Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Pogledaj rezultate ankete: jeste li probali marihuanu ?
jesam i nastavljam 105 47.30%
nisam ali ću probati 25 11.26%
jesam i neću više 55 24.77%
nisam i neću probati 37 16.67%
Glasovatelji: 222. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 00:33   #61
možeš stavit u bilo kaj... recepti su lagani...
ima i pizza.
ali ja bih najviše volio rakiju s okusom marihuane (ako ćemo o jelima i pićima).
to bi bila prava stvar.
cosanostra is offline  
Old 24.07.2006., 00:39   #62
juuupi alkohol,trava!!!!!!!!sve to valja,pa naravno, zdravo jeeee
afroman-becouse I got high--jedna prigodna pjesma(ak se tak pise)
 
Old 25.07.2006., 11:14   #63
Sto se trave tice, moze se nabavit svagdje, redovito se pusi ispred skola, stetnija je od duhana poprilicno, uglavnom zato sto se cesto pusi bez filtera i ima jaci dim, medjutim rjetko tko pusi svaki dan travu tako da je onda ipak manje stetna... Istina je da oni koji puse cesto malo otupe, imam frenda koj od 5.-6. razreda pusi travu, sad je 2. srednje, malo je zbunjen (ako se moze reci malo) ali za potegnut, 1 u 2 tjedna, u mesec dana - TRAVA NIJE OPASNA
FEsH is offline  
Old 25.07.2006., 14:20   #64
ali ako uzmemo npr. jednaku količinu trave i duhana i to se popuši (naravno) onda je trava manje opasna. u većim količinama je trava opasnija nego duhan.
cosanostra is offline  
Old 28.07.2006., 01:57   #65
ali trava je trava
 
Old 28.07.2006., 14:12   #66
da...
cosanostra is offline  
Old 28.07.2006., 15:35   #67
Jesam i mozda budem jos koji put u svom zivotu
Tamica is offline  
Old 28.07.2006., 16:02   #68
Quote:
tanja tvrdi suprotno
ne izaziva fizičku ovisnost koliko znam, psihičku da. doduše psihičku izaziva i forum.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 31.07.2006., 01:19   #69
Quote:
alexxx kaže:
ne izaziva fizičku ovisnost koliko znam, psihičku da. doduše psihičku izaziva i forum.
ma što ne stvara ovisnost..ako je čovjek karakter neče ga ništa netjerati da proba nešto više,jače,snažnije
 
Old 31.07.2006., 11:57   #70
Stano, dijete, travica je cool itd. ali ti si malo previše "ošla" po tom pitanju. Dobronamjeran savjet: sigurna sam da nećeš prijeći na žešće droge, ali nije trava baš tako bezazlena. Ipak otupljuje s vremenom, utječe na koncentraciju, a dugoročno i na neke psihičke bolesti. Nemoj pretjerivati
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 31.07.2006., 12:03   #71
Gledao sam nedavno jednu TV emisiju za/protiv trave. Doktor je davao sinu koji je imao leukemiju radi smanjenja bolova. Dečko je nakon jointa dobivao apetit - gubio je osjećaj mučnine nakon hemoterapije tako da je mogao jesti što je neophodno kako bi se jetra (koja prva strada kod hemoterapije) obnavljala. Inače je navodno dobra kod uklanjanja bolova kao terapija.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Old 31.07.2006., 12:47   #72
istina, ramzes. to piše na ovoj stranici kaj sam savjetoval.
ali ajde ti nekom ko ima neku tak tešku bolest savjetuj da puši marihuanu.
ima ljudi koji bi radije patili nego probali travu. to je stvarno tužno.
cosanostra is offline  
Old 31.07.2006., 16:50   #73
Quote:
j.a. kaže:
to da se na travu nemoš navuć je totalna glupost.
ja sam "probao" dosta puta i prestao zauvijek, a frendovi svaki dan puše već nekih godinu dana, prije tog su dost rijeđe recimo prek vikedna. i to nije ovisnost????? i inače mislim da je trava za papke, pravi muškarci loču!
Mislim da je tvoj odgovor najveća glupost koju sam čuo ! Puše zato što ima odgovara a ne zato što su ovisni ! A papci koji bježe od problema i koji svoju hrabrost i sl. ne mogu inače pokazati - loču !


Btw, kod trave je problem što, kad ste mlađi, onda se napušavate do besvijesti jer je fora biti napušen (ista stvar i kod alkohola). Poznam jaaaaako puno ljudi raznih životnih profila i različite životne dobi koji puše travu. Od smetlara, biznismena, direktora, DOKTORA itd. kada dođete u neke zrelije godine onda trava poprima neki sasvim drugi smisao nego u tinejdžerskoj dobi. Barem 70 % ljudi koje poznam pue travu, a radi se o muškarcima i ženama sa sređenim životom, obitelji, djecom....


Netko je spomenuo da trava smeta osobama sa psihičikm smetnjama. Također netočno ! Poznato je THC ima antidepresivno i smirujuće djelovanje. Primjer oboljeli od PTSP-a. Oni koji koriste razno razne lijekove uglavnom žive kao biljke i ne smiju preskočiti niti jedanu tabletu dok oni koji puše travu uglavnom normalnom funkcioniraju u društvu.

Možete ju pušiti i svako dan ali ne 10-15 kom na dan već po jednu, onako easy ...


a oni koji su imali napade paranoje kad su je pušili, problem je uglavnom u njihovoj glavi. Također ovisi s kim su prvi put pušili, u kakvom društvu, kakv je bio njihov stav i znanje o travi prije toga itd.


Uglavnom , ne biste vjerovali koliko ljudi oko vas puši travu !
Felix Arba is offline  
Old 31.07.2006., 17:08   #74
Quote:
LadyInRed kaže:
, a dugoročno i na neke psihičke bolesti.
Hmm, da ...i od drkice se može oslijepiti


Tko još nije, neka pročita knjigu "Marihuana - zabranjeni lijek" , a pisali su je liječnici.
Felix Arba is offline  
Old 31.07.2006., 17:15   #75
Quote:
FEsH kaže:
stina je da oni koji puse cesto malo otupe, imam frenda koj od 5.-6. razreda pusi travu, sad je 2. srednje, malo je zbunjen ...
Pa naravno da je zbunjen kad je počeo pušiti u 5. razredu ! Naravno da smeta djeci u razvoju, o tome nema priče !

Još jednom ponavljam da znam masu "ozbiljnih" ljudi na odgovornim poslovima koji redovito puše travu i nitko od njih nije niti zbunjen niti otupio...


....... a to što su neki prirodno tupi.....
Felix Arba is offline  
Old 01.08.2006., 11:17   #76
Quote:
cosanostra kaže:
istina, ramzes. to piše na ovoj stranici kaj sam savjetoval.
ali ajde ti nekom ko ima neku tak tešku bolest savjetuj da puši marihuanu.
ima ljudi koji bi radije patili nego probali travu. to je stvarno tužno.
Ja bih i nahladu sa njom liječio ... Al' jebiga, dobrog sam zdravlja ..
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Old 01.08.2006., 16:45   #77
marihuana je dio prirode..prirodu je stvorio Bog,stvorio je i nas..u nama je priroda..šta reći..
mislim da je važna namjera s kojom konzumiraš travu..namjera jebeno može utjecati kroz podsvijet i manifestirati se na fizičkoj razini..ako si briješ da ti šteti štetit će ti..ako je tvoj cilj konzumiranja samo da se zabaviš onda ti i nije neki cilj..kako su vračevi znali koristiti razne trave u svrhu svojih rituala..imali su namjeru-cilj i nije im baš štetilo..naprotiv bili su jako cijenjeni i važni ljudi u svojim plemenima...
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Old 03.08.2006., 16:05   #78
bio sam pusio nekih 7 godina..zeznio se jer sam poceo prerano..pa je relativno malo utjecalo na mentalni razvoj mozga i inteligencije ali nakon prestanka vratilo se skoro pa na normalu.. kako poceh vrlo rano tako i povod drustva tada me povelo k drugim drogama..i to je trajalo nekih par godina...ali i to je zavrsilo..

za ili protiv..svakako za, i to svakako za osobama starijim od 18g i osobama koji znaju s tim ici umjereno...kao i za svaku stvar tako i za ovo treba mozga i racionalnosti
LeeD is offline  
Old 03.08.2006., 17:06   #79
Puno gluposti je napisano na ovoj temi kao i obicno kad se pise o travi. I ja sam nekad prije znao zapaliti.
Nece nitko umrijeti ako zapali koji joint, ali nemojte se zavaravati da trava nije stetna.
Isto tako nece netko ako pusi travu zavrsiti na heroinu ali istina je i da ima vise sanse nego onaj tko nije nikad zapalio.
Sto se tice psihickih problema, vidio sam vise slucajeva (uglavnom paranoje i neke vrste anksioznosti) koji su bili uzrokovani travom. Naravno postojala je predospozicija za to prije, ali trava ih je potaknula.
Ako netko pusi, to je njegova stvar. Al ako netko pusi svaki dan moje misljenje o njemu je isto kao o covijeku koji se napije svaki dan
riche is offline  
Old 03.08.2006., 19:49   #80
sve treba koristiti umjereno, ali to opet ovisi o čovjeku..
ako je čiko "normalan" i zna se kontrolirati pa nekada zapali to je uredu, ali ako puši svaki dan..onda je to problem...
nemože se generalizirati...
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.