Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 13:17   #81
Navedena alatka je cisto za manje cvijetnjake, za ukopavanje sjemena al opet na minijaturnim povrsinama. Govorim iz iskustva jer imam rucnu frezu koju nisam mogao "ne kupiti", ima 4 zvijezde i od Gardene je, moze posluziti samo za fino rahljenje vec usitnjene zemlje, znaci ako je mislite kupiti za rahljenje ilovace zaboravite, jer cete dusu ispustit usitnjavajuci vece gromade.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:04   #82
posudba motokultivatora

Pozdrav,

Molila bih pomoć da li netko zna gdje se u Zagrebu može unajmiti motokultivator za prekopati površinu u jako lošem stanju kako bi istu mogla preurediti u travnjak i cvjetnjak. Hvala svima na pomoći!
mijauuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 12:18   #83
mislim da ti je elegantnije rješenje da uzmeš nekog sa strojem ( plavi oglasnik ) i da ti to napravi
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 14:35   #84
Vrtna pumpa ručna

Da li netko ima iskustva sa ovakvim pumpama?

Koji majstori montiraju i održavaju ovakve pumpe?

Moja pumpa nije korištena 15 g. i sada ne ma vode? Zašto?
vrt.voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 14:37   #85
Ovo sam zaboravio dodati!!

https://www.forum.hr/showthread.php?t=303168


Quote:
vrt.voda kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa ovakvim pumpama?

Koji majstori montiraju i održavaju ovakve pumpe?

Moja pumpa nije korištena 15 g. i sada ne ma vode? Zašto?
vrt.voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 14:38   #86
Tražim savjet

--------------------------------------------------------------------------------

Imam isti problem. Vrtna ručna pumpa nije korištena 15-16 godina. Neki dan sam promijenio brtve (kože), nalio puno vode u cijev, prišarafio pumpu na cijev, dodao još vode i ništa. Lokacija je blizu Odre kod Velike Gorice. Da li je moguće da cijev nije u vodi, tj da se voda nekud povukla?

Koja vrsta majstora postavlja takve pumpe? Da li su to vodoinstalateri?


Quote:
Stari Zeke kaže:
Dakle, ručna/vrtna pumpa koja je spojena na bunar je fino prezimjela vani, i sad ne dela. Ulil sam vode u nju, saugal, al štanga. Ima ko ideju u čemu je kvaka? Možda je još uvijek smrznuta voda u cijevima makar sumnjam..... Druga je možda opcija da je uronjena u mulj, pa opet štanga. Ili su gumice i sl. popucale - kaj da delam???

I usput - piknul bi si električnu pumpu za ispumpat max 100l vode u jednom cugu sa cca 8m. Čisto da radi i ne zafrkava. Kaj preporučate?
vrt.voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:14   #87
neznam kak se to strucnije zove
al mislim da bi ti trebalo propuhat cjev
a opet ak nije tak dugo koristena
ko zna mozda je nes baceno unutra a da ni neznas
pa to smeta
probaj gurnut unutra cim duzu sipku
pa ces vidit
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 21:01   #88
Usisivač za lišće

Jel ima netko iskustva s usisivačima za lišće. Gdje u ZG mogu povoljno kupiti , može na struju ili motorni , svejedno mi je .
Hvala
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 10:40   #89
meni eno stoji u garaži... kupili, probali... i to je bilo to... praktičnije mi je pokositi opalo lišće nego ga usisavati.
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:54   #90
Treba mi za betonirano dvorište i veliku nastrešnicu koja je s jedne strane otvorena , vjetar nanosi u jesen dosta lišća pa mi se više ne da stalno mlatili s metlom po dvorištu. Ovako sam mislio malo usisati, malo otpuhati ... malo sam guglao , vidim ima motornih već od nekih 1200 kn.
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 16:11   #91
pa za to ti je i ok.... moja je na struju - big mistake!

ali opet si vidi jel ti jednostavnije uzet metlu ili vaditi svaki put taj usisavač, punit benzin i tak to, a možda već za to vijeme i pometeš.
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 20:40   #92
ja imam jeftilen na struju (25 eura akcija vani ). otpusem betonirano dvoriste od cca 1000 m2 i veliku terasu ukupno za 1 sat. zena mi je mi je prije s metlom cijeli dan se mucila. sad ne ostane ni cestica. dovoljno je mocna da mi otpuse i sitne kamencice. najurednije dvoriste u okolici :=). sto se tiće usisavanja lišća ne isplati se po travnjaku ganjati (tamo kosilica prodje) ali ovo gdje je betonirano - mrak a moze se koristiti i za kompost.

kupiti elektricnu jeftinu i jos produzni kablel uz to.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 20:59   #93
Hvala ruler - eto baš mi to treba.
Stvarno nam je dosta metlarenja , dok sve pometeš razdereš metlu.
Ovu jesen nadam se metemo na struju...
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 00:01   #94
Gdje kupiti motornu pumpu za vodu?

Imamo sondu na koju je bila montirana ručna pumpa za vodu.
Sada smo odlučili biti malo komotniji i kupiti motornu pumpu za vodu (na benzin, ne na struju). Pumpa nam treba radi ispumpavanja vode za zalijevanje vrta, ne radi se o hidropaku ni hidroforu.
Od svibnja obilazimo Pevce, Bauhause, Baumaxe, Gramate, Merkure, Obije i slične dućane, ali redovito se događa da na polici imaju po jedan primjerak potrgane pumpe koji ne prodaju, a roba bi trebala doći kroz desetak dana...
Nekak nam je najdojmljivija od svih bila "euromatic msa 25" za cca 1.300,00 kn (Pevec).
Ako netko zna dućan koji ima na polici/skladištu više nego jednu potrganu pumpu, preklinjem da bude tako dobar i obavijesti me.
Zahvalna sam za svaku korisnu informaciju.
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 07:30   #95
Quote:
Big momma kaže: Pogledaj post
Imamo sondu na koju je bila montirana ručna pumpa za vodu.
Sada smo odlučili biti malo komotniji i kupiti motornu pumpu za vodu (na benzin, ne na struju). Pumpa nam treba radi ispumpavanja vode za zalijevanje vrta, ne radi se o hidropaku ni hidroforu.
Od svibnja obilazimo Pevce, Bauhause, Baumaxe, Gramate, Merkure, Obije i slične dućane, ali redovito se događa da na polici imaju po jedan primjerak potrgane pumpe koji ne prodaju, a roba bi trebala doći kroz desetak dana...
Nekak nam je najdojmljivija od svih bila "euromatic msa 25" za cca 1.300,00 kn (Pevec).
Ako netko zna dućan koji ima na polici/skladištu više nego jednu potrganu pumpu, preklinjem da bude tako dobar i obavijesti me.
Zahvalna sam za svaku korisnu informaciju.
A jesi li bila u specijaliziranim dućanima, tipa Feroterm?
Ili razmišljala o kombinaciji pumpe na struju + agregat?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 17:02   #96
A jesi li razmisljo o ručnom radu?
__________________
...nije beg cicija...i kad nije imao...posudio je :)
Bosna_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 07:36   #97
http://www.jurec.hr/index.html , http://www.jurec.hr/tomos-smp2.html
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 19:55   #98
Svečano objavljujem kako smo danas napokon kupili pumpu, iako nam zbog (ne)vremena sigurno neće biti potrebna sljedeća dva dana.
Zahvaljujem na suvislim odgovorima.
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 20:45   #99
daj nam sličicu da vidimo kaj si kupila
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 00:33   #100
Kupili smo nekakvo kinesko polusmeće Neptun NBP11 za somatristoinešto kuna. Plus još dvjestoinešto kuna za crijevo dužine 7 metara sa sitom i navojima.
Tomos nam je bila opcija dok nismo saznali cijenu - čak nam je i ova akcijska od 2.900,00 kn ovog trenutka too much.
Sve u svemu, danas je ispumpala svojih prvih nekoliko stotina litara vode zajedno sa sitnim česticama pijeska što je razveselilo kako nas, tako i šire susjedstvo.
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.