Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 15:03   #5181
Da li je natko primijetio da Orijen Cat & Kitten-a u zooplusu nema već neko vrijeme?

A kod nas je to ludilo skupo (230kn) naspram zooplusa. Ili netko zna gdje ima jeftinije?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:33   #5182
Mislis na ovu? http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra.../orijen/312255
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 06:39   #5183
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
E svašta, već danima gledala i nije je bilo, čak sam i mejl ostavila da vidim kad dođe (što je prije funkcioniralo, sad očito baš i ne)...Hvala!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:35   #5184
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
trebao bi je vet pogledati da procjeni dob
ako nema nikakve razlike u adult i kitten onda joj možeš davati adult i neku dobru vitaminsku pastu. obično je kitten hrana jača, jer rastu pa mi treba više energije i vitamina i minerala. ali možda je bolje da neki vet najprije kake svoje mišljenje
ako si možeš priuštiti daj joj redovno meso i ribu, jednom tjedno joj možeš pileće jetrice, a srca možeš svaki dan. kupiš pol kile, razdvojiš u male paketiće i zamrzneš pa imaš kad god ti zatreba
neće joj ništa biti od svježih začina, moj je lud za njima. jedino moraš provjeriti da li su svi začini sigurni za mace.
sad ti je u petdirektu applaws kitten na akciji (isto gf) 2 kg za 100 kn i poštarina je besplatna. pa ne znam ako ti se to isplati.
Ma vet je procjenio dob, samo je svaki put dodao po dva tjedna kao ni sa hranom, nemam izbora ni sa veterinarima, nažalost.
A ovo sam si ja protumačila, nekako mi djeluje ozbiljno za svoju dob
Srca sam joj skuhala za vikend ali nije baš bila oduševljena. Pretpostavljam da kuhana hrana nije bed ako se daje multivitamin (zbog taurina, jel).
Hvala na odgovoru!
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 01:18   #5185
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
E svašta, već danima gledala i nije je bilo, čak sam i mejl ostavila da vidim kad dođe (što je prije funkcioniralo, sad očito baš i ne)...Hvala!
Np
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 15:51   #5186
Je li netko isprobao ovu "novu" Brit hranu
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...terilized.aspx
taraa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 15:01   #5187
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
uzela sam ju u pet centru. možda trenutno nemaju, davno sam ju kupila
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Bude u pet centru uropet pasta, ako i nema na netu (a sada trenutačno je nema, al kontam da su je rasprodari jer je stalno vraćaju u ponudu kad nestane) ima u trgovinama na veterinarskom dijelu.

A imaš i na iherbu i sličnim stranicama kapsula i tableta za žvakanje koje služe za isto pa škicni i to. Ja namjeravam uzeti tablete kad potrošim jednog lijepog dana pastu jer ovo je postalo prestrašno, čim me vide sa pastom u ruci obje mačke mi zbrišu, a mački je ni ne dajem, samo micanu pa mi nije jasno zašto ona zgifta svaki puta.

edit: i može se davati pasta preventivno, ali preventivno možeš davati i čaj, Recimo čaj od brusnice je odličan za ovakve stvari. Ja kombiniram, malo mu uvaljujem pastu, malo čaja, kak mi dođe.
Curke, jel to ova pasta? http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...vita-120g.aspx

I jel tako loseg okusa leeloo kad tvoje tak bjeze? :P
Koliko ti cesto dajes micanu preventivno i koliko je otprilike rok trajanja nakon otvaranja?

Ah, zadavih vas pitanjima.... :-D
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 15:36   #5188
je to je ta. mome se jako sviđa, ali on ju dobije možda dvaput tjedno pa mu se još nije zgadila
ne znam koliki je rok trajanja, ne piše
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 16:27   #5189
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
je to je ta. mome se jako sviđa, ali on ju dobije možda dvaput tjedno pa mu se još nije zgadila
ne znam koliki je rok trajanja, ne piše
A jel tvoj prije ikad imao kamence ili si samo ovako u strahu ko ja?
Ma pitam za rok, strah me da mi ne istekne ak mu budem samo dvaput tj davala..
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 16:32   #5190
nije imao kamence, ali 3x je imao upalu mjehura. pa mu preventivno dajem jer se bojim da ne pobere kamence.
a sigurno je pasta dobra nekih godinu dana, a dotad ćeš ju potrošiti
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 20:51   #5191
Super, tnx... Vidim da imas puno iskustva, pa da te zagnjavim za jos jedan savjet...
Hranim ih trenutno s Oasy hranom za sterilizirane i mokru rotiramo, sve vole, gledam samo da ima sto vise mesa... Mokre dobiju jednom dnevno po nekih 100g, s tim da u to dodajem prokuhane vode jer me strah da ne bi sami popili dovoljno vode... Ostatak suha, sad bi iako ovu vole presla na Carnilove suhu, gledala sam kalcij, fosfor i magnezij i tu su negdje i Carnilove i Oasy za ster.
2x tjedno dobiju pilecih kuhanih srca i zeludaca, ponekad jetricu kao poslasticu, mozda jednom mj.
Sto mislis jel bi im to ok bilo?
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 08:24   #5192
Tvoji nisu još imali kamence, ovo je čisto preventivno? Ako da, ne moraš baš toliko se strogo držati svega, možeš im povremeno kupiti i neku drugu suhu hranu osim ovih (koje imaju i više vrijednosti ovih minerala, ne nastaju kamenci baš tako brzo, treba se to neko vrijeme taložiti u mjehuru da nastane pa tako da mjesec-dva na nekoj drugoj hrani im neće ništa napraviti pogotovo ako uz to dobivaju mokru i kuhano meso)

Je, to je ta pasta. Mislim da nije toliko lošeg okusa koliko moj micko ima traume. Ja sam po naputku od veta bila uzela neku drugu (a ta je očito ogavnog okusa jer od te mi je tak bježao i pljuvao i eno imam fleku na stolici od te paste kak ju je fino pljunuo, a nije se dalo skinuti ) i on meni od te paste više ne želi ni jednu, moram ga vijati i na silu davati i vitaminske i malt pastu a to je sve prije jeo bez problema, dapače kad bi vidio da otvaram nacrtao bi se i žicao. Sad kad vidi da išta u tubi otvaram samo mi šmugne pod stol i moram se natezati s njime da poliže.

Može stajati dugo otvorena, moja stoji sad već neko vrijeme jer mi se ne da natezati s njime pa mu ne dajem baš redovito.

Ne znam jesam gore napisala (ne da mi se sada skrolati i čitati ) ali možeš macama povremeno davati čaj od brusnice, isto je jako dobar za zakiseljavanje i urinarne infekcije. Ja sam svoga natankavala mjesecima s njime kad mi je trebao ispiškiti kamence, sad mu povremeno napravim i dam.


edit: a što se tiče uro pate i učestalosti davanja, ja sam davala svaki dan kad je trebalo otapati kamence, kasnije sam davala 2-3 puta tjedno jer je to kao za održavanje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 14:50   #5193
Nisu, hvala Bogu, samo sam puno citala o kamencima pa zelim uciniti da ih sprijecim, malo sam panicna :-D
Ma decko je kastriran prije tjedan-dva tek, star je 1,9 i ovako dugo sam cekala bas zbog straha od kamenaca... Za curu me nije toliko strah, ona je s nekih 7tj sterilizirana, sad ima 1,1 god. Koliko sam shvatila s curama nije tolika frka s kamencima. A oprezna sam ovako jer oni nuzdu obavljaju vani, cura ponekad u pijesak u kuci, ali micko iskljucivo van pa me strah ako bude nesto da ne primjetim na vrijeme... A za caj ne znam kako bih mu uvalila, jedino ovako kako mu u mokru dodajem vode, da vodu zamjenim s cajem ako bude htio... koristis plodove brusnice ili caj u kesici?
I znaci mogli bi bit na ovoj Carnilove suhoj? Ca 1,1 ; P 0,8 ; Mg 0,05
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 15:25   #5194
kupiš onaj encian čaj od brusnice. nemoj one franck i sl. jer je to smeće.

možeš slobodno davati carnilove suhu, to je sasvim ok
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 16:36   #5195
Ma pitam za brusnicu jer sebi kuham bas od plodova posusenih, ne skroz suhih nego ono ko grozdjice... Pa mu budem to probala...
Hvalaaaa curke do neba!!!
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:51   #5196
ako je to ona brusnica što se može kupiti u rinfuzi po trgovačkim centrima, nemoj mu to davati. ta je zašećerena.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 20:40   #5197
Ventus dobar je carnilove, a možeš i ovo: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...-za-macke.aspx, moja mačka ovu hranu jede bolje negu carnilove, ne znam zašto.

Ja ti dajem čaj na špricu, ako nećeš tako probaj napraviti blaži pa mu dodati u klopu. Ne moraš to svaki dan, povremeno uzmeš par dana i daješ im malo da se propiške i to je to.

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
kupiš onaj encian čaj od brusnice. nemoj one franck i sl. jer je to smeće.
Meni je taj odličan, da se fino dozirati i koliko sam ja bila gledala i tražila taj je jedini bio 100 posto brusnica. Ovi Franckovi i sl su smeće na kvadrat, gledaš sastav i skontaš da to jedva da je vidilo onu biljku koja je navedena kao čaj.

Ja sebi uzimam samo u rinfuzi, ove u vrećicama si uzmem jedino ako ima neka luda kombinacija okusa i baš mi se pije to.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 23:05   #5198
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ako je to ona brusnica što se može kupiti u rinfuzi po trgovačkim centrima, nemoj mu to davati. ta je zašećerena.

Nije nije, kupim bas u ducancicu s tim kao prirodnim cajevima, provjerit cu jos jesu te zasecerene...


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ventus dobar je carnilove, a možeš i ovo: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...-za-macke.aspx, moja mačka ovu hranu jede bolje negu carnilove, ne znam zašto.

Ja ti dajem čaj na špricu, ako nećeš tako probaj napraviti blaži pa mu dodati u klopu. Ne moraš to svaki dan, povremeno uzmeš par dana i daješ im malo da se propiške i to je to.



Meni je taj odličan, da se fino dozirati i koliko sam ja bila gledala i tražila taj je jedini bio 100 posto brusnica. Ovi Franckovi i sl su smeće na kvadrat, gledaš sastav i skontaš da to jedva da je vidilo onu biljku koja je navedena kao čaj.

Ja sebi uzimam samo u rinfuzi, ove u vrećicama si uzmem jedino ako ima neka luda kombinacija okusa i baš mi se pije to.
Vidis, nisam tu ni skuzila, narucit cu probna pakiranja od obje pa cu vidit koju vise vole... A na spricu da mu dajem mislim da bi iskrvarila za 5 min. Kad ih cesljam, izgledam ko da sam izasla iz rata.
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 12:55   #5199
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi sam vidjela da se preporuča mokra hrana kako bi mace bili dovoljno hidrirane jer piju jako malo vode. To bi mi financijski bilo dosta teško, a obzirom da ih ne želim hranit nekom k plus mokrom hranom, zanima me da li bi bilo ok ako jedu npr. dehidrat za sterilizirane mace natopljen u vodi?
Naš se "propio" otkad u stanu imamo malu fontanicu za vlaženje zraka. Sad planiram kupiti pravu fontanu za mace (do sad mi se to oduvijek činilo suvišno, ali bitno više pije otkad je fontana u stanu i potpuno je prestao piti iz svoje zdjelice).

Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
I da, skužila sam da kad pojede skuhano meso ili gourmet da je stvarno prekrasna mislim da ju pravo meso smiruje.
Sirovo joj neću davati, strah me, ali voljela bih joj što više davati "pravu" hranu.
Ja svom od malena dajem sirovo meso (uz Hills, Orijen i TOTW) i puno je življi kad mu dam sirovo meso i nije zadovoljan ako ga ne dobije svaki dan. Ako te strah parazita, možeš prethodno zamrznuti meso. Barem je tako meni veterinar preporučio.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 15:11   #5200
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Ako te strah parazita, možeš prethodno zamrznuti meso. Barem je tako meni veterinar preporučio.
Tako mi iznutrice... u zamrzivaču 2-3 dana prije prve porcije... isto po preporuci - da li je efikasno tako, ne znam? Ima mi smisla...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.