Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 14:59   #81
Dižem temu jer hitno trebam pomoć.

Cimer ima novu curu i dotična kad se seksaju vrišti kao da ju kolje (blago rečeno).
Kupila sam spužvaste čepiće u ljekarni, ali nisu (dovoljno) dobri.
Jesu li silikonski bolji i gdje ih mogu kupiti (na temi se spominjao samo Samsonite, ima li ih još uvijek tamo?)?
I need sleep.

(prije nego pitate, da, nadam se i veselim skoroj selidbi )
Gamzati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 15:01   #82
problem je u tome sto u ljekarnama imaju samo jednu (1!) vrstu tih cepica
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 12:45   #83
BONTECH Umeci za uši - zaštita od buke (iskustva)

Ima li tko iskustva sa ovim umecima za zaštitu od buke?
Da li smetaju pri spavanju? Žuljaju li? Ili bilo kakvo drugo pozitivno ili negativno iskustvo.

Hvala

http://www.bontech.hr/index.php/hr/p...astita-od-buke
njama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2020., 12:52   #84
Postoje li neki ugodni čepići?
Ako su rađeni po mjeri onda bi valjda bili ugodniji?
Postoji li možda zaštita koja ne ide unutra u zvukovod?

Čepići su mi inače neugodni. Čak ni slušalice ne nosim.

Ono što mislim da me najviše smeta kod čepića i slušalica je to što se one valjda skupe kad se uguravaju u kanal, a kad su unutra onda se valjda žele lagano raširiti, a ne mogu. Smeta me taj pritisak. Ako su čepići po mjeri onda po logici stvari valjda ne bi bilo tog pritiska?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 23:15   #85
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Postoje li neki ugodni čepići?
Ako su rađeni po mjeri onda bi valjda bili ugodniji?
Postoji li možda zaštita koja ne ide unutra u zvukovod?

Čepići su mi inače neugodni. Čak ni slušalice ne nosim.

Ono što mislim da me najviše smeta kod čepića i slušalica je to što se one valjda skupe kad se uguravaju u kanal, a kad su unutra onda se valjda žele lagano raširiti, a ne mogu. Smeta me taj pritisak. Ako su čepići po mjeri onda po logici stvari valjda ne bi bilo tog pritiska?
da,imas u dmu, 8 parova (16 čepova) 28kn, isplati se definitivno,mogu se i oprati u vodi,imaju puno bolju absorpciju zvuka nego one iz ljekarne koje se za tjedan dana stisnu i pretvore u kamen,ja nosim cepove vec jedno 5,6 godina svaku noc,i nemogu bez njih zaspati,a i maska mi je obvezna
čepovi se ne skupe kad ih guras vjerojatno ih krivo stavljas pa ih skvrčiš...uzmes ga u ruku i kao valjak ih stisnes dok ne izade sav zraki onda stavis u uho koliko zelis,u uhu se oni rasporede kako treba tako da mozes spavati i pri vecoj buci,dobro ja imam vec u glavi neke stvari koje cujem i kroz cepove ali to je samo navika nakon toliko godina.
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2020., 10:55   #86
Gaissa, puno ti hvala!
nisam prije vidjela odgovor
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2023., 22:54   #87
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
da,imas u dmu, 8 parova (16 čepova) 28kn, isplati se definitivno,mogu se i oprati u vodi,imaju puno bolju absorpciju zvuka nego one iz ljekarne koje se za tjedan dana stisnu i pretvore u kamen,ja nosim cepove vec jedno 5,6 godina svaku noc,i nemogu bez njih zaspati,a i maska mi je obvezna
čepovi se ne skupe kad ih guras vjerojatno ih krivo stavljas pa ih skvrčiš...uzmes ga u ruku i kao valjak ih stisnes dok ne izade sav zraki onda stavis u uho koliko zelis,u uhu se oni rasporede kako treba tako da mozes spavati i pri vecoj buci,dobro ja imam vec u glavi neke stvari koje cujem i kroz cepove ali to je samo navika nakon toliko godina.
koliko puta se mogu koristiti ti čepići i kako ih oprati?
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2023., 13:23   #88
Htjela bih počet koristit čepiće za uši one spužvaste jednokratne svaku noć.

E sad imam pitanje za one koji ih koriste svaki dan.
Je li vam se dogodilo da vam se zbog čepića nakupi ušni vosak i da vam začepi uho ili da dobijete infekciju uha?
Dulce candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2023., 13:31   #89
Ja koristim one iz DM-a. Inace nemam problema sa nakupljanjem cerumena pa ti nemogu odgovoriti. Ali mogu ti preporuciti ove, mali su, ne boli glava od njih. Postoje veci, manji, pazi da uzmes velicinu koja ti odgovara. Ja ih nosim 7 noći. Onda zamijenim. Perem uha naravno.
https://www.dm.hr/mivolis-sareni-cep...172778131.html
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2023., 15:37   #90
Preporučam ove, bez kojih mi je život nezamisliv.

https://www.dm.hr/ohropax-color-cepi...626090864.html

Nisam imala nikakvih infekcija uha, eventualno malo svrbi uho ako ih baš nosim duže (tipa da uspijem odspavati 10 sati, što je rijetkost ).
Massha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2023., 17:39   #91
Meni su ti predebeli. Zapravo su isti kao oni gore ali veceg promjera.
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2023., 08:31   #92
Quote:
Massha kaže: Pogledaj post
Preporučam ove, bez kojih mi je život nezamisliv.

https://www.dm.hr/ohropax-color-cepi...626090864.html

Nisam imala nikakvih infekcija uha, eventualno malo svrbi uho ako ih baš nosim duže (tipa da uspijem odspavati 10 sati, što je rijetkost ).
Slažem se ovi su stvarno super
Senzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2023., 12:31   #93
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
Ja koristim one iz DM-a. Inace nemam problema sa nakupljanjem cerumena pa ti nemogu odgovoriti. Ali mogu ti preporuciti ove, mali su, ne boli glava od njih. Postoje veci, manji, pazi da uzmes velicinu koja ti odgovara. Ja ih nosim 7 noći. Onda zamijenim. Perem uha naravno.
https://www.dm.hr/mivolis-sareni-cep...172778131.html
Hvala, probala sam te i dobri su mi.
Nemam ni ja problem s nakupljanjem cerumena samo sam čitala na webu da se korištenjem tih čepića može pogurat taj cerumen i onda ti se začepi uho.
Al valjda ako čistiš uši redovito će bit sve ok.
Dulce candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2023., 15:48   #94
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
Meni su ti predebeli. Zapravo su isti kao oni gore ali veceg promjera.
Nisu baš isti, DM-ovi imaju puno slabiju izolaciju zvuka.
S Ohropaxom sam maltene kao u vakuumu.
Massha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2023., 16:07   #95
A kako kome pase. Mene od njih boli glava, valjda zbog tog vakuma. I širi su.
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2023., 19:26   #96
Quote:
Dulce candy kaže: Pogledaj post
Nemam ni ja problem s nakupljanjem cerumena samo sam čitala na webu da se korištenjem tih čepića može pogurat taj cerumen i onda ti se začepi uho.
Al valjda ako čistiš uši redovito će bit sve ok.
Koristim iste. Inače mi je nakupljanje cerumena zbog stranog tijela u uhu (čitaj: slušalice ) "jača" strana, ali ovi čepići to ne rade, a koristim ih svakodnevno.
Lyssandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 20:57   #97
Evo da podijelim moje iskustvo sa čepićima za uši. Već ih nosim dobrih 20 godina. Počeo sam s onima u ljekarni i prešao na OHROPAX Color koje mi je teta donosila iz njemačke jer kod nas nije bilo DM-a tada. U zadnjih par goina koristim spužvene iz Muller-a jer su udobniji od OHROPAX-a i bolje smanjuju buku. Pričam o ovim od pjene da ne bude nesporazuma.
Prije nekih 2 tjedna sam naručio u Bontech-u čepiće za spavanje koji su me došli 82€. Mogu sa sigurnošću reći da su apsolutno bacanje novaca. Bilo koji od čepića koje sam naveo prije daleko bolje izoliraju zvuk. Ove silikonske za spavanje od Bontech-a vrlo malo smanjuju buku. Ako ih netko želi uzeti da ne čuje hrkanje može zaboraviti ove čepiće,a ako ne želi čuti buku iz susjedstva kao što ja imam prozor na spavaćoj sobi koji je 10m udaljen od auto limarije onda kao da ih skoro pa ni nemate. Da ne pričam da su noćna mora za ugurati u uho te da su poprilično neudobni.
WarRazR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 23:25   #98
Koristim čepiće za spavanje zadnjih deset godina. Probao sam razne, od onih žutih spužvastih, pjenastih, silikonskih te od voska.

Spužvasti i pjenasti su mi neugodni. Silikonski su dobri, no one koje sam našao kod nas su mi premali pa moram spojiti dva u jedan.

Daleko najugodniji su mi bili ovi od voska:

https://mightyplugs.com/

Nažalost našao sam ih samo u Americi, a više ne šalju normalnom poštom nego samo fedexom, što zajedno sa troškovima špeditera ispadne daleko više od cijene samih čepića.

Od onda koristim ove, veći su od silikonskih koje sam našao kod nas:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0083A3PLA

U zadnje vrijeme razmišljam o izradi čepića po mjeri uzimanjem otiska uha. Da li netko ima iskustva sa njima, koliko ste ih platili, te koliko Vam dugo traje jedan par?
sub0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.