Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2004., 20:28   #21
Quote:
zdenkomagic kaže:
..........I ne,nije mi stalo do prepucavanja oko ukusa glede pasa,nama se jednostavno čivave sviđaju.



Što se tiče Indija, eto ljudi su dugogodišnjim uzgojnim "mešetarenjima“ stvorili dovoljno pasmina različitog temperamenta ( a ne živčanosti ), dimenzija, boje,…itd. Nije mi jasno Indijevo insistiranje o netrpeljivosti spram Čivava. Jednostavno Indi, izaberi i voli po svom izboru.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 22:15   #22
Hvala na podršci.A ne znam zašto je uopće potrebno toliko raspravljati o našim ukusima.Nama se čini jako zgodno što čivavu ne trebamo šetati po pol grada da obavi nuždu,kad to može lijepo u pijesak.Što nećemo morati svaki tjedan po vreću hrane da bi nahranili ga.Isto tako,živimo u stanu,uskoro se selimo u novi i smatramo da nam treba mali pas za u stan.A ne neka grdosija,ne znam kakvi lovački,borbeni i koji još,grijeh je držati takve pse po stanovima.Obično su takvi psi živčani i frustrirani.
Osim toga,nemamo baš razvijen kompleks manje vrijednosti,da bi nam psi služili da se osjećamo velikima i opasnima(važnima?moćnima?).
Od sad nadalje ne mislim se svadjati sa nikim u vezi teme,ona je poznata od početka i glasi."Kako do lijepe,simpatične čivavice".
Hvala!!!!
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 11:04   #23
zdenko, ako mozes uzmi dva psa, bit ce si super drustvo kad su sami, a takvi mali nisu ni obaveza ni trosak.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 17:35   #24
zdenko, šta si sredio - doznao ??
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 21:41   #25
Pa,zapravo još ništa.Nisam uspio nazvat,vjerovatno sutra jer imamo ludnicu zbog kupovine stana.
Uglavnom,nepokolebljivi smo,nabavit ćemo je!
Javim sutra što je bilo.
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 11:47   #26
Thumbs up

Pa čivave jesu malo živčane,ali ipak i pekinezeri su još gori.Čivave su nekad nervozne al da si ti visok 18 cm i da ti priđe netko 160 cm viši od tebe malo bi se usro!Oni poznaju svje vlasnike i ljude koje često viđaju.U čemu je onda problem.A osim toga da te čivava napadne ne bi završio u Klajćevoj.
Čivave su prekrasne imaju taj mili pogled.Oni su ti frendovi!I ja ću nabavit dečka na jesen!Kod Nade,naravno!
 
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 16:26   #27
čivava

Molim vas pomozite! Namjerav kupiti čivavu i bilo koja informacija o njima (njihova narav, vrste, cijene...) bilo šta što znate o njima će mi pomoći. Hvala
lorena_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 09:11   #28
malo informacija ima ovdje ali za cijene ti ne znam kod nas.
__________________
.:. Ja bi ovo! .:.
huskyblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 21:18   #29
mislim da se cijene krecu oko 1000€....
u uzgajivacnicama,naravno!ne kupuj iz oklasnika i iz sumnjivih izvora i ljudi jer to su zivotinje iz sverca koje se nabavljaju po jako malim novcima iz madarske i inih zemalja,a tu radi popularnosti postizu visoke cjene.takve ziv.su bolezljive,neuhranjene i iztraumatizitrane tako da se na veterinare ostavi vise nego sto bi se ostavilo za zdravo stene iz uzgajivacnice!i cesto se dobije mjesanac koji lici na pasminu,a ne prava pasmina...zati pazi od koga i kako kupujes psica!
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 21:34   #30
moja sestrična ima to malo biće.
Mali cukreni kada ja pogledaš, ali živi je vrag....zapravo zločest (tako i ona kaže)...u stanu žive 3 generacije (mislim ljudi) i s njima je OK, ali kada netko dođe, laje ko sumanut, reži, grize, živi užas... a vani ide i na velike pse, napada djecu, ma grozno...htjeli su ga pariti, nema šanse
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 21:49   #31
mali ftić velki krič
pa u pravilu su psi sto su manji sve nestabilnije naravi i nervozniji(ovisi i o pasmini),al da znate koliko su doge zapravo flegme i divni psi(a veliki ko tele i tjeraju strah u kosti),a pekinezeri zivcenjaci(grizu i najmilijeg mu vlasnika)...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 17:15   #32
te čivave nisu normalne! majkemi..lude su. na mog psa laju redovno (ma laju na sve) izbeče im se oči i ispadnu zubi iz usta, počne im slina curit. lude su. male kopnene pirane.
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 18:15   #33
Ma normalne su one samo što ljudi imaju totalno krivi pristup prema malim psima i ne odgajaju ih
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:01   #34
e puno hvala. Pomoći će mi te informacije, čula sam da ima ta uzgajivačnica u Koprivnici i da je to tam sve super i sigurno tak da ak bi kupovala išla bi tam. Zvala sam i u oglas tek toliko da vidim kolika je cijena i tip mi je rekao da je 2 i pol tisuće kuna. Eto. Još jednom hvala!
lorena_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:57   #35
Quote:
lea_li kaže:
Ma normalne su one samo što ljudi imaju totalno krivi pristup prema malim psima i ne odgajaju ih
da odgoj je bitan ( kao kod ljudi tako i kod životinja) ...no geni imaju jaako veliku ulogu
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 18:02   #36
ja sam imala čivavu... bio je mali agresivac, lajao je ko lud, grizao i režao

jedino mene se nije usudio ugrist jer sam mu bila gazdarica, dok je sve ostale bez pardona grizao, pa čak i malu djecu. ništa te ne sluša, ne možeš ga dresirat to je nešto prestrašno. moj je još imao problem kad bi ga pomazio on bi se popiškio

ja sam ga voljela al svi oko mene su ga izbjegavali u širokom lugu...tako da ne znam šta bi ti više rekla..
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:15   #37
Svi se psi mogu odgojiti pa tako i čivave. Druga je stvar što ljudi uglavnom ne shvačaju ozbiljno odgoj malih pasa. Ja imam patuljastu pinčicu koja je grizla svakog do kog je došla (uključujući i mene), režala, lajala... Nakon godinu dana škole to je drugi pas. Znam nekoliko baš lijepo odgojenih čivava.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 20:51   #38
a je što su psi manji to su gori(u malim bocama se otrov drži), ja imam ogromnog boxera(fakat je tele),al da vi vidite koja je to maza,čovjek ne bi vjerovao,svakom prilazi,liže ga,šnjofa,hoće se igrati sa svakim.u dvorište mi ulaze nepoznati ljudi,on ništa!čuvar nije nikakav.dobar je sa svim psima,sa svim bi se igrao i stalno bi se igrao.u pol noći mi dođe i udara me u glavu s lopticom da mu bacam.baš je pravo dijete i ako je star već 2 godine i kusur,al je flegma, da je divota pas.(ne zato što je moj!)imam malu susjedu od tri godine koja ga hrani,on joj jede iz ruke,igra se s njom,obožava djecu.
__________________
Jel to netko peče palačinke?
James_Dean is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 21:47   #39
lea, ja sam s njim stvarno sve pokušavala ali ništa... odrastao je okružen i djecom i ljudima i ljubavlju pa je opet bio agresivan... inače kad sam ga uzimala upozorili su me da čivave imaju "živčan" karakter. al on je još bio dobar,kakav je bio njegov tata. taj pas je bio skroz luud..

znao je moj katkad bit okey, al kad nešto nije po njegovom samo je grizao... vidiš mene je valjda doživljavao kao autoritet pa se nikad nije usudio ni zarežat..
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 23:32   #40
Ma istina sve ovisi i o psu, a također je istina i da su oni malo živčanija i agresivnija pasmina isto kao i pinčevi. Ja sam se možda malo krivo izrazila, nije ni moja postala umiljata maza i dalje je taj agresivniji ton prisutan samo imam kolko-tolko kontrolu nad njom.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.