Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 21:30   #41
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post

Nego, mislim da ovo i nije dobar primjer, jer kolko se sjećam žena je napisala da se posao zvao "asistent u uredu". To ODMAH zvuči ko kuhanje kave i pranje WC-a. Jednako kao i "financijski savjetnik u osiguranju" u biti znači prodavač osiguranja.
Na to sam ja i mislila kad sam napisala

Quote:
Gle, tko ima mozga u glavi zna šta znači posao tajnice/asistenta. Ne mora se crtat. A ako se mora crtat, ta osoba ionako nije za tajnicu/asistenta.
Međutim, obzirom da se jako teško radi neka čvrsta granica između poslovnih tajnica i uredskih asistenata, jako je teško i definirati šta to točno kome znači. I zato sam nastupila onako grublje kako sam već nastupila, jer, iskreno, previše sam se nagledala uredskih asistenata koji bi asistirali samo tako da rade šta im paše i ne rade što im ne paše. Eto, toliko.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:31   #42
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Sori kaj nisam sudjelovala, al sam na seminaru bila cijeli dan i umorna sam i ne da mi se raspravljat. Uglavnom, upravo sam došla s nagradom za 1. osvojeno mjesto u komunikacijskoj izvrsnosti za poslovne tajnice, pa se moram negdje pohvalit

Nećete mi zamjeriti, jelda? Jelda da ne?
A je li ti odlazak na seminar u opisu radnog mjesta? Ti se strucno usavrsavas i radis na sebi, kako bi te zli poslodavac poslije mogao bolje izrabljivati!

Cestitam!
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:10   #43
smart cestitam

vec te vidim u sceni iz filma Tajnica ;D
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 00:10   #44
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Gle, nemoj mi se pravit grbav.

Ono na što ja ciljam je sljedeće. Ja jesam tajnica oba partnera u tvrtki, i imam svoj mali tim kolegica, kojima sam nadređena po hijerarhiji, koja se sastoji od nekoliko tajnica ureda i jedne čistačice. I svatko radi svoj posao.

Ali! ako je osam navečer, djevojke odu u šest, ja ostajem sa šefovima, i mora se skočit u dućan jer nekog kurca usfali u uredu, a dolaze nam stranke, neću se ja sad pak pravit grbava i bit princezica koja "nije tu da ide u dućan", nego ću jebeno uzet jaknu i otić u prvi dućan koji radi u to vrijeme. Isto tako, ako ti stranka zapiša pol vecea, neću to ostavit do sutra ujutro da to očisti čistačica i to iz razloga što ćemo i ja i moj šef koristiti taj jebeni vece. Ja ne kužim u čem je vaš problem. Šta, doma ne čistite vecee? Ne kuhate kave, ne bacite smeće? I kruna će vam opast s glave ukoliko to morate napravit na poslu?

Al' sad kad bolje razmislim, kog kurca ja objašnjavam išta čovjeku koji svaka dva mjeseca na PiK-u napiše da je dao otkaz. Opet.
Sve to stoji i OK je ako je povremeno, ali bi li pristala da svakodnevno cistis WC, tj da si uz posao tajnice i cistacica?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 08:16   #45
Daš nekom prst, hoće šaku. Imala sam to prilike osjetiti na vlastitoj koži. Ako se čovjek u početku postavi da je "katica matica za sve", ona će tako i biti. Osobno sam u početku radila ama baš sve, pa su se nadređeni navikli i tako je ostalo. Sve dok nisam otišla s tog radnog mjesta.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 08:23   #46
@ talia. Bih. I bila sam, kad nam je nedostajalo ljudi, dok se nisu vratili sa porodiljnih, a zamjenske cure su davale ili dobivale otkaz brzinom svjetlosti. Posao se jednostavno morao obaviti.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 08:58   #47
sorry, ali ti si blesava.

Nema nikakve šanse da bi za nekim prao WC.

Zakaj ga TI uopće pereš? Je li tvoja sramota? Je li tvoja plaća ovisi o tome šta će neki klijent vidjeti popišanu dasku?

Zabrijala si, i previše se trošiš.

Ako misliš da netko to cijeni, onda si naivna. Samo si pala u očima.

Tam di povučeš liniju, do tam će ljudi ići.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:12   #48
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Kaj, prepoznao si se?
ne , samo se čudim što radiš analize na onih par naših rasprava pa valjda pretpostavljaš da se ja svađam ili radim probleme na poslu
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:36   #49
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
[ da, posao asistenta (tajnice, sekretarice...) u uredu jest i da čisti šefici nokte i trijebi buhe, ako se to od te osobe zahtijeva i ako ta osoba na to pristane. Tu se također ne krši baš nikakav zakon.
ali samo ako ima liječničku potvrdu da ima buhe
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:29   #50
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post

Zakaj ga TI uopće pereš? Je li tvoja sramota? Je li tvoja plaća ovisi o tome šta će neki klijent vidjeti popišanu dasku?

E vidiš, ti si taj koji to smatra sramotom. Ja smatram sramotom da mi je ured u jadnom stanju, pa makar i na jednu noć. A moja plaća ovisi o mojoj savjesnosti i o tome što šef smatra da je dobro...a ne, oprostit ćeš, o tvom mišljenju. A obzirom da radim za lovu, a ne za tvoje mišljenje, koje se, vidiš, potpuno razlikuje od mišljenja mog šefa, nećeš zamjeriti ako ću na tvoj upis reći jednostavno:



__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:14   #51
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
@ talia. Bih. I bila sam, kad nam je nedostajalo ljudi, dok se nisu vratili sa porodiljnih, a zamjenske cure su davale ili dobivale otkaz brzinom svjetlosti. Posao se jednostavno morao obaviti.
Ne, ne, ne...nego da ti oni kazu, cistacicu necmo zaposliti, nego ces ti, uz tajnicu biti i cistacica?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:27   #52
Ja razumjem šta Smart Bich govori, mada te stvari oko kojih se spori nisu suština posla jedne tajnice na primjer, ali nije ni smak svijeta nešto od toga uraditi, dapače, ako osjetiš da poslodavac cjeni tvoj rad i poštuje tvoje mišljenje i da si plaćen dobro za to i da osjećaš kao individua koja se nalazi na stazi samoostvarenja, nije ti ništa problem, posebno tajnica, jer ona je ta koja treba osigurati da stvari teku dobro, glatko, da je sve ok, da poslodavac ni stranke ne nalaze na prepreke u radu i mislim da je ok što Smart Bich nema predrasuda u tom pogledu.

A kad vidiš da te gazi, onda je to vrhunac, šlag na kavu da ti kaže očisti vc.

A ispravi me, Smart, ako griješim - mislim da tebi nikad nije šef rekao očisti wc, već se sama sjetiš? Jel da. Jer takvi ljudi koji su vrijedni toga, neće naređivat takve stvari.

Mada moram da ne primjetim da se uvijek od žena očekuje da urade te sporedne stvari, da je Moby žensko, možda bi se i njemu takvo što zalomilo, ali pošto je muško nema problema s tim.

Moj šef, pošto se ne viđamo često jer smo u različitim zemljama, radi upravo te stvari kao tajnica kad smo kod njega, čak ne kaže tajnicama, već sam se ustane i donese piće ili kavu sa aparata svima za stolom.
Ali takvih baš i nema inače.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:31   #53
Još moram primjetiti, da vse to zavisi kako osba doživljava svoj posao, ako si na njemu više nego kući, a osjećaš se dobro tu i nije ti problem biti tolko, onda ti je stalo da sve bude nice, nekako ti se izmješa privatno i poslovno i prljav wc ti smeta kao daje u tvojoj kući.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:46   #54
meni nije jasno to "samo ono što mi je u opisu posla"

ja kad sam se zapošljavala nisam dobila taj papir u kojem je bio opis posla

ako radiš ka tajnica i nestane tinte u printeru, ko minja ketriđ u vas serviser?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:12   #55
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
meni nije jasno to "samo ono što mi je u opisu posla"

ja kad sam se zapošljavala nisam dobila taj papir u kojem je bio opis posla

ako radiš ka tajnica i nestane tinte u printeru, ko minja ketriđ u vas serviser?
kakva si ti to pravnica? To mora pisat u ugovoru šta ćeš radit. Kratak opis poslova. Ili si potpisala na bijelom papiru par slova?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:16   #56
da piše obavljat će poslove odvjetničkog vježbenika
jel dovoljno kratko?

znaš koliki bi bio papir na kojem bi bio opis bilo kojeg posla (mog pogovot) - pa mislim da bi ga moga potegnit od jadranskog mosta do mosta mladosti

mene baš zanima, nek se jave ljudi koji imaju opis posla u svom ugovoru - što vam piše

p.s. mislim da sam poprilično dobra pravnica
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:26   #57
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
da piše obavljat će poslove odvjetničkog vježbenika
jel dovoljno kratko?

znaš koliki bi bio papir na kojem bi bio opis bilo kojeg posla (mog pogovot) - pa mislim da bi ga moga potegnit od jadranskog mosta do mosta mladosti

mene baš zanima, nek se jave ljudi koji imaju opis posla u svom ugovoru - što vam piše

p.s. mislim da sam poprilično dobra pravnica

pa kaj niš nije specificirano? Jel ak nije onda radiš taj posao - vježbenik si i bok. Nigdje ti ne piše nošenje vreća cementa ili istovarivanje kamiona al se poslodavci snađu pa napišu "i ostali poslovi po nalogu.... užeg/šireg poslovodstva firme d.o.o. blablabla"
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:35   #58
nigdi mi ne piše i kopiranje, a većina vježbenika pola radnog vremena provede nad fotokopirnim

rekla sam, nek napiše onaj kome u ugovoru piše šta će on to točno radit

viđala sam ugovora i ugovora
uglavnom piše "obavljat će poslove geodetsko tehničara" "obavljat će poslove konobara" isl.
ja znam x recepcionera koji vjeruj mi ne sjede samo na recepciji.

Uostalom, ja sam čistačica - čistim svoj ured - imamo čistu koja dolazi, nemam pojma svaki drugi tjedan mislim (ili svaki ), al ako mi je neko uša blatnjavih cipela, ako mi je u čekaoni jeo sendvič pa izmrvio - da to ostavim?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:37   #59
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
nigdi mi ne piše i kopiranje, a većina vježbenika pola radnog vremena provede nad fotokopirnim

rekla sam, nek napiše onaj kome u ugovoru piše šta će on to točno radit

viđala sam ugovora i ugovora
uglavnom piše "obavljat će poslove geodetsko tehničara" "obavljat će poslove konobara" isl.
ja znam x recepcionera koji vjeruj mi ne sjede samo na recepciji.

Uostalom, ja sam čistačica - čistim svoj ured - imamo čistu koja dolazi, nemam pojma svaki drugi tjedan mislim (ili svaki ), al ako mi je neko uša blatnjavih cipela, ako mi je u čekaoni jeo sendvič pa izmrvio - da to ostavim?
pa koliko puta sam ja izmrvio i polio kavom a poslije sam se samo pravio grbav
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:44   #60
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.