Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2007., 03:36   #1
Vrtni alati, uređaji i strojevi

koji je dobar (kvalitetan), koliko je skup/jeftin i gdje ga ima
nabavit u ZG.
navedite bar neke firme koje valjaju.

gledao sam malo po pevecima i bau-ducanima, sve sto sam vidio je
gardena i noname, a razlika u cijeni je bar 4x.
trebao bi (trenutno) alat za podrezivanje vocki, znaci ona mala
pilica, duge skare ...


hvala
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 11:02   #2
te škare kupi malo skuplje jer ti u protivnom puknu nakon nekog vremena. ja sam svoje platio neznam 50-70 i drže već 2 godine! nisu preskupe ali bar valjaju!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 00:07   #3
da se naći i dobrog noname alata. kad si kupujem takav, npr. vrtne škare, pregledam materijale, spojeve, vijke, da li noževi dobro liježu jedan na drugoga.... ako mi je nešta sumnjivo ili vidim da ne valja, ne kupujem to.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:02   #4
a gdje pogledati osim ovih bau centara.
znam jos jedino za one 3 trgovine poljoopreme u maksimirskoj.

ne muci mene samo sto ja ne znam sto trebam kupiti, vec i sto neznam gdje tog ima za kupiti
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:29   #5
Quote:
magare2000 kaže: Pogledaj post
a gdje pogledati osim ovih bau centara.
znam jos jedino za one 3 trgovine poljoopreme u maksimirskoj.

ne muci mene samo sto ja ne znam sto trebam kupiti, vec i sto neznam gdje tog ima za kupiti
Ma svi veći rob.centri to imaju.Pročitaj post od CVEČNI KNEDL,dođeš na odjel,pitaš prodavača,sigurno će ti dati savjet.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 20:43   #6
Quote:
vepar81 kaže: Pogledaj post
...dođeš na odjel,pitaš prodavača,sigurno će ti dati savjet.
moje iskustvo sa prodavacima u shoping centrima je razocaranje. skoro uvijek mi se dogodi da ni sami neznaju sto prodaju. jedina dobra stvar je da je sve izlozeno, imas mira i vremena, pa mozes razgledati do mile volje. ali savjeti prodavaca iz specijaliziranih trgovina, to je vec druga pjesma.

moj je problem sto ne znam gdje ima tih trgovina ( u ZG), a i sto sam apsolutni pocetnik u svijetu bilja
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:32   #7
Mini traktor

Evo jedan amater treba savjet/preporuku u vezi nabave mini traktora. Uređujem jedno imanje blizu zagreba od cca. 20 000 kvadrata koje se sastoji od livade/travnjaka, manjeg vočnjaka i vrta te šume. Dio je ravan a dio je pod manjim nagibom.
Razmišljam o nabavi mini traktora i ovih dana tražimo po internetu i naišao smo jedino na one male zgloble koje je nekad radio Tomo Vinković, zovu se Ecotrac.
E sad, jeli to dobar izbor i kakva je kvaliteta tih zglobnih traktora... ili možda imate neku drugu preporuku (naravno cijena je važan faktor).

Hvala unapred.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:37   #8
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Evo jedan amater treba savjet/preporuku u vezi nabave mini traktora. Uređujem jedno imanje blizu zagreba od cca. 20 000 kvadrata koje se sastoji od livade/travnjaka, manjeg vočnjaka i vrta te šume. Dio je ravan a dio je pod manjim nagibom.
Razmišljam o nabavi mini traktora i ovih dana tražimo po internetu i naišao smo jedino na one male zgloble koje je nekad radio Tomo Vinković, zovu se Ecotrac.
E sad, jeli to dobar izbor i kakva je kvaliteta tih zglobnih traktora... ili možda imate neku drugu preporuku (naravno cijena je važan faktor).

Hvala unapred.
jedan moj prijatelj ima takav zglobni jer mu jedino takav ide u vinograd i među kupine (uzgaja kupine). Ako je za takve radove mislim da ti je to i jedini izbor.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:48   #9
U principu mi primarno treba za održavanje velikog travnjaka(cca 10000 kvadrata), znači kupio bi i priključak rotacionu kosilicu. Uz to naravno i za ostale radove, izvlačenje drva nakon čišćenja šume itd.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 15:00   #10
pogledaj malo HUSQARNU imaš svakakvih stvari
betazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 22:59   #11
Vrtni alat

e ovak
trebam slauf malog promjera
recimo 5mm
netreba bit ojacan
jer ce voda kroz njega ic prirodnim padom a ne prek pumpe

ak ko zna di bi blo za kupit

zaboravih napisat da trebam oko 150m

Zadnje uređivanje JoZ@ : 16.08.2007. at 00:05.
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 09:41   #12
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
e ovak
trebam slauf malog promjera
recimo 5mm
netreba bit ojacan
jer ce voda kroz njega ic prirodnim padom a ne prek pumpe

ak ko zna di bi blo za kupit

zaboravih napisat da trebam oko 150m
Ja sam kupil nedavno za šlaufvagu fi5mm, 50m. E sad me ubi jel to bilo u Bauhausu ili Pevecu na Jankomiru, rekel bi da je bilo u Pevecu. Bas mi je trebalo oko 50m i imali su bunteve od 50m, nemam pojma da li ima od 150m, al ak ti pase, kupi spojnice pa spoji 3 ova od 50m. E da, tih 50m sam platil nekih 80-90kn.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:47   #13
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ja sam kupil nedavno za šlaufvagu fi5mm, 50m. E sad me ubi jel to bilo u Bauhausu ili Pevecu na Jankomiru, rekel bi da je bilo u Pevecu. Bas mi je trebalo oko 50m i imali su bunteve od 50m, nemam pojma da li ima od 150m, al ak ti pase, kupi spojnice pa spoji 3 ova od 50m. E da, tih 50m sam platil nekih 80-90kn.
fala
idem u pevec uskoro pa pogledam
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:55   #14
kupih u pevecu
promjer neznam
a kostalo me 1.60kn/m

uzo sam 120m
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 04:46   #15
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
kupih u pevecu
promjer neznam
a kostalo me 1.60kn/m

uzo sam 120m
Kaj si zel na metre ili imaju gotove komade od 120m?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:46   #16
Vrtni alat

Plan mi je u voćnjaku srediti travnjak.
Posudio bi frezu, sijačicu, valjak i rasprišivač gnojiva (s obzirom da mi to treba samo jednom)
Frezu imaju u bauhausu dok ostalo nemaju.
Pomoć, prijedlozi, ideje?
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:43   #17
Koliko po danu kosta freza i kakvu imaju?

Imam ja valjak, od punog zeljeza širine 1,8metra pa ti lijepo posudi frezu dopeljaš mi je, a ja ti posudim valjak ;-)
Ne bi vjerovao ali imam i rasprsivac gnojiva ali mislim da bi ga stari nevoljko posudio nekome, u biti ne sjećam se da ga je ikada kome posudio :-)
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:02   #18
sijanje i razbacivanje gnojiva se moze i rucno, nije problem, a valjak vec ima di nabaviti
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:04   #19
posudba motokultivatora

Pozdrav,

Molila bih pomoć da li netko zna gdje se u Zagrebu može unajmiti motokultivator za prekopati površinu u jako lošem stanju kako bi istu mogla preurediti u travnjak i cvjetnjak. Hvala svima na pomoći!
mijauuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 13:18   #20
mislim da ti je elegantnije rješenje da uzmeš nekog sa strojem ( plavi oglasnik ) i da ti to napravi
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.