči i akciju i sad mene za to kriviš? a ne, ne ide to tako
lotus_flower is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.