Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 10:53   #161
p.s. nisam sigurna da cu ici uskoro jer je to malo prevelik put za vrecicu pelena, pricekat cu dok se malo nakupi
satori is offline  
Old 02.09.2010., 10:53   #162
gle, zaboli me tko je što tražio i tko je što napravio, jel poslikao ili ne...
ja sam reagirala na samu temu koja je po meni totalno beskorisna kao takva, to jest, nekima očito služi samo da se iskaljuju na nekom i naslađivaju svađi i to je greška modova.
ne znam što im je bilo jer se moglo odmah naslutiti u što će se tema pretvoriti.
Malalola, ne se ljutiti
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 10:57   #163
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
p.s. nisam sigurna da cu ici uskoro jer je to malo prevelik put za vrecicu pelena, pricekat cu dok se malo nakupi
ok, ja cu ako odem u medjuvremen na PM ti javit... Ak ne onda kad se sta skupi.. Mozda nazovem jel mogu sa postom paket toga poslat..
__________________
Magg is offline  
Old 02.09.2010., 11:51   #164
Odgovor na temu: mislim da bi hvala trebalo biti sasvim dovoljno...svi smo mi ljudi na neki način sebični i za svoja dobra djela želimo priznanja...i kako su neke cure napisale u realnom svijetu to ne postoji...

Osobno mislim da se cijela rasprava oko Doe bezveze potakla , jer tko imalo čita ovaj forum i mislim da nema brutalno iskrenije osobe od Doe...

Mislim da se nikom ne bi dalo svaki drugi dan kupiti nečije polovne stvari za nekakvu osobnu korist...


što se same mene tiče , nedavno sam dvije vreće robe odnesla u crkvu i to tamo odnesem dva puta godišnje..ali iskreno , ne radim to baš ono jer mislim da se netko smrzava , već više da ne bacam u smeće jer mi je počelo smetat u ormaru...

Dvaput godišnjem baki dam neki simbolični iznos novaca koja te novce da siromašnim obiteljima...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Old 02.09.2010., 12:04   #165
Ne mogu se odlučiti je li ovo najjadnija, najtrešija ili najsmješnija tema u posljednjih nekoliko mjeseci.

Žena tu pita što je bilo s akcijom, je li uspjela, a vi je optužujete kao da želi ratnu spomenicu i ordenje. Prave plemenitašice, nema što!

U kojoj god dobrotvornoj akciji sam ja sudjelovala, bar su napisali stvari tipa "skupljeno je 5123 kn, četiri vreće odjeće, pet paketa hrane i tri vreće igračaka", i ne mislim da je to neki veliki trud.

Koliko je ovdje toga naškrabano, takav se saldo mogao već 117 puta izračunati i zapisati.

Ne znam jesu li one koje pišu "ako sumnjaš, nisi trebao ništa dati" glupe ili naivne, jer je hrpu puta bilo takvih "dobrotvornih" akcija za nečiji džep, i što to kome vrijedi što DoA-inu lajavost povezuju s iskrenošću i plemenitošću? Zar se ne sjećate onih razmjena i poklanjanja na Modi gdje su se uspjele poklati iako su kao sve bile superfrendačice s foruma?

Uglavnom, mislim da je lakše bilo zapisati u 5 rečenica koji su rezultati nego pisati traktate o zloj Jelici i "ako mi ne vjeruješ, nisi ništa trebala dati". Ali samo nastavite, obožavam ovakav trešeraj.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 02.09.2010. at 12:10.
sun.shine is offline  
Old 02.09.2010., 12:08   #166
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post

U kojoj god dobrotvornoj akciji sam ja sudjelovala, bar su napisali stvari tipa "skupljeno je 5123 kn, četiri vreće odjeće, pet paketa hrane i tri vreće igračaka", i ne mislim da je to neki veliki trud.

Koliko je ovdje toga naškrabano, takav se saldo mogao već 117 puta izračunati i zapisati.
ustvari mi je i namjera bila nakon akcije napisati koliko se svega skupilo. a stavila sam i sliku koliko toga se skupilo.(otprilike. svejedno smatram glupim brojati svaki bodić i svaku igračku posebno).

no s vremenom je jednostavno postalo besmisleno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 02.09.2010., 12:10   #167
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
. Ali samo nastavite, obožavam ovakav trešeraj.
i btw. ovo što ti uživaš u ovakvim stvarima je krajnje degutantno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 02.09.2010., 12:12   #168
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ustvari mi je i namjera bila nakon akcije napisati koliko se svega skupilo. a stavila sam i sliku koliko toga se skupilo.(otprilike. svejedno smatram glupim brojati svaki bodić i svaku igračku posebno).

no s vremenom je jednostavno postalo besmisleno.
Pa napiši već jednom, ne moraš brojati jedno po jedno, izbroji u vrećama, kilogramima ili paketima, skeniraj neku zahvalnicu ili stavi jednu jedinu sliku prihvaćanja donacije i ćaođaci, kako ti se da više škrabati romane do beskraja, mislim, to je mnogo besmislenije?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 02.09.2010., 12:14   #169
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i btw. ovo što ti uživaš u ovakvim stvarima je krajnje degutantno.
A one koje misle da su kupile ulaznice kod svetog Petra pišući "u ovakve akcije se ulazi samo čista srca, bez sumnji...", one ne uživaju? Ja sam bar iskreno napisala da je tema urnebesna.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 02.09.2010., 12:15   #170
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Pa napiši već jednom, ne moraš brojati jedno po jedno, izbroji u vrećama, kilogramima ili paketima, skeniraj neku zahvalnicu ili stavi jednu jedinu sliku prihvaćanja donacije i ćaođaci, kako ti se da više škrabati romane do beskraja, mislim, to je mnogo besmislenije?
prošla baba s kolačima.

koju sliku donacije?
pa već 5 stranica o tome trubimo da nema slika jer ne smije biti slika iz doma, halo???

pa čak i da smijem fotografirati u domu to bi već graničilo s perverzijom da te slike objavim ovako javno na forumu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 02.09.2010., 12:17   #171
po domovima nema nafotkavanja

kao prvo da se zastiti identitet i privatnost djece i zaposlenika a kao drugo neukusno je doci se tamo nafotkavati kao kosorica i objavljivati to okolo da se vidi kak si ti nesto donio


ako netko trazi potvrdu najbolje da se ukljuci u akcije i sudjeluje tamo osobno kad se predaje
ili neka kontaktira osobu koja je tamo bila dok se predavalo
satori is offline  
Old 02.09.2010., 12:18   #172
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
po domovima nema nafotkavanja

kao prvo da se zastiti identitet i privatnost djece i zaposlenika a kao drugo neukusno je doci se tamo nafotkavati kao kosorica i objavljivati to okolo da se vidi kak si ti nesto donio


ako netko trazi potvrdu najbolje da se ukljuci u akcije i sudjeluje tamo osobno kad se predaje
ili neka kontaktira osobu koja je tamo bila dok se predavalo

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
prošla baba s kolačima.

koju sliku donacije?
pa već 5 stranica o tome trubimo da nema slika jer ne smije biti slika iz doma, halo???

pa čak i da smijem fotografirati u domu to bi već graničilo s perverzijom da te slike objavim ovako javno na forumu.
Nisam mislila da na fotku gdje ćeš si nafotošopirati aurelou oko glave i davati veliku vreću s mašnom jadnom uplakanom siročiću, nego npr. s ravnateljem doma, ili ispred doma, ili bar da proslijediš mail u kojem ti zahvaljuju.
Ako ti ne vidiš razliku između prvog primjera i ostalog, a kajtijatumogu.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 02.09.2010., 12:22   #173
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da na fotku gdje ćeš si nafotošopirati aurelou oko glave i davati veliku vreću s mašnom jadnom uplakanom siročiću, nego npr. s ravnateljem doma, ili ispred doma, ili bar da proslijediš mail u kojem ti zahvaljuju.
Ako ti ne vidiš razliku između to prvog primjera i ostalog, a kajtijatumogu.
gle, to sve skupa u teoriji super zvuci ali u praksi ne izgleda tako

ne znam tko je kad dobio mail zahvale od nekog doma, ali ajde, mozda i to postoji

ravnatelji itd te ne docekuju tamo sirom otvorenih ruku sa suzama u ocima i jedva cekaju da ih pofotkas drzeci paket

u vecini slucajeva ni ne upoznas ravnatelja, eventualno neku dezurnu osobu

meni su u domu rekli da ne mozemo predati pakete djeci nego da ih ostavimo na porti pa da ce oni otvoriti sve pakete i pregledati stvari i davati dalje djeci po svom nahodjenju, jedva smo namolili da bar nekoj djeci podijelimo s obzirom da je bila nova godina pa je sve bilo u masnicama i balonima

cak se u nekim domovima mora dati detaljni popis svega sto je donirano i nista ne smije biti zamotano
satori is offline  
Old 02.09.2010., 12:22   #174
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da na fotku gdje ćeš si nafotošopirati aurelou oko glave i davati veliku vreću s mašnom jadnom uplakanom siročiću, nego npr. s ravnateljem doma, ili ispred doma, ili bar da proslijediš mail u kojem ti zahvaljuju.
Ako ti ne vidiš razliku između prvog primjera i ostalog, a kajtijatumogu.
nema nikakvog maila.

bit će zahvalnica koju će mi poslati za božić na kućnu adresu.

a onda će ju cure dobiti na pm..
ništa ti ne brini jer nije to baš tvoj problem.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 02.09.2010., 12:24   #175
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
gle, to sve skupa u teoriji super zvuci ali u praksi ne izgleda tako

ne znam tko je kad dobio mail zahvale od nekog doma, ali ajde, mozda i to postoji

ravnatelji i td te ne docekuju tamo sirom otvorenih ruku sa suzama u ocima i jedva cekaju da ih pofotkas drzeci paket

u vecini slucajeva ni ne upoznas ravnatelja, eventualno neku dezurnu osobu

meni su u domu rekli da ne mozemo predati pakete djeci nego da ih ostavimo na porti pa da ce oni otvoriti sve pakete i pregledati stvari i davati dalje djeci po svom nahodjenju, jedva smo namolili da bar nekoj djeci podijelimo s obzirom da je bila nova godina pa je sve bilo u masnicama i balonima

cak se u nekim domovima mora dati detaljni popis svega sto je donirano i nista ne smije biti zamotano
pa ja ne znam kako neki ljudi to sebi percipiraju.

sad ispada ko da sam ja tamo išla ko neki VIP, s par čuvara oko sebe, u limunzini sva naperlitana ....novinari slikavali oko nas a ja dijelila pakete ko Angelina Jolie.

ne.
išla sam tamo nenašminkana. u zmazanoj majici i masne kose. s djetetom u ruci.

primila nas je dežurna ondje i dok sam ja pričala s curama i s djecom moj muž je unosio stvari u jednu prostoriju.

zahvalnice. slike? wtf?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 02.09.2010., 12:28   #176
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa ja ne znam kako neki ljudi to sebi percipiraju.

sad ispada ko da sam ja tamo išla ko neki VIP, s par čuvara oko sebe, u limunzini sva naperlitana ....novinari slikavali oko nas a ja dijelila pakete ko Angelina Jolie.

ne.
išla sam tamo nenašminkana. u zmazanoj majici i masne kose. s djetetom u ruci.

primila nas je dežurna ondje i dok sam ja pričala s curama i s djecom moj muž je unosio stvari u jednu prostoriju.

zahvalnice. slike? wtf?
pa bas

ako si do djece uopce dosao, super si prosao

cinjenica je da u domove konstantno dolaze neke delegacije, donacije, paketi i sl i ljudima tamo se ne da leprsati oko svakog tko dodje

imaju oni i drugog posla a i ne da im se

moras imati dobru pricu da ti uopce dozvole da doniras

za dosta opreznosti i procedure su zasluzne i mjere sigurnosti i zakoni
ne mogu oni dozvoliti da svatko donosi djeci hranu recimo... sta da neki pacijent ubaci otrov, tko bi onda bio kriv
zato postoje ta pravila i ako iza tebe ne stoji neka konkretna organizacija, u vecini slucajeva neces bas samo tako usetati i dijeliti cokolade klincima
satori is offline  
Old 02.09.2010., 12:28   #177
Ma baš, DOA je zamolila frendice s foruma da i one pomognu sa par sitnica, i pomogle su i šta, treba sada pisati izvješća. Pa ne radi se o nekoj organizaciji nego o par frendica s foruma. Kao da dam susjedi da drugoj susjedi odnese dva mlijeka i kruh jer je siromašna, i da je usput fotka da znam da je postupila kako sam joj i rekla.

Jelica je napisala post koji je bio optuživački, i to se curama nije svidjelo, s pravom.
stihaa is offline  
Old 02.09.2010., 12:31   #178
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
pa bas

ako si do djece uopce dosao, super si prosao

cinjenica je da u domove konstantno dolaze neke delegacije, donacije, paketi i sl i ljudima tamo se ne da leprsati oko svakog tko dodje

imaju oni i drugog posla a i ne da im se

moras imati dobru pricu da ti uopce dozvole da doniras

za dosta opreznosti i procedure su zasluzne i mjere osiguranja i zakoni
ne mogu oni dozvoliti da svatko donosi djeci hranu recimo... sta da neki pacijent ubaci otrov, tko bi onda bio kriv
zato postoje ta pravila i ako iza tebe ne stoji neka konkretna organizacija, u vecini slucajeva neces bas samo tako usetati i dijeliti cokolade klincima
i još sam ja upala u totalno krivo vrijeme jer mi se na telefon nije bila javila ona dežurna da ju pitam kad mogu doći (bila je valjda prezaposlena).

upala sam im praktički dok su cure večerale.

tako da je sve bilo li-la.
a dežurna i moj muž su samo letili okolo , lol.

sad ovu nedjelju bu valjda bolje jer su mi rekli u koje točno vrijeme da dođem tako da se mogu malo više poigrati s djecom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 02.09.2010., 12:35   #179
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
gle, to sve skupa u teoriji super zvuci ali u praksi ne izgleda tako

ne znam tko je kad dobio mail zahvale od nekog doma, ali ajde, mozda i to postoji
Upravo je DoA napisala da zahvala postoji.

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
cak se u nekim domovima mora dati detaljni popis svega sto je donirano i nista ne smije biti zamotano
Aha, maloprije je popis bio mišn impasibl, a sad je potreban.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nema nikakvog maila.

bit će zahvalnica koju će mi poslati za božić na kućnu adresu.

a onda će ju cure dobiti na pm..
Eto, sasvim dosta. Čaođaci, problem riješen.

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
za dosta opreznosti i procedure su zasluzne i mjere sigurnosti i zakoni
ne mogu oni dozvoliti da svatko donosi djeci hranu recimo... sta da neki pacijent ubaci otrov, tko bi onda bio kriv
zato postoje ta pravila i ako iza tebe ne stoji neka konkretna organizacija, u vecini slucajeva neces bas samo tako usetati i dijeliti cokolade klincima
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Ma baš, DOA je zamolila frendice s foruma da i one pomognu sa par sitnica, i pomogle su i šta, treba sada pisati izvješća. Pa ne radi se o nekoj organizaciji nego o par frendica s foruma. Kao da dam susjedi da drugoj susjedi odnese dva mlijeka i kruh jer je siromašna, i da je usput fotka da znam da je postupila kako sam joj i rekla.
A da se vas dvije dogovorite je li to bilo nešto vrlo proceduralno i ozbiljno, ili sasvim prijateljski i neformalno?


Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Jelica je napisala post koji je bio optuživački, i to se curama nije svidjelo, s pravom.
Da, i optuživački je kad pitaš cjenik u restoranu jer to znači da ne vjeruješ konobaru, optuživački je kad pitaš račun u trgovini jer to znači da ne vjeruješ trgovkinji, optuživački je kad tražiš ugovor o radu jer to znači da ne vjeruješ poslodavcu, optuživački je kad se želiš vjenčati jer to znači da ne vjeruješ dečku, optuživački je kad tražiš uputnicu jer to znači da misliš da ti je liječnik obiteljske prakse debil, optuživački je kad ti netko zvoni na portafon pitati tko je, optuživački je pitati profesora dodatno pitanje na predavanju...

Alo, postoji razlika između optužnica i skepticizma/zdravog razuma.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 02.09.2010., 12:44   #180
ma joj sun.shine sad ga već stvarno trollaš i kuhaš raspravu iznova. to smo sve prožvakali bezbroj puta. i moramo opet zato jer eto ti uživaš u tome.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.