Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 19:40   #1
Sony Ericsson Xperia X10

Sony Ericsson je danas predstavio svoj novi high-end mobitel koji će biti baziran na Android operativnom sistemu, ali i sa odličnim kapacitivnim ekranom.

Sony Ericsson XPERIA X10.

Kao prvo treba istaći da je ovo trenutno najbrži mobitel baziran na Android OS, jer njega čini Snapdragon CPU na 1 GHz u kombinaciji sa 256MB radne memorije. Ekran je odličnih 4 inča, kapacitivni, sa rezolucijom od 480x854px, dok kamera ima 8.1 megapiksel, LED bljeskalicu, fokus na dodir, stabilizaciju slike, geotagiranje, detekciju lica i osmjeha. Ugrađena memorija je 1GB, dok će u paketu sa mobitelom dolaziti microSD kartica sa dodatnih 8GB.

Tu će biti i 3.5mm audio jack za spajanje standardnih slušalica, ali i eksternih zvučnika. Sony Ericsson XPERIA X10 će biti dostupan u dvije boje bijeloj i crnoj, a dostupnost u trgovinama se očekuje početkom 2010. godine.

XPERIA™ X10 podržava GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900, UMTS HSPA 900/1700/2100 i UMTS HSPA 800/850/1900/2100

Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 23:46   #2
Ako izađe u ovakvom identičnom izdanju, kupujem ga isti dan. Štednja je već počela. Za razliku od N97, ovaj mi se svidio na prvi pogled - i da, za razliku od X1 i X2...
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 03:05   #3



Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Ako izađe u ovakvom identičnom izdanju, kupujem ga isti dan. Štednja je već počela. Za razliku od N97, ovaj mi se svidio na prvi pogled - i da, za razliku od X1 i X2...
Ja ću se isto potruditi i biti štedljiv
Kupujem ga. Žao mi jedino što nema xenonsku bljeskalicu, ali samo da je kvaliteta videa, ono, na nivou

Evo ovdje je službena najava.

Preview.

Ovaj sonny ima malo veći ekran.
Predobar je
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:52   #4
Sada sam vidio na GSM areni slike u živo. Ni malo ne sliči ovim najavljenim slikama, tj. slikama koje si i ti postao... Fale mi oni sivi dijelovi... =(

Ne sviđa mi se sada... Dobro, moram ga vidjeti u živo i držati u ruci, tada i inače ja odlučujem, kada primim aparat u ruke, kada vidim koliko je velik i koliko mi je sjeo, tj. kako mi "sjedi" u ruci...

Ali eto, sada mi se ne sviđa...
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 12:55   #5
issse predobar mob kad bi to trebalo doć knama il bar negdje u aus il tu blizu i kolka bi bila cijena
(a ja mislio da je x2 zvijer od moba naprema ovome je ništa :P)

Zadnje uređivanje Joint : 07.11.2009. at 13:19.
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 05:27   #6
predobar je
mene isto zanima cijena
mislim da će tek 2010 krajem siječnja biti u prodaji
BoyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 09:29   #7
hmm
e sad koliko je to točno... ja se nadam da je
dejo6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 16:38   #8
Tehničke karakteristike mobitel Sony Ericsson Xperia X10

Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
issse predobar mob kad bi to trebalo doć knama il bar negdje u aus il tu blizu i kolka bi bila cijena
Službeni dolazak na tržište ne očekuje se prije veljače 2010. godine.
Prosječna cijena mobitela (HRK) na dan unosa 14.12.2009 bi trebala biti 4200.00
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 00:47   #9
1.6 android? zasto ne novi koji je na nexusu? ili je to samo ekskluziva za nexus? koliko znam, za mog heroa se najavljuje da ce se moc nadogradit, pretpostavljam da ce moc i na ovoga...

uh, bas sam u dilemi... ali bice ili nexus ili x10... valjda ce bit i u kakviim paketima, premda nisam fan takvog deala...
__________________
bonžur
the ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 11:45   #10
polako u prodaji X10

Pogledavši slike o X10-ki i mene se dopao, pa sad sam čuo da 29. ožujka su stigli u Hrvatsku novi SE Xperia X10 mobiteli, to znači, da sljedećeg tjedna budu već u prodaji.
+ ja mislim da Android 1.6 je za sada dovoljno tim telefonu, baš je lijep i dobro i funkcionira, isprobavši ga na SE websitu sam ga malo upoznao.
Cijenu neznam, mogao bi mi netko pomoći?
+ ima li Igo-a (navigacijski software) za androida?
__________________
I'm serious.
siguran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:32   #11
Super All-In-One resenje,kolko ja vidim ovaj mobitel ce biti neshto stvarno
fenomenalno.

Neshto sam chuo za multitouch kao oce biti,pa nece biti,pa neki poseban browser - Dolphin koji ce nuditi podrhku za isti,znali se neshto konkretnije?
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:45   #12
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Ako izađe u ovakvom identičnom izdanju, kupujem ga isti dan. Štednja je već počela. Za razliku od N97, ovaj mi se svidio na prvi pogled - i da, za razliku od X1 i X2...
Pa ti ces onda bas trebat ustjedet..inace moje osobno misljenje da je ovaj smartphone jedinstven na trzistu,jer se razlikuje po tome u odnosu na ostale konkurente(motorola droid,HTC desire,Nexus One...),na kojim je "osnovni" android.Preko Timescrape-a mozes vidjet sve na jednom mjestu,vezano za komunikaciju(e-mail,poziv,sms,FB,twitter..)
cicamaca07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:50   #13
Quote:
pankee88 kaže: Pogledaj post
Super All-In-One resenje,kolko ja vidim ovaj mobitel ce biti neshto stvarno
fenomenalno.

Neshto sam chuo za multitouch kao oce biti,pa nece biti,pa neki poseban browser - Dolphin koji ce nuditi podrhku za isti,znali se neshto konkretnije?
Multitouch-a nažalost ne bude, ali i tako igleda dobrim X10. Najvažnija je razlika, kako ja vidim je Timescape. Ako sve kominkacijske stvari ujedinjuje, onda pomoću tog software-a možemo biti puno produktivniji. Velika prednost X10-ke pred konkurencijom...
Čuo sam nešto a PlayNow Plus mogućnosti. Ako preplatim na to, onda mogu sa jednom "klikom" downloadirati omiljene pjesme sa interneta. Nisam našao više o tome, zna li netko još nešto?
+ netko bi mogao odgovoriti na moja prijašnja pitanja?
__________________
I'm serious.

Zadnje uređivanje siguran : 01.04.2010. at 12:59.
siguran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 10:33   #14
Jel Xperia ima Giroscope,tj. sistem az automatsku rotaciju fotografija i teksta prilikom okrijetanja mobitela?
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:13   #15
giroskop

Quote:
pankee88 kaže: Pogledaj post
Jel Xperia ima Giroscope,tj. sistem az automatsku rotaciju fotografija i teksta prilikom okrijetanja mobitela?
Sadrži i tu funkciju. Mislim da u najnovijim smartphone-ima to je najosnovnija stvar...
Jedino razmišljam o head set-u... Radio je ugrađen u head set, a ne u mobitel... Znam da to pozitivno djeluje na bateriju (troši tako manje telefon, jer samo onda koristimo, ako je spajen sa head set-om...), ali meni i tako je malo čudno... vama nije?
__________________
I'm serious.
siguran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:33   #16
Ako mene pitas 90% korisnika slusa mp3 koji je snimio na telefon a ne radio,pa po meni to i nije toliko bitno.
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 15:53   #17
Quote:
pankee88 kaže: Pogledaj post
Ako mene pitas 90% korisnika slusa mp3 koji je snimio na telefon a ne radio,pa po meni to i nije toliko bitno.
Ja kada putujem busom uvijek slušam mp3 ili radio. Meni je važno da NE čujem razgovore drugih, jer me puno puta iznerviraju. Mislim da nisam sam s time u Europi...
Inače nije najvažnija stvar naravno, ali potreban je za moj komfortni život.
__________________
I'm serious.
siguran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 17:52   #18
Quote:
pankee88 kaže: Pogledaj post
Ako mene pitas 90% korisnika slusa mp3 koji je snimio na telefon a ne radio,pa po meni to i nije toliko bitno.
Pa u ovo nisam bas siguran da je 90%,ja radije slusam radio na mobitelu,nego ono sto imam na njemu,prije svega mislim da je to zbog toga jer kod mene ne postoji jedan odrijedjen pravac glazbe koju slusam,a i mogu da cujem vijesti dana :P
cicamaca07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 11:35   #19
Evo stiže uskoro i kod nas http://mob.hr/blog/htc-desire-motoro...-u-vip-ponudi/
Bizarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 11:16   #20
Ima li tko neke fotke za postavit,da vidimo kolko mu je kamera dobra?
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.